«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиОктоїх

Глас 7. Неділя

У неділю на полуношниці

Канон Пресвятій і Живоначальній Тройці. Творіння Митрофанове. Глас 7

Пісня 1

Ірмос: Повелінням Твоїм на суху землю перетворилося водне єство, що раніше розливалося, Господи; тому Ізраїль пройшов як по суші, співаючи Тобі пісню перемоги.

Відкрий мені розумні вуста серця і вуста тілесні на похвалу Тобі, трисвітле єдине Божество, щоб співати Тобі, світлодателю, подячну пісню.

Щоб показати безмежність Твоєї благості, Ти, Тройце безмежно сильна, сотворила людину; тільки в зем­ному образі Твого начального Владичества, Сотво-рителю.

Розум безначальний народжує Слово споконвічне, і Духа співбезначального засяяв; сподоби нас покло­нятися триіпостасному єдиному Богу за істотою.

Богородичний: Явився Ти, Слове Божий, Мойсею в купині, як вогонь очищувальний, ніскільки не обпа­люючи, прообразуючи Твоє від Діви втілення, прий­маючи образ людини.

Пісня 3

Ірмос: На початку небеса всесильним словом Твоїм утвер­див, Господи Спасе, і вседіючим Божим Духом усю сили їхню; на непорушному камені сповідання Твого мене утверди.

Ми, що оспівуємо Тебе, Владико, як єдиного, і трисяйного, і вседіючого, просимо визволення від гріхів і спокус, безмежно сильний Боже; і не зневаж нас, що з вірою славимо благість Твою.

Як паросток явився Ти, Слове, від Отця, із безна­чального кореня Бог, рівносильним єдиносущним Божественним Духом; тому вірно славимо Троїчне в Особах Єдине владичество.

Рівносильне і єдиносущне триіпостасне єство не­роздільне і роздільне, і єдиноначальну Тройцю всі вірно Тебе славословимо і, поклоняючись, просимо прощення гріхів.

Богородичний: Ти, Слове Божий, незмінно у всьому уподібнився людям, із чистої Отроковиці прийшов і всім показав трисяйне Богоначало і єдину істоту не­змінних іпостасей.

Господи, помилуй (тричі).

Сідальний, глас 7

Згрішилих рабів Твоїх помилуй, Свята Тройце, і прийми тих, що каються перед Тобою, Благоутробний, і сподоби прощення.

Слава, і нині… богородичний: Озлоблені гріхами душі наші ублажи, Пресвята Богородице, і визволи від гріхів тих, що Тебе оспівують, Богоневісто.

Пісня 4

Ірмос: Лона Отчого не залишивши, зійшов Ти на землю, Христе Боже; тайну почув провидіння Твого і прославив Тебе, єдиний Чоловіколюбче.

Співдержавна трисвітла Єдинице, Богоначальна і спасительна для всіх, твоїх співців нині огороди і спа­си від скорбот, і пристрастей, і всякого озлоблення.

Знаменні висловлювання Твого незбагненного трисвітлого Божества не розуміючи, оспівуємо Тебе, Чоловіколюбче Господи, і прославляємо Твою силу.

На землі, як на небесах з безплотними силами, Єди­нице і Тройце, нероздільно Тебе розділяємо і любов’ю славимо, як володіючу всім сущим.

Богородичний: Від слави Отця не відступивши, до нашої убогості зійшов Ти з волі Своєї, воплотився споконвічний; і вознісся Ти до Божественної слави, як Благоутробний.

Пісня 5

Ірмос: Ніч несвітла невірним, Христе, вірним же насо­лода — провіщення слів Твоїх; заради цього до Тебе зранку молюся і оспівую Твоє Божество.

Світлоначальне єство, Троїчне образами, і єдини­це в раді, і славі, і шані, утверди нас у Твоїй любові.

Розум, і Слово, і Дух, єдине Богоначальне і трисонячне єство славлячи, просимо визволення від спо­кус і всяких скорбот.

Богородичний: Слове Божий, прийнявши образ люд­ської природи від святої Діви, Тройцю в Єдиниці, співістотну і співпрестольну, Ти навчив оспівувати.

Пісня 6

Ірмос: Мене, що плаваю в суєті житейських турбувань і утопаю з кораблем у гріхах, поглинутий душетлінним звіром, як Іона, Христе, взиваю до Тебе: виведи із смерто­носної глибини.

Єдинославну державу і єдиноначальне Богоначало, суще у Трьох Іпостасях, що не змішуються одна з одною, кожна маючи тільки різні свої властивості, славимо.

Тебе хвалять розумні чини ангельської краси, Трисонячне Богоначало; з ними ж і ми земними устами оспівуємо і вірно прославляємо як єдиного Творця всіх.

Богородичний: Слово, що народжується від Сонця Отця, інше Сонце раніше віків, що наостанок від Діви засяяло, проповідало незбагненного Бога, Єдиного у трьох Особах.

Сідальний, глас 7

Тройце єдиносущна, Єдинице триіпостасна без­смертна, помилуй Своє творіння, спалюючи злобу грішників і просвіщаючи серця тих, що оспівують Твоє благосердя; Боже наш, слава Тобі.

Слава, і нині… богородичний: Благодать Твоєї ми­лості, Владичице, світліша за вогонь, дієвіша за світло; вона спалює гріхи людей і зрошує помисли тих, хто прославляє велич Твою, Богородице Всенепорочна.

Пісня 7

Ірмос: У піч вогняну вкинуті преподобні юнаки вогонь на росу перемінили і, співаючи, так взивали: благословен­ний, Господи, Боже отців наших.

Блискучим промінням світла завжди сяючи, Три­святий Боже, Єдинице неприступна і споконвічна, спаси, Владико, тих, що побожно вірують у Тебе і по­клоняються Тобі.

Підкорюючись словам божественних пророків, тільки Тебе, єдиного Бога всіх у трьох образах, слави­мо і так взиваємо: благословенний, Господи, Боже отців наших.

Ми земними устами з безплотними силами пісня­ми оспівуємо Тебе, Тройце Свята, єдина істотою, і взи­ваємо: благословенний, Господи, Боже отців наших.

Богородичний: Той, Хто створив Адама, щоб знову оновити його, із Тебе, Пречиста, воплотився і став людиною; людей обожив, що взивають так: благосло­венний, Пречиста, плід утроби Твоєї.

Пісня 8

Ірмос: Неопалима купина, що доторкнулася вогню на Синаї, явила Бога Мойсею, заїкуватому і гугнявому, і ревність Божа трьох юнаків незборимими у вогні показала співцями: всі діла Господні, Господа оспівуйте і прослав­ляйте по всі віки.

Промінням сонця, трисяйного і світлодійного, спо­доби осяятися серцям Твоїх співців; і нині дивитися на Твою доброту, Тройце Єдинице, завжди подавай, наскільки можливо, всім, хто з подібною вірою оспі­вує піснями Твою велич по всі віки.

Тройчеське і єдине Богоначало безначальне, Ти все тримаєш і керуєш небом і землею; тому мене, що зав­жди тягнеться до Тебе любов’ю, збережи співати Тобі: всі діла Господні, Господа оспівуйте і прославляйте по всі віки.

Сотвори мене храмом Твоєї трисвітлої зорі, Благо­дійнику Чоловіколюбче, і покажи недоступним для невидимих ворогів і плотських пристрастей, Влади­ко, єдиноначальний Боже мій і Господи слави, щоб я оспівував Тебе піснями по всі віки.

Богородичний: Богоначальне світло, що засяяло із утроби Твоєї, Богомати Пречиста, просвітило весь світ трисонячним світлом і землю показало другим небом, що співає: діла Господні, оспівуйте Господа і прославляйте по всі віки.

Пісня 9

Ірмос: Мати Божа і Діво, Ти народила і залишилася Дівою, це діло не єства, а Божого зішестя; тому Тебе, що сподобилася єдина Божих чудес, завжди величаємо.

Красномовно прославляти і достойно оспівувати Тебе, Якого на небесах безперестанно оспівують се­рафими, не можемо, земнородні; однак насмілюємось як Владику і чоловіколюбного Бога величати.

Від тілесних хвороб і душевних пристрастей виз­воли співців Твоїх, Єдина Тройце нероздільна, і спо­доби зберегтися неушкодженими від усіх житейських спокус.

Рівносильна, Богоначальна, трисвітла, всесильна державо, незмінна доброто природної благості, подай прощення гріхів рабам Твоїм і визволи від спокус і пристрастей.

Богородичний: Розум, і душу, і змішання з плоттю прийняв Бог Слово від Твоєї пречистої утроби, Бого­родице, і воістину став Людиною, і показав людину спільницею Божественного єства.

Потім приспіви Григорія Синаїта: Достойно є… та інше полуношниці, написане в кінці цієї книги.

У неділю на ранній

Після Шестипсалмія та єктенії співаємо Бог Господь… і воскресний тропар (двічі) і богородичний (один раз). Потім читаються кафизми.

Після першої кафизми читається сідальний неділі:

Життя у гробі лежало, і печать на камені була по­кладена; воїни стерегли Христа як царя, що спочи­ває; і ангели прославляли як Бога безсмертного, а жони взивали: воскрес Господь, подаючи світові ве­лику милість.

Стих: Воскресни, Господи, Боже мій, нехай піднесеться рука Твоя, не забудь убогих Твоїх до кінця.

Ти, Христе Боже, Твоїм погребінням триденним смерть полонив і живоносним Твоїм воскресінням воскресив людину зотлілу, як Чоловіколюбець, сла­ва Тобі.

Слава, і нині… богородичний: Христа Бога, що за­ради нас був розіп’ятий, воскрес і владу смерті зни­щив, моли безперестанно, Богородице Діво, щоб Він спас душі наші.

Після другої кафизми сідальний:

Коли гріб запечатали, Ти, Христе Боже, як життя із гробу засяяв, і коли двері були замкнені, Ти ученикам явився як воскресіння всіх і через них дух правди в нас оновив з великої Твоєї милості.

Стих: Славитиму Тебе, Господи, всім серцем моїм, роз­повідатиму про всі чудеса Твої.

До гробу зі сльозами бігли жони, миро несучи, і хоч воїни стерегли Тебе, Царя всіх, вони між собою гово­рили: хто відвалить нам камінь? Воскрес Ангел ради великої, смерть подолавши. Всесильний Господи, сла­ва Тобі.

Слава, і нині… богородичний: Радуйся, благодатна Богородице Діво, пристановище і заступнице роду людського; бо від Тебе прийняв тіло Визволитель світу, Ти бо єдина — Мати й Діва, завжди благосло­венна й препрославлена. Моли Христа Бога мир усьо­му світові дарувати.

Потім Ангельський собор здивувався… Мала єкте­нія та іпакої.

Ти, Христе Боже, що прийняв наш образ і тілом хрест перетерпів, спаси мене воскресінням Твоїм, як Чоловіколюбець.

Ступеневі. Антифон 1

Ти, Спасе, полонених Сіону від омани повернув, оживи й мене, з неволі пристрастей визволивши.

Хто під час вітру південного сіє скорботи з постом і сльозами, той у радості збиратиме снопи, що пода­ють життя вічне.

Слава… У Святому Дусі джерело скарбів Боже­ственних; від Нього мудрість, розуміння, страх; Йому хвала і слава, честь і влада.

І нині… те саме.

Антифон 2

Коли не Господь збудує дім душі, даремно ми тру­димося; бо без Нього ні діло, ні слово не відбувається.

Святі, Духом натхнені, зберігають передання отець­кі про втілення Сина Божого.

Слава… Від Святого Духа все походить. Він рані­ше за все Бог, Господь над усім, Світло неприступне, Життя всього.

І нині… те саме.

Антифон З

Ті, що бояться Господа, що путь життя знайшли, нині й завжди славою нетління прославляться.

Дивлячись на своїх синів, що, немов паростки, на­вколо трапези твоєї, радуйся й веселися, приводячи їх до Пастиреначальника Христа.

Слава… У Святому Дусі глибина дарів, багатство слави й безодня Провидіння велика; Він бо рівнославимий з Отцем і Сином і співдіючий.

І нині… те саме.

Прокимен: Воскресни, Господи Боже мій, нехай під­несеться рука Твоя, не забудь убогих Твоїх до кінця.

Стих: Славитиму Тебе, Господи, всім серцем моїм, роз­повім про всі чудеса Твої.

Все, що дише… Євангеліє воскресне чергове, а потім: Воскресіння Христове бачивши, поклонімося свято­му Господу Ісусу, єдиному безгрішному. Хресту Твоє­му поклоняємося, Христе, і святе Воскресіння Твоє оспівуємо і славимо, Ти бо єси Бог наш, крім Тебе іншого не знаємо, ім’я Твоє призиваємо. Прийдіть, усі вірні, поклонімося святому Христовому Воскре­сінню, бо через Хрест прийшла радість усьому світові. Завжди благословляючи Господа, оспівуємо Воскре­сіння Його, бо, перетерпівши розп’яття, Він смертю смерть переміг.

Потім псалом 50-й і Слава… Молитвами апостолів, Милостивий, очисти безліч провин наших.

І нині… Молитвами Богородиці, Милостивий, очи­сти безліч провин наших.

Потім: Помилуй мене, Боже, з великої милості Твоєї і з великого милосердя Твого прости провини мої.

Після цього стихира: Воскрес Ісус із гробу, як і про­вістив, подав нам життя вічне й велику милість.

Потім Спаси, Боже, людей Твоїх… виголошення священика: Милістю, щедротами і чоловіколюбством… і починаються канони: воскресний на 4, хрестовоскресний на 3, богородичний на 3, святого дня на 4, а як святий святкується, то на 6, хрестовоскресний на 2, богоро­дичний на 2.

Канон воскресний.

Пісня 1

Ірмос: Велінням Твоїм, Господи, водяне єство, що раніш легко розливалося, твердою землею стало, тому Ізраїль, як по сухому перейшовши, пісню перемоги Тобі співає.

Приспів: Слава, Господи, Святому Воскресінню Твоєму.

Владу смерті древо хресне засудило, коли Тебе, Гос­поди, несправедливо на смерть засудили, тому князь темряви, Тебе не перемігши, справедливо був вигна­ний.

Пекло наблизилося до Тебе і, неспроможне зруй­нувати зубами тіло Твоє, щелепи собі поламало. Тому Ти, Спасе, страждання смерті знищивши, на третій день воскрес.

Богородичний: Припинилися страждання праматері Єви, Ти бо безмужньо породила, болю не зазнавши; тому Тебе, Пречиста, явно визнаючи Богородицею, всі прославляємо.

Канон хрестовоскресний
.

Пісня 1, глас той самий

Ірмос: Морем покрив фараона з колісницями силою мо­гутньою Переможець сил ворожих; Йому співаймо, бо Він прославився.

Із Свого ребра проколеного два джерела живоносні пролив нам Спаситель на хресті; Йому співаймо, бо Він прославився.

У гробі оселився і на третій день воскрес Христос, подавши смертним надію на безсмертя; Йому співай­мо, бо Він прославився.

Богородичний: Ти єдина й після Різдва Дівою зали­шилася, бо втіленого Творця світу породила; тому всі до Тебе взиваємо: радуйся.

Канон богородичний
.

Пісня 1, глас той самий

Ірмос: Велінням Твоїм, Господи, водяне єство, що раніш легко розливалося, твердою землею стало, тому Ізраїль, як по сухому перейшовши, пісню перемоги Тобі співає.

Діво, що безодню милосердя породила, просвіти мою душу світлоносним сяйвом Твоїм, щоб я з любо­в’ю прославляв безодню Твоїх чудес.

Пребожественне Слово, побачивши нас, гріховною стрілою поранених, як Благодійник змилосердився над нами; тому несказанно з’єднався з тілом від Тебе, Всечиста.

Смерть опанувала тлінне та смертне єство людсь­ке, Владичице, але Ти, Життя зачавши, від тління до життя вивела його.

Катавасія: Відкрию уста мої…

Канон воскресний.

Пісня 3

Ірмос: На початку небеса всесильним словом Твоїм утвер­див, Господи Спасе, і вседіючим і Божественним Духом усю силу їхню; на непорушному камені сповідання Твого утвер­ди мене.

Ти, милосердний Спасе, на хрест зійшовши, страж­дав за нас із волі Твоєї, і терпів рани, що прощення та спасіння вірним приносять, бо через них усі ми з Отцем Твоїм примирилися, милостивий.

Ти, Христе, від рани очистив мене, пораненого ду­шею укусом змієвим, і світло показав мені, що в тем­ряві та тлінні колись оселився; зійшовши до пекла, Ти хрестом мене з собою воскресив.

Богородичний: Молитвами безмужньої Твоєї Матері подай, Спасе, мир світові і даруй православним хрис­тиянам перемогу над ворогами чужоземними, і сподо­би невимовної Твоєї слави тих, що Тебе прославляють.

Канон хрестовоскресний

Ірмос: Ти, що словом небеса утвердив і основу землі на водах великих повісив, утверди мій розум на волі Твоїй, єди­ний Чоловіколюбець.

Ти, що на хресті страждання перетерпів і розбій­никові рай одкрив як благодійник і Бог, утверди мій розум на волі Твоїй, єдиний Чоловіколюбець.

Ти, що на третій день із гробу воскрес і життя світові подав як Життєдавець і Бог, утверди мій ро­зум на волі Твоїй, єдиний Чоловіколюбець.

Богородичний: Ти, Діво Мати, Маріє, що безсімен­но зачала Бога і Єву від прокляття визволила, моли Бога, що від Тебе прийняв тіло, спасти стадо Твоє.

Канон богородичний

Ірмос: На початку небеса всесильним словом Твоїм утвер­див Ти, Господи Спасе, і вседіючим і Божественним Духом усю силу їхню; на непорушному камені сповідання Твого утверди мене.

Змій, що приповз із Едему, бажанням обоження мене привабивши, в землю вкинув мене, але милос­тивий і за природою милосердний Господь, змилосер­дившись, обожив мене, у Твоїй, Мати Діво, утробі оселившись і подібним до мене ставши.

Благословен плід утроби Твоєї, Діво Богородице, радосте всіх, Ти бо, Богоневісто, породила для всьо­го світу радість і веселість, що воістину розганяє пе­чаль гріховну.

Ти, Богородице Діво, породила нам Життя вічне, і Світло, і Мир, що вгамовує ворожнечу давню людей проти Отця й Бога через віру та сповідання благодаті.

Канон воскресний.

Пісня 4

Ірмос: Отчого лона не залишив Ти і на землю зійшов, Христе Боже! Почув я про таїнство провидіння Твого і про­славив Тебе, єдиний Чоловіколюбче.

Безвинний Владика, Який від Діви тіло прийняв і плечі свої на рани віддав рабу, що згрішив, зневажа­ється биттям заради очищення гріхів моїх.

Ставши на судилищі беззаконних суддів, як зви­нувачений, осудження приймає і биття тлінною ру­кою по лицю терпить Той, Хто як Бог людину сотво­рив і судить землю справедливо.

Богородичний: Як істинна Мати Божа моли, Всенепорочна, Творця Твого й Сина направити мене до спа­сенного пристановища славної Його волі.

Канон хрестовоскресний

Ірмос: Провидівши Твоє пришестя, Христе, у часи ос­танні, пророк взивав: почув я про силу Твою, Господи, що прийшов спасти всіх Твоїх помазаників.

Гріха не знаючи, через нього Ти, Господи, став тим, чим не був, коли чуже єство прийняв, щоб світ спас­ти і, привабивши, вбити мучителя.

Ти, Христе, був на хресті піднесений і гріх праот­ця Адама знищив, праматір радощами наповнив; Ти бо прийшов спасти всіх помазаників Твоїх.

Богородичний: Від Діви народившись, Ти вмираєш, але заблудлого розумом Адама оживляєш; смерть бо убоялася сили Твоєї, коли Ти прийшов зотлілих усіх спасти.

Канон богородичний

Ірмос: Отчого лона не залишив Ти і на землю зійшов, Христе Боже! Почув я про таїнство провидіння Твого і про­славив Тебе, єдиний Чоловіколюбче.

Ти, Всехвальна і всеблага, що раніш творіння яви­лася перед Богом світлосяйною, просвіти сяйвом яс­ного світла Твого тих, що Тебе оспівують.

Ти, Чиста, породила людям Бога, що від чистої крові Твоєї тіло прийняв і від множества гріхів визволяє тих, хто з любов’ю Тебе, Мати Діво, прославляє й шанує.

Розумна природа, навчена нині невимовної таєм­ниці Твого, Всехвальна, Різдва, священнодіє з Тим, Хто від Тебе, Всеблаженна, народився.

Канон воскресний.

Пісня 5

Ірмос: Ніч несвітла для невірних, Христе, а для вірних світло в насолоді слів Твоїх; тому зранку до Тебе молюся і прославляю Твоє Божество.

За рабів Твоїх продаєшся, Христе, і мужньо тер­пиш биття по обличчю; Ти подаєш свободу тим, які Тобі співають: зранку до Тебе молюся і прославляю Твоє Божество.

Твоєю Божественною силою, через тіло немічне, Ти, Христе Спасе, сильного подолав і через воскре­сіння переможцем смерті мене показав.

Богородичний: Ти, Мати Пречиста, породила Бога, що від Тебе, Всехвальна, боголіпно тіло прийняв; Ти бо зачала від Духа Святого, ложа шлюбного не пі­знавши.

Канон хрестовоскресний

Ірмос: Господи Боже мій, від ночі до Тебе звертаючись, благаю: подай мені відпущення гріхів моїх; і молюся: до світла повелінь Твоїх путі мої направ.

Коли Тебе, до беззаконних зачисленого, на Лобнім місці піднесли, світила ховалися, і земля хиталася, і світла завіса храму роздерлася, про відпадіння юдеїв сповіщаючи.

Тебе, що могутністю Твого незбагненного Божества всю силу мучителя знищив і Твоїм воскресінням мер­твих воскресив, у піснях прославляємо.

Богородичний: Мати Царя й Бога, всехвальна Бого­родице, Твоїми молитвами очищення від гріхів по­шли тим, що завжди з вірою і любов’ю в піснях Тебе прославляють.

Канон богородичний

Ірмос: Ніч несвітла для невірних, Христе, а для вірних світло в насолоді слів Твоїх; тому зранку до Тебе молюся і прославляю Твоє Божество.

Яків, ліствицю до неба приставлену побачивши, провидів Твій образ, неневісна; бо через Тебе, всечиста Владичице, Бог разом з людьми жив.

Через Тебе, Діво, вічне визволення нині здобувши, щиро до Тебе взиваємо: радуйся, Богоневісто; і, світлу Твоєму радіючи, Всехвальна, в піснях Тебе прослав­ляємо.

Єдину Тебе, Діво всенепорочна, немов лілею серед тернин знайшовши, осяяну чистотою і світлом дівства, Жених небесний нареченою обрав.

Канон воскресний.

Пісня 6

Ірмос: Плаваючи на хвилях житейських, потопаю з кораб­лем гріхів, і до звіра душогубного викидають мене; як Іона, взиваю до Тебе, Христе: із безодні смертоносної мене виведи.

Згадували про Тебе душі праведників, що були ув’яз­нені в пеклі, і просили в Тебе спасіння; його ж Ти, Хрис­те, як милосердний, хрестом подав, зійшовши в місця підземні.

Зібрання апостолів утратило надію знову побачити Твій храм одушевлений і нерукотворний, страж­даннями зруйнований, але, зверх надії поклонившись Йому, Воскреслого всюди проповідували.

Богородичний: Хто з людей зможе пояснити неви­мовне й всенепорочне, Діво Богоневісто, Різдво Твоє, що заради нас сталося. Бо Бог — Слово, незбагненно з’єднавшись із Тобою, через Тебе воплотився.

Канон хрестовоскресний

Ірмос: Іона з утроби пекельної взивав: од тління визво­ли життя моє; ми ж Тебе благаємо: всемогутній Спасе, по­милуй нас.

Добровільно на хрест піднесений, Ти, милосердний Спасе, рукописання гріхів на ньому розіп’яв і владу ворожу знищив.

Воскресши з мертвих владою Твоєю, Ти, Спасе, воскресив з Собою рід людський, даруючи нам жит­тя й нетління, як Чоловіколюбець.

Богородичний: Не переставай, Богородице, молити­ся Богу нашому, Якого Ти незбагненно породила, щоб визволитися від бід тим, що Тебе, чиста Приснодіво, прославляють.

Канон богородичний

Ірмос: Плаваючи на хвилях житейських, потопаю з кораб­лем гріхів, і до звіра душогубного викидають мене; як Іона, взиваю до Тебе, Христе: із безодні смертоносної мене виведи.

Прообрази закону й пророчі віщування явно про­вістили Тебе, Чиста, що мала народити Благодійни­ка всього творіння, Який багатократно й різномані­тно благо діяв тим, що Тебе з вірою прославляють.

Первоствореного Адама, через підступ людино­вбивці колись позбавленого Божественної райської насолоди, Ти, Неневісна, знову в рай ввела, породив­ши Того, Хто нас від гріха визволив.

Той, Хто з небуття Божественною волею і творчою силою все створив, з Твоєї, Чиста, утроби вийшов і Своїм Пребожественним сяйвом сущих у темряві смертній просвітив.

Кондак: Влада смерті вже не може тримати людей, бо зійшов Христос, сокрушаючи і знищуючи сили її; пекло вже переможене. Пророки одностайно радують­ся. Явився Спас сущим у вірі, промовляючи: виходь­те, вірні, до воскресіння.

Ікос: Затремтіли від Єдиного з Тройці нині під зем­лею пекло й смерть; земля затряслася, воротарі пек­ла, побачивши Тебе, жахнулися; все ж творіння ра­зом з пророками співає радісно пісню перемоги Тобі, нашому Визволителеві й Богу, що нині знищив силу смерті. Викликнімо і взиваймо до Адама й до тих, що від Адама: древо знову ввело його; виходьте, вірні, у воскресіння.

Канон воскресний.

Пісня 7

Ірмос: Піч, вогнем розпалену, юнаки колись росоносною показали, єдиного Бога оспівуючи і промовляючи: хваль­ний отців Бог і препрославлений.

Дерево умертвило Адама, що з волі своєї вчинив непослух, а послух Христа оновлює його; заради мене розпинається Син Божий, препрославлений.

Тебе, Христе, що з гробу воскрес, усе творіння про­славляє; Ти бо дарував життя тим, що були в пеклі, воскресіння — померлим, і сущим у темряві — світло препрославлене.

Богородичний: Радуйся, дочко тлінного Адама; ра­дуйся, єдина Богоневісто; радуйся, що тління подо­лала, що Бога породила; Його ж моли, Чиста, щоб спастися нам.

Канон хрестовоскресний

Ірмос: У піч вогненну вкинуті, юнаки побожні вогонь на росу перемінили, пісню співаючи: благословен сси, Госпо­ди, Боже отців наших.

Ти древом хресним жало гріха затупив і списом Твого ребра рукописання переступу Адамового зни­щив; благословен сси, Господи, Боже отців наших.

Ти в ребро був проколений і землю, осквернену кров’ю жертви ідольської, очистив краплями крові Божественної; благословен сси, Господи, Боже отців наших.

Богородичний: Ти, Богородице, світові замість сон­ця породила Світло — Христа, що з темряви визво­лив і Богопізнанням просвіщає усіх, що взивають: благословен сси, Боже отців наших.

Канон богородичний

Ірмос: Піч, вогнем розпалену, юнаки колись росоносною показали, єдиного Бога оспівуючи і промовляючи: хваль­ний отців Бог і препрославлений.

Тебе, Діво, що маєш ризи позолочені й квітчасті, возлюбив Творець Твій і Господь, хвальний отців Бог і препрославлений.

Очистився колись Ісая, прийнявши вугілля й по­бачивши в прообразі Сина Твого, Діво, хвального отців Бога й препрославленого.

Колись божественні пророки, бачивши прообрази Різдва Твого Божественного, радісно співаючи, взи­вали: хвальний отців Бог і препрославлений.

Канон воскресний.

Пісня 8

Ірмос: Неопалима купина, з вогнем на Синаї з’єднана, Бога явила Мойсеєві, заїкуватому й гугнявому; а ревність до Бога трьох юнаків співцями непереможними у вогні показала; всі творіння, прославляйте Господа і величайте по всі віки.

Пречистий Агнець словесний, за світ у жертву принесений, жертвам закону край поклав і як Бог від гріхів очистив його, що безперестанно взиває: всі тво­ріння, прославляйте Господа і величайте по всі віки.

Прийняте Творцем тіло наше, що перед страждан­ням не було нетлінним, після страждання й воскре­сіння стало недоступним тлінню й оновлює смертних, що взивають: усі творіння, прославляйте Господа і величайте по всі віки.

Богородичний: Діво, Твоя чистота і непорочність скверну й мерзенність усього світу очистила, і Ти, Пречиста, стала причиною нашого з Богом прими­рення; тому всі ми Тебе, Діво, благословляємо і про­славляємо по всі віки.

Канон хрестовоскресний

Ірмос: Єдиного безначального Царя слави, Якого благо­словляють небесні сили і перед Яким тремтять чини ан­гельські, отроки, благословляйте, священики, прославляй­те, люди, величайте по всі віки.

Того, Хто добровільно страждання перетерпів, і з волі Своєї був на хресті розіп’ятий, і сили пекельні знищив, отроки, благословляйте, священики, про­славляйте, люди, величайте по всі віки.

Того, Хто знищив владу смерті, і в славі з гробу вос­крес, і спас рід людський, отроки, благословляйте, свя­щеники, прославляйте, люди, величайте по всі віки.

Богородичний: Єдине милосердне й предвічне Сло­во, що в останній час від Діви народилося і проклят­тя стародавнє знищило, отроки, благословляйте, свя­щеники, прославляйте, люди, величайте по всі віки.

Канон богородичний

Ірмос: Неопалима купина, з вогнем на Синаї з’єднана, Бога явила Мойсеєві, заїкуватому й гугнявому; а ревність до Бога трьох юнаків співцями непереможними у вогні по­казала; всі творіння, прославляйте Господа і величайте по всі віки.

Ти, Богородице, світлом Різдва Твого дивно світ просвітила, на Твоїх бо руках носила істинного Бога, що просвіщає вірних, які безперестанно взивають: усі творіння, прославляйте Господа і величайте по всі віки.

Побожно прославляємо Твою, Чиста, утробу, що вмістила Бога, Який несказанно прийняв тіло, дав світло Богопізнання всім вірним, що взивають: усі творіння, прославляйте Господа і величайте по всі віки.

Мати світла, чиста Богородице, промінням світла Твого Ти світлими вчинила тих, що Тебе прославля­ють; Ти бо явилася оселею Світла, яке просвітлює світлом тих, що завжди взивають: усі творіння, про­славляйте Господа і величайте по всі віки.

Потім співаємо пісню Богородиці: Величає душа Моя Господа… з приспівом : Чеснішу від херувимів…

Канон воскресний.

Пісня 9

Ірмос: Мати неневісна, Діво Богородице, що породила, не зазнавши тління, і Творцеві всього — Слову — тіло дала, вмістилище Невмістимого, оселе незбагненного Сотворителя Твого, Тебе величаємо.

Усі ви, що інакше думаєте і Божеству страждання приписуєте, замовкніть, бо ми величаємо Господа сла­ви — як Одного у двох природах, тілом розіп’ятого, та не розіп’ятого єством Божественним.

Ви, що воскресіння тіл відкинули, йдіть до гробу Христового і переконайтеся, що тіло Життєдавця було умертвлене і знову воскресло для запевнення ос­таннього воскресіння, на яке ми уповаємо.

Троїчний: Вшановуючи Тройцю не Божеств, а іпос­тасей, і Одиницю не осіб, а Божества, ми розсікаємо тих, що Її розділяють, рівно ж поборюємо тих, що зва­жуються зливати в одне Тройцю, Яку ми величаємо.

Канон хрестовоскресний

Ірмос: Мати Божа й Діва, що народжує і залишається Дівою, не природи, а милості Божої діло; тому, як єдину, що Божественних чудес сподобилася, Тебе завжди вели­чаємо.

Христос — Світло від Світла, сяйво Отчої слави, що засяяло предвічно, — немов у темряві, засяяв для життя людського і темряву, що була навкруги, розі­гнав. Його ми, вірні, безперестанно величаємо.

Нехай посоромляться ті, що, бачивши у Христі страждання тіла й силу Божества, визнають одно-складову природу; бо один і той самий як людина вмирає, а встає як Творець усього.

Миро мертвим, а живому спів, сльози тим, що вми­рають, а Життю всіх пісню принесіть, жони, — про­мовляв проповідник воскресіння, благовістячи во­скресіння Христове.

Богородичний: Не знаю іншого Бога, крім Тебе, що мене з язичників невірних невістою Своєю обрав, взи­ває до Тебе Церква. Тому даруй, Слово, як милосерд­ний спасіння вірним молитвами Тієї, що Тебе поро­дила.

Канон богородичний. Ірмос той самий

Приснодіво отроковице, Ти причиною вічних ра­дощів і веселощів для нас стала, породивши Визво­лителя, Який істиною і Духом Божественним визво­ляє тих, що Його як Бога шанують.

Праотець Твій Давид, Тебе, Пречиста, прославля­ючи, називає Тебе ковчегом святості Божественної, що надприродно вмістив Бога, Який у лоні Отця пе­ребуває; Його ж ми, вірні, безперестанно величаємо.

Ти, Діво, воістину стала вищою за всяке творіння, бо тілом породила нам Творця всього; тому, як Мати єдиного Владики над усім, найпершу перемогу носиш.

Після катавасії мала єктенія, а потім Свят Господь Бог наш… і екзапостиларій ранній.

На хвалітех стихири воскресні

Стих: Виконати над ними суд написаний. Слава ця буде всім преподобним Його.

Воскрес Христос із мертвих, кайдани смерті розі­рвавши. Благовісті, земле, радість велику, оспівуй­те, небеса, Божу славу.

Стих: Хваліть Бога в святих Його, хваліть Його в утвер­дженні сили Його.

Воскресіння Христове бачивши, поклонімося свя­тому Господу Ісусу, єдиному безгрішному.

Стих: Хваліть Його в могутності сили Його, хваліть Його за безмежну велич Його.

Воскресінню Христовому безперестанно поклоняє­мося, бо Він спас нас од беззаконня нашого, святий Господь Ісус, що явив воскресіння.

Стих: Хваліть Його голосом сурми, хваліть Його на арфі та гуслях.

Чим віддячимо Господу за все, що Він дав нам? За­для нас Бог серед людей жив; заради зотлілого єства Слово стало тілом і оселилося між нами; до невдяч­них прийшов Благодійник, до полонених — Визволи­тель, до сущих у темряві — Сонце правди; на хресті страждає Безстрасний; у пеклі — Світло, у смерті — Життя; заради загиблих — Воскресіння. Взивайте до Нього: Боже наш, слава Тобі.

Стих: Хваліть Його хором під тимпани, хваліть Його на струнах і органах.

Твоєю силою могутньою Ти, Господи, врата пе­кельні зруйнував і владу смерті знищив, і Твоїм Бо­жественним і славним воскресінням, Цар усіх і Бог всемогутній, Ти воскресив мертвих, що од віку в тем­ряві перебували.

Стих: Хваліть Його на органах милозвучних, хваліть Його на органах і зі співом. Усе, що дише, нехай хвалить Господа.

Прийдіть, радіймо в Господі і веселімось Його во­скресінням, Він бо воскресив мертвих із незламних кайданів пекельних і як Бог дарував світові життя вічне і велику милість.

Стих: Воскресни, Господи, Боже мій, нехай піднесеться рука Твоя, не забудь убогих Твоїх до кінця.

Осяйний ангел сидів на камені гробу, що Життя прийняв, і жонам-мироносицям благовістив, промов­ляючи: воскрес Господь, як провістив вам; сповістіть Його учеників, що Він буде поперед вас у Галілеї і подає світові життя вічне і велику милість.

Стих: Буду славити Тебе, Господи, всім серцем моїм, роз­повідатиму про всі чудеса Твої.

Чому ви, юдеї беззаконні, камінь наріжний відки­нули? Це Той, що Його поклав Бог у Сіоні, Який у пустелі виточив воду зі скелі і з ребра Свого нам без­смертя виточує. Це Камінь, від дівственної гори від­січений без хотіння чоловічого, Син Людський, Який іде на хмарах небесних до ветхого днями, як сказав Даниїл, і Царство Його вічне.

Слава… і рання євангельська стихира. І нині… і цей Богородичний: Преблагословенна єси, Богородице Ді­во, бо Той, Хто воплотився від Тебе, пекло полонив, Адама покликав, прокляття знищив, Єву визволив, смерть умертвив, і ми ожили. Тому ми, співаючи, взи­ваємо: благословенний Христос Бог наш, що так бла­говолив, слава Тобі.

Потім велике славослов’я і цей тропар недільний: У день спасіння світу співаймо Воскреслому із гробу і На­чальнику життя нашого, зруйнував бо Він смертю смерть, перемогу подав нам і велику милість.

Потім єктенії і відпуст.

На літургії блаженні

Прекрасний і на смак добрий був плід, що мене умертвив. Христос — древо життя, від якого спожи­ваючи, не вмираю, а з розбійником взиваю: пом’яни мене, Господи, у Царстві Твоїм.

Стих: Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать.

Ти, милосердний, на хрест піднесений, рукописан­ня стародавнього гріха Адамового знищив і спас від омани увесь рід людський; тому прославляємо Тебе, благодійника, Господи.

Стих: Блаженні миротворці, бо вони синами Божими на­звуться.

Ти, милосердний Христе, розіп’яв на хресті гріхи наші і Твоєю смертю смерть умертвив, померлих із мертвих воскресив; тому поклоняємося Твоєму свя­тому воскресінню.

Стих: Блаженні гнані за правду, бо їхнє є Царство Небесне.

Колись змій отруту у вуха Єви влив, а Христос на древі хресному світові насолоду життя виточив; тому взиваємо: пом’яни мене, Господи, у Царстві Твоїм.

Стих: Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас і гнатимуть та зводитимуть на вас усяке лихослів’я і наклепи — Мене ради.

Ти, життя всіх, Христе, як смертний, був у гріб по­кладений, і окови пекла зруйнував, і як всемогутній на третій день у славі воскрес, і всіх просвітив; сла­ва Твоєму воскресінню.

Стих: Радуйтесь і веселіться, бо велика нагорода ваша на небесах.

Господь триденний із мертвих воскрес, мир Свій ученикам дарував і прославив їх, і послав, сказав­ши: всіх приведіть до Царства Мого.

Слава… Отець — світло, Син і Слово — світло, Дух Святий — світло, але триєдине світло, бо один Бог у трьох Лицях, в єдиному ж Єстві й началі, нерозділь­ний, незлитний, предвічний.

І нині… богородичний: Ти, Богородице, Сина і Сло­во Отця породила, як Він Сам знає; тому ми, через Тебе обожені, до Тебе, Діво Мати, взиваємо: радуйся, християн надія.

Прокимен: Господь кріпкість людям Своїм дасть; Господь благословить людей Своїх миром.

Стих: Принесіть Господу, сини Божі, принесіть Господу молодих ягнят.

Алилуя.

Стих: Благо є сповідуватися Господу і співати імені Твоє­му, Вишній.

Стих: Сповіщати зранку милість Твою, й істину Твою на всяку ніч.

У неділю на вечірні

На Господи, взиваю… стихири покаянні. Глас 7

Стих: Коли на беззаконня наші зважатимеш, Господи, Господи, хто встоїть? Бо в Тебе очищення є.

Піднеси очі твої, душе моя, і подивися на Прови­діння Боже і на милосердя, як Він, небо прихиливши, зійшов на землю, щоб піднести тебе з безодні твоїх при­страстей і на камені віри тебе поставити. О дивне чудо! Слава приниженню Твоєму, Чоловіколюбче.

Стих: Ради імені Твого я страждаю за Тебе, Господи, страж­дає душа моя за Слово Твоє, бо уповає душа моя на Господа.

Подивись на твої діла беззаконні, душе моя, і ди­вуйся: як тебе земля носить і як вона не розійшлась? Як дикі звірі тебе не з’їдають? Та як і сонце незаходиме не перестає тобі світити? Встань, покайся і взи­вай до Господа: згрішив я перед Тобою, згрішив, по­милуй мене.

Стих: Від ранньої зорі до ночі, від ранньої зорі нехай упо­вають люди на Господа.

На Тебе надію покладаючи, Всесильний Господи, благаємо Тебе, визволи нас від усякої біди, страждан­ня та нападу ворожого, щоб ми мирно життя наше провадили і, в чистоті поживши, знайшли Тебе, Вла­дику, в день судний милостивим та милосердним.

Інші стихири Святим Небесним Безплотним Ангелам

Стих: Бо в Господа милість і велике в Нього визволення. Він визволить нас віл усіх беззаконь наших.

Архангели, що просвітлюєтеся сяйвом Тройці, просвітіть тих, що з вірою вас оспівують.

Стих: Хваліть Господа, всі народи, прославляйте Його, всі люди.

Покровом крил ваших усіх вірних від духів лукав­ства охороняйте, темряву знищуйте.

Слава, і нині… богородичний: Разом з ангелами всі до Богородиці в піснях взивайте, бо Вона породила Спасителя світові, і після Різдва Дівою залишилася, і Різдвом Своїм світ від спокуси визволила; Та, що годує молоком Визволителя душ наших, подає нам поживу, що ніколи не вичерпується.

Потім Світло тихе… і Прокимен: Прославляйте нині Господа, всі раби Господні.

Стих: Що стоїте в храмі Господньому, у дворах дому Бога нашого.

Потім Сподоби, Господи… і єктенія.

На стиховні стихири покаянні

Милосердний Боже, як блудний син я прийшов; прийми мене, що до Тебе припадаю, як одного з най­митів Твоїх, і помилуй мене, Чоловіколюбче.

Стих: До Тебе, що перебуваєш на небі, зводжу очі мої. Як очі рабів звертаються до рук господарів їхніх, як очі рабині — до рук господині її, так очі наші — до Господа Бога нашого, аж поки помилує нас.

Як той, що потрапив у руки розбійників і був по­ранений, так і я впав у гріхи многі, і душа моя зране­на; до кого звернуся, винний я? Тільки до Тебе, мило­сердного Цілителя душ; вияви на мені, Боже, велику Твою милість.

Стих: Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо багато ми маємо приниження. Надміру має душа наша ганьби від ба­гатих та зневаги від гордих.

Слава Тобі, Христе Боже, похвало апостолів і ра­досте мучеників, що проповідували Тройцю Одноістотну.

Слава, і нині… богородичний: Разом з ангелами до Тебе, Богоневісто, взиваємо: радуйся, називаючи Тебе палатою, і вратами, і престолом вогненним, і горою нерозсіченою, і купиною неопалимою.

Потім Нині відпускаєш… Трисвяте по Отче наш… Тро­пар святому. Слава, і нині… богородичний на глас тропаря.

Потім єктенія і відпуст.

У неділю на повечір’ї

Канон молебний до Пресвятої Богородиці. Глас 7

Пісня 1

Ірмос: Повелінням Твоїм на суху землю перетворилося раніше розлите водне єство, Господи; тому сухими стопами переходив Ізраїль, співаючи Тобі пісню перемоги.

Чини ангельські воістину і достойно шанують Тебе, Пречиста, як Матір Бога всіх, але нині прийми і від моїх земних вуст молебну пісню.

Умертви плоть мою і ще живучу злобу, Пречиста, що народила істинне життя, і подай визволення від пристрастей і гріхів рабу Твоєму, Чиста.

Слава… Сонце від Сонця, безлітне Слово, незбаг­ненно засяявши, в час засвітило; Його ж зорею про­світи, Діво, душу мою і напоум.

І нині… Тобі, Богородице, завжди подобає слово хваління, але ми благаємо Тебе, Чиста, спаси від уся­кої житейської печалі тих, що до Тебе звертаються.

Пісня 3

Ірмос: На початку небеса всесильним словом Твоїм утвер­див, Господи Спасе, і вседіючим Божим Духом усю силу їхню; на непорушному камені сповідання Твого утверди мене.

Віддавши як раб благорозумний борги Твоєї ми­лості, Владичице, тепло взиваю до Тебе, Пречиста, Мати Слова і всіх Визволителя; але і нині візьми мене від житейських обставин.

Адама, що помер від непослуху в давнині, кращо­го життя Ти, Пречиста, сподобила, народивши Живоначальне Слово, Владичице; але й нині визволи мене від смертного гріха.

Слава… Озлобив пристрасний закон плоті, і нині ображає духовний закон, і до гріховних похотей тяг­не розум мій, Пречиста; але подай мені мир безстрастя незабаром молитвами Твоїми.

І нині… Невимовно зачавши в утробі Христа Все­держителя всіх, Ти, Пречиста, визволила земнородних від пекельних кайданів; але і інші розірви бататосплетені ланцюги, що розтлівають мене.

Пісня 4

Ірмос: Лона Отчого не залишивши, зійшов Ти на землю, Христе Боже; тайну почув провидіння Твого і прославив Тебе, єдиний Чоловіколюбче.

Вночі борюся з темрявою лютих гріхів, затьмарив помисли; двері світла, просвіти мене Твоїм промін­ням і незабаром визволи мене від гіркоти і печалі.

Безліччю гріхів стягнутий я і ланцюгами напас­тей дуже зв’язаний; нині, Владичице, закликаю Твою поміч, щоб визволитися від всілякої муки.

Слава… Зруйнуй, Всеславна, ради соборища злих, лукавих, лютих і заздрісних людей і позбав мене вся­кої житейської печалі і скорбот.

І нині… Повернення до мене неправдивих слів і дій, Владичице, посічи мечем Твоїх молитов і незаба­ром зруйнуй і визволи мене від усякої печалі.

Пісня 5

Ірмос: Ніч несвітла невірним, Христе, вірним же насо­лода — просвіщений слів Твоїх; заради цього до Тебе зранку молюся і оспівую Твоє Божество.

Ти, Діво, непереможна стіна вірним, і покровом будь рабу Твоєму, і визволи від усякої недолі, печалі і озлоблення.

Дуже хворію я, люто озлоблений з обох боків, ду­шевну силу і тілесну втратив, Пречиста; Твоїми мо­литвами зціли.

Слава… До безодні щедрот Твоїх, Діво, нині звер­таюся, раб Твій: визволи мене від неправедної ради, яка обіймає мене, і озлоблення.

І нині… Звеличується слава молитов Твоїх усюди, Діво Мати Пречиста; ними ж нині визволи мене від усякої житейської недолі.

Пісня 6

Ірмос: Мене, що плаваю в суєті житейських турбувань і утопаю з кораблем у гріхах, поглинутий душетлінним звіром, як Іона, Христе, взиваю до Тебе: виведи із смерто­носної глибини.

Усі вірно словами і висловлюваннями прославля­ють Тебе, бо Ти Різдвом Твоїм простила борги всім людям; але й нині прийми благання співців Твоїх і визволи від спокус і печалі.

Мене, недужого і пристрасним гріховним терням уколеного, шукаючого від Тебе зцілення, Пречиста, визволи від усякої хвороби і скорботи і позбав недолі і печалі.

Слава… Земнородних єство Ти, Богородице, явно піднесла до неба, будучи палатою Царя слави; тому піднеси мене із безодні многих гріхів, і напастей, і пристрастей.

І нині… Втілене незбагненно і невимовно Слово Ти, Діво, народивши, визволила мене із безсловесся; тому Тебе безперестанно оспівуємо божественними словами і вірно славимо.

Далі: Господи, помилуй (тричі). Слава, і нині…

Сідальний, глас 7

Владичице, прогнівався Син Твій на грішних рабів Твоїх; бо ми обернули Щедрого на гнів, але Ти пере­міни Його на милість, Чиста; змилосердься, Мати Божа, ублагай Благоутробного молитвами Твоїми і визволи полонених.

Пісня 7

Ірмос: У піч вогняну вкинуті преподобні юнаки вогонь на росу перемінили і, співаючи, так взивали: благословен­ний, Господи, Боже отців наших.

Прикрашена вишивкою чистоти, Пресвята Отро­ковице, душу мою перетвори від скверної злоби на божественну доброту, благословенна Владичице, За­ступнице роду нашого.

Лютує нині дуже злоба бісівська і розпалює в мені вогонь пристрастей, але Ти краще спали їх до кінця Твоєю зорею щедрот, Заступнице роду нашого.

Слава… За нас безперестанно моли Твого Сина, Пречиста Мати Діво, Твоїми молитвами визволяю­чи рабів Твоїх від людських печалей і бід.

І нині… Споконвічний Син від Тебе, Діви, плоть прийняв, не змінившись, і став Людиною, щоб спас­ти тих, що співають: благословенний, Пречиста, плід утроби Твоєї.

Пісня 8

Ірмос: Юнаки взивали, в печі зрошені: творіння нехай благословляє Того, Хто словом сотворив усе, і прославляє Його повіки.

Пасовище пристрастей і різноманітні біди воісти­ну оточують раба Твого, Владичице, але визволи мене від усякої їхньої спокуси.

Нехай нині зійде на нас державна Твоя рука, Вла­дичице, і визволить нас від очікуваних людських скорбот.

Слава… Сіті лукавих і злорадних людей сокруши, Богородице Чиста, і Твого раба визволи від усякої біди.

І нині… Єдине суще вірних пристановище боже­ственне, Діво Чиста, благаю Тебе визволити мене від гіркої бурі житейського моря.

Пісня 9

Ірмос: Радуйся, Невісто світла, Мати Світлодавця; ра­дуйся, вмістивша в утробі Твоїй Невмістимого; радуйся, самих херувимів чесніша, народивша Спаса душ наших.

Відійшов я, граючись, як лошатко, від заповідей Владики; вуздою Твоїх молитов, Пречиста, притяг­ни мене на путь швидкого влаштування.

Витягли мене з дуже нерозумним наміром на лу­каві мої гріхи; визволи мене, Богородице, від пере­міни на гірше.

Слава… Ти явилася першим зціленням людської істоти, бо зцілила падіння Адама і Єви; зціли ж і мене, Богородице, Твоїми молитвами.

І нині… Цнотливий розум дай мені, і чисте серце, і розум передбачливий, щоб я зберігав заповіді Бога мого, Пречиста Владичице.

Далі: Достойно є… і поклін. Трисвяте по Отче наш… Тропарі та інше звичайне і відпуст.


Глас 7. Субота | Зміст | Глас 7. Понеділок


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору