«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиОктоїх

Глас 6. Субота

У суботу на ранній

Після 1-ї кафизми сідальні мученичі. Глас 6

Ти, Господи, є світлом для праведних завжди; бо святі Тобою просвітилися і сяють завжди як світила, свічник нечестивих погасивши; їхніми молитвами, Спасе наш, засвіти світильник мій і спаси мене.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Страдницький подвиг перетерпівши, святі почесті перемоги від Тебе прийняли; їхніми молитвами, Боже, даруй нам велику милість.

Слава, і нині… богородичний: Ти, що назвав Твою Матір благословенною, прийшов на страждання з волі Своєї, засяяв на хресті, бажаючи знайти Адама, і промовив до ангелів: радуйтеся зі Мною, бо Я знай­шов загублену драхму; Господи, Боже наш, що пре­мудро влаштовуєш, слава Тобі.

Після 2-ї кафизми сідальні мученичі. Глас 6

Страдницьке стояння у подвигу і болісні рани на мучениках; і стояли чини безплотних, тримаючи по­честі переможні; здивували премудрі мучителів і царів; знищили відступника сповіданням Христа; Господи, що укріпив їх, слава Тобі.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Господи, святих Твоїх пам’ять нині явилася як рай, що в Едемі; на ній бо радується все творіння; і по­даєш їхніми молитвами мир і велику милість.

Стих: Великі скорботи праведних, і від усіх їх визволить їх Господь.

Померлим: Воістину все суєта, життя ж тінь і сон, бо всує метушиться всякий земнородний, як говорить Писання: якщо світ придбаємо, тоді у гробі оселюся, де разом царі і вбогі; тому, Христе Боже, упокой спо­чилих, як Чоловіколюбець.

Слава, і нині… богородичний: Від серця і душі зітхання приношу Тобі, Всенепорочна, молю Твоє благозмінне заступництво: помилуй пристрасну мою душу, ублагай многомилостивого Бога позбавити мене суду і вогняного озера, єдина Благословенна.

Канон святим мученикам, і святителям, і преподобним, і померлим.
Творіння Йосифове. Глас 6

Пісня 1

Ірмос: Колись фараон був потоплений з усім воїнством, Ізраїль же пройшов посеред моря, взиваючи: Господу Богу нашому співаємо, бо Він прославився.

Світлим розумом мученики затьмарених просвіти­ли, злочестивих же посоромили, і стали переможця­ми явно, і прийшли до невечірнього світла.

Святителі Христові, і преподобних собор, і про­років, і всіх праведних єдине торжество, сяюче кра­сотами чеснот, увійшло в небесні оселі.

Жон велике множество привласнилося Христові; умертвившого Єву оманою подолали трудами мужськими і ублажаються божественними піснями.

Слава… померлим: Ти, що спочатку із землі сотво­рив людину, Христе, душі рабів Твоїх упокой в осе­лях праведних, молимось, і в місцях послаблення, як Всеблагий.

І нині… богородичний: Ти, Чиста, явилася святій­шою за херувимів і серафимів, бо народила Творця творіння; Його ж безперестанно благай ущедряти рабів Твоїх, що Тебе прославляють.

Другий канон померлим, співаємо його на ряду, якщо немає в Мінеї.
Творіння Феофанове

Ірмос: Як по суші, перейшов Ізраїль по безодні стопами, бачачи, як гонитель фараон потопляється; пісню перемоги Богові співаймо, взиваючи.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

У небесних чертогах мужні мученики завжди бла­гають Тебе, Христе: тих, кого Ти преставив від землі вірних, сподоби одержати вічні блага.

Стих: Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх.

Ти всіляко прикрасив моє тваринне змішання, як людини, створивши посеред смирення і величі; тому упокой, Спасе, душі рабів Твоїх.

Слава… На початку Ти вчинив мене жителем і працівником раю; коли ж переступив заповідь Твою, Ти прогнав; тому упокой, Спасе, душі рабів Твоїх.

І нині… богородичний: Той, що спочатку із ребра со­творив Єву, нашу праматір, із пречистої Твоєї утро­би одягається у плоть, і нею ж зруйнував силу смерті, Чиста.

Пісня 3

Ірмос: На твердому камені віри утверди, Господи, помисли душі моєї, Тебе бо маю, Блаже, пристановище і утвердження.

Страстотерпці, прилучившись до тілесних страж­дань, дивилися на неболісну нагороду, радіючи; і нині вгамовують наші многі хвороби благодаттю.

Твердим розумом відганяючи лукавих звірів, бо­жественні святителі позбавили Христову божествен­ну паству неушкоджену від їх зла.

Волею собор преподобних підкорив себе ярму Хри­стовому, умертвивши плотське мудрування, і життя вічне сприйняли.

Слава… Визволи, Христе, із вогню вічного тих, що побожно від життя відійшли, і подай їм відпущення боргів їхніх, Благий, і вічну насолоду.

І нині… Жони, які полюбили Христа, що від Тебе невимовно народився, Всесвята Владичице, оточені радісними помислами, торжествують.

Інший.

Ірмос: Нема святого, як Ти, Господи, Боже мій, що підніс рід вірних Твоїх, Блаже, і утвердив нас на камені сповідан­ня Твого.

Праведно постраждавши, Твої мученики, Життєдавче, і прикрасившись від Тебе вінцями перемоги, старанно молять дарувати спочилим вічні почесті.

Навчивши раніше многими чудесами і знаменнями мене, заблудлого, наостанок Самого Себе принизив, як співстраждальний; і, пошукавши, знайшов і спас.

Слава… Від швидкоплинного тлінного життя до Тебе прийшовших сподоби, Блаже, радісно оселитися у вічних оселях, виправдавши їх вірою і благодаттю.

І нині… Нема непорочних, як Ти, Пречиста Богомати; єдина бо Ти зачала в утробі від віку істинного Бога, Який зруйнував силу смерті.

Пісня 4

Ірмос: Почув слух про Тебе — і убоявся; зрозумів діла Твої — і вжахнувся; слава силі Твоїй, Господи.

Стоячи, страстотерпці дивилися на гордого, під но­гами їхніми поваленого, і Творця всіх подячно про­славляли.

Словами світла озброївшись, святителі спасли людей від темряви єресей світлом богопізнання.

Ви, преподобні, явились як вугілля, теплотою бо­гопізнання попалили земні пристрасті і нині прослав­ляєтеся.

Слава… Живими і мертвими Ти, Господи, воло­дієш; упокой тих, хто перейшов до Тебе, з усіма благодогодившими Тобі, Владико.

І нині… Господь із Тебе, Пречиста, невимовно одяг­нувся у плоть і прийняв жон собори, що мужньо под­визалися.

Інший.

Ірмос: Христос моя сила, Бог і Господь, чесна Церква побожно співає, взиваючи, від помислу чистого Господа прославляючи.

Щоб явити більше пізнання премудрості і вельми довершену благість дарів, Ти, Владико, з’єднав собо­ри мучеників з ангелами.

Сподоби одержати пречисту славу Твою тим, що перейшли до Тебе, де є оселя всіх радіючих, Христе, і глас чистого радування.

Слава… Прийми оспівуючих божественну державу Твою; тих, кого від землі прийняв, учини їх синами світла, очистивши темряву гріхів, Многомилостивий.

І нині… Вмістилище пречисте, церкву непорочну, ковчег всесвятий, дівственне місце святе, Тебе, доб­роту Яковову, Владика обрав.

Пісня 5

Ірмос: Світло засяявши світу, Христе, просвіти серце моє, що з ночі до Тебе взиває, і спаси мене.

Одягнувшись в одежу, виткану із вишньої благо­даті, ви, страстотерпці, ворога роздягнули.

Зі святими пророками вшануймо святителів богомудрих і преподобних, що благовгодили Богові.

Псалмами і піснями прославимо собор жон, бо вони добре догодили Богові.

Слава… В оселях праведних Твоїх, Господи, вчини рабів Твоїх, зневажаючи їхні гріхи, які вони зробили в житті.

І нині… Явилася Ти, Владичице, визволяючи нас від усякого ворожого ушкодження, благаючи Хрис­та, єдиного благосердного.

Інший.

Ірмос: Божественним Твоїм світлом, Блаже, просвіти, молюся, душі тих, що зранку линуть до Тебе пізнати Тебе, Слово Боже, істинного Бога, що з темряви гріхів взиває.

Як плоди священні і як початок людського єства, мученики принесли себе православному Богу, нам завжди благають спасіння.

Перебування на небесах і роздавання дарувань сподоби, Господи, раніше спочилих рабів Твоїх, по­даючи їм прощення гріхів.

Слава… Ти, що єдиний за єством життя Творець і благості недослідима безодня, сподоби спочилих Цар­ства Твого, Щедрий і Єдиний безсмертний.

І нині… Кріпкість і пісня є Той, Хто із Тебе, Влади­чице, народився і став спасінням загиблим, Він виз­воляє із пекла тих, що вірою Тебе ублажають.

Пісня 6

Ірмос: Китом гріховним пожертий, взиваю до Тебе, Хри­сте: як пророка, визволи мене із тління.

Струмками божественних кровей ви, страстотерпці, потопили невидимих ворогів, серця ж вірних напоїли.

Преподобні і премудрі святителі, ви розіп’яли себе для світу і пристрастей і сподобилися божественної слави.

Пророків хор і чесних жон собор добре подвизали­ся, тому достойно ублажаються.

Слава… Упокой, Боже, душі раніше спочилих з об­раними Твоїми, прощаючи їхні гріхи.

І нині… Діво, що плоттю народила Христа, умерт­ви пристрасті плоті моєї і оживи душу мою заступ­ництвом Твоїм.

Інший.

Ірмос: Житейське море, схвильоване бурею пристрастей, бачачи і до тихого пристановища Твого прийшовши, бла­гаю: визволи з тління життя моє, Многомилостивий.

На хресті розіп’ятий зібрав до Себе собор муче­ників, які уподібнилися Твоїм стражданням, Благий; тому Тебе благаємо: упокой перейшовших до Тебе.

У невимовній славі Твоїй, коли Ти прийдеш на хмарах страшно судити весь світ, благозволи, Визволителю, радісно зустріти Тебе тим, кого Ти взяв від землі, вірних рабів Твоїх.

Слава… Будучи джерелом життя, Владико, силою божественною виведи закованих рабів Твоїх, які до Тебе відійшли з вірою, і сподоби райської споживи.

І нині… У землю повернулися, переступивши Божу заповідь; заради Тебе ж, Діво, на небеса від землі воз­неслися, отряхнувши смертне тління.

Пісня 7

Ірмос: Преподобних Твоїх юнаків почувши пісню, Ти зро­сив палаючу піч; благословенний Ти, Господи, Боже отців наших.

Христових страстотерпців, що погасили полум’я лютого безбожжя хмарами крові, вшануймо піснями.

Благославні святителі, ви зруйнували зиму єресей і, радіючи, прийшли до весни божественної.

Терпінням ви, посники, успадкували багату бла­годать Духа і безліч бісів згубили.

Слава… Сподоби успадкувати Твоєї, Щедрий, рай­ської їжі тим, що з вірою перейшли від життя, Многомилостивий.

І нині… Той, хто показав Тебе чистою Дівою і після Різдва, спас собори святих жон, що Тебе наслідували.

Інший.

Ірмос: Росоносну піч учинив ангел преподобним юнакам, халдеїв же опаляючи, веління Боже мучителя спонукало взивати: благословен сси, Боже отців наших.

Визволившись Твоєю кров’ю від першого злочи­ну, мученики, окропившись своєю кров’ю, ясно прообразують Твоє заколення, благословенний Боже отців наших.

Люту смерть умертвив Ти, Слове Живоначальний, спочилих же у вірі прийми, що Тебе, Христе, оспівують і промовляють: благословенний Бог отців наших.

Слава… Одухотворив мене, людину, подихом боже­ственним, Владико Богоначальний, сподоби Царства Твого, щоб вони оспівували Тебе: благословенний Бог отців наших.

І нині… Ти, Пренепорочна, була вищою за все тво­ріння, зачавши Бога, Який сокрушив врата смерті і розірвав кайдани; тому Тебе, Чиста, вірні, оспівуємо піснями як Богоматір.

Пісня 8

Ірмос: Преподобні Твої юнаки в печі, херувимам уподіб­нюючись, трисвяту пісню співали: благословляйте, оспівуй­те і прославляйте по всі віки.

Божественні мученики, уранені хвилюванням мук, мужньо пройшли благодаттю і досягли до глибокої тиші Небесного Царства.

Преподобні, премудрі святителі засяяли як сонце і просвіщають вселенну промінням вчення і світлістю зцілень.

Славні пророки, і святителі, всі праведні і препо­добні, безліч мучеників і святих жон, збережіть па­ству вашу всю незахитаною від бісів.

Слава… Оспіваймо всіх від віку праведних і богонатхненних пророків і взиваймо зі зворушенням: їхніми, Слове, молитвами упокой спочилих у вірі.

І нині… Всю Твою доброту, ближня Богу, Діво, по­любив собор жон, і слідом за Тобою всі привелися до Владики, єдинодушно ублажаючи Тебе, Пречиста.

Інший.

Ірмос: 3 полум’я преподобним росу виточив і жертву праведника водою спалив; бо все твориш, Христе, з волі Своєї, Тебе прославляємо по всі віки.

Показавши мужні подвиги, страстотерпці мучени­ки Христові, ви прийняли вінці перемоги і взиваєте: Тебе, Господа, прославляємо повіки.

Вірні, залишивши житейське у вірі, перейшли до Тебе, Владики; прийми їх лагідно і упокой як мило­сердний, що Тебе, Господа, прославляють повіки.

Слава… Нині на землі лагідних благозволи, Спа­се, оселитися всім раніше спочилим, виправдавши їх вірою і благодаттю, щоб Тебе, Господа, прославля­ли повіки.

І нині… Ублажаємо Тебе всі, Преблаженна, бо Ти народила воістину суще Слово блаженне, що стало плоттю заради нас; Його ж прославляємо по всі віки.

Далі співаємо пісню Богородиці: Величає душа Моя Господа… та інші стихи з приспівами.

Пісня 9

Ірмос: Ти, що прийняла від ангела «радуйся» і народила Сотворителя Твого, Діво, спаси тих, що величають Тебе.

Як чисті ягнята привелися ви, страстотерпці му­ченики, до Владики; Його моліть спасти душі наші.

Як пастирі ви, святителі, упасли вірних на пасо­вищі благочестя і нині оселилися в огорожі боже­ственній.

Зі святими ублажімо святителів, і пророків, і з жо­нами люто постраждалими, і преподобних собори.

Слава… Сподоби, Многомилостивий, прилучити­ся до споконвічної радості спочилим рабам Твоїм.

І нині… Світло народивша, Діво, просвіти душу мою, відганяючи темряву гріха і мого лінивства.

Інший.

Ірмос: Бога людям неможливо бачити, бо на Нього не сміють чини ангельські дивитися; через Тебе, Пречиста, Слово стало тілом і явилося людям; величаючи Його, з не­бесними силами Тебе ублажаємо.

Собори мучеників укріпила надія, окрилені роз­паленою до Тебе любов’ю, прообразувавши цим во­істину майбутній непохитний спокій; його ж сподо­би, Благий, спочилих вірних.

Благозволи, Христе, наслідувати Твоє божествене світле сяяння спочилим у вірі; даруй їм спокій на лоні Авраама, як єдиний Милостивий, і сподоби вічного блаженства.

Слава… Ти, будучи благим єством і милосердним, волителем милостей і благосердя безоднею, Спасе, вчини тих, кого Ти преставив із місця цього озлоб­лення і тіні смертної, там, де сяє світло Твоє.

І нині… Знаємо Тебе, Чиста, як тінь святу, і ковчег, і скрижалі закону і благодаті; бо заради Тебе дарува­лося прощення нам, виправданим кров’ю втіленого із Твого лона, Всенепорочна.

Далі: Достойно є… Єктенія, світильний і псалми зви­чайні.

На хвалітех стихири мученичі. Глас 6

Господи, пам’ять святих Твоїх усе творіння свят­кує, небеса радуються з ангелами, і земля веселить­ся з людьми; їхніми молитвами помилуй нас.

Господи, якби ми не мали святих Твоїх молитов­ників і Твою благостиню, що милує нас, якби ми мог­ли, Спасе, оспівувати Тебе, Якого безперестанно сла­вословлять ангели; Серцевідче, пощади душі наші.

Пам’ять мучеників — радість тих, хто боїться Гос­пода: постраждавши бо заради Христа, прийняли від Нього вінці і нині сміливо моляться за душі наші.

Обраних святих здивував Бог наш, радуйтесь і ве­селіться, всі раби Його, бо Він вам приготував вінці і Царство Своє; але благаємо вас: і нас не забувайте.

Померлим: Хворобою стало Адамові споживання плоду дерева в Едемі, коли змій виригнув отруту; тоді ввійшла смерть всеродна, що з’їдає людину; але при­йшов Владика, знищив змія і дарував нам воскре­сіння; до Нього ж взиваймо: пощади, Спасе, і тих, кого прийняв, зі святими упокой, як Чоловіколюбець.

Слава, і нині… богородичний: Бога, із Тебе втілено­го пізнали, Богородице Діво Його моли за спасіння душ наших.

На стиховні стихири померлим. Глас 6

Маючи незбагненне щодо нас благосердя і неви­черпне джерело божественної благодаті, Многомилостивий, осели на землі живих тих, хто прийшов до Тебе, в оселях улюблених і жаданих, даруючи долю, що завжди перебуває; бо Ти, Спасе, за всіх пролив кров і живоносною ціною викупив світ.

Стих: Блаженні, кого обрав і прийняв Ти, Господи.

Смерть животворну перетерпів Ти з волі Своєї, життя виточив і їжу споконвічну вірним дарував; її ж сподоби спочилих, що уповали на воскресіння; всі гріхи їхні прости благодаттю, як єдиний безгрішний ієдиний благий і Чоловіколюбець; щоб усі оспівува­ли Твоє ім’я, Христе; спасительне Твоє чоловіколюбство славимо.

Стих: Душі їхні у блаженстві перебуватимуть.

Живими і мертвими володіючого богоначальною владою знаємо Тебе, Христе, і молимося: упокой вірних рабів Твоїх, що до Тебе, єдиного благодійника, віді­йшли, з обраними Твоїми, на місці утіхи, у світлостях святих: бо Ти є милостивий і спасаєш як Бог тих, кого сотворив за образом Твоїм, єдиний Многомилостивий.

Слава, і нині… богородичний: Явилася Ти, Чиста, вмістилищем величним, бо Бога вмістила і Христа народила, безневісна Мати Діво, у двох природах, в єдиній же Іпостасі; Його ублагай, Чиста, єдинород­ного первістка, що після Різдва зберіг Тебе Дівою не­порочною, упокоїти душі у вірі померлих у світлі і нетліннім блаженстві.

Далі: Благо є сповідатися Господеві… Трисвяте по Отче наш… Тропар, єктенія і відпуст, час 1-й, псалми зви­чайні і кінечний відпуст.

У суботу блаженні, глас 6

Пом’яни мене, Боже Спасе мій, коли Ти прийдеш у Царстві Твоїм, і спаси мене, як єдиний Чоловіколюбець.

Стих: Блаженні гнані за правду, бо їхнє є Царство Небесне.

Вогню, і меча, І лютих диких звірів ви, страстотерпці славні, не убоялися і споконвічного життя спо­добилися.

Стих: Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас і гнатимуть та зводитимуть на вас усяке лихослів’я і наклепи — Мене ради.

Ти, що прославив пророків, і вчителів, і преподоб­них, і праведних, Чоловіколюбче, їхніми молитвами спаси душі наші.

Стих: Радуйтесь І веселіться, бо велика ваша нагорода на небесах.

З усіма святими і праведними учини, Слове, тих, кого у вірі прийняв від тимчасового життя, щоб вони прославляли Тебе.

Слава… Отця і Сина славословимо і Духа Свято­го, промовляючи: Тройце Свята, спаси душі наші.

І нині… Ти явилася блаженною в усіх родах, бо неви­мовно народила воістину блаженного Бога, Пречиста.

Кінець шостого гласу


Глас 6. П’ятниця | Зміст | Глас 7. Субота


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору