«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиОктоїх

Глас 5. Понеділок

У понеділок на ранній

Після 1-ї кафизми сідальні покаянні. Глас 5

Суддя сидить, і ангели стоять перед Ним, сурма проголошує, і полум’я горить; що чинитимеш, душе моя, коли поведуть тебе на суд, бо тоді твої люті і таємні гріхи викриються; тому раніше кінця взивай до Судді: Боже, очисти мене і спаси мене.

Стих: Господи, не викривай мене у лютості і не карай мене у гніві Твоїм.

Усі пильнуймо, і Христа зустрінемо з многим єлеєм і свічками палаючими, щоб сподобитися ввійти до чертога; бо той, хто опиниться поза дверима, дарем­но до Бога взиватиме: помилуй мене.

Слава, і нині… богородичний: Святіша за херувимів і вища за серафимів, Пречиста; сповідуючи Тебе во­істину Богородицею, ми грішні маємо Заступницю і знаходимо під час напастей спасіння; тому не пере­ставай молитися за нас, державо і пристановище душ наших.

Після 2-ї кафизми сідальний. Глас 5

Душе, все, що тут, — тимчасове, там же — вічне; бачу судилище і на престолі Суддю, і боюся відповіді; тому зі щирістю навернися, бо суд незворотний.

Стих: Господи, не викривай мене у лютості і не карай мене у гніві Твоїм.

Лежу я на постелі многих гріхів, обмежений надією на спасіння моє; бо сон мого лінивства виклопотав душі моїй муки; але Ти, Боже, що народився від Діви, підніми мене на Твоє оспівування, щоб я славив Тебе.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Мученичий: Сяє нині пам’ять страстотерпців, бо і на небесах світить зоря: собор ангельський торже­ствує, і рід людський святкує; тому вони моляться Господеві помилувати душі наші.

Слава, і нині… богородичний: 3 ангелами небесні, з людьми земнородні голосом радування взиваємо до Тебе, Богородице: радуйся, двері, просторіші за небе­са; радуйся, єдине земнородних спасіння; радуйся, Чиста обрадувана, що народила втіленого Бога.

Після 3-ї кафизми сідальний. Глас 5

Безсловесними пристрастями прихиленого мене і блудно прожившого моє життя, заклич, Спасе, і як блудного прийми, і розкрий мені обійми батьківські заради милосердя щедрот, і молитвами безплотних сподоби давньої шани.

Слава, і нині… богородичний: Тепла Заступнице і непереможна, уповання відоме і неосоромлене, стіна, і покров, і пристановище тим, хто вдається до Тебе, чиста Приснодіво; Сина Твого і Бога благай з ангела­ми дарувати світові мир, і спасіння, і велику милість.

Канон. Творіння преподобного Йосифа. Глас 5

Пісня 1

Ірмос: Співаймо Господеві, що створив дивні чудеса у Червоному морі, пісню перемоги, бо Він прославився.

Багатьма лестощами лукавого спокушеного, Хри­сте, наверни і ущедри мене, як всесильний.

Ти, що глухому вуха відкрив, Христе, душі моєї ог­лухлі вуха відкрий, молюся, щоб я слухав Твої слова.

Мученичий: Сущі новоявлені зірки, мученики, Сон­ця праведного Христа, відженіть темряву від сердець наших.

Мученичий: Ви, страстотерпці, стали стрілами, роз­паленими божественним вугіллям Святого Духа, що сокрушають усі стріли змія.

Богородичний: Двері божественної слави, відкрий мені двері покаяння і від врат пекельних відверни, молюся, смиренну душу мою.

Другий канон Безплотним.
Творіння Феофанове. Глас 5

Пісня 1

Ірмос: Коня і вершника у море Червоне, долаючи ворога силою могутньою, скинув Христос, Ізраїля ж спас, що пе­реможну пісню співав.

Таїнники світлодайного Богоначала, Його першоявленим промінням сяючи, світлом просвітіть душу мою, ангели, Владику благаючи (двічі).

Маючи сміливість, бо всі ви стоїте перед високим престолом, визволіть від бід тих, що побожно оспіву­ють вас, о архістратиги, предстоятелі небесних сил.

Богородичний: Клятва розв’язалася, і печаль при­пинилася; бо благословенна і благодатна засяяла вірним радість, носячи квітку — Христа благословен­ня всім краям землі.

Пісня 3

Ірмос: Над народами Бог воцарився, Бог сидить на пре­столі святім Своїм, і оспівуємо Його розумно як Царя і Бога.

Ти, що ні єдиному не бажаєш загибелі, благий Гос­поди, ущедри і спаси мене гинучого, Всещедрий, по­велінням милості Твоєї.

Згрішив я перед Тобою, Христе Господи, свідомо і несвідомо; приходжу і припадаю до Тебе, що все знаєш; прийми мене як блудного.

Мученичий: Мученики, щоб умертвити живучий гріх і показати мертвим ворога, блаженні знехтува­ли тілесною мертвістю.

Мученичий: Покриті ранами страждань і прикра­шені кривавою одежею, мученики вінценосні, стоїте перед Царем усіх.

Богородичний: Діва Мати, що воплотила Бога, при­йми гласи тих, що завжди взивають до Тебе, і визво­ли нас від різних обставин.

Інший.

Ірмос: На нічому постапив Ти землю повелінням Своїм і повісив її, щоб непорушно стояла на непорушному, Христе, камені заповідей Твоїх, Церкву Твою утверди, єдиний бла­гий і Чоловіколюбець.

Ти, що словом премудро дарував небесним силам славослов’я, показуючи Твою невичерпно сильну благість; їх заступництвом Церкву Твою утверди, єдиний благий і Чоловіколюбець (двічі).

Прикрашаючи невимовною світлістю ангелів, Христе, і ними утверджуючи Церкву Твою, Милосердний, просвіти через них окаянну мою душу, благаю Тебе, Владико, і не пом’яни моїх безмежних гріхів.

Богородичний: Ти була незрівнянно Матір’ю Бога, що безплотні чини просвіщає безперестанно оспіву­вати єдине Богоначало в трьох святостях і владичествах, Пречиста Діво Всеславна.

Пісня 4

Ірмос: Діла провидіння Твого, Господи, вжахнули про­рока Авакума: бо Ти вийшов на спасіння людей Твоїх, спа­сти помазаних Твоїх прийшов Ти.

Діла, які я вчинив у житті, є лукаві й люті, від них же, Христе Боже мій, визволи мене, подаючи мені щире покаяння.

Всяку заповідь святу я знищив, страх Твій, Хрис­те, відкинув, і боюся неминучого Твого судилища, на ньому ж не осуди мене, Благоутробний.

Мученичий: Ремінням зусюди воістину розтягнені, і ранами дуже виснажені, і кігтями стругані, страж­дальці Твої, Слове, вірою радувалися.

Мученичий: Захитати вас, страстотерпці, у боже­ственному стоянні ніяк не зміг лукавий; тому вели­кими випробуваннями ви, мужні, показали боже­ственне утвердження.

Богородичний: Втілившись від чистих кровей Твоїх, Господь покаяння подає шануючим тебе, Всеславна, Твоїм благим заступництвом, як благоутробний і єди­ний Чоловіколюбець.

Інший.

Ірмос: На хресті Твоє божественне страждання передбачив­ши, Авакум, ужахнувся єси, взивав: Ти, Милосердний, владу сильних знищив, зійшовши до сущих у пеклі, як всесильний.

Ти сотворив ангельські світлі сили, богодіяльним промінням просвітив, Благоподателю; як сильний у кріпкості слово Твоє виконав Ти, Чоловіколюбче (двічі).

Відкладімо, вірні, земне мудрування тіла, уподіб­нюючись житію безплотних чинів, і розум піднесімо духом.

Богородичний: Будь мені заступницею, Всенепорочна, покровом і пристановищем, відганяючи бурю пристрастей; Ти бо ангельські сили добротою без порівняння перевершуєш.

Пісня 5

Ірмос: Світло істинне, Христе Боже, до Тебе зранку від ночі звертається дух мій, яви на мені лице Твоє.

Піднімись, о душе, піднімись від тяжкого сну, мого лютого гріха, і просвітися світлом покаяння.

Оновімо душу старанням і напоїмося хмарами зво­рушення, щоб виростити нам колосок покаяння.

Мученичий: Гостротою любові загострені, явилися ви, страстотерпці, небесними мечами, якими посікли полчища ворогів.

Мученичий: Будучи ворогом не поневоленими, ви, страстотерпці, його поневолили і явились близьки­ми друзями Христа.

Богородичний: Діво, благословенна між жонами, по­дай милості Твої людям Твоїм, бо Ти стала Матір’ю Милостивого.

Інший.

Ірмос: До Тебе, що у світло, як у ризу, зодягнувся, зранку молюся і взиваю: душу мою затьмарену просвіти, Христе, як єдиний милосердний.

Обходячи всі краї землі, всеславпі архангели, ви приносите вірним Владичні благодіяння і оберігає­те (двічі).

Підкорюючись Твоєму слову, Слове Бога і Отця, славні прикраси небесних чиноначал осяюються світ­лом Твоєї світлості.

Богородичний: Усі наші бажання піднеси до Тебе, то невимовно народила бажання солодкість нам, Тебе, Богородицю Пречисту, сповідуючим.

Пісня 6

Ірмос: Від кита пророка визволив Ти, мене ж із глибини гріхів виведи, Господи, і спаси мене.

Нема в цьому житті гріха, якого б я один, окаян­ний, не вчинив би; єдиний безгрішний, ущедри мене.

Вітрилами старання спрямовуючись, усі намагай­мося через покаяння досягнути пристановища спа­сіння, щоб спастися.

Мученичий: Стражданнями проповідників, апос­толів і мучеників осяюється творіння; ними ж і нас просвіти, Чоловіколюбче.

Мученичий: Сосуди, що вмістили божественну зорю і величне сяяння, всі шануймо мучеників.

Богородичний: Діво, заступнице вірних, благай Гос­пода визволитися від усякого гріха рабам Твоїм.

Інший.

Ірмос: Смертоносною бурею схвильоване море пристра­стей утихомир, Владико Христе, і від тління визволи мене, як милосердний.

Священноприкрашені ангельські собори обранії, ви просвіщаєтеся світлодайним сяянням, явно вдос­коналюючись Богодійним світлом (двічі).

Трисвітлими зорями багато прикрашені ангели і архангели, вашими молитвами боговидно просвітіть окаянну мою душу.

Богородичний: Ти, Пречиста, зачала Сотворителя всіх і Бога, Його ж з тремтінням, радіючи, бачать ангели, що благоговійно стоять перед Ним.

Пісня 7

Ірмос: Благословенний Ти, Боже, то бачиш безодні і си­диш на престолі слави, оспіваний і преславний.

Благословенний Ти, Боже, що заради благосердя приймаєш усіх, хто кається, оспіваний і преславний.

Зціли, благоутробний Христе, многі мої пристрасті, бо Ти знаєш мою неміч, оспіваний і преславний.

Мученичий: Силою божественною укріпившись, собор страстотерпців переміг ворогів, взиваючи: оспі­ваний і прославлений повіки.

Мученичий: Слове, Ти укріпив премудрих страсто­терпців перетерпіти різноманітні муки; молитвами їхніми ущедри всіх.

Богородичний: Благословенний Ти, Боже, що в лоно дівоче оселився і спас людину, оспіваний і прослав­лений повіки.

Інший.

Ірмос: Преславний отців Господь полум’я погасив, по­крив росою юнаків, що одностайно співали: Боже, благо­словен єси.

Невичерпно сильну являючи кріпкість, Христос поставив вас архістратигами і навчив оспівувати: Боже, благословенний Ти (двічі).

Ти, що безліч безплотних чинів прикрасив благістю, сподоби собори вірних співати: Боже, благосло­венний Ти.

Богородичний: Ти, Діво, утверди нині мене, захита­ного пристрастями, бо Ти всім вірним виточуєш безстрастя, що вірою співають: Боже, благословенний Ти.

Пісня 8

Ірмос: Творця творіння, Його ж жахаються ангели, оспі­вуйте, люди, і прославляйте по всі віки.

Мене, мертвого через злочини, оживи, Господи, щоб я прославляв Тебе по всі віки.

Просвітивши мене покаянням, Господи, визволи мене із гріховної темряви, щоб я прославляв Тебе по всі віки.

Мученичий: Страстотерпці мученики полум’я ома­ни подолали, прийнявши преславно росу з небес.

Мученичий: Як плодоносна земля, ви, святі муче­ники, принесли подвигоположнику Христу воістину стократний колосок.

Богородичний: Із Тебе, Преславна Діво, засяяв Бог і просвітив богопізнанням затьмарених.

Інший.

Ірмос: Тебе, Вседержителя, у печі юнаки, склавши всесвітній хор, співали: всі діла Господа оспівуйте і прослав­ляйте по всі віки.

Закликають мене нині ангельські собори співати пісні; і сердечним бажанням з ними співаю: діла всякі Господа оспівуйте і прославляйте Його повіки (двічі).

Слуги Пресвятої і трисонячної зорі, моліть спас­тися тим, що з вірою співають: Господа оспівуйте діла і прославляйте Його повіки.

Богородичний: Двері світла, Діво Мати Отрокови­це, осяй світлом Твоїм тих, хто з вірою співає: Госпо­да оспівуйте діла і прославляйте Його повіки.

Пісня 9

Ірмос: Тебе, блаженну в жонах і благословенну Богом, людський рід піснями величає.

Милостивим будь до мене, Господи, що безмежно безумно грішив, і сподоби мене, Слове, Царства Твого.

Як ніневітян спас Ти в давнині, які покаялися; єди­ний Спасе, спаси милістю Твоєю і нас, що оспівують Тебе.

Мученичий: Віддавши плоть усіляким ранам, ви, страстотерпці Господні, спасли неураженою душу і стали причасниками божественної слави.

Мученичий: Денні сяючі зірки, страстотерпці, ви на землі просвіщаєте душі всіх, ставши мучениками всіх Господа.

Богородичний: Ти, Діво, носила, як престол вогня­ний, Того, Хто носить усе, і груддю годувала Того, Хто всіх годує.

Інший.

Ірмос: Ісає, радій! Діва мала в утробі і народила Сина Еммануїла, Бога й людину, Схід — ім’я Йому; Його велича­ючи, Діву ублажаємо.

Ти, пресвітлий Михаїле, є начальник чинів ан­гельських, і ти, Гавриїле, був істинним проповідни­ком Божественного втілення; охороняйте всіх, що оспівують вас, славні (двічі).

Ти, що багатими дарами наповнюєш Свої скарб­ниці і привів чини ангельські, з ними ж прийдеш як Суддя і Цар усіх; спаси мене, Владико, що вдаюся до Твоєї милості.

Богородичний: Розумні архангели, влади, престоли, херувими, сили і серафими, ангели світлі, начала і господства, Всенепорочна Пречиста, Твоєму Сину служать з трепетом, Богородице всеблаженна.

На стиховні стихири покаянні. Глас 5

Безліч гріхів моїх зневаж, Господи, що від Діви народився; і всі гріхи мої очисти, подаючи мені по­мисли про навернення, як єдиний Чоловіколюбець, молюся, і помилуй мене.

Стих: Наповни нас вранці милістю Твоєю, Господи, і зра­діємо та звеселимося. Звесели нас у всі дні наші: за ті дні, коли Ти смиряв нас, за літа, коли ми бачили зло. І поди­вись на рабів Твоїх і на діла Твої, і навчи синів їх.

Горе мені, кому уподібнився я? Неплідній смоків­ниці, і боюся прокляття з посіченням; але, небесний садівнику Христе Боже, заледенілу мою душу покажи плодоносною, і як блудного сина прийми мене, і помилуй мене.

Стих: Нехай буде милість Господа Бога нашого на нас, діла рук наших виправ і в ділах рук наших допомагай нам.

Благословенне воїнство Царя Небесного: бо хоч і були земнородними страстотерпці, але поспішили до­сягти ангельського достоїнства, не дбаючи про тіло, і через страждання сподобилися ангельської шани; тому їхніми молитвами, Господи, пошли нам велику милість.

Слава, і нині… богородичний: Обрадувана, заступи Твоїми молитвами і виблагай душам нашим великі щедроти та очищення безлічі гріхів, молимось.

Далі: Благо є сповідатися Господеві… Трисвяте по Отче наш… Тропар святому, якщо є; якщо нема, читаємо тропар дня. Потім єктенія та інше звичайне і відпуст.

У понеділок блаженні. Глас 5

Розбійник на хресті увірував і сповідав Тебе, Хрис­те, Богом від чистого серця, взиваючи: пом’яни мене, Господи, у Царстві Твоїм.

Стих: Блаженні гнані за правду, бо їхнє є Царство Небесне.

Душетлінні розбійники зустріли мене на житейсь­кому шляху та уранили, але до Твого благосердя нині звертаюся: зціли, Христе, і спаси мене, молюся.

Стих: Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас і гнатимуть та зводитимуть на вас усяке лихослів’я і наклепи — Мене ради.

Небесні собори піснями прославляють Тебе, всіх Бога; їхнім заступництвом, Владико, зневаж многі мої гріхи і спаси мене, молюся.

Стих: Радуйтесь і веселіться, бо велика нагорода ваша на небесах.

До ангельських соборів причислені Христові страстотерпці і наповнюються просвіщенням невечірнім; знищіть сморідні пристрасті мого серця.

Слава… Земнородні, заспіваймо трисвяту пісню, яку співають ангели Богу у вишніх: свят єси, безна­чальний Отче, Сину з Духом.

І нині… Ти, що через ангела прийняла радість у Твоєму лоні, Чиста, наповни радістю душу мою, за­смучену лукавими ділами, і до світла настанови мене.

У понеділок на вечірні

На Господи, взиваю… стихири покаянні. Глас 5

Стих: Коли на беззаконня наші зважатимеш, Господи, Господи, хто встоїть? Бо в Тебе очищення є.

Горе мені, що прогнівив Тебе, Милостивого Бога мого і Господа! Скільки разів обіцяв я покаятися, Христе, і неправдивим був нерозумний! Спочатку забруднив одежу хрещення, заповіт же мій перед То­бою залишив; і другий ней інший заповіт, який спо­відав перед ангелами і людьми, у плачевний вигляд одягнений, і той відклав також; Спасе, до кінця не залиш мене загинути.

Стих: Ради імені Твого страждаю за Тебе, Господи; страж­дає душа моя за Слово Твоє, бо уповає душа моя на Господа.

Яку відповідь отримаєш, душе моя, в день судний, або хто визволить тебе від засудження на вічний во­гонь та інші муки? Ніхто, якщо ти сама не умилости­виш Благоутробного, залишивши твої гріховні діян­ня і проводячи боговгодне життя; оплакуючи кожного дня твої безмежні гріхи, якими ти постійно грішиш; ділом, словом і думками Христа благаючи подати тобі остаточне їх прощення.

Стих: Від ранньої зорі до ночі, від ранньої зорі нехай упо­вають люди на Господа.

Нехай не утримує мене, Спасе, гріховний звичай, і нехай не володіє мною біс, завжди поборюючи і зваб­люючи до своєї волі; але вирви мене із його володін­ня міцною Твоєю рукою, Всесильний, і царюй у мені Ти, Чоловіколюбче; сподоби мене всього бути Твоїм і жити за Твоєю волею, Слове, мати спокій у Тобі і знай­ти мені очищення, і спасіння, і велику милість.

Інші стихири Предтечі, глас той самий

Стих: Бо в Господа милість, і велике в Нього визволен­ня. Він визволить нас від усіх беззаконь наших.

Мене, що весь схилився до землі і занеміг невилі­ковно, вилікуй, Предтече Христів і мучениче, бо я вдаюся вірою до божественного покрову твого, блажен­ний; тому внзволи мене і від страшного дня, в який я повинен етапі перед судилищем і віддатися на муки; молюся тобі, визволн мене тоді від тамтешнього сто­яння, бо ти, мудрий, маєш неосоромлену сміливість, благаючи Того, Хто подає світові велику милість.

Стих: Хваліть Господа, всі народи, прославляйте Його, всі люди.

Ти єси світильник, мудрий Предтече Христів най­світліший; мене, що впав у темряву безмежних гріхів, просвіти зорею світла, благаю тебе, і виведи мене із рову гріховного, нвстановлюючи мене твоїм солод­ким гласом; ти в давнині повернув голос батьку на­родженням твоїм; нині мій виправи голос, благаю тебе, щоб я вірою і любов’ю прославляв Чоловіколюбця Бога і Спаса, що подає світові велику милість.

Стих: Велика милість Його над нами, й істина Його пе­ребуває повік.

Божественним храмом Бога Життєдавця всіх був ти, блаженний пророче, і Предтече, і проповідниче, що жив у серці твоєму; Його ж моли за тих, що при­ходять до святого твого храму; і тих, хто тебе шанує, Іоане всебагатий, молимося, сотвори храмом Духа і сподоби до Бога наблизитися; щоб ми піснями про­славляли твоє заступництво і теплу молитву; Який засвідчив тебе, досточудний, більшим за всіх людей.

Слава, і нині… богородичний: 3 дитинства я постій­но чиню гріхи; уранився люто розумом, через многі звичаї любовні перебуваю в гріху, а нині, сумуючи, оплакую тяжку свою оману, і злі звичаї, і безумство, і загибель душі моєї; Владичице, не зневаж мене, ги­нучого у злі; але, ущедривши, визволи мене від усіх пристрастей, що надходять, Твоїм заступництвом, щоб я хоч на старість покаявся Богу.

Далі: Світло тихе… Прокимен і єктенія. Також Сподо­би, Господи, у вечір цей…

На стиховні стихири покаянні. Глас 5

Господи, я не перестаю грішити, не розумію чоловіколюбства, якого сподобляюсь; подолай мою неро­зумність, єдиний Благий, і помилуй мене.

Стих: До Тебе, що перебуваєш на небі, зводжу очі мої. Як очі рабів звертаються до рук господарів їхніх, як очі рабині — до рук господині її, так очі наші — до Господа Бога нашого, аж поки помилує нас.

Господи, страху Твого боюся і гріх чинити не пере­стаю; хто на судилищі Судді не боїться? Або хто, ба­жаючи зцілитися, прогнівляє лікаря, як я? Довготер­пеливий Господи, змилосердься на поміч мені і помилуй мене.

Стих: Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо багато ми маємо приниження. Надміру має душа наша ганьби від ба­гатих та зневаги від гордих.

Мученичий: У щит віри одягнувшись і хресним зна­менням себе укріпивши, пішли мужньо на страждан­ня і подолали гординю диявола і оману святі Твої, Господи; їхніми молитвами, як Всесильний Бог, по­шли світові мир і душам нашим велику милість.

Слава, і нині… богородичний: Вгамуй болісті постій­но зітхаючої душі моєї, вгамувавши всяку сльозу на лиці землі. Ти бо від людей відганяєш хвороби і грішних скорботи руйнуєш; Тебе бо всі придбали надію і утвердження, Пресвята Мати Діво.

Далі: Нині відпускаєш раба Твого, Владико… Трисвяте по Отче наш… Тропар святому. Слава, і нині… бо­городичний на глас тропаря, єктенія і відпуст.

У понеділок на повечір’ї

Канон до Пресвятої Богородиці. Глас 5

Пісня 1

Ірмос: Коня і вершника у море Червоне, долаючи ворога силою могутньою, скинув Христос, Ізраїля ж спас, що пе­реможну пісню співав.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Дух упокорений подай мені, Блага, смирення сер­цю, розуму ж чистоту, і життя виправлення, і гріхів прощення, і сліз джерельця, Всенепорочна.

Подивись на мою біду і зворушеність, і зціли стру­п’я давніх гріхів, і даруй мені час покаяння і гріхів сповідання.

Слава… Себе оплакуючи раніше кончини моєї, дума­ючи про безодню мого зла, Всенепорочна; тому молю­ся Тобі: Сина Твого ублагай визволити мене від мук.

І нині… Маючи час покаяння, відступи від усяко­го гріха, душе моя, і до Сотворителя Твого зі сльоза­ми взивай: Боже мій, спаси мене молитвами наро­дившої Тебе.

Пісня 3

Ірмос: На нічому поставив Ти землю повелінням Своїм і повісив її, щоб непорушно стояла на непорушному, Христе, камені заповідей Твоїх, Церкву Твою утверди, єдиний бла­гий і Чоловіколюбець.

Начальники моїх пристрастей охопили мене, Пре­чиста, і мене, створеного за образом і подобою Божою, сповнили соромом; але їх шкоди позбав мене, що зі зворушенням оспівую Тебе.

Ворог лукаво намагається мене уловити, бажаю­чи ввергнути мене у вічне полум’я, Пречиста; але Ти його підступи і раду зруйнуй, щоб я Тебе прославляв, радіючи.

Слава… У рів пекельний лестощами поклали мене через безліч гріхів вороги праведних; як безпомічний же нині і весь уранений, закликаю молитву Твою, Владичице, спаси мене.

І нині… У лінивстві прожив я життя, окаянний; нині наблизився до дверей смерті і, ворожих наклепів жахаючись, взиваю до Тебе: визволи мене від цих спокус, щоб я прославляв Тебе, спасенний.

Пісня 4

Ірмос: На хресті Твоє божественне страждання передбачив­ши, Авакум, ужахнувшися, взивав: Ти, Милосердний, владу сильних знищив, зійшовши до сущих у пеклі, як всесильний.

Уранений стрілами гріховними, я ношу нині рану всього тіла; тому взиваю до Тебе, Пречиста: зціли швидкістю молитов Твоїх рани душі моєї.

Помилуй, Чиста, рабів Твоїх, бо ми придбали Тебе заступницею перед Богом і благаємо визволитися від усякої біди і вічної муки.

Слава… Ти для мене, Блага, надія, і щит, і утвер­дження, і визволення від лютих гріхів, і просвіщен­ий моєї душі, і похвала, і стіна, і держава.

І нині… Блудно витратив я багатство добрих діл, що мені Христос як благий дарував; не зневаж мене, Пречиста Отроковице, що гину від голоду.

Пісня 5

Ірмос: До Тебе, що у світло, як у ризу, зодягнувся, зранку молюся і взиваю: душу мою затьмарену просвіти, Христе, як єдиний милосердний.

Подивися, Владичице, на неміч смиренної душі моєї, і моєї плоті виснаження, і полон розуму мого, і безнадійного спаси мене.

Бога, Якого Ти народила, завжди моли спасти всіх нас, що Богородицею Тебе сповідують і славословлять Різдво Твоє, Пречиста.

Слава… Хто не ублажає Тебе, Всенепорочна? Бо Ти невимовно народила Творця всього світу Спаса Хри­ста і єдиного Владику.

І нині… Пошли мені, Пречиста, струмки сліз, щоб ними я омив скверну і пороки гріхів, оспівуючи ве­лику Твою благість.

Пісня 6

Ірмос: Смертоносною бурею схвильоване море пристра­стей утихомир, Владико Христе, і від тління визволи мене, як милосердний.

У глибину гріхів і беззаконь занурився я, але про­стягни руку Твою, Всенепорочна, і виведи мене із пекла відчаю.

Ти знаєш безліч гріхів і помислів, які засмучують мене; тому прискор і визволи мене від них, Пречиста.

Слава… Пощади мене, раба Твого, Владико Хрис­те, молитвами чисто народившої Тебе, коли захочеш судити світ, який Ти створив.

І нині… У глибину гріхів занурився я, Владичице Чиста, душа моя стала споживою бісів; тому спаси мене безнадійного.

Господи, помилуй (тричі). Слава, і нині…

Сідальний, глас 5

Душі моєї пристрасті багатоболісні і плоті моєї не­дуги незабаром зціли, розуму мого блукання зупини, Всенепорочна; і в тиші помислів сподоби, Богороди­це, принести чисті молитви Царю всього творіння і виблагати прощення гріхів.

Пісня 7

Ірмос: Преславний отців Господь полум’я погасив, покрив росою юнаків, що одностайно співали: Боже, благословен єси.

Коли усвідомлюю моїм розумом безліч безглуздих діянь і незліченні гріхи, Всенепорочна, боюся і жаха­юся; від них же визволи мене Твоїми молитвами, Діво.

Черва невсипуча і вогонь невгасимий виснажують мене завжди і з’їдають мою душу; нехай же не прий­му цих спокус, Пресвята Богородице.

Слава… Визволи мене, раба Твого, Всенепорочна Діво, від пітьми кромішньої і страшних мук, що взи­ваю до Сина Твого: Боже, благословенний Ти.

І нині… Плоть осквернив я соромітними пристра­стями, розум же затьмарив скверними помислами; але ущедри, Чиста, і спаси мене, нікчемного раба Твого.

Пісня 8

Ірмос: Тебе, Вседержителя, у печі юнаки, склавши всесвітній хор, співали: всі діла Господа оспівуйте і прослав­ляйте по всі віки.

Тобі, Богородице, приношу неміч моєї смиренної душі, і серця мого недуги, і розуму мого оману спові­щаю, просячи Твоєї помочі.

Милостивим будь до Твоїх рабів, Слове, молит­вами народившої Тебе, і спаси співаючих: усі діла Господні, Господа оспівуйте і прославляйте Його по­віки.

Слава… Ти, що народила благоволителя милості, помилуй усіх вірою співаючих: усі діла Господні, Гос­пода оспівуйте і прославляйте Його повіки.

І нині… Позбав мене кромішньої пітьми і невси­пучої черви, Блага Діво, бо Ти народила Творця світу; бо все, що Він хоче, творить Твоїми молитвами.

Пісня 9

Ірмос: Ісає, радій! Діва мала в утробі і народила Сина Еммануїла, Бога й людину, Схід — ім’я Йому; Його велича­ючи, Діву ублажаємо.

Бога, Якого Ти невимовно народила, Владичице Чиста, моли старанно визволити нас від бід і скор­бот, і прийдешнього страшного суду,1 і сподоби світ­лості святих Його.

Більше за всіх згрішив я, не послухавши Твоїх животворчих заповідей, Христе, і уподібнився безсло­весним тваринам; але молитвами твоєї Матері, Сло­ве, нерозкаяного за життя не відкинь мене.

Слава… Як народивша безодню милості — Слово Боже, помилуй, Блага, душі всіх, що до покрову Тво­го звертаються; бо всі ми придбали Тебе перед Богом неосоромлену заступницю.

І нині… Очищення і прощення гріхів виблагай нам, і переміну всіх тяжких обставин, і виправлення нині життя на чисте і світловидне, щоб ми прославляли, Богомати, Твою велику благість.

Далі: Достойно є… і поклін. Трисвяте по Отче наш… Тропар та інше звичайне і відпуст.


Глас 5. Неділя | Зміст | Глас 5. Вівторок


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору