«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиОктоїх

Глас 1. Субота

У суботу на ранній

Після 1-ї кафизми сідальний мученичий. Глас 1

Славні страстотерпці Тобою одягнулися похвалою страждань і пошаною вінців, бо терпінням ран вони перемогли беззаконних і силою божественною з небес прийняли перемогу; їхніми молитвами і нас визволи від невидимого ворога, Спасе, і спаси нас.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Як мужні воїни, єдиномудрено увірувавши, ви, святі мученики, не убоялися мучителів, старанно прийшли до Христа, взявши чесний хрест, і, закінчивши подвиг, прийняли з небес перемогу. Слава Тому, Хто укріпив вас; слава вінчавшому вас; слава Тому, Хто через вас дарує всім зцілення.

Стих: Душі їх у блаженстві перебуватимуть.

В місці світлім, у соборі праведних упокой, Спасе, до Тебе преставлених; бо вони на Тебе, Чоловіколюбче, уповання покладали; прийми молитви за батьків і дітей, яких пам’ять нині звершуємо, і виправдай їх, як Чоловіколюбець.

Слава, і нині… Богородичний: Гавриїл віщав Тобі, Діво Чиста, радуйся; з гласом втілювався Владика всіх у Тобі, святий кивоте, як сказав праведний Давид, явилася Ти ширшою за небеса, носивши Сотворителя Твого; слава Тому, Хто оселився в Тобі; слава Прийшовшому із Тебе; слава Визволившому нас Різдвом Твоїм.

Після 2-ї кафизми сідальний. Глас 1

Ранами святих, які за Тебе постраждали, будь умоленим, Господи; і всі наші хвороби і пристрасті зціли, Чоловіколюбче, молимось.

Стих: Багато скорбот у праведних, і від усіх їх визволить їх Господь.

Мучеників Христових молимо всі, і з любов’ю прийдемо до них і з вірою; вони бо про наше спасіння просять, і всі вони виточують благодать зцілень; вони відганяють полки бісівські, як охоронителі віри.

Стих: Блаженні ті, кого Ти обрав і прийняв, Господи.

Смертну державу Ти, Христе, знищив і земнородним нетління виточив; і віруючі в Тебе вже не умирають, але живуть завжди в Тобі; тому упокой, Господи, душі рабів Твоїх і вчини їх зі святими Твоїми, молитвами Богородиці, даруючи їм прощення і воскресіння.

Слава, і нині… Богородичний: Єдина кріпка і тепла Заступниця роду християнського, Богородице Діво, безперестанно моли з пророками і мучениками, зі святителями, і посниками, і праведними Того, Кого народила надприродно – Бога Слова, спасти всіх.

Канон святим мученикам і святителям і преподобним і померлим.
Творіння преподобного Йосифа. Глас 1

Пісня 1

Ірмос: Стовпом вогняним і хмарою Ізраїля настановлював, як Бог море розкрив, колісниці і фараона покрив морем. Співаємо пісню перемоги, бо Він єдиний прославився.

Мученичий: Щитом благочестя захистилися ви, божественні страстотерпці, віддавшись на боротьбу; знищили ж ворога всю силу, співаючи пісню перемоги Христу, Який укріпив їх.

Святителям: Ви, божественні пастирі, упасли стадо Боже на пасовищі таємному, відігнавши вовків палицею словес священних; і, радіючи, оселилися в огорожі небесній, де є Великий Пастир.

Преподобним: Ви, що пристрасті умертвили постом, і болістями, і божественною благодаттю, живете після смерті, преподобні; Христа, заради нас померлого, завжди благайте ущедрити нас.

Слава… Ти був мертвим, і мертвим дарував божественне Твоє життя і безсмертя; тих, що з вірою перейшли від життя тлінного, сотвори причасниками Твого Царства, як благоутробний і Єдиний многомилостивий.

І нині… Богородичний: Мучениці, уранені любов’ю Христовою, і вінчані Богом жони, і всі преподобні шанують Тебе, Всенепорочну і добру в жонах, як Царицю всечесну, радіючи вірно.

Другий канон померлим,
співаємо його на ряді, де немає Мінеї,
або в чині померлих. Глас 1

Ірмос: Твоя переможна правиця боголіпно в кріпкості прославилась, вона бо, Безсмертний, як всемогутня супротивників стерла, ізраїльтянам путь на глибині новостворила.

Приспів: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Врата смерті і кайдани Ти зруйнував Своєю смертю, Безсмертний; відкрий врата безсмертя померлим молитвами Твоїх страстотерпців.

Приспів: Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх.

Щоб ми сподобилися божественного життя, Ти зійшов до смерті і її скарби розкидав, нас же звідти вивів; нині ж, Життєдавче, спочилих упокой.

Слава… Ти прийняв моє тлінне і мертвенне, в нетління одягнув і возніс до безкінечного і блаженного життя, де, як Щедрий, упокой, кого Ти прийняв.

І нині… Богородичний: Народившу Боже Слово, яке від Бога, вірні оспіваймо; бо Вона, Пречиста, стала дорогою життя для померлих; Її ж як Богоприємницю і Богородицю прославимо.

Пісня 3

Ірмос: Нехай утвердиться серце моє у волі Твоїй, Христе Боже; Ти над водами утвердив небо друге і заснував на водах землю, Всесильний.

Багато мук перетерпівши, ви сподобилися великих благ, безліч святих мучеників; тому вашими молитвами очистіть мене від безмірного мого зла.

Святителі, одягнувшись праведною благодаттю, придбали веселість преподобних, уподібнившись безплотним служителям.

Христові пророки, божественні мученики, собор святих жон, які постраждали мужньо і в пості прославилися; їхніми молитвами, Спасе, Твої милості всім даруй.

Слава… Ти, Христе, із землі рукою Твоєю людину сотворив волею; сподоби небесних благ рабів Твоїх, що з вірою від нас преставилися.

І нині… Богородице Безневісна, принеси прохання Сотворителю нашому Богу, Який народився із лона Твого, щоб ми отримали повне визволення від лютих бід.

Інший.

Ірмос: Ти єдиний знаєш людської істоти неміч і милостиво в неї втілився; опояши мене з висоти силою, щоб взивав до Тебе, Святий: одухотворений храме невимовної слави Твоєї, Чоловіколюбче.

Ти єдиний благий, Ти єдиний многомилостивий, тих, хто відійшов до Тебе у благочесті, упокой в небесних оселях, де невимовна радість і насолода і де собор мучеників веселиться.

Ти єдиний явився на землі безгрішним, Спасе мій, і взяв гріхи світу як милосердний; тих, хто преставився від світу цього з вірою, упокой їх душі в оселях святих Твоїх, в райській насолоді, Чоловіколюбче.

Слава… Смерті державу Ти зруйнував, життя безкінечне усім вірним Ти, Владико, виточив; тому вчини тих, хто благочесно відійшов, зневажаючи безмежні согрішення і прощаючи їхні гріхи, Чоловіколюбче.

І нині… Богородичний: Безмужньо зачала Ти, Чиста, Слово споконвічне, що прийшло до мас у плоті, і смерті силу зруйнувало, і Своїм милосердям дарує мертвим воскресіння і вічне життя.

Пісня 4

Ірмос: Почув, Господи, слух про Тебе і убоявся, зрозумів діла Твої, промовив пророк і прославив силу Твою.

Перетерпівши всякі рани, мужні душею мученики були приведені до Христа, як ягнята непорочні, до Життя, Яке було заколоте за всіх.

Святителі, навчені Словом Божим, були устами божественними, визволили душі від уст лукавого; їх же побожно шануємо.

Отці святі, ви були міцними Божественним Духом; силою благодаті ви, преподобні, перемогли духів лукавих.

Слава… Ти, Життя наше, умертвився на хресті; сподоби вічного життя тих, що померли, Чоловіколюбче.

І нині… Жіночий собор не відмовився від Господа, мужньо страждаючи; не були переможені тілесними пристрастями святі, маючи Тебе, Пречиста, Помічницею.

Інший.

Ірмос: Тебе, гору, благодаттю Божою покриту, прозорливими очима Авакум побачив, проголошуючи народитися із Тебе Святого Ізраїлевого на спасіння наше і оновлення.

Ти умертвив пекло непереможною Твоєю силою, коли помер плоттю; будучи Єдиним свобідним, Христе, визволи душі побожні від їх осудження молитвами святих мучеників.

Ти, будучи Владикою всіх, дав ціну визволення сущих від Адама Твоїм заколенням; тому молимось Твоїм щедротам, упокой померлих, подаючи їм прощення гріхів.

Слава… Спасе мій, Ти був покладений у гріб, і як Бог воскресив мертвих, які були засуджені жити у

гробах; нині ж сподоби життя вічного померлих, як єдиний Чоловіколюбець.

І нині… Богородичний: Спасся рід людський Різдвом Твоїм: Ти бо народила нам Іпостасне Життя, смерті подолання і сходження до життя, Богородице Всенепорочна Владичице.

Пісня 5

Ірмос: Світле засяяло нам Світло споконвічне, тим, що зранку думають про виконання заповідей Твоїх, Владико Чоловіколюбче, Христе Боже наш.

Озброївшись благочестям, ви, мученики, стали невразливими; борців стрілами ви перемогли благодаттю і вінці одержали.

Господь помазав божественним єлеєм священиків Своїх, які упасли в благочесті безліч вірних і привели до огорожі небесної.

Священномученики святі, всі преподобні, що устави Духа зберегли і стали причасниками Царства, божественно прославляються.

Слава… Тих, кого Ти нині упокоїв повелінням Твоїм, Владико Господи, сподоби їх Царства Твого зі святими, прощаючи їм всі давні гріхи.

І нині… Богородичний: Жони, які постом і стражданням знайшли славу небесну, Пречиста, маючи Тебе Заступницею, змієву державу зруйнували.

Інший.

Ірмос: Ти просвітив сяянням пришестя Твого, Христе, і освятив хрестом Твоїм світу краї; серця просвіти світлом Твого Богопізнання тих, хто православно оспівує Тебе.

Той, Хто зціляє від отрути смертної, смерть зазнав і смерті жало притупив; але Сам упокой тих, кого прийняв, Життєдавче, мучеників молитвами.

Ти, що людей визволив від смерті і тління, вчини душі померлих у вірі в оселях святих Твоїх, де немає ніякої скорботи, а панує радість.

Слава… З Тобою розіп’ятому Ти відкрив рай, нині прийми, Владико, душі, що з вірою до Тебе перейшли, і сподоби їх у Церкві первістків оселитися.

І нині… Богородичний: Визволяючи тих, що мають надію на силу Твою, тихо приведи до пристановища божественної волі Твоєю Матірною сміливістю перед Сином Твоїм, Благословенна і Всенепорочна.

Пісня 6

Ірмос: Пророку Іоні уподібнюючись, взиваю: життя моє, Благий, визволи із тління, і спаси мене, Спасе світу, що взиваю: слава Тобі.

Святі мученики, ви були умертвлені многими ранами і разом успадкували істинне життя, преславні Христові воїни.

Святителі премудрі, вас знають на землі як світлосяйні зорі; просвітіть вірних світлом благочестя, преславні Христові воїни.

Богоносні посники, ви явилися подорожніми на землі і громадянами небесними, умертвивши плотські похоті отриманням і смиренням.

Слава… Вірних, яких Ти упокоїв, покажи причасниками незаходимого Твого світла й істинної насолоди, Чоловіколюбче, і приєднай їх до собору святих.

І нині… Богородичний: Ті, що постраждали сильно і що постилися тепло, Тобою, Пречиста Богородице, за псалмоспівцем, привелися слідом до Христа, Царя всього творіння.

Інший.

Ірмос: Обняла нас остання безодня, нема визволителя, ведемося як вівці на заколення; спаси людей Твоїх, Боже наш: бо Ти кріпкість немічних і виправлення.

Як милосердний, даруй прощення гріхів померлим і подай вічну насолоду, де сяє світлість лиця Твого і просвіщає страстотерпців Твоїх.

Ти, що кров’ю із ребер Твоїх світ відкупив, визволи, Христе, померлих у вірі чесними Твоїми стражданнями: Ти бо дав Себе ціну за всіх.

Ти, що сотворив мене пречистими руками спочатку і дарував дух, а я у злі повернувся в землю, Ти знову оновив, нині душі померлих Сам упокой.

Слава… Сподоби, Господи, оселити у світлоносному Твоєму чертозі тих, що померли з вірою в Тебе; прости їхні гріхи, як Благий і Милосердний і Многомилостивий.

І нині… Богородичний: Оспівуємо Тебе, Благословенна Чиста, бо заради Тебе засяяло нам, сущим у темряві і тіні смертній, правди незаходиме Сонце, бо Ти була Заступницею нашого спасіння.

Пісня 7

Ірмос: Сущих у печі юнаків Твоїх, Спасе, не доторкнувся і не обпалив вогонь; тоді три як єдиними устами співали і благословляли, промовляючи: благословенний Бог отців наших.

Ви, святі мученики, були випробувані всіма муками, як золото у вогні, і явилися світлішими за всяке золото в любові божественній, і зберігаєтесь у скарбницях небесних.

Як священики, як божественні слуги, ви, святі святителі, приносили Богу безкровні жертви, і упасли людей, і оселилися там, де Великий Пастир.

Не підкорившись плотським пристрастям, ви, преподобні, одяглися безстрастям, як у ризу, і явилися співгромадянами ангелів; їхніми молитвами, Христе, визволи нас від спокус.

Слава… Там, де їжа є таємна, де сяє світло лиця Твого, Христе, осели тих, що померли у вірі, щоб вони славили благочесно Твою благість, Благодателю.

І нині… Богородичний: Всесвята Пречиста, святі жони, маючи Твою доброту, торжествують радісно з ангелами і славлять Бога Слова, що від Тебе народився плоттю заради великого милосердя.

Інший.

Ірмос: Тебе, духовну піч, Богородице, пізнаємо, вірні; бо як трьох юнаків спас Прославлений, світ оновив, у лоні Твоїм Незмінний хвальний Бог отців і прославлений.

Подавай, Христе, просвітитися сяянням пречистої слави Твоєї тим, хто відійшов до Тебе від бурі житейської, і сподоби їх з мучениками взивати до Тебе: хвальний отців Бог, благословенний Ти.

Воістину новим Адамом став Сотворигель Адамів; Він єдиний знищив Адамову клятву; тому молимося Тобі: упокой спочилих в насолоді райській, Христе, як єдиний Милосердний.

Слава… Ти, що єдиний знаєш нашої природи неміч, як Бог, Благий же і Милостивий, всіх, кого Ти преставив, вчини, Христе, там, де сяє світло незаходиме лиця Твого, хвальний отців Боже і препрославлений.

І нині… Богородичний: Закону тінь і древні провіщання здійснилися Твоїм Різдвом, Богомати, бо Ти засяяла нам Світло божественної благодаті, Яким визволилися від давніх боргів, Чиста, оспівуючи Бога препрославленого.

Пісня 8

Ірмос: Його ж жахаються ангели і всі воїнства, як Творця і Господа; священики, оспівуйте, юнаки, прославляйте, люди, благословляйте і прославляйте по всі віки.

Всі мученики були непошкодженими пащами левів і варіння у котлах пройшли, прохолоджені вогнем Божественного Духа преславно.

Ти дав пророкам Твоїм передбачати майбутнє, і святителів Твоїх Ти умудрив свято; їхніми молитвами, Христе Боже, просвіти серця вірою оспівуючих Тебе.

Розіп’явши себе світові, преподобні посники життя вічне успадкували з усіма від віку Богу догодившими преподобно і праведно.

Слава… Ти, що із землі сотворив людину Своєю рукою, сподоби тих, кого Ти взяв від землі, вірних, райської їжі, як Благий, прощаючи все, що вони вчинили.

І нині… Богородичний: Жони, що постраждали, знають Тебе, Діво Чиста, як добру і непорочну, і з Тобою моляться Богу спасти від бід рабів Твоїх.

Інший.

Ірмос: В печі юнаки Ізраїлеві, яку горнилі, добротою благочестя чистіше за золото сяяли, промовляючи: благословляйте, всі діла Господні, Господа і прославляйте по всі віки.

Відмивши всю скверну рабів Твоїх померлих росою Твого чоловіколюбства, сподоби їх оспівувати Тебе піснями: благословляйте, всі діла Господні, Господа і прославляйте Його по всі віки.

Тих, що стоять праворуч, Спасе, Ти виправдав вірою молитвами страстотерпців; тих, кого Ти преставив, вірних, покажи співаючими: благословляйте, всі діла Господні, Господа, оспівуйте і прославляйте Його по всі віки.

Слава… Ти, що маєш владу над смертю і життям, благозволи приєднати до Твого сяяння спочилих у вірі, що взивають: благословляйте, всі діла Господні, Господа, оспівуйте і прославляйте по всі віки.

І нині… Богородичний: Ти, Всенепорочна, була заступницею нашого спасіння, у вічному перебуванні і світлості; Тебе, Діво Чиста, завжди всі діла благословляють і прославляють по всі віки.

Далі: пісня Богородиці: Величає душа моя Господа… та інші стихи з приспівами.

Пісня 9

Ірмос: Живоприємне джерело вічнотекуче, світлоносний світильник благодаті, храм одухотворений, тінь пречисту, ширшу за небеса і землю, Богородицю вірні величаймо.

Святих мучеників священну боротьбу вшануймо, радіючи, страждання і рани, прицвяховування і вигнання, і заколення блаженне, через які вони явились наслідниками Христа.

Як священики Божі, одягнулися у правду Божу святі угодники: як і ті, що пожили благочесно і у пості спочили, радіють, Христа величаючи.

Всі пророки були устами божественними Господніми, всім провістили Його світло; з ними нині веселяться і жони, що сильно подвизалися і постом Богу догодили.

Слава… Ти є сила, що царює над всім; покажи причасниками Твого Царства зі святими Твоїми тих, кого Ти від землі преставив, і все, що вони вчинили, прости, Боже всіх, великою Твоєю благістю.

І нині… Богородичний: Ти, що народила Божественне Світло безлітне, прости всі мої багатолітні гріхи Твоїми молитвами, і розум мій просвіти, завжди лінивством затьмарений, щоб я оспівував Тебе і вірою величав.

Інший.

Ірмос: Образ чистого Різдва Твого вогнепалима купина показала неопаленою; і нині погаси піч жорстоких на нас напастей, щоб ми Тебе, Богородице, безперестанно величали.

Пощади як Бог чоловіколюбний і милостивий Твоє творіння, і упокой в оселях святих Твоїх, де всі мученики веселяться, тих, що у вірі преставилися від тимчасового, Многомилостивий.

Маючи безодню милості, яка перемагає гріхи рабів Твоїх, упокой, Чоловіколюбче, на лоні Авраама і осели з Лазарем у світлі Твоєму тих, кого Ти обрав і прийняв.

Слава… Будучи Визволителем і Спасителем роду людського, заради розп’яття, сподоби божественної насолоди, і життя нетлінного, і веселості, і світлості тих, кого Ти нині преставив від нас, як Благодатель.

І нині… Богородичний: О, незбагненні чудеса Твої!

Ти бо єдина Діва всім, хто під сонцем, дала пізнати найновіше чудо Твого, Пречиста, Різдва невимовного; тому Тебе всі величаємо.

Далі: Достойно є… і єктенія, і світильний, і звичайні псалми.

На хвалітех стихири мученичні. Глас 1

Прийдіть, всі люди, вшануймо страстотерпців Христових піснями і співами духовними, просвітителів світу і проповідників віри: джерела вічнотекучі, з яких витікають зцілення вірним; їхніми молитвами, Христе Боже, даруй мир світові Твоєму і душам пашим велику милість.

Ці воїни Царя великого противились повелінням мучителя, мужньо переносячи муки, і всю оману подолали, і були достойно вінчані; вони просять у Спаса мир і душам нашим велику милість.

Вас, всехвальні мученики, не могли відлучити від Бога ні скорбота, ні утиски, ні голод, ні гоніння, ні рани, ні лютість звірів, ні меч, ні вогонь нестерпний; любов’ю ж до Нього подвизалися як в чужих тілах, забуваючи єство і смерть зневажаючи; тому достойно за вашими трудами нагороду прийняли і стали спадкоємцями Царства Небесного; моліться Христу за душі наші.

Веселіться, мученики, в Господі, бо ви подвигом добрим подвизалися, царям противилися і мучителів перемогли; вогню і меча не устрашилися і звірів диких, які з’їдали тіла ваші. Христу з ангелами пісню співаючи, прийнявши вінці небесні, благайте дарувати мир світові і душам нашим велику милість.

Померлим: Спасе, Ти ділом являєш, що Ти є воскресіння всіх; Ти, Слове, словом підняв Лазаря із мертвих; коли ж мертві із гробів воскресли і врата пекла зруйнувалися, тоді для мертвих смерть стала сном. Але Ти, що прийшов для спасіння Свого творіння, а не на осудження, упокой тих, кого обрав, як Чоловіколюбець.

Слава, і нині… Богородичний: Радуйся за нас, Пресвята Богородице Діво, чесний сосуде всієї вселенної, свічко невгасима, вмістилище невмістимого, храме незборений. Радуйся, з Якої народився Агнець Божий, що взяв гріхи всього світу.

На стиховні стихири померлим.
Творіння преподобного Феофана. Глас 1

Тобі, Спасе, молимося, сподоби Твого солодкого причастя померлих і осели в оселях праведних зі святими Твоїми, благосердям Твоїм, простивши беззаконня і подаючи їм спокій.

Стих: Блаженні, кого обрав і прийняв Ти, Господи.

Твої, Спасе, обіцяння є вищі за все видиме, якого око не бачило, і вухо не чуло, і на серце ніколи не приходило; молимо Тебе, Владико, сподоби солодкого Твого причастя померлих і подай їм вічне життя.

Стих: Душі їх у блаженстві перебуватимуть.

Хрестом Твоїм веселяться, на хрест Твій покладають надію ті, що до Тебе, Чоловіколюбче, преставилися; їм же нині даруй прощення гріхів заради хреста Твого, і пролитої крові за життя світу, благосердям Твоїм, і просвіти їх світлом лиця Твого.

Стих: І пам’ять їх з роду в рід.

Ніхто із людей не безгрішний, крім Тебе єдиного, Безсмертний; тому як Бог щедрий вчини рабів Твоїх у світлі з ангельськими чинами, Твоїм благоутробіем, прощаючи їм беззаконня.

Слава, і нині… Богородичний: Христа ублагай, Твоє породження, Мати Діво, дарувати прощення гріхів Твоїм рабам, що воістину проповідували Тебе Богородицею і словом побожним благословляли; і сподоби їх світлості і веселості святих у Царстві Твоїм.

У суботу блаженні. Глас 1

Через споживу вивів ворог Адама із раю, хрестом же Христос увів у нього розбійника, який взивав: пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у Царстві Твоїм.

Блаженні гнані за правду, бо їхнє є Царство Небесне.

Безліч страстотерпців, святителів, і преподобних жон, і преславних пророків благають Тебе, Ісусе Боже: подай нам прощення гріхів і велику милість.

Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас і гнатимуть та зводитимуть на вас усяке лихослів’я і наклепи Мене ради.

Ви, святі страстотерпці Христові, що закінчили подвиг, із святими святителями і пророками сподобилися жити в небесному граді, радіючи з ангелами.

Радуйтесь і веселіться, бо велика нагорода ваша на небесах.

Вчини, Христе, у світі незаходимому тих, кого преставив, прощаючи їм гріхи, як Бог щедрий; щоб ми прославляли безмежну Твою милість, Благодателю.

Слава… Отцю поклонімось, і Сина славословімо, і Пресвятого Духа всі вірні оспіваймо: пом’яни нас, що взивають: єдиносущна Тройце, Єдинице Боже.

І нині… Як простору палату, і престол слави, і світлу хмару оспівуємо Тебе, Чиста, і молимо: зруйнуй хмару темну душ наших божественними Твоїми молитвами.

Кінець першого гласу.


Глас 1. П’ятниця | Зміст | Глас 2. Субота


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору