«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиМінея святкова. Частина II

Місяць липень, 15-й день. Cвятого рівноапостольного великого князя Володимира, названого у святому хрещенні Василієм

На великій вечірні

Співаємо Блажен муж… 1-й антифон.

На Господи, взиваю… стихири на 8, глас 4.

Ти був другим Костянтином, словом і ділом: він бо в християнські часи народився і довгі роки провів у язичництві, а ти від язичників народився, але полюбив Христа, Який тебе полюбив, до Нього ж відійшов ти, радіючи; не переставай же благати Його за тих, що шанують пам’ять твою.

Веселиться вічно, світло сяючи, Синайська гора, що освятилася Мойсеєвим Законом, побачивши Невидимого Господа. Веселиться ж і радіє, світло сяючи, і твій великий град, Володимире; не як у мороці, а бачачи Сина з Отцем, у Святому Дусі, славимому в Собі Самому. Його благай, щоб Він спас і просвітив душі наші.

Ти, Володимире, був отцем духовним і царем земним людям руським; будучи істинним проповідником, як апостол Христів, ти провістив спасительне хрещення і ним освятив людей твоїх в усіх краях царства твого, блаженний. (двічі)

Коренем православ’я був ти, Володимире; напоєним Духом Святим, ти виростив нам богонасаджене віття, що виточує пахощі квітів, — Бориса дивного і Гліба, ревнителя благочестя, що подають вірним безліч чудес. Стоячи з ними перед Христом, молися, щоб Він спас і просвітив душі наші.

Слава… глас 8.

Прийдіть, зберімося всі в чесній пам’яті отця руського, наставника нашого Володимира; він бо народився в язичництві, але полюбив Христа, Який полюбив його, і до Нього відійшов, радіючи, з праматір’ю своєю Ольгою. Бо він навчив усіх людей вірувати і поклонятися в Тройці єдиному Богу; ідолів же зруйнував і виростив нам свої чесні паростки — Бориса і Гліба. Тому й ми світло нині шануємо пам’ять їх піснями, і з любов’ю святкуємо, щоб вони молилися за нас Господу: подати православним перемогу над ворогами, примирити весь світ і спасти душі наші.

І нині…

Богородичний: Цар Небесний… (догматик 8-го гласу).

Вхід. Прокимен дня.

Паремії три.

Царств третіх читання (8, 22-23, 27-30).

Став Соломон перед жертовником Господнім перед усім зібранням ізраїльтян, підняв руки свої до неба і сказав: Господи Боже Ізраїлів! Нема подібного до Тебе Бога ні на небесах угорі, ні на землі внизу. Якщо небо і небо небес не вміщають Тебе, то як вмістить цей дім, який я побудував імені Твоєму? Однак не відкинь молитву мою, Господи Боже Ізраїлів, почуй благання і молитву, якою молиться раб Твій перед Тобою сьогодні. Нехай будуть відкриті очі Твої на дім цей вдень і вночі, на місце це, про яке Ти говорив: буде ім’я Моє там, де буде молитися раб Мій на місці цьому, щоб почути молитву його вдень і вночі. І вислухати благання раба Твого і людей Твоїх Ізраїля; і якщо помоляться до Тебе на місці цьому, Ти почуєш на місці оселі Твоєї на небесах, і сотвориш, і будеш милостивим до них.

Пророцтва Ісаї читання (61, 10-11; 62, 1-5).

Нехай радується душа моя у Господі, одягнув бо мене в ризу спасіння і в одежу радости одяг мене, як на жениха, поклав на мене вінець, як невісту, прикрасив мене красою. І як земля вирощує рослини свої, і як сад породжує плоди, так Господь Бог засяє правду і радість перед усіма народами. Не вмовкну заради Сиона, і не заспокоюсь заради Єрусалима, доки не піднесеться, як світло, правда його, і спасіння його, — як палаючий світильник. І побачать народи правду твою, і всі царі — славу твою, і назвуть тебе новим ім’ям, яке нададуть уста Господа. І будеш вінцем слави в руках Господа і царською діадемою на долоні Бога Твого. Уже не будуть називати тебе «залишеним», і землю твою не будуть більше називати «пустелею», але будуть називати тебе: «Моє благовоління до нього», а землю твою — «заміжньою», бо Господь благоволить до тебе, і земля твоя заручиться. Як юнак заручається з дівою, так заручаться з тобою сини твої, і як жених радується з невістою, так буде радуватися тобою Бог твій.

Пророцтва Ісаї читання (60, 1-16).

Світися, світися, Єрусалиме, бо прийшло Світло твоє і слава Господня зійшла над тобою. Ось бо, темрява покриє землю, і морок — народи; а над тобою засяє Господь, і слава Його з’явиться над тобою. І прийдуть народи до твого світла, і царі — до сяяння, що сходить над тобою. Підніми очі твої і подивися навколо; всі вони збираються, ідуть до тебе; сини твої ідуть здалеку і несуть на руках своїх дочок твоїх. Тоді побачиш і зрадієш, і затремтить і розшириться серце твоє, тому що багатство моря повернеться до тебе, надбання народів прийде до тебе. Безліч верблюдів із Мадіама та Єфи вкриють тебе; всі вони прийдуть із Саси і принесуть золото і ладан, і сповістять славу Господа. Всі вівці кидарські будуть зібрані; вівці неваіофські будуть служити тобі; піднімуться на вівтар Мій жертвою приємною, і Я прославлю дім слави Моєї. Хто це летить, як хмара, і як голуби у свої голубники? Так на Мене чекають острови, і перед ними кораблі з Фарсиса, щоб перевезти синів твоїх здалека і з ними срібло їхнє і золото їхнє, в ім’я Господа Бога твого і Святого Ізраїлевого, тому що Він прославив тебе. Тоді сини іноземні будуть будувати стіни твої, і царі їхні — служити тобі, бо у гніві Моїм Я сокрушав тебе, але у благоволінні Моїм буду милостивим до тебе. І будуть завжди відкриті ворота твої, не будуть зачинятися ні вдень, ні вночі, щоб приносили до тебе надбання народів і приводили до тебе царів їх. Бо народи і царства, які не захочуть служити тобі, загинуть, і такі народи зовсім будуть знищені. Слава Ливану прийде до тебе, кипарис і перг і разом кедр, щоб прикрасити місце святилища Мого, і Я прославлю підніжжя ніг Моїх. І прийдуть до тебе з покірністю сини тих, що пригнічували тебе, і упадуть перед стопами ніг твоїх усі, що зневажали тебе, і назвуть тебе містом Господа, Сионом Святого Ізраїлевого. Замість того, що ти був залишеним і зненавидженим, так що ніхто не переходив через тебе, Я зроблю тебе величним навіки, радістю в роди родів. Ти будеш насичуватися молоком народів, і від грудей царських будеш годуватися, і пізнаєш, що Я Господь — Спаситель твій і Відкупитель твій, Сильний Яковів.

На літії стихира храму. Потім святого, глас 2.

Сьогодні засяяла пам’ять святого князя Володимира, як розлите миро, бо він, полюбивши Христа, ідолів знищив, і церкви збудував на землі заради нас Розіп’ятому, і на небесах одержав Царство і вінець.

Слава… глас 6.

Прийдіть, зберімося, всі вірні, у чесній пам’яті просвітителя нашого Володимира, великого князя Київського і наставника; він бо від язичників народився, і полюбив Христа, Який його полюбив; до Нього ж і відійшов, радіючи, з праматір’ю Ольгою. Тому й ми, з любов’ю святкуючи, благаємо молитися за нас до Господа, щоб Він примирив світ, і спас душі наші.

І нині… Богородичний: Творець і Визволитель…

На стиховні стихири, глас 8.

О, преславне чудо! Гордий розум зневажається сьогодні, і все лукаве воїнство ридає, бачачи дике дерево, силою Божою насаджене і прославлене, світло Богом увінчане, — Великого Володимира, нашого просвітителя.

Стих: Підніс обраного від людей Моїх. Дивна чудес безодня: жорстокі розумом, що поклонялися ідолам, нині через Володимира веселяться у святій Церкві; і царює Христос Бог, Який знайшов його, як раніше Павла, і поставив князем вірним на землі своїй, що просвітив людей своїх святим хрещенням.

Стих: Єлеєм святим Моїм помазав його.

Радуйся, Київська похвало, радуйся, правителю вірних; радуйся, божественний Володимире, начальнику наш; радуйся, віри забрало; радуйся, чудо чудес преславне, і тих, хто приходить, пристановище тихе; радуйся, святий кореню віри, і молитвенику за тих, хто оспівує тебе і величає з вірою.

Слава… глас 8.

Начальника благочестя і проповідника віри, великого князя Київського, нині, українські собори вірних, зійшовшись, прославмо Володимира, нашого просвітителя, апостолам рівного; похвалами і піснями увінчаймо його, промовляючи: радуйся, мужній воїне Христа, бо ти мучителя ворога до кінця знищив, і нас від омани його визволив і привів до Христа Царя. О, всеблаженний і прехвальний! Моли подати православним християнам мир і здоров’я, і міцну державу, і над невірними перемогу, і душам нашим велику милість.

І нині… богородичний.

Владичице, прийми молитви рабів Твоїх, і визволи нас від усякої недолі і печалі.

Тропар, глас 4: Уподібнився ти купцеві, що шукає добру перлину, славнодержавний Володимире, коли сидів на високому престолі матері міст наших — Богом береженого Києва. Випробовуючи різні віровчення і посилаючи до Царгорода, щоб пізнати православну віру, знайшов ти неоціненну перлину — Христа, що обрав тебе, як другого Павла, і змив у святій купелі сліпоту душевну і тілесну. Тому святкуємо твоє успіння ми, люди твої. Молися, щоб спастися душам нашим.

Слава: і нині.

Богородичний: Те, що від віку втаємничене…

На ранній

На Бог Господь… тропар святого (двічі) і богородичний.

Після 1-ї кафизми сідальний, глас 1.

Як до начальника і кореня віри, й ідолів сокрушителя, блаженний княже, рівноапостольний Володимире, взиваємо до тебе: моли Христа Бога, щоб Він дарував прощення гріхів тим, що з любов’ю святкують святу пам’ять твою (двічі).

Слава: і нині, богородичний.

Настав на путь покаяння нас, що постійно ухиляємося на бездоріжжя зла і безмірно прогнівляємо Господа, безневісна благословенна Маріє, пристановище людей, що впали у відчай, Божа оселе.

Після 2-ї кафизми сідальний, глас 8.

Ти навчився від Бога небесної мудрости, досяг Його багатством розумної віри і швидко прийшов до Його доброти, тому відкрив духовні твої очі і свідомо піднявся до благочестивої віри. Заради цього святкуючи, взиваємо: благословенний Бог, що просвітив світлом розуму серце твоє, світильнику світлий Володимире; моли Христа Бога дарувати відпущення гріхів тим, що з любов’ю святкують святу пам’ять твою (двічі).

Слава: і нині, богородичний.

Гріховний морок покриває мене, і постійно мучать мене ганебні мої діла без стримання, і докори совісті; горе мені, де я нині сховаюся? Прибігаючи до кого знайду поміч? Тільки до Тебе, Богомати, припадаю і молюся Тобі: завжди благай, щоб спастися душам нашим.

Полієлей. Величання: Величаємо тебе, святий рівноапостольний великий княже Володимире, і шануємо святу пам’ять твою; ідолів ти знищив і всю нашу землю святим хрещенням просвітив.

Псалом вибраний: Небеса повідають славу Божу, творіння ж рук Його сповіщає твердь.

Після полієлея сідальний, глас 4.

Скоре і тверде прагнення придбав ти до істинної віри Христової; і коли знайшов ти духовну купіль, що до Бога підносить, прийшов до Нього з любов’ю і, очистивши гріховну скверну, освятив людей своїх; молися Христу Богу за спасіння душ наших.

Слава…

Скоро допоможи, княже, вірних наставнику: бо вороги ганьблять нас і заперечують нам, угоднику Христів; знищи вірою твоєю тих, що борються з нами, щоб і вони звикли славити пам’ять твою; нас же, що оспівуємо тебе, спасай від усякого гніву.

І нині… богородичний.

Слово Отче, Христа Бога нашого, що із Тебе воплотився, ми пізнали, Богородице Діво, єдина чиста, єдина благословенна; тому, безперестанно Тебе оспівуючи, величаємо.

Ступеневі, 1-і антифон 4-го гласу.

Прокимен, глас 4: Підніс обраного від людей Моїх.

Стих: Бо рука Моя захистить його і сила Моя укріпить його. Все, що дише…

Євангеліє від Іоана, зачало 36 (10, 9-16).

Після 50-го псалма стихира, глас 8.

Рівного з апостолами, Володимира, блаженного просвітителя нашого, учителя й отця, зійшовшись, прославмо, бо через нього увірували у Христа Бога, і від темряви до світла наблизилися, очі і серця просвічуємо, в пам’яті його торжествуємо і радіємо, знайшовши його як православного вождя до Царства Небесного.

Канон Богородиці, молебний, на 6 ( Воду пройшовши, наче сушу… ) і святого два канони.

Канон 1-й, глас 8.

Пісня 1

Ірмос: Посічений нерозсіченого розсік… Співбезначальне Слово, що колись чотири стихії створило і ними весь світ зв’язало, розв’яжи мою душу, зв’язану пристрастями, щоб я з радістю оспівував славного князя Володимира.

Зійшовши з небес на духовну гору, Владико, пошли з висоти повноту світлости душам, що благають Тебе, щоб достойно прославити дивного князя Володимира.

Богородичний: Матерям і дівам Ти єси похвала, Владичице, бо народила світові Творця життя; материнських же болістей не зазнала Ти, але стала Матір’ю і залишилася Дівою; тому, прославляючи Тебе, взиваємо: радуйся.

Інший канон, глас 6.

Ірмос: Як по суші…

Прийдіть, вірні, пісню духовну заспіваймо і прославмо Христа, Який світло прославив святого Володимира, великого князя.

Ти, що даруєш плід тому, хто сіє насіння, Ти і мені даруй слово, Подателю благ, розв’язуючи мій зв’язаний язик, і онови, Спасе, на славослів’я з вірою.

Ти, що добровільно, а не примусово до Себе всіх закликаєш, як у давнину Мойсея і Ісаю, так і нині в серці закликав Ти вірного і славного князя.

Богородичний: Будучи прикрашеною добротою чеснот, Богомати Пречиста, Ти зачала Бога істинного, Який просвітив нас божественними чеснотами.

Катавасія: Відкрию уста мої…

Пісня 3

Ірмос: Утвердилося серце моє…

Як сурма богогласна, проголосив язик твій духовний усім краям землі нашої Христове православне хрещення, яким ти сам був просвічений, і увесь народ твій просвітив.

Сяє нині, Володимире, славна пам’ять твоя, яку святкують, прославляючи свого праотця, православні люди, яких ти привів до світла духовного.

Богородичний: Тінь Закону закінчилась Різдвом Твоїм, Богородице, бо прийшла благодать — Отче Слово, Христос Бог наш; Його ж пізнав славний князь і Церкву Твою славно прикрасив.

Інший. Ірмос: Нема Святого…

Ти, що Павла просвітив і обрав його, так і у Володимира нині, отця Руси Київської, недугу з очей зняв Твоїм хрещенням, Милостивий.

Костянтину вірному подібним став ти, прийнявши в серці твоєму Христа, і Його заповідей навчив, як апостол, усю землю нашу.

Божественною силою перемагаючи, ти сокрушив капище бісівське безбожного Перуна і, до хвоста кінського прив’язавши, повелів воїнам бити ідола.

Богородичний: Коли знайшов святу Покрову — Діву Марію, Божий обранець — великий князь Володимир, апостола Павла ревнитель, побудував церкву Божу в Її ім’я.

Сідальний, глас 2: У молитвах був ти завжди радісним душею, Володимире, через те придбав ти Духа премудрости із джерела, що сходить з небес; тому вірою засяяв, як сонце, благаючи Христа безперестанно: поспіши, Щедрий, спасти світ від гріхів (двічі).

Слава: і нині.

Богородице безневісна чиста, що безмужно народила Владику всіх, Його моли з ангелами визволити нас від усякої напасти і подати душам нашим світло і розчуленість, і очищення гріхів як єдина скора Заступниця.

Пісня 4

Ірмос: Пророк Авакум…

Світло і приємно буває після хмари, що закриває сонце небесне; весела й радісна весна після зимового холоду; ти ж після хмари — ідольської темряви — через хрещення, як сонце світле, засяяв нам, Володимире.

Савл фарисей, що йшов до Дамаска, був осліплений малим блищанням великого Світла, хрещенням же просвітився; йому ти був подібним, славний Володимире, дійшовши ж до Корсуня, темряву очей ти відігнав.

Богородичний: Ти стала, Діво, — коренем ненапоєним, що вирощує відпущення гріхів, народивши світлоносний плід — Христа Бога нашого; дряхлу від пристрастей душу мою просвіти і виблагай відпущення гріхів.

Інший. Ірмос: Христос моя сила…

Чудо величне, преславне і невимовне звершує Владика Христос, оновлює бо хрещенням усю Київську Русь і просвічує князя Володимира.

Радісно прийдіть і високодостойно проголошуйте, сини українські, славу просвітителю нашому Володимиру, і пам’ять його всі вірно святкуємо світло.

Батьківське нечестя ти відкинув, православну ж віру твоєї всечесної праматері полюбив, рівний апостолам Христовим великий княже Володимире.

Богородичний: Як двері, що ведуть до божественного входу у світлий рай, як духовний храм святий, як доброту Яковову, ми Діву ублажаємо.

Пісня 5

Ірмос: Господи Боже наш…

Радуйся і величайся духом, великий княже Володимире, бо найкращі, Богом вирощені, паростки ти приніс Христу: богоприємний твій плід — Бориса славного і Гліба благочестивого; з ними ж, як заступник перед Христом, молися за нас.

Дивне прорік Ісая про Єрусалим: буде явною гора Господня, і дім на верхівці гори. Правдиво розуміємо на тобі благодать Духа Святого, бо ти збудував дім Владиці на верху гір.

Богородичний: Дивне проповідує про Тебе Ісая, Духом називає Тебе — Дівою, що хоче народити Христа безмужно; Давид же, Твій прадід, дивно провістив Твою велич; Христос спас нас як Милостивий.

Інший. Ірмос: Божим світлом…

Сьогодні ангели Божі радіють на небесах у пам’яті твоїй святій; бо ти спас нас від усякого лукавства, і від жертв бісівських визволив безліч людей твоїх і всю землю нашу.

Ридають бісів безліч і зборище темряви, бачачи, як на землі руйнуються ідоли, що на загибель людей були поставлені; їх же Божим повелінням ти, Володимире, сокрушив.

Радуйся і веселися, рабе Христів, княже великий і мудрий, молитвенику за душі наші; ми тобою визволилися від бісівської омани, тому: радуйся, — взиваємо до тебе.

Богородичний: Чистотою сяючи здалеку, Всехвальна, маючи Божественне призначення Владики, Ти єдина стала Матір’ю Бога, і на руках Своїх як Немовля Того носила.

Пісня 6

Ірмос: Як води морські…

Ти, Володимире, був ревнителем благочестя славного Царя Костянтина, який просвітив хрещенням еллінський народ; ти ж у духовній купелі славно оновив людей твоїх.

Насолодивши любов’ю Христовою душу і духовні взявши крила, ти, блаженний, перелетів через ідольський морок і розігнав темряву зловір’я, і оселився в чертогах Спаса, всіх Бога.

Богородичний: Блаженствують православних собори у пам’ять Володимира просвітителя, прославляючи Твоє безмужне Різдво, Діво, і, щиро благаючи Сина Твого, взивають: Тебе величаємо.

Інший. Ірмос: Житейське море…

Силою Божою переможений був Сатана душогубець, і його оманливі жертви знищені; переможця бо явив нам Христос — Володимира, вірного князя, щоб сокрушити і кинути сатану під ноги наші.

Спас раніше Господь рукою Мойсея Ізраїля від рабства, Той же і нині рукою Володимира, вірного князя, спас усіх нас від омани ідольської.

Достойно до тебе взиваємо і промовляємо всі: радуйся, всечесний і преблаженний, тебе бо ми маємо з Богом визволителя, Володимире; не зневаж рабів твоїх, а завжди оберігай нас.

Богородичний: Придбали ми Тобою спасіння, Діво Пречиста і всехвальна; Той, Кого ангели на небесах бажають бачити, нині вбачається в лоні Твоєму як Немовля, Бог наш.

Кондак, глас 8: Уподібнившись великому апостолу Павлу, ти, всеславний Володимире, на старість відкинув дитячі мудрування про служіння ідолам, прикрасився ж багряницею божественного хрещення. І нині, стоячи перед Спасом Христом в радості, молися, щоб спастися душам нашим.

Ікос: Ти, Христе Боже, просвітив у давнину Ізраїля Мойсеєвим Законом, просвітив світ явленням Твого пришестя; богогласних Твоїх учеників послав проповідувати по країнах від Діви безмужне Твоє Різдво, і їм повелів хрестити в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Бачачи застарілу у гріхах землю нашу, Ти послав Дух Твій у мудру душу славного Володимира, щоб він пізнав Тебе, єдиного від Тройці Христа Бога, і Твоїм хрещенням просвітив обраних Твоїх, і доручених йому Тобою людей привів, щоб з вірою взивати: визволи від невірних язичників Твоїх людей.

Пісня 7

Ірмос: Халдейська піч….

Праотчу боготкану ризу ворог-душогубець зняв з мене; Ісус же безначальний, з’явившись у плоті, очистив водою і Духом, і знову подав мені її. Його ж пізнавши, славний Володимире, ти веселишся, взиваючи: благословенний Бог отців наших.

Зберігши Закон Мойсея, Даниїл сподобився Боговидіння; ти ж, зруйнувавши праотцівських ідолів, не як у мороці, а в більшій славі духовно побачив Христа з Отцем і Духом; хрещенням же просвічений, веселишся, взиваючи: благословенний Бог отців наших.

Богородичний: Божественну одежу зняв ворог, спокусивши первозданного Твого прадіда, Діво; із лона ж Твого чистого і безневісного вийшовши, найсолодший Ісус спас мене; на Нього ж ворог кинувся, як на Адама, але зіткнувся з Богом і сокрушився люто. Ми ж до Сина взиваємо: благословенний Бог отців наших.

Інший. Ірмос: Росоносну піч…

Нової Єлени любов’ю ти був провіщений, будучи онуком блаженної Ольги; став ти, Володимире, новим Костянтином для Христа, взиваючи: благословенний Бог отців наших.

Лютий облесник диявол спокусив тебе, Володимире, воювати проти християн; Великий же Господь у Корсуні просвітив тебе і сподобив тебе святого хрещення; і Царство Небесне тобі дарував.

Застарілу бісівську оману ти прогнав, як великий ученик Христа, оновивши і просвітивши всіх нас, щоб ми невмовкно взивали до Господа: благословенний Бог отців наших.

Богородичний: З усіх родів обрав Тебе превічний Бог раніше віків, і в останні часи, прийнявши плоть від Тебе, Приснодіво, явився разом довершений Бог і людина.

Пісня 8

Ірмос: Той, що покриває водами…

Рід праведних благословлятиметься, — промовили Божественні уста; це на тобі збулося, блаженний Володимире, бо плід святий і богообраний приніс ти Христу — непереможних мучеників. Ними ж просвітив ти землю нашу; їх же оспівуючи з тобою, прославляємо Христа повіки.

Матір’ю всіх міст царства твого воістину став Київ, у якому Христос з Отцем і Духом раніше прославився твоєю праматір’ю і тобою, блаженний Володимире, де світло лежить твоє мужнє тіло в Церкві Владичиці; ми ж, люди твої, прославляючи, оспівуємо Христа повіки.

Богородичний: Безначальне сяяння і Слово Отче проповідували істинно голоси пророків, — Того, Хто хотів народитися із Тебе без тління — Еммануїла, Бога ж і Людину, тверду надію народів; Йому ж як Мати молися, щоб спастися нам.

Інший. Ірмос: Із полум’я преподобним…

Ти визволив нас усіх від безбожних ідолів і привів до Христа Бога, отче вірних князів, наставнику пастви твоєї, що оспівує Христа повіки.

Став ти, святий Володимире, в усій Київській Русі новим Костянтином; бо ти ім’я Христове благовістив, Його ж прославляємо повіки.

Перед Царем вічним ти нині стоїш, і правиця Його увінчала тебе; молися Йому за недостойних рабів твоїх, щоб ми оспівували Його і прославляли повіки.

Богородичний: Ти, Всехвальна, є хмара Слова і світильник сонячний, колісниця багатокоштовна, дівства велич, гора, покрита багатою зеленню; перебуваєш Ти, Пречиста, Дівою Господньою.

Пісня 9

Ірмос: Вжахнулося від цього небо…

Давид був царем Ізраїльським, і спас людей, богів язичницьких знищив і, натхненний Духом Божим, проповідав Сина; ти ж пізнав Бога в Тройці, святий Володимире, Його ж величаємо.

Нехай весело торжествують сьогодні богообрані люди в день твоєї пам’яті в церкві Божої Матері, яку ти з любов’ю прикрасив у вічну пам’ять про твоє преставлення, — небо земне, в якій спочиваючи, чекаєш на всестрашну сурму архангела, святий Володимире; тому тебе завжди величаємо.

Богородичний: Духом Божественним натхненні, всі роди, ми з любов’ю ублажаємо Тебе, Богородице: Ти бо клятву праматері зруйнувала. Старанно оспівуємо Боже Слово: Його, неопалимо прийнявши в утробу Твою, Ти народила плоттю; Йому ж молися, щоб Він визволив вірну Твою паству від усякої недолі і печалі.

Інший. Ірмос: Бога людям…

Солодкий, як фінік, що виріс на висоті, і квітка оливкова, віття багатоплідне, ти виточуєш вино: два дозрілі грона приніс — Бориса і Гліба — чесних мучеників.

Зібрання князів високодостойних, що від тебе благочестя прийняли, нині предстоїть, з людьми вірними прославляючи тебе; просвітителю і скорий заступнику, поминай нас усіх, щоб нам знайти тобою життя у мирі.

Люди українські, прийдіть, зберімося в чесній церкві святого Володимира, названого Василієм, преблаженного великого князя, угодника Христового преславного, і приймімо життя і спасіння, благодать і велику милість.

Богородичний: Діво, Ти народила Бога на землі; у плоті з’єдналося безплотне, в єдиній іпостасі, і в двох природах, щоб спасти всіх нас, що з вірою поклоняємося Пречистій Богородиці.

Світильний: Ви воістину явилися світильниками, бо просвітили благочестям і вірою всю землю нашу, боговінчаний Володимире, з праматір’ю славною Ольгою; Христа, що вас полюбив, і ми прославляємо, дивного у святих (двічі).

Слава: і нині, богородичний.

У двох волях і природах, в єдиній же іпостасі народжуєш Ти, Всенепорочна, невимовно Бога, що заради нас зубожів аж до розп’яття, з волі Своєї, і дарував нам багатство божественне, Богомати Діво.

На Хваліте… стихири, на 4, глас 4.

Зброю міцну дав Ти, Господи, нашому князю — хрест Твій чесний; ним же праведно прожив він на землі, засяявши благочестям, і Царства Небесного сподобився Твоїм милосердям. Тому Твоє чоловіколюбне провидіння славимо, Ісусе всесильний, Спасе душ наших (двічі).

Ти, Чоловіколюбче, дав благочестивому Твоєму угоднику Соломонову мудрість, Давидову лагідність і апостольське православ’я, як Цар царів і всіх володарів Господь. Тому Твоє чоловіколюбне провидіння славимо, Ісусе Всесильний, Спасе душ наших (двічі).

Слава… глас 8.

Не від людей ти прийняв покликання, але, як дивний Павло, прийняв його з неба, Володимире, апостоле від Христа Бога. Бо знаменням хреста ти охороняв себе, він же упіймав тебе як найдобрішу здобич; ним ти став переможцем над видимими і невидимими ворогами. Тому благаємо тебе як теплого молитвеника ми, земнородні, що достойно пам’ять твою шануємо: зі сміливістю проси для нас просвічення, очищення і великої милости.

І нині… богородичний.

Велике славослів’я, і відпуст.

На літургії

Блаженні з обох канонів: першого — пісня 3-я; другого — пісня 6-а.

Прокимен, глас 4: Співайте Богу нашому, співайте; співайте Цареві нашому, співайте.

Стих: Всі народи, заплещіть руками, викликніть Богові голосом радости.

Апостол до Галатів, зачало 200 (1, 11-19).

Алилуя, глас 6: Підніс Я вибраного від людей Моїх.

Стих: Бо рука Моя захистить його, і сила Моя укріпить його.

Євангеліє від Іоана, зачало 35 (10, 1-9).

Причасний: В пам’ять вічну…


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору