«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиМінея святкова. Частина I

Неділя після Різдва Христового. Пам’ять святих праведних Йосифа Обручника, Давида царя та Якова, брата Господнього за плоттю

На великій вечірні

Блажен муж…

На Господи, взиваю… стихири воскресні 3, свята 4, що співаються на Різдво Христове, і святих 3.

Глас 1.

Богоотця Давида царя прославмо всі, бо від нього походить жезл — Діва, з Якої засяяв цвіт — Христос, і Адама з Євою з тління визволив як Милосердний.

Побачив явно на старість Йосиф обручник, як справдилися пророцтва, прийнявши воістину дивні заручини і відкриття ангелів, що співали славу Богу, Який послав на землю мир.

Брата Божого прославмо всі, як дійсного святителя, що засяяв, як мужній мученик. Його ж молитвами, Ісусе Боже наш, що у вертепі народився і пеленами був повитий, спаси всіх, хто оспівує Тебе.

Слава… глас 6.

Пам’ять святкуємо Давида і Якова благочестивих, царя пророка і апостола першого єпископа; їх бо вченням ми, визволившись від омани, прославляємо Христа, що від Діви воплотився і засяяв, щоб спасти душі наші.

І нині…

Богородичний догматик.

Вхід. Прокимен дня.

На стиховні стихири воскресні.

Слава… глас 6.

Різдво Твоє стало пам’яттю святих, і царів державою, і радістю; в ньому ж, хвалячись, промовляємо: Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, Чоловіколюбче.

І нині… глас той самий.

Днесь невидима природа через Діву з людьми з’єднується; нині Істота неосяжна у Вифлеємі пеленами повивається; нині Бог зіркою приводить волхвів на поклоніння, провіщаючи Своє триденне погребіння — через золото, ливан і смирну. Йому ж співаємо: Христе Боже, що від Діви воплотився, спаси душі наші.

Тропар свята: Різдво твоє, Христе Боже наш… (двічі).

І святих, глас 2.

Благовісти, Йосифе, про чудеса Давиду праотцю, бо ти бачив Діву, що народила; з пастирями прославляв ти, з волхвами поклонявся, від ангелів прийнявши вість; моли Христа Бога спасти душі наші.

На ранній

Після кафизми сідальні воскресні з їх богородичними. Після Непорочних іпакої, ступеневі і прокимен гласа. Євангеліє воскресне, і все інше.

Канон воскресний

З ірмосом на 4, і Богородиці на 2, і свята на 4, і цей канон на 4, глас 4.

Пісня 1

Ірмос: Оспівую Тебе, Господи…

Всі, що святкуємо Різдво Того, Хто воплотився заради нас, з радістю вшануймо Якова, брата Господнього за плоттю, і Давида богоотця.

Хори ангельські з’явилися Йосифові у Вифлеємі, співаючи: слава в вишніх; з ними ж і Яків праведний оспівував Господа, що народитися благозволив.

Давиде, богоотче, оспівувати на гуслях Господа, що з кореня Єсеєвого народився, залучи і праведного Якова.

Богородичний: Славлю Тебе, Господи Боже мій, що народився від Матері святої Діви і дарував Її як надію душам нашим.

Катавасія: Христос народжується…

Пісня 3

Ірмос: Утвердження тих, що на Тебе…

Народженого від Діви безмужно плоттю Христа Бога з ангелами всі прославмо, взиваючи: слава в вишніх Богу.

Святкуючи свято Того, Хто заради нас зубожів, вірні, з Давидом і Яковом піснями достойно прославмо.

Давид провістив, що Господь вийде із Материнської утроби, як Жених із чертога; Його ж нині з Яковом оспіваймо.

Богородичний: Вшануймо Богородицю Марію, безневісну, бо від Неї засяяло нам Сонце правди.

Кондак свята, глас 3:

Діва днесь… і ікос.

Сідальний, глас 3: Йосифа праведного, обручника Діви, і Якова з Давидом достойно вшануймо; бо вони, йдучи праведною стежкою, досягли небесних осель і, достойно торжествуючи з ангелами, благають простити нам гріхи.

Слава… глас той самий.

Діва народила Творця всіх, і волхви грядуть поклонитися Йому у плоті; люди з ангелами славословлять; вертеп же і ясла дари приносять, оспівуючи народжене Немовля, превічного Бога.

І нині… глас 1.

Собор пророків святкує божественне чудо, що в Тобі сталося, о, Діво, бо Ти породила на землі Бога втіленого; тому ангели з пастирями співають, волхви ж з Йосифом оспівують з вірою чудеса, провіщані Давидом праотцем.

Пісня 4

Ірмос: Пришестя Твоє на землю, Христе…

З волхвами поклонімось Народженому, і з ангелами та Йосифом радіймо, побожно взиваючи: слава в вишніх Христу Богу.

Христос, що царює над усіма царями, плоттю народився від сімені Давидового, обрав Собі братом Якова, як благозволив.

Господь, Який тілесно народився від Діви, прославив з Собою і вашу пам’ять, святії, — кращий з апостолів Якове і Давиде всеблаженний.

Богородичний: Радуйся, Богородице безневісна, чесніша від херувимів, бо Бога народила й у плоті на руках Своїх носила.

Пісня 5

Ірмос: Ти, що засвітив світло…

Слава Тобі, Боже, що благозволив від Діви чистої народитися, — виголошував Йосиф, — слава Тобі.

Слава Тобі, Ісусе Сину Божий, що від Діви народився і пам’ять Давида та Якова прославив, слава Тобі.

Того, Кого Давид богонатхненно назвав дощем на руні, Яків проповідав, — Ісуса Сина Божого.

Богородичний: Ангельський глас безперестанно приносить Тобі, Діво, творіння, взиваючи: радуйся, Мати чиста Ісуса Сина Божого.

Пісня 6

Ірмос: Взивав, прообразуючи…

Зі страхом предстояли чини небесні у вертепі й народження пречисте невмовкно прославляли, взиваючи: слава в вишніх Богу народженому.

Сів Ти, Владико, на престолі, як і клявся пророку Давиду, народившись із утроби його роду; Якову ж передав Ти, Христе, престіл Церкви.

Цар Давид, і пророк дивний, явився праотцем Божественного втілення; першим же єпископом став Яків, ученик Ісусів.

Богородичний: Благаємо Тебе, Богородице Діво, молися за рабів Твоїх Народженому Тобою, бо ми маємо Тебе єдиною нашою заступницею.

Кондак, глас 3: Нині Давид божественний сповнюється радістю, Йосиф же з Яковом приносять похвалу бо мають честь належати до родини Христової, тому радуються і незбагненно Народженого прославляють, взиваючи: Щедрий, спасай тих, що Тебе величають.

Ікос: Невимовною Радою народжується плоттю Безплотний, нині описується тілом Неописаний, і істинно спасає двоєдину істоту; початок бере Той, Хто за природою Безначальний і Єдиний безлітний; стає Немовлям Уседовершений; носиться на руках Той, Хто все носить. Тому тих, що належать до його родини за плоттю, Бог вшановує Своїм Різдвом; їх же прославляючи з вірою, взиваємо: Щедрий, спасай тих, що Тебе величають.

Пісня 7

Ірмос: Юнаки Авраамові колись у Вавилоні…

Незбагненному Різдву Богородиці Марії дивувалися ангельські сили і до Йосифа взивали: в вишніх Богу слава, і на землі мир.

Невістоводитель Давид і Яків, блюститель божественної Церкви, виголошували: Боже, то заради нас воплотився, благословенний Ти.

Царю між пророками і пророче між царями, з Яковом богомудрим і з нами заспівай: Христе, що заради нас воплотився, благословенний Ти.

Богородичний: Неопалимою купиною і росоносною піччю Ти, Мати Пречиста, прообразована була, і народила безмужно Бога втіленого, Преблагословенна.

Пісня 8

Ірмос: Царя Христа благовістили…

Народженого Христа, Його ж прославляли Небесні Сили, і Йосиф обручник безперестанно оспівує: усі діла Господа оспівуйте і прославляйте Його повіки.

Народженого Христа провістив Давид богоотець, і людям проповідував Яків, взиваючи: всі діла Господа оспівуйте і прославляйте його повіки.

Христа, що від Діви народився і прославив святу пам’ять Давида і Якова, як друзів Його, всі діла Господа оспівуйте і прославляйте Його повіки.

Богородичний: Царя Христа, Якого народила нам Богородиця Марія, і після Різдва залишилася Дівою чистою, всі діла Господа оспівуйте і прославляйте Його повіки.

Пісня 9

Ірмос: Мойсей на горі Синаї бачив…

Народженому Дівою все творіння з тремтінням служило: небеса — зіркою, земля — яслами, гора — вертепом, волхви — дарами, пастирі — дивуванням, ангели ж — піснею: слава в вишніх Богу.

Царем із пастирів був у давнину Давид; із коліна Іудиного і царського був ти, Якове, став же пастирем пастви Того, Хто воплотився, Агнця небесного і Сина Божого.

Веселися нині, Вифлеєме, ставши градом нового Давида, і ти, Сионе, проповідуй старшинство церков, маючи радість усіх — Царя Христа, і Його угодників.

Богородичний: Ангельські собори Тебе, Богородице, славлять, і людський рід Тебе безперестанно піснями оспівує, бо Ти Божественним Різдвом з’єднала земних з небесними, тому Тебе величаємо.

Світильний воскресний.

Слава… святих.

Вшануймо, вірні, з Яковом, славним Богобратом, Давида богоотця, Йосифа ж божественного, обручника Богородиці; вони послужили Божественному Різдву у Вифлеємі-граді, побожно з ангелами, волхвами і пастирями пісню Йому співаючи як Богові і Владиці.

І нині… свята.

На Хваліте… стихири воскресні 4, і свята 4, 4-го гласа з приспівами.

Слава… глас 8.

Кров, і вогонь, і куріння диму, як чудеса на землі, передбачив пророк Іоіль: кров — це втілення, вогонь — Божество, і куріння диму — це Дух Святий, Який зійшов на Діву, і світ пахощами обвіяв. Велике таїнство Твого втілення, Господи, слава Тобі.

І нині…

Преблагословенна єси, Богородице Діво…

Славослів’я велике. Тропар воскресний, і відпуст.

Стихира євангельська, час перший і кінцевий відпуст.

На літургії

Блаженні гласа, на 4; і свята, на 4; і святих, пісня 6, на 4.

Після входу тропар воскресний, свята і святих; Слава… кондак святих; І нині… свята.

Прокимен гласа, і святих, глас 4: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Стих: В церквах благословляйте Бога, Господа від джерел Ізраїлевих.

Апостол: Послання до Галатів, зачало 200 (1, 11-19).

Алилуя, глас 4: Пом’яни, Господи, Давида, і всю лагідність його.

Євангеліє від Матфея, зачало 4 (2, 13-23).

Причасний: Хваліть Господа з небес, хваліть Його в вишніх.

Інший: Радуйтеся, праведні, у Господі, праведним подобає похвала.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору