БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЧасослов

Тропарі й Кондаки воскресні на 8 голосів

Тропар. Гол. 1

Коли каменя було припечатано юдеями  і вояки стерегли Пречисте Тіло Твоє,  Ти, Спасителю, воскрес на третій день, даруючи світові життя, через те сили небесні заспівали Тобі, Життяподавче: Слава Воскресенню Твоєму, Христе, слава Царюванню Твоєму, слава піклуванню Твоєму, Єдиний Чоловіколюбче.

Кондак

Воскрес Ти, як Бог, із гробу в славі і світ з собою воскресив. Всі люди Тебе, як Бога, оспівують, і смерть щезла. Адам радіє, Владико, і Єва, що нині з неволі визволилася, радується виголошуючи: Ти, Христе Той, що всім подаєш воскресіння.

Тропар. Гол. 2

Коли Ти, Життя Безсмертне, зазнав смерти,  тоді пекло знищив сяйвом Божества,  а коли і померлих з того світу воскресив,  всі сили небесні заспівали:  Христе Боже, Життяподавче, слава Тобі.

Кондак

Воскрес Ти із гробу, Всесильний Спасе. Побачивши це чудо, пекло вжахнулося й мертві ожили. Бачучи це, всі створіння радіють з Тобою і Адам веселиться і ввесь світ, Спасе мій, повсяк час Тебе піснями славить.

Тропар. Гол. 3

Нехай веселяться всі на Небі,  нехай радіє все на землі. бо виявив силу Своєї могутности Господь,  як переміг смертю смерть,  Перший воскрес із мертвих із нетрів пекельних визволив нас  і дарував світові велику милість.

Кондак

Воскрес Ти в сей день із гробу, Щедрий, і нас вивівіз брами смерти. В цей день Адам утішається і Єва радується, з ними й пророки й патріярхи по всяк час співають про божественну могутність Влади Твоєї.

Тропар. Гол. 1

Коли Господні учениці  під Ангела одержали світлу звістку про Воскресіння  і зрозуміли знищення прадідного засудження,  Апостолам радіючи казали:  зникла смерть  — воскреснув Христос Бог,  подаючи світові велику милість.

Кондак

Спас і Визволитель мій, перебуваючи в гробі, як Бог, воскресив з неволі народжених на землі і браму пекельну зломив і, як Владика воскрес на третій день.

Тропар. Гол. 5

Безпочаткове, як Отець і Дух, Слово, що від Діви народилось на спасення наше  прославмо, вірні, і поклонімось,  бо зволило Воно Тілом зійти на хрест  і смерти зазнати  і воскресити померлих славним воскресінням Своїм.

Кондак

До пекла зійшов Ти, Спасе мій, і браму його зломив, як Всемогутній, померлих, як їх Створитель, з Собою воскресив і жало смерти вирвав і Адама від прокляття визволив, Чоловіколюбче, тому всі ми виголошуємо: спаси нас Господи.

Тропар. Гол. 6

Ось Ангельські сили на гробі Твоїм.  і варта зомліла. І стояла Марія у гробі,  шукаючи Пречистого Тіла Твого.  Полонив Ти пекло, не потерпівши від нього.  Зустрів єси Діву, даруючи всім життя. Господи, що воскрес із мертвих,  слава Тобі.

Кондак

Христос Бог, подавець життя, що животворчою Своєю рукою померлих із темряви воскресив і воскресення дарував людському родові. Він бо є всіх Спаситеть, воскресення і Бог усіх.

Тропар. Гол. 7

Зруйнував Ти Хрестом Твоїм смерть, відчинив розбійникові Рай, мироносницям плач на радість змінив і Апостолам проповідувати звелів,  що Ти воскрес, Христе Боже,  і дарував світові велику милість.

Кондак

Влада смерти не може вже далі тримати людей, бо зійшов Христос, ламаючи й руйнуючи силу її. Пекло вже заковано; пророки одностайно радуються, бо Спаситель з’явився тим, що вірують, промовляючи: ідіть, вірні до воскресіння.

Тропар. Гол. 8

З висоти зійшов Ти, Добросердечний,  погребення прийняв Ти на три дні,  щоб нас визволити від страждання.  Життя і воскресення наше — Господи, слава Тобі.

Кондак

Коли Ти воскрес із гробу, то й померлих підняв, Адама воскресив, і Єва втішається Твоїм воскресенням, і всі краї світу святкують Твоє воскресення, Многомилостивий.