БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЧасослов

Тропарі й Кондаки неділь після Пасхи

НЕДІЛЯ Св. Ап. ФОМИ

Тропар. Гол. 7

З запечатаного гробу  життя засяяв Ти, Христе Боже.  І як двері були замкнені,  перед учениками став Ти — всіх Воскресіння, Духа Правди ними оновляючи нам,  по великій Твоїй  милості.

Кондак. Гол. 8

Любипитною рукою життяподавчі Твої ребра Фома поглядів, Христе Боже,  коли ввійшов Ти через замкнені двері,  і з іншими Апостолами взивав:  Ти Господь мій і Бог мій.

НЕДІЛЯ ЖОН МИРОНОСНИЦЬ

Тропар. Гол. 2

Коли Ти, Життя Безсмертне, зазнав смерти,  тоді пекло знищив сяйвом Божества,  а коли і померлих з того світу воскресив,  всі сили небесні заспівали:  Христе Боже, Життяподавче, слава Тобі.

Другий Тропар

Благообразний Йосиф з дерева зняв Пречисте Тіло Твоє, Плащаницею чистою обвив  і, пахощами покривши, у гробі новім положив,  але на третій день воскрес Ти, Господи, і подав світові велику милість.

Кондак

Мироносницям Ти повелів радуватися, і плач праматері Єви Ти заспокоїв воскресенням Твоїм) Христе Боже, Апостолам же повелів проповідувати,  що Ти, Спасе, воскрес із мертвих.

НЕДІЛЯ про РОЗСЛАБЛЕНОГО

Кондак

Душу мою, Господи, гріховними вчинками тяжко розслаблену, підійми Божественним Твоїм словом, як у давнішу підняв Ти розслабленого, щоб і я — спасений Тобою взивав: Всещедрий Христе, слава Державі Твоїй.

СЕРЕДА на половині Свята 50-ці

Тропар. Гол. 8

На половині Свята, спрагнену мою душу напій водами побожности,  бо Ти всім, Спасе, сказав:  хто жадає, нехай іде до Мене та й п’є. Джерело життя нашого — Христе Боже, слава Тобі.

Кондак

На половині законного Свята. Творче всіх і Владико Христе Боже! Ти до тих, що стояли, промовив: Ідіть, черпайте Воду безсмертя! Тому припадаючи до Тебе, вірно взиваємо: Благодать Твою даруй нам, бо Ти — Джерело життя нашого.

НЕДІЛЯ про САМАРЯНКУ

Кондак

Самарянка вірою прийшла до криниці і побачила Тебе —Воду премудрости бо напившись її, унаслідувала Царство Небесне, славная.

НЕДІЛЯ про СЛІПОГО

Кондак

Душевними очима осліплений, я до Тебе, Христе, приходжу, як той сліпий від народження, і в покаянні зову до Тебе: Ти сси Пресвітле Світло тих, що в темряві.

НЕДІЛЯ 7-ма св. Отців 1-го Вселенського Собору

Тропар. Гол. 8

Препрославлений Ти, Христе Боже наш,  що світилами на землі Отців наших поставив  і ними до Істинної Віри усіх нас привів. Многомилосердний, слава Тобі.

Кондак

Проповіді Апостолів і догмати Отців Єдину Віру Церкви утвердили. Вона ж, прибрана в ризу Істини — виткану з небесного Богословія, здійснює і славить Велике Таїнство Побожности.

Тропар другий

На всьому світі Церква Твоя кров’ю мучеників Твоїх, наче пурпуром і віссоном, прикрасилася. Ними ж вона до Тебе взиває: Христе Боже! Людям Твоїм Ласку Твою пошли, Громаді Твоїй даруй згоду і душам нашим велику милість.

Кондак

Як первістки природи, Тобі — Насадителеві творінь, Господи, вселенна приносить богоносних мучеників, молитвами їх і Богородиці у глибокому спокої Церкву Твою — Оселю Твою збережи, Многомилостивий.