БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЧасослов

Тропарі й Кондаки дванадесятих свят

РІЗДВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Тропар. Гол. 4

Народження Твоє, Богородице Діво,  радість сповістило всьому світові,  бо з Тебе засяяло Сонце Правди — Христос Бог наш, що, зруйнувавши клятьбу, дав Благословення  і знищивши смерть, дарував нам вічне життя.

Кондак

Яким і Ганна докору за неплідство, і Адам і Єва під тлі смертельної звільнилися, Пречиста, у святих родинах Твоїх. Теж святкують і люди Твої, від провини гріховної визволившись, і взивають до Тебе: Неплідна породжує Богородицю і Живительку Життя нашого.

ВВЕДЕННЯ В ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ

Тропар. Гол. 4

Сьогодні Божого змилування передсповіщення і проповідь про спасіння людей:  В храмі Божому Діва ясно з’являється  і Христа всім передсповіщає.  Їй же і ми голосно заспіваймо: Радуйся, здійснення Творцевого призначення.

Кондак

Пречистий Храм Спасів, Дорогоцінна Світлиця й Діва, Свята скарбниця слави Божої вводиться сьогодні в Дім Господній і з Собою вводить благодать, що в Дусі Божественнім. Її піснями прославляють Ангели Божі, бо Вона — Оселя небесна.

БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТІЙ ДІВІ МАРІЇ

Тропар. Гол. 4

Сьогодні початок нашого спасіння  і одвічної Таємниці виявлення:  Син Божий стає Сином Діви і Гавриїл про благодать благовіствує.  З ним і ми Богородиці заспіваймо: Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою.

Кондак. Гол. 8

Тобі, Провідниці життя нашого, ми, раби Твої, пісню перемоги співаємо. Врятовані з біди, пісні вдячні приносимо Тобі, Богородице. А Ти, що маєш силу непереможну, від усяких бід визволяй нас, щоб ми виголошували Тобі: Радуйся, Мати Божа, Діво Пренепорочная.

УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Тропар. Гол. 1

Породивши, Ти дівоцтво зберегла,  а упокоївшись, світу не покинула Ти, Богородице. Перейшла Ти до життя, яко Мати Життя, і молитвами Твоїми визволяєш від смерти душі наші.

Кондак

В молитвах невсипущую Богородицю,  і в заступництві незмінну надію гріб і смерть не втримали,  бо, як Матір Життя, до життя переставив  Той, що в утробу вселився завжди дівственную.

РІЗДВО ХРИСТОВЕ

Тропар. Гол. 4

Різдво Твоє, Христе Боже наш, увесь світ осяяло світлом розуміння,  бо в ньому ті, що звіздам кланялися, від звізди навчилися Тобі — Сонцю Правди покланятися і визнавати, що Ти Схід з Неба. Господи, слава Тобі.

Кондак. Гол. 3

Діва сьогодні Предвічного народжує  і земля вертеп Неприступному приносить, Ангели з пастухами прославляють, а волхви із звіздою подорожують, бо ради нас народилось Дитятко мале — Надвічний Бог.

СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ

Тропар. Гол, 1

Радуйся, Благодатна Богородице Діво, бо з Тебе засяяло Сонце Правди Христос Бог наш,  що просвіщає тих, що в темряві.  Веселися і ти, Старче праведний, що прийняв на свої руки Визволителя душ наших, Який подає нам Воскресіння.

Кондак

Христе Боже, Ти лоно дівиче народженням Твоїм освятив,  і руки Симеонові поблагословив,  а нині Ти спас нас.  Заспокой незгоди в Церкві Твоїй і зміцни народ наш, що його полюбив Ти,  Єдиний Чоловіколюбче.

ХРЕЩЕННЯ ГОСПОДНЄ або БОГОЯВЛЕННЯ (Водохреща)

Тропар. Гол. 1

Коли Ти, Господи, хрестився в Іордані,  об’явилось поклоніння Святій Тройці,  бо голос Отця про Тебе свідчив, називаючи Тебе улюбленим Сином,  і Дух у вигляді голубиному слова Його стверджував.  Слава Тобі, Христе Боже, що явився і світ просвітив.

Кондак. Гол. 4

Явився Ти сьогодні світові,  і Світло Твоє, Господи, відзначилось на нас, що розумно славимо Тебе.  Ти прийшов і явився — Світло Неприступне.

ВХІД ГОСПОДА В ЄРУСАЛИМ

Тропар. Гол. 1

Загальне воскресіння, раніш Твоїх страждань запевняючи, Ти з мертвих підняв єси Лазаря, Христе Боже, тому і ми, як діти, ознаку перемоги несучи, Тобі — Переможцеві смерти співаємо: Спасіння в Небі, Благословен, хто йде в Ім’я Господнє.

Тропар другий. Гол. 4

Умерши з Тобою в хрещенні, Христе Боже наш, безсмертного життя ми сподобилися в воскресінні Твоїм, і, співаючи, виголошуємо:  Осанна на висоті! Благословений, хто йде у Ім’я Господнє.

Кондак. Гол. 6

На Престолі на Небесах і на осляті на землі носимий, Христе Боже, Ти прийняв від Ангелів хвалу і вигуки дітей, що взивали: Благословений Той, що йде Адама покликати.

ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЄ

Тропар. Гол. 7

Преобразився Ти на Горі, Христе Боже,  показавши ученикам Твоїм славу Твою скільки можна було.  Нехай і нам грішним засяє Світло Твоє вічне  молитвами Богородиці. Світла Подавче, слава Тобі.

Кондак

На горі преобразився Ти, Христе Боже,  і скільки могли вмістити, ученики славу Твою бачили, щоб коли побачать Тебе розп’ятого, страждання Твої зрозуміли як добровільні  і світові проповідали, що Ти єси воістину сяєво Отця Твого.

ВОЗНЕСЕННЯ ГОСПОДНЄ

Тропар. Гол. 4

Вознісся Ти в славі, Христе Боже наш,  створивши радість ученикам  обітуванням святого Духа,  і підкріпив їх Твоїм Благословенням, бо Ти Син Божий, Визволитель світу.

Кондак.

Виконавши діло нашого спасіння  і приєднавши земних до небесних,  Ти вознісся в славі, Христе Боже наш,  ніскільки не відлучившись від нас,  а перебуваючи з нами невідступно, Ти говориш до тих, що люблять Тебе:  ось Я з вами і ніхто не переможе вас.

СВЯТО ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ. (Зелені Свята)

Тропар. Гол. 8

Благословений Ти, Христе Боже наш, що рибалок премудрими показав,  пославши їм Духа Святого, і ними увесь світ уловив. Чоловіколюбче, слава Тобі.

Кондак

Коли зійшов Всевишній та мови змішав, то поділив народи,  а коли вогняні язики роздав, до єдности всіх призвав  і ми однодушно славимо Всесвятого Духа.

ВОЗДВИЖЕННЯ ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО

Тропар. Гол. 1

Спаси, Господи, людей Твоїх  і благослови власність Твою.  Перемогу побожному народові нашому на ворогів подай,  і Хрестом Твоїм охороняй нас — Оселю Твою.

Кондак

Ти, що вознісся на хрест добровільно, Христе Боже, подавай щедроти Твоїй новій громаді, що носить Ім’я Твоє. Звесели силою Твоєю благовірних людей Твоїх, подаючи їм перемогу зброєю миру — Хрестом Твоїм, непоборним знаком перемоги.