Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Преображенська церква, с. Нуйно
Волинська область, Камінь-Каширський р-н, с. Нуйно

Преображенська церква
Сер. ХVІ ст.

Церква древня і монументальна. За твердженням В. Завади, це єдина збережена пам’ятка волинської школи, де достеменно виявлено наявність первісної дзвіниці над бабинцем. Втім, сказати, якою вона була, дослідники не наважуються. Очевидно, архаїчно-невисокою. У другій половині ХІХ століття бабинець перебудували, влаштувавши на другому поверсі хори, а нову, геть невідповідну церкві дзвіницю за єпархіальною традицією притулили перед бабинцем.

На щастя, решту храму не зачепили. Тож і сьогодні могутній верх нави викликає захват і повагу, особливо якщо дивитися на нього зблизька. Чи хотіли давні зодчі в такий спосіб обійняти всесвіт іще наочніше? Хтозна. Але ясно, що прототипом для пізніших, більших і потужніших мурованих храмів слугували саме такі дерев’яні шедеври.

Усі фото

Преображенська церква, с. Нуйно
Дзвіниця явно не звідси, але, як казав один волиняк, «маємо те, що маємо»
Церква з південного боку