Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Михайлівська церква, с. Омельно
Волинська область, Ківерцівський р-н, с. Омельне

Михайлівська церква
1776 рік

Церква надзвичайно гармонійних пропорцій, мужня і тендітна водночас. Збудована коштом шляхтича Велігорського та місцевих селян. Іконостас пізніший, початку ХХ ст. Під час хрущовських гонінь храм було закрито і виключено з держреєстру, але завдяки самовідданості тодішнього старости і побожних людей всі ікони та начиння збереглися. Мабуть, це і спонукало комуністичну владу відкрити в храмі Музей атеїзму, що діяв протягом 1981 — 1991 років.

Недовідомі шляхи Господні. Цей музей безперечно, допоміг збереженню храму, який було знову відкрито разом зі здобуттям Україною незалежності. От тільки закриті за роки безцерковності людські душі так швидко не відкриваються…

Усі фото

Михайлівська церква, с. Омельно