Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Волинська область, Камінь-Каширський р-н, м. Камінь-Каширський

Іллінська церква
1700 – 2015 рр.

Церква згоріла на Благовіщення, 7 квітня 2015 року. І додати до цього безмежно печального факту нічого. Хіба що кинути навздогін її тодішнім господарям камінь: перед смертю святиню жахливо спотворили сучасними, легкозаймистими матеріалами, що, безперечно, прискорило горіння. Тож хоча пожежники прибули на місце досить швидко (церква стояла в центрі міста) – врятувати її не змогли…

Не лише у старості – у зрілості доля храму також була нещасливою. Лише погляньте на її незугарну статуру із недоречною дзвіницею а-ля Іван Великий у Кремлі, чи на вікна і маківку а-ля рюс. Адже імперські попихачі почали збиткуватися з церкви ще наприкінці ХІХ ст., намагаючись перетворити горду волинячку на пересічну тамбовську купчиху…

Ми не будемо вигадувати, що святий Ілля-пророк забрав Іллінську церкву на небеса на своїй вогненній колісниці – подалі від грішного і схильного до саморуйнування світу (хоча така метафора, можливо, і доречна). Ми просто поїдемо до Луцька, зайдемо до Музею волинської ікони, де зберігається ікона Спасителя із загиблого храму, і тихенько проспіваємо йому «Вічную пам’ять»…

Усі фото