Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Рівненська область, Рівненський р-н, с. Оржів

Преображенська церква
1770 рік
та дзвіниця, кін. ХІХ ст.

У чотиритомнику «Пам’ятки УРСР» безапеляційно написано, що пірамідальні верхи над бабинцем і вівтарем (разом з іншими прибудовами) церква здобула у 1868 році. Можливо, воно так, а мо’ й ні.

Адже у недалечкій від Оржева грабівській церкві наявні такі самі пірамідальні верхи над тими ж компартиментами. Щоправда, у Оржева всі верхи міцно притулені одне до одного, а у Грабові «гуляють» досить вільно. Відтак Преображенська церква справляє досить незвичне і якесь двояке враження. Добре це чи ні, — вирішуйте самі.

Усі фото