Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Миколаївська церква, с. Пересопниця
Рівненська область, Рівненський р-н, с. Пересопниця

Миколаївська церква
Перша пол. ХVІІІ ст. та дзвіниця сер. ХІХ ст.

Миколаївська церква стоїть майже тому ж місці, де у 1559 — 1561 роках було створено першоукраїнську Євангелію. На сьогодні від давньоруського городища і Різдвобогородичного монастиря лишилися тільки фрагменти валів і прикопаних фундаментів. Проте бідну археологію доповнює несподівано багатий музей, покликаний нагадувати про предків, які у значно важчих, ніж нинішні, обставинах, не розчаровувалися у своїй любові до Бога і Батьківщини, а молилися і працювали, будуючи храми рукотворні і нерукотворні.

Рукотворна волинська церква збереглася у первісних, дуже гармонійних формах. Всередині храму все також дихає старовиною, хоча особливих мистецьких відкриттів не чекайте.

І все ж відкриття неодмінно буде — у власному серці. Для цього достатньо хоч хвильку побути в цьому осерді українського духу, де воєдино злилися земля і небо, вчора і завтра, тління і воскресіння…

Усі фото

Миколаївська церква, с. Пересопниця
Церква з південного боку
Ансамбль
Вікна однакові і традиційні
Горбочок маленький, Пересопницька Євангелія --- неосяжна