Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Церква св. мц. Параскеви (П'ятниці), м. Дрогобич
Львівська область, Дрогобицький район, м.Дрогобич (передмістя Завіжне, вул. М. Коцюбинського)

Церква св. мц. Параскеви (П’ятниці) (центральна група) та дзвіниця
1815 рік

Окрім парафіян до третьої дерев’яної дрогобицької церкви втрапляють вельми рідкісні відвідувачі. Хоча географічно це не складно — храм розташований на тій самій лінії, що й два древні шедеври міста — церкви св. Юра і Воздвиженська. Дарма, що вулиця побита ямами, дарма, що пече сонце чи падає сніг — церква заслуговує на пильну увагу. Місце — чудове, архітектура — оригінальна, романтичний настрій — забезпечено.

Центральна дільниця пам’ятки має три високі заломи, не дуже харктерні для галицької школи. На жаль, оригінальна статура церкви трохи попсована незугарною оббудовою бабинця, проте усе компенсують фігурні кронштейни вівтарного зрубу і монументальні підвалини дзвіниці.

А традиційний цвинтар навколо храму додає душі миру і впевненості у завтрашньому дні — вічному Дні Божого Царства.

Усі фото

Церква св. мц. Параскеви (П'ятниці), м. Дрогобич
Заломи верху майже бойківські
Заломи зблизька