Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Покровська церква, с. Попелі
Львівська область, Дрогобицький район, с. Попелі

Покровська церква та дзвіниця (архаїчна група)
XVІІ ст.

Чудова церковця заховалася на високому миску у горішній частині села. Дістатися її можна розмитим путівцем, наостанок завернувши у геть непримітну вуличку. Натомість церковний ансамбль вельми примітний навіть серед плеяди видатних храмів Дрогобиччини. Тут все на місці: гармонійні двосхилі дахи, гонт на стінах і покрівлях, старий кутий хрест на маківці, «епічні» вінці нижнього ярусу і унікальна лава під піддашшям… Доповнює враження прекрасна дзвіниця, цілком співмірна із храмом.

Саме з цієї церкви походить ікона Попелівської Божої Матері (ХVІІ ст.), яку подарували Папі Іоану Павлу ІІ під час його візиту до України.

Цікаво, чи вписалася вона в образ Ватикану?

Усі фото

Покровська церква, с. Попелі
Церква з південного боку
Древня лава під опасанням