«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
Гостьова книгаЗапитання — відповіді

Віровчення, гідне життя

Тут ми збираємо питання відвідувачів сайту та відповіді на них.

Чи треба вірити у прокляття?

Відповідь: Треба твердо вірити у Бога і тоді питання, подібні до Вашого, втратять для Вас зміст (прот. Андрій Власенко).

Про молитву митаря

Питання: «Боже милостивий будь мені грішному. Боже очисти гріхи мої і помилуй мене. Без числа нагрішив я Господи прости мені. Воім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь». Скажіть, будь ласка, чому в молитві ми говоримо «Без числа нагрішив я»? атже віруюча побожна людина багато не грішить.

Відповідь:

Чи за всіх людей страждав Ісус Христос?

Відповідь: В Новому Заповіті є такі слова: «Бог бо так полюбив світ, що дав Сина свого єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але жив життям вічним». Вважаю, що найкраще буде, коли Ваше серце саме відповість Вам на Ваше питання (Василь).

Що треба робити аби прожити життя гідно?

Відповідь: Творити добро і уникати зла (прот. Андрій Власенко).

Чи може князь Володимир бути рівноапостольним?

Питання: Прошу когось із богословів пояснити один абзац з Послання Апостола Павла До галатів (Гал 4,28-31) «Ви ж, брати, як Ісаак, діти обітниці. Та як тоді, той що родився за тілом, гонив того,що родився за духом, так і тепер. Та що каже Писання? ПРОЖЕНИ РАБИНЮ ТА ЇЇ СИНА, БО СИН РАБИНІ НЕ УНАСЛІДИТЬ З СИНОМ ВІЛЬНОЇ. Отак, брати, ми сини не рабині, але вільної». У мене виникає питання: як співставити слова Апостола з тим, що читаємо в нашій історії, де чітко написано, що князь Володимир Великий народився від Малуші – рабині княгині Ольги, і потім гонив свого брата Ярополка, народженного від вільної, убивши його з допомогою зрадника Блуда, пообітцявши йому «…всяку честь – буду, каже, мати тебе за батька, аби поміг мені кінець братові зробити, і Блуд здав ся на те.» (Михайло Грушевський «Історія України» Київ – Львів, 1913). Отже, Володимир зрікся свого батька Святослава та обрав іншого батька за своїм духом і став величатися Володимиром Блудувичем. Чи може князь Володимир Великий бути рівноапостольним? Дякую за відповідь. З повагою, Василь.

Відповідь: Не вдаючись в детальну історію, коротко можна відповісти на Ваше питання так: Ярополк загинув у 978 році, Володимир охрестився у 987-му (а хрещення, як Вам напевне відомо, змиває (знищує) всі попередні гріхи людини). До того ж у Христі, як пише той же ап. Павло, немає ні юдея, ні язичника,ні раба, ні вільного (по-людських мірках). У Христі всі вільні по-Божому і рівні також по-Божому (прот. Андрій Власенко).

Чи гріх грати у доміно, і нарди? Це напевно азартні ігри

Відповідь: Якщо не можете стриматися, то це таки гріх. «Усе мені можна, але ніщо не має володіти мною». А якщо можете — то краще стримайтеся .) (Дмитро).

Про доземні поклони

Питання: «Боже, будь милостивий до мене грішного», «Господи Ісусе Христе, Сине Божий, помилуй мене грішного», «Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас», «Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, повсякчас, і навіки віків. Амінь» — чи можна робити доземні поклони при цих молитвах? Мирослав)

Відповідь: У домашній молитві можна робити земні поклони, коли забажає душа. І на вступних молитвах також. А от у церкві кланяємося за певними правилами чи місцевою традицією, щоб не відволікати вірян незвичною поведінкою (Ганна).

Скажіть, будь ласка, що таке формальна віра? Якою повинна бути наша віра?

Відповідь: Формальна віра — це неузгодження науки Божої з життям людини (принаймні, коли немає наміру узгоджувати своє життя з Христовими словами). І друге — це незнання, у що ти віруєш. Коли замість життєдайного скарбу апостольської віри в наших головах окультна мішанина (власні уявлення про невидимий світ, забобони, десь прочитані магічні вчення тощо. Про це Слово Боже каже: віра без діл мертва. А також: не захоплюйтеся усілякими й чужими вченнями; бо добре благодаттю зміцнювати серця (Ганна).

Про молитву Єфрема Сиріна

Питання: Скажіть, будь ласка, чому у книзі Псалтир є молитва до святого Єфрема Сиріна? Адже ця молитва читається тільки у великий піст.

Відповідь: Молитвою прп. Єфрема Сиріна завжди завершують читання Псалтиря (молитви після 20-ї кафизми). Чому і коли цю молитву введено в завершальні молитви, точно невідомо. Не раніше 17 століття, як і інші молитви після кожної кафизми. Усі ці молитви покаянні, тому логічно, що у вінець цих молитов входить молитва св. Єфрема (Ганна).

10 відгуків
to «Віровчення, гідне життя»
  1. Василь :

    Господь посеред нас! Дякую Вам, всечесний отче Андрію, за коротку відповідь. Я погоджуюсь, що Святе Таїнство Хрещення змиває всі гріхи, бо людина перед хрещенням усвідомлено визнає свої гріхи, щиро кається і зобов’язується перед Господом не грішити. Це є правдиве хрещення і воно дає можливість побачити Царство Боже. Про таке промовляє Ісус Христос в нічній розмові з Никодимом. І на шляху до Господа всі ми є один одному лише ближніми і люблячими, тому й не буває ні більшого ні меньшого, ні вільного ні раба, ні юдея ні грека, бо все оте вмирає разом з старим чоловіком, коли він себе розпинає разом з Ісусом, щоб вмерти для гріха. На цьому наголошує Апостол Павло. Чи вмер для гріха князь Володимир, коли охрестився – малоймовірно, бо на третій рік після свого хрещення він порушив Божу Заповідь і загарбав чужу кримську землю, вкотре проливаючи людську кров та вимагаючи для себе візантійську царівну. І коли отримав те що жадав, тоді віддав Крим Візантії як віно за царівну. Ото тепер ми, українці, маємо проблему з питанням чий є Крим – наш, чи не наш? І я знову сам себе запитую, чи може, особисто для мене, бути Рівноапостольним князь Володимир (в хрещенні Василь)? Це мене дуже хвилює, бо за своїм покликанням мені доводиться інколи зображувати князя Володимира Великого на іконах для українських церков і мені необхідно зображувати його якомога правдивіше, щоб потім не червоніти перед Господом, коли прийде пора. Коли я буду неправдивим, то гріш мені ціна як і в людських, так і в Божих очах. Можливо, подібні питання хвилювали Т. Г. Шевченка, коли він красномовно закликав співвітчизників прочитати знову тую славу від слова до слова, не минаючи ні титли, ні коми. Дякую Сайту «Наша Парафія» за можливість висловитися. З повагою, Василь.

    • Ганна :

      Слава Ісусу Христу! Не знаю, коли та як св. Володимир захопив Крим, але знаю, що пророк Давид багато завойовував, а в його святості ми не сумніваємося попри те, що через пролиту кров Господь не допустив його до побудови Божого храму. Зважте ще на те, що завоювання бувають різні, різними способами та намірами, чесні й підлі, що в той час, про який Ви кажете, не було країн, поготів імперій, які б не воювали й не завойовували. Зважте й на слова св. Володимира, які вельми дивували наших батьків у хрещенні, греків: «Бога боюся» — це на питання, чому він відмінив смертну кару в Русі (нечувана річ!). Але головне, мені здається, те, що іконописцю вкрай важливо приймати святого чистим серцем. А чистим серцем можемо сприймати тільки тоді, коли будемо більше працювати над пізнанням своїх гріхів. Тоді багато яких таємниць нам може відкритися. Тоді ми «Духом Святим», як казав прп. Силуан, пізнаємо святість чи не святість тих чи інших людей.

      • Василь :

        Слава навіки Богові! Погоджуюсь з усіма Вашими словами, шановна пані Ганно, окрім отого «Не знаю, коли та як». Признаюсь, я також колись не знав всього того, поки не почав малювати князів на іконах. Спочатку історичні події мною сприймалися недосвідченими зеленими очима, потім ніби жовтими, а тепер червоними. Одночасно, Святе Писання сприймалося мною такою ж поступовою зміною. Хоча з роками я наче б то й набрався досвіду, проте, в своєму щоденному житті я є грішний. Це мене дуже часто турбує! Доля мені, недостойному, подарувала покликання прославляти рукотворний Святий Образ Божий і в цьому бачу своє спасіння. Тому при кожній нагоді знову відкриваю Новий Заповіт, або Життя Святих; Історію Київської Церкви, чи Історію України, щоб знати та аналізувати те, що прославляю і настільки мені це дано. Маю велику честь і відповідальність перед Господом виконувати все достойно. Через це я зобов’язаний перевіряти інформацію, яка мені доступна. До цього закликає Апостол Народів (1 Сол 5,21-22). Якщо Ісус промовив «Коли хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за Мною» (це речення записяно у трьох Євангеліях), то я сприймаю його в буквальному значенні і часто караюся, бо не зрікаюся себе в буденному житті напевно через слабодухість і дозволяю собі навіть брати гроші за ікони. От і вимушений дуже прискіпливо ставитися до найменьших дрібниць, чи деталей, аж до самозреченності хоча б у своєму покликанні, щоб правдиво зображати Святих, які гідно наслідували Христа. Коли тепер малюю Святу Софію і її Святих Доньок, то сльози котяться з моїх очей, як приміряю їхні страждання до себе, бо я б так незміг! І в моїх очах Свята Великомучениця достойна бути ще й Рівноапостольною хоча б за те, що зуміла навчити своїх маленьких діточок отої Премудрості Божої, що сіяє Життям Вічним. А діти наших славних князів чого навчилися від своїх батьків, якої премудрості? Хіба що вбивати один одного ради батьківського стольного крісла. І як пише історія, це привело до занепаду Київської держави та церкви. Боюсь, чи ми не передали куті меду, коли разом змішали Боже й кесареве? Реалії сьогодення показують що християнська будівля в Україні від такого розчину давно трісла і розкололася. Та й царгородського Константинополя давно нема, а з колишньої його Софїї турки познімали хрести і в ній прославляють свого Аллаха. Сумно і гірко. Як проста людина, я міг би спокійно закрити очі на все це, але як ікономаляр – даруйте – мушу Богові віддати належне. Дякую Сайту «Наша Парафія» за можливість вільного висловлення, навіть коли воно може бути занадто особистісним й помилковим. З повагою, Василь.




  2. Мирослав :

    Христос Воскрес! Скажіть, будь ласка, навіщо православним християнам читати біблію?

    • Шановний пане Мирославе! Вважаю, що Біблію (Старий і Новий Заповіт) потрібно не тільки читати, але й уважно та глибоко вивчати. Проте, той, хто себе називає «православним» – може Біблію взагалі не читати, тому що він уже є тим хто правильно славить Бога,тобто Святим і Безгрішним. Знаємо, що таким на Землі був лише Ісус Христос.
      Тому, читайте Біблію, щоб самому собі відповідати на різні питання.
      З повагою, Василь.



  3. Василь :

    Слава Ісусу Христу! Чи треба молитися до святих, апостолів, пророків?

    • Шановний пане Василю! Вважаю, що молитися треба до Господа Бога, а також просити святих щоб і вони молили (благали) Бога за нас грішних. А ще за нас можуть молитися наші рідні та друзі і навіть наші вороги, як і ми за них.
      З повагою, Василь.



  4. Христос Воскрес! Хтось може підсказати бібліотеку з книжками за часи 1890-1900 років чи може є інтернет ресурс якийсь?


  5. Катерина :

    Доброго дня! Будь ласка допоможіть зрозуміти. В мене сталася така ситуація. Дитина попросила якісь покривала на дитячий майданчик, бо вони там облаштовували халабуди. Я дала з дому два покривала, які вже були непотрібними, і вони залишилися на тому майданчику. Коли це побачив чоловік, почав мене сварити, що не можна було такого робити, бо я ними користувалася, а тепер вони вбирають в себе якусь погану енергетику і т.д. Саме найстрашніше це те, що через тиждень після цього в мене завмерла вагітність на 6 тижні. Скажіть, чи може це бути якось пов’язано з тими покривалами? Чи це суєвірря і не потрібно про це думати? Чи винна я в тому, що так сталося? Як подолати цей душевний біль від втрати дитини? Дякую

    • Не переймайтеся якимось покривалом. Ви його дали для дитини, щоб вона погралася. А дитина завмерла через об’єктивні на те причини. Не потрібно зла робити людям, а те шмаття, як не згорить, то згниє. Щиро моліться Богу і Господь утішить вас у ваших скорботах і дасть з часом відповідь на ваше питання.



Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору