«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиТріодь Квітна

У четвер Світлого тижня

На ранній

Послідовність уся буває такою, як у попередні пасхальні дні.

На Хваліте… Все, що дише… ставимо стихів 4 і співаємо стихири воскресні, глас 5.

Господи, Ти вийшов із гробу, запечатаного беззаконниками, як народився від Богородиці, не зрозуміли, як Ти воплотився, безплотні Твої ангели; не відчували, коли Ти воскрес, воїни, які стерегли Тебе. Обидва бо запечатані для дослідників. Стали ж вони чудом для тих, хто кланяється таїні з вірою. Подай нам, що оспівуємо його, радість і велику милість.

Господи, Ти вериги вічні знищив, кайдани розірвав і з гробу воскрес, залишивши Твої погребальні пелени на свідчення дійсного Твого триденного погребіння; і випередив учеників у Галилеї Той, Якого стерегли в печері. Велика Твоя милість, незбагненний Спасе, помилуй і спаси нас.

Господи, жони поспішали до гробу, щоб побачити Тебе, Христа, що заради нас постраждав; і, прийшовши, знайшли ангела, який сидів на камені і, звернувшись до них, промовив: Господь воскрес, скажіть ученикам, що воскрес із мертвих, спасаючи душі наші.

Господи, як вийшов Ти із запечатаного гробу, так ввійшов через зачинені двері до учеників Твоїх, показуючи їм тілесні страждання, які прийняв, довготерпеливий Спасе; як Той, що від сімені Давида, Ти перетерпів рани; як Син же Божий, світ визволив. Велика Твоя милість, незбагненний Спасе, помилуй і спаси нас.

Потім стихири Пасхи з їх приспівами. Христос воскрес… (тричі), і відпуст.

Часи Пасхи.

На Літургії

Антифони Пасхи.

Прокимен, глас 3: Співайте Богу нашому, співайте, співайте Цареві нашому, співайте.

Стих: Всі народи, заплещіть руками, викликніть Богові голосом радости.

Діянь святих апостолів читання. Зачало 6

У ті дні сказав Петро до людей: покайтеся, і нехай охреститься кожен із вас в ім’я Ісуса Христа на відпущення гріхів; і приймете дар Святого Духа, бо вам належить обітниця, і дітям вашим, і всім дальнім, кого тільки покличе Господь Бог наш. І іншими багатьма словами він свідчив і умовляв, кажучи: спасайтеся від роду цього лукавого. Отже, ті, які охоче прийняли слово його, охрестилися; і приєдналося того дня близько трьох тисяч душ. Вони ж постійно перебували в ученні апостолів, і в єднанні та переломленні хліба, і в молитвах. Був же у кожній душі страх; і багато чудес і знамень сталося через апостолів у Єрусалимі.

Алилуя, глас 4: Натягни лук, і встигай, і царюй істини ради, і лагідности, і справедливости.

Стих: Ти полюбив правду і зненавидів беззаконня.

Євангеліє від Іоана. Зачало 8

Одного разу чоловік один був з фарисеїв на ім’я Никодим, начальник юдейський. Він уночі прийшов до Ісуса і сказав Йому: Учителю, ми знаємо, що Ти Учитель, Який прийшов від Бога; бо ніхто не може таких чудес творити, які Ти твориш, якби Бог не був з ним. Ісус сказав йому у відповідь: істинно, істинно кажу тобі: якщо хто не народиться звище, не може бачити Царства Божого. Никодим говорить Йому: як може людина народитися, будучи старою? Хіба вона може вдруге ввійти в утробу матері своєї і народитися? Ісус відповів: істинно, істинно кажу тобі: якщо хто не народиться водою і Духом, не може увійти в Царство Боже. Народжене від плоті є плоть, а народжене від Духа є дух. Не дивуйся тому, що Я сказав тобі; треба вам народитися звище. Дух дише де хоче, і голос його чуєш, але не знаєш, звідки він приходить і куди йде: так буває з кожною людиною, народженою від Духа. Никодим сказав Йому у відповідь: як це може бути? Ісус відповів йому і сказав: ти — учитель Ізраїлів, і чи цього не знаєш? Істинно, істинно кажу тобі: Ми говоримо про те, що знаємо, і свідчимо про те, що бачили, а ви свідчення Нашого не приймаєте. Якщо Я сказав вам про земне, і ви не вірите, то як повірите, коли буду говорити вам про небесне?

Ніхто не сходив на небо, тільки Той, Хто зійшов з небес, Син Людський, Сущий на небесах. І як Мойсей підніс змія в пустелі, так належить піднестися Синові Людському, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне.

Причасний: Тіло Христове…

Увечері

Відправляємо службу Пресвятій Владичиці нашій Богородиці — Живоносному джерелу, що її склав Каліст Ксанфопула, якої нема в Типіконі, але співаємо її заради любови до Пресвятої Богородиці.

На Господи, взиваю… ставимо стихів 10 і співаємо стихири воскресні Октоїха 6, глас 6.

Перемогу маючи над пеклом, на хрест зійшов Ти, Христе, щоб воскресити з Собою тих, що в темряві смертній перебували; Сам вільний від смерти, помилуй нас, Спасе всемогутній, що життя даєш від Свого світла.

Нині Христос, подолавши смерть, воскрес, як казав, і світові радість подав, щоб усі, виголошуючи, співали: джерело життя, світло неосяжне, всемогутній Спасе, помилуй нас.

Від Тебе, Господи, всюди сущого, куди ми втечемо? На небі Ти Сам перебуваєш, у пеклі смерть подолав. Хіба на глибину моря? І там Твоя рука, Владико. До Тебе прибігаємо, Тобі, припадаючи, молимось: Ти, що з мертвих воскрес, помилуй нас.

Інші стихири східні, глас 6:

Твоїм хрестом, Христе, ми хвалимось і Твоє воскресіння оспівуємо й славимо; Ти бо єси Бог наш, крім Тебе, іншого не знаємо.

Слава силі Твоїй, Господи; бо Ти знищив того, що мав владу смерти, оновив нас хрестом Твоїм, даруючи нам життя й нетління.

Завжди благословляючи Господа, славимо воскресіння Його, бо, хрест перестрадавши, Він смертю смерть переміг.

Далі стихири Живоносного джерела, глас той самий:

Дивне і преславне звершив на Тобі Владика небес від початку, Непорочна, бо явно зійшла благодать в утробу Твою, як дощ, Богоневісто, показуючи Тебе джерелом, яке все добре вивергає, безліч зцілень, благодіяння виточуючи беззаздрісно всім, хто потребує кріпкості душі і здоров’я тіла — водою благодаті.

Манною небесною і божественним джерелом раю щиро іменую Тебе, Діво, бо земля виточує потоки, і благодать Твого джерела, що на чотири сторони виливається, напоює завжди дивними чудесами всіх, хто п’є воду цю. Тому, радіючи, христоімениті, прибігаймо з вірою, завжди черпаючи святиню солодкоточиву.

Струмки зцілень виточуєш, Діво, тим, хто з вірою завжди прибігає до Твого джерела, Богоневісто, бо задарма виливаєш безмірно зцілення недужим: сліпим, що звертаються до Тебе, подаєш ясний зір; багато кривих Ти виправила, розслаблених зцілила, умертвлених оживила через трикратне обливання; злостивих пристрасті Ти зцілила.

Повторюємо першу стихиру.

Слава…

Глас 6: Хто висловить силу Джерела Твого, що виточує безліч чудес? Багато і надприродно Ти твориш зцілення. О велич, яку на всіх виливаєш! Не тільки невилікувані недуги відганяєш від тих, хто прибігає до Тебе з любов’ю, але й душевні пристрасті змиваєш і очищуєш, Всенепорочна, подаючи всім велику милість.

І нині…

Хто Тебе не ублажить, пресвята Діво? Хто не прославить Твоє пречисте Різдво? Син бо Єдинородний, що одвічно від Отця возсіяв, Той самий від Тебе чистої невимовно тілом народився, за природою бувши Богом, Він заради нас за природою Людиною став; не на дві Особи поділяється, а у двох незлитих природах Він визнається. Його ж моли, чиста й всеблаженна, спастися душам нашим.

Вхід з кадилом. Світло тихе…

Прокимен, глас 7: Возлюблю Тебе, Господи, Кріпосте моя, Господь — Твердиня моя.

Стих: Бог мій Помічник мій, і надіюсь на Нього.

Стих: Хвалячи, призову Господа і від ворогів моїх спасуся.

Стих: Він почув голос мій із храму святого Свого.

І знову: Возлюблю Тебе, Господи, Кріпосте моя, Господь — Твердиня моя.

Єктенія: Промовмо всі… Сподоби, Господи… і все інше.

На стиховні стихира воскресна, глас 6:

Воскресіння Твоє, Христе Спасе, ангели оспівують на небесах, і нас на землі сподоби чистим серцем Тебе славити.

Далі стихири Богородиці, глас 5:

Радуйся, Живоносне Джерело, що на морях розливаєш чудеса по всій вселенній: океане розуму, потоки Нілу перевершуєш виливанням благодаті; другий Силоам, що виточує преславну воду, як із каменя, що Йорданове сприйняв дійство; манна спасительна, воістину багата і незаздрісна для тих, хто потребує; Христова Мати і Діво, що виливаєш світові велику милість.

Стих: Освятив оселю Свою Вишній.

Піснями дивними оспіваймо, вірні, небесну хмару; Життєдавця Христа, краплину небесну, що на землю нетлінно дощем упала, краплину животочну, що виточує безсмертя; воду божественну (амврозію, нектар), яка ніколи після пиття не зітліває, спрагу ж душі втамовує тих, хто п’є її з вірою; потоки божественні із лона розуму проливаються, що виточують усім благодать незаздрісну.

Стих: Річкові потоки веселять град Божий.

Радуйся, Живоносне джерело, що вічно виточує благодать зцілень і відганяє всяку злу силу немочей: сліпих прозріння і прокажених божественне очищення; всім, хто приходить до храму Твого з вірою, воно дає всіляке лікування; Мати Христа Слова є великим загальним зціленням, готовим і воістину безоплатним, що виливає світові велику милість.

Слава… глас 5:

Засурмімо, святолюбці, піснями, заплещімо у водах і, радіючи, звеселімось вічними потоками Живоносного джерела; царі і князі нехай збираються і черпають незаздрісно із Джерела благодаті: царів бо, Спасе, що лежали прикутими до ліжка, Ти доторканням підняв; пастирі і всі вірні, зійшовшись, черпаймо спасительну воду з доленосної хмари: для тих, хто в недугах — визволення, хто в бідах — силу, спраглим — прохолодження, сліпим — зір, глухим — благослухання, злострадникам — зцілення, хто при смерті — оживлення; всім усюди вірним — воду спасіння. Плещучи руками, так взиваємо: Пречиста, що животворні потоки виливаєш із джерела, не переставай, Діво, завжди молитися за рабів Твоїх.

І нині… глас той самий:

Воскресіння день… Христос воскрес… (тричі),

І відпуст.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору