«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 

Павло Струць

Струць Павло Петрович(02.11.1976, м. Київ). Диригент, художній керівник Народної академічної хорової капели НАН України «Золоті ворота», художній керівник муніципального камерного хору «Хрещатик». Заслужений артист України (2009).

Освіта. Закінчив Київську середню спеціальну музичну школу імені М. В. Лисенка (1995), у 1995 році вступив до лав Національної музичної Академії імені П. І. Чайковського, на диригентсько — хоровий факультет, у клас професора Виноградової Елеонори Олексіївни. 2000 року з відзнакою закінчує академію та отримує направлення до аспірантури. З 2000 року проходить асистентуру — стажування у класі видатного діяча культури, завідувача кафедрою хорового диригування НМАУ професора Дженкова Віктора Антоновича. 2003 року з відзнакою закінчив аспірантуру кафедри хорового диригування НМАУ, творчі керівники — Дженков В. А., Виноградова Е. О.

Викладач. З 1998 року викладач диригування та хорової літератури Київської середньої спеціальної школи імені М. В. Лисенка.

З 2009 року викладач кафедри хорового диригування Національної Музичної Академії імені П. І. Чайковського.

Хормейстер. З 1996 по 2003 рр. — працює хормейстером всесвітньо відомого хору хлопчиків та юнаків КССМШ імені М. В. Лисенка, під орудою видатних митців культури — Виноградової Е. О. та Рожка В. І.

Художній керівник. З 2003 по 2006 рр., очолював аматорський хор Науково Дослідного Інституту Будівельного Виробництва.

З 2005 року очолив Народну академічну хорову капелу НАН України «Золоті ворота». У травні 2006 року капела брала участь у ІІІ духовному фестивалі «Пасхальні піснеспіви» в м. Дніпропетровську, де здобула І відзнаку, Павло Струць отримав диплом «Кращого диригента фестивалю». Капела стала лауреатом престижних міжнародних конкурсів. Останній здобуток — перемога в конкурсі духовної музики «Mendzinarodowj festiwal — Hajnowskie Dni Muziki cerkiewnej-2007», м. Хайнувка, Польща. Також у жовтні 2007 року, капела стала лауреатом ІІІ премії на Національному хоровому конкурсі ім. Дениса Січинського у м. Івано-Франкківськ. 2008 року капелу «Золоті Ворота» визнано як «Найкращій аматорський хор» у категорії «академічні хори», вона отримала першу премію на міському конкурсі-огляді в Києві. Цього ж року капела закінчила запис свого першого компакт-диску, до якого увійшли найкращі зразки української та світової духовної музики. Навесні 2009 року, капела «Золоті Ворота» гідно та з великим успіхом презентувала Україну на всесвітньовідомому конкурсі «Vox du Monde»(«Голоси світу») у м. Нансі (Франція). У 2010 р. — перемога на престижному хоровому форумі «XXIII Internacionalnih horskih svechanosti» м. Ніш, Сербія. Капела також стала лауреатом ІІІ премії національного конкурсу ім. Леонтовича, Київ, Україна.

Капела «Золоті Ворота» постійно бере участь у всіх провідних фестивалях і культурних акціях міста.

Камерний хор «Хрещатик». В хорі «Хрещатик» працює з 1995 року. Того часу, коли хор був любительським колективом, 6 років посідав посаду артиста хору (1994–2000), після здобуття диплому диригента, та надання колективу статусу професійного, три роки працював хормейстером (2000–2003). З 2003 по 2007 рр. працював диригентом і був головним заступником художнього керівника Лариси Бухонської в питаннях підготовки концертних програм та організації творчого процесу. 2004 року був відзначений Київським міським головою «Почесною Грамотою — за вагомий особистий внесок у розвиток та пропаганду національної культури, високу професійну майстерність». Із серпня 2007 року — художній керівник камерного хору «Хрещатик».

До особистої скарбниці треба внести підготовку таких творів: «Створення світу» та «Нельсон — меси» Й. Гайдна, «Реквієм» А. Моцарта, «Німецький реквієм» Брамса, «Карміна бурана» Карла Орфа, хорова кантата на сл. Ліни Костенко «Ода вічності», талановитого сучасного композитора Ігоря Щербакова, масштабний твір сучасного композитора Михаїла Шуха «Святий Боже», Симфонія № 8 Р. Малера, Месса для мішаного хору та подвійного квінтету духових — Ігора Стравінського та Месси № 2 (e moll) — для мішаного хору, солістів та подвійного квінтету духових, Антоніо Вівальді — «Magnifikat» та «Gloria» та багато ін.

Всі твори, які готував, Павло Струць, були зроблені на високохудожньому професійному рівні, та гідно оцінені музичними критиками та насамперед слухачами.

Під час роботи та завдяки його безпосередній участі хор «Хрещатик» здобув багато нагород, премій та відзнак, серед яких — лауреат ІІІ премії в м. Дебрецен (Угорщина), ІІ премії в м. Хайнувка (Польща), І премії в м. Допхеталь (Німеччина), та інші. У 2008 році, під орудою Павла Струця, камерний хор «Хрещатик», став лауреатом на престижному хоровому конкурсі в м. Тур (Франція) у категорії «Камерні хори».

Пройшовши цей творчий шлях у колективі, тонко відчуває та підтримує його традиції та високопрофесійний рівень.

Відношення до справи, любов до музики, велика повага до людей що її творять, толерантний та особистий підхід до кожного співака, викликає велику підтримку та заслужену повагу колективу.

Інформацію надав П. Струць

Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору