«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 

Віктор Скоромний

Скоромний Віктор Петрович (15.03.1946, смт. Петрове, Кіровоградщина). Український хоровий диригент, народний артист України, професор, художній керівник і головний диригент Академічного хору ім. Платона Майбороди (1986–2009), генеральний директор, художній керівник і головний диригент Національної заслуженої капели бандуристів (з 2010).

Народився Віктор Скоромний в містечку Петрове на Кіровоградщині. У шестирічному віці виїхав з батьками-геологами на Полтавщину в село Солониця Козельщанського району, де закінчив школу з медаллю. Вступив на диригентсько-хорове відділення Полтавського музичного училища ім. М. Лисенка, (вчився у Є. Негрієнка). Навчання перервав примусовий за тих часів набір до армії, проте й у війську Віктор Скоромний, керуючи хоровими колективами, набував професійного досвіду.

1968 року повернувся на третій курс училища, але по закінченню цього курсу одразу вступив до Київської консерваторії (тепер — Національна музична академія України імені Петра Чайковського) — клас проф. М. Щоголь.

З першого курсу був запрошений як співак і хормейстер видатним диригентом Віктором Іконником і співпрацював з ним у Київському камерному хорі (згодом — Ансамбль класичної музики ім. Б. Лятошинського) з 1973 до 1985 року.

З 1986 року — художній керівник і головний диригент Академічного хору ім. П. Майбороди Національної радіокомпанії України. Цей хор Віктор Скоромний очолював 25 років. За словами відомого музикознавця А. Лащенка, митець досить швидко переорієнтував цей колектив від суто прикладних завдань (виконував музичні твори на радіо та телебаченні) до культурологічних. Так хор став активним провідником ідеї відродження та пропагування української хорової музики, постійно брав участь у різноманітних мистецьких акціях у Києві, а також у закордонних проектах. Сам Віктор Петрович свідчив, що його завжди більше прагнув «живого музикування» (аніж записів).

З 1991 р. Віктор Скоромний повернувся до Київського камерного хору та близько півтора років працював паралельно у двох колективах.

2010 року очолив Національну заслужену капелу бандуристів України.

Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору