БібліотекаСвяте ПисьмоНовий Завіт. Херсон, 1919 (переклад Пилипа Морачевського, Пантелеймона Куліша, Івана Пулюя)

Соборне посланнє святого Апостола Іуди

Текст Нового Завіту перекладу Пилипа Морачевського розпізнано за виданням «Новий Завіт Господа нашого Іисуса Христа українською мовою. — Херсон. Видання кооперативного товариства «Українська Книгарня», — 1919».

Електронна форма тексту поширюється на умовах ліцензії «Attribution-ShareAlike 3.0 Unported». Посилання на електронне джерело (цю сторінку) обов’язкове.

© Наша Парафія

Глава 1

Іуда, слуга Іисуса Христа, брат же Іаковів, покликаним, од Бога Отця освяченним та Іисусом Христом охороненим;

2. Милость вам і впокій і любов нехай умножиться.

3. Любі, стараючись з усією пильностью писати вам про спільне спасеннє, вважав я за потрібне написати вам, вговорюючи, щоб боролись за віру, святим раз передану.

4. Повлазили бо деякі люде, давно призначені на сей суд, безбожні, що благодать Бога нашого обертають на роспусту, і самого Владики Бога і Господа нашого Іисуса Христа одрікаються,

5. Пригадати ж хочу вам, котрі загально се знаєте, що Господь, хоч спас народ з землі Єгипецькоі, то опісля погубив тих, що не вірували.

6. І Ангелів, що не схоронили свого начальства, оставивших своі оселі, про суд великого дня вічними оковами під темрявою схоронив.

7. Як Содома і Гомора, і городи кругом них, що, подібно ім, жили в перелюбі і ходили в слід за иншим тілом, принявши кару вічного огня, виставлені яко приклад;

8. Так і сі сновиди, опоганюють тіло, начальством же гордують, а на славу хулять.

9. Михаил же Архангел, коли, змагаючись з дияволом, говорив про Мойсеєве тіло, не поважився піднести проти нього суду докоряючого, а ска-зав: Нехай Господь загрозить тобі:

10. Сі ж, чого не розуміють, хулять; щож по природі, як безсловесні звірі, розуміють, у сьому роспадаються.

11. Горе ім, бо пійшли вони дорогою Каіна, а попались в обману нагороди Валаама, і погибли в бунті, як Корей. (Бит. 4, 7).

12. Се погань (на вечерях) милостині вашоі, що живляться з вами без страху, і пасуться; хмари безводні, од вітрів ношені; дерева осінні, безовочні, двічі умерші; викорінені;

13. Люті хвилі морськи, що піняться своім соромом, блукаючі звізди, котрим чорна темрява на віки хорониться.

14. Пророкував же й про сих сьомий від Адама Енох, кажучи: «Ось іде Господь с тисячами святих своіх,

15. Зробити суд над усіма, і докорити між ними усіх безбожних, за всі діла безбожності іх, що безбожно накоіли, і за всі жорстокості, що говорили проти Нього грішники безбожні».

16. Се миркачі докорителі, що ходять по хотінню своєму; і уста іх говорять гордо, і поважають лиця задля користи.

17. Ви ж, любі, згадуйте слова, проречені від Апостолів Господа нашого Іисуса Христа;

18. Бо вони казали вам, що останнього часу будуть ругателі, що ходять по хотінню свого безбожжя.

19. Се ті, що відлучаються (від єдности віри) тілесні, що не мають Духа.

20. Ви ж, любі, найсвятіщою вашою вірою будуйтеся, і в Духові Святому моліться,

21. І себе в любові Божій хороніть, дожидаючи милости Господа нашого Іисуса Христа до життя вічного.

22. Також инших помилуйте розсуджуючи;

23. Инших же страхом спасайте, вихоплюючи з огня, ненавидячи ще й одежу, од тіла опоганену.

24. Тому ж, що може вас оберегати без спотикання, і ставити перед славою своєю непорочних в радості,

25. Єдиному премудрому Богу, спасителю нашому, слава і величчє, держава і власть, і тепер і по всі віки. Амінь.