«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаПубліцистика

«Нужно досрочно отстранить Януковича и не садиться за стол переговоров с бандой», — Тимошенко

Экс-премьер Украины Юлия Тимошенко призвала к «немедленному досрочному отстранению Виктора Януковича с поста президента Украины». А также призвала оппозицию не садиться за стол переговоров с бандой, у которой «руки по локоть в крови».

Лидер партии «Батькивщина» Юлия Тимошенко призвала противников власти, опираясь на положение в Конституции о том, что власть принадлежит народу, перейти к прямому народовластию. Обращение к протестующим на Майдане зачитала дочь Тимошенко Евгения, сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на персональный сайт экс-премьера.

План Тимошенко состоит из пяти пунктов.

Во-первых, она отметила, что сейчас Януковича невозможно отстранить от власти путем референдума или импичмента. Однако, согласно статье 5 Конституции, вся власть в стране принадлежит народу, поэтому он вправе перейти к «прямому народовластию». При этом Тимошенко заявила, что переговоры с властью можно вести лишь о досрочных выборах Президента и Верховной Рады.

Во-вторых, Тимошенко призвала начать переговоры с армией и силовиками.

В-третьих, создать группу дипломатов для переговоров с Западом о помощи протестующим и санкциях против персонально Виктора Януковича и представителей власти.

В-четвертых, создать антикоррупционную группу для расследования случаев коррупции во власти.

В-пятых, оставаться каждый день на Майдане.

Кроме того, Тимошенко призвала ударить по «сердцу Януковича» — Межигорью. «Начните усиливать давление на Януковича с его коррупционного логова «Межигорье», — говорится в обращении.

Далее приводим текст на языке оригинала:

Заява Юлії Тимошенко:

Слава Україні!

Рідні мої українці!

В ці дні Євромайдани України та світу зібрали кращих синів та доньок нашої країни. Я горда та щаслива бути частиною свого великого народу, у якого попереду багато звершень, які будуть позитивно міняти і нашу країну і світ. Я в це вірю і цією вірою живу.

Але сьогодні ми переживаємо найскладніший історичний період за всі 22 роки незалежності. Ми стоїмо на лезі бритви між остаточним обвалом в жорстоку корумповану диктатуру та поверненням додому в європейську спільноту. Причому опинитися в середньовічній диктатурі в нас з вами незрівняно більше шансів.

Доленосний вибір між диктатурою та Європою, який здійснюється саме зараз на всіх майданах, знаходиться у ваших руках. Тільки вся українська громада разом з опозицією має шанс змінити хибний хід української історії, який заклав Янукович.

І тому перше, про що я хочу вас попросити, — не здавайтеся! Не робіть ні кроку назад! Не сідайте за стіл переговорів з бандою, в якої руки по лікті у крові наших дітей, а офшорні рахунки ломляться від ваших коштів. У країни майже не залишається шансів скинути цю орду, бо надії на чесні вибори в 2015 році практично не існує. Президентські вибори будуть так само грубо куплені та сфальшовані, як останні парламентські. На мій погляд існують три аксіоми, з якими нам потрібно рахуватися, коли ми затверджуємо свої плани.

Тому, вибачте, але сьогодні я буду говорити з вами без гасел, слоганів та речівок. Я вважаю вас головною надією України на звільнення від орди, і ви маєте всі права на те, щоб на Майдані політики розмовляли з вами щиро та разом з вами вирішували, як діяти в кожну хвилину нашого повстання.

Перша аксіома. Янукович ніколи вже не підпише угоду про асоціацію з Європейським Союзом, бо він вважає, що вступ до європейської демократичної спільноти несумісний з його пожиттєвою владою, і тут ні до чого економічні проблеми, на які він посилається. Він просто прийняв рішення вступити в клуб диктаторів, в якому йому ніхто не буде заважати будувати свій корумпований клан, привласнювати останні ресурси країни, застосовувати криваві розправи з вільними та непокірними українцями, наповнювати всі тюрми країни політв’язнями та на основі диктатури вибудовувати свою пожиттєву владу з передачею її в спадщину своїм синам-мільярдерам.

Янукович буде щодня проголошувати проєвропейську риторику, вести переговори з європейськими лідерами про підписання Угоди лише задля того, щоб нейтралізувати та обеззброїти демократичний світ, який в процесі переговорів з режимом не зможе застосувати до нього жорсткі санкції та міжнародні антикорупційні розслідування. Своєю проєвропейською риторикою Янукович залишає собі час для завершення становлення диктатури. Але він вже в клубі світових диктаторів, і ніякі проєвропейські кроки для нього вже не можливі та, навіть, шкідливі.

Висновок простий — не вірити жодному слову Януковича про його європейськість та переконати світову демократичну спільноту не вірити в це так само. Та спільними силами душити українську диктатуру ще в колисці, поки вона не стала дорослою.

Друга аксіома. Всі чотири роки свого президентства Янукович проводив «реформи» (в лапках), які чітко сплановані на узурпацію влади та всіх економічних ресурсів країни. Він народжував та зміцнював свою кланову Сім’ю, ліквідував чесні вибори, правосуддя та справедливість. Він давав державні нагороди та підвищення по службі тим, хто виконував самі аморальні його команди, самі брудні доручення, хто збагачував його Сім’ю та був готовий на будь-яке беззаконня заради місця біля диктатора. Янукович ніколи не змінить цієї політики, він буде її жорстко проводити всіма беззаконними методами. Тоді виникає питання: про що з ним вести переговори? Про те, що ставати співучасниками його війни проти українців? Щоб легалізувати його брудну політику?

Другий висновок полягає в тому, що Януковича можна зупинити тільки непоборна сила українського народу. Він розуміє тільки одну мову — мову мирної та впевненої сили, і тільки так з ним треба розмовляти! Його треба саме зараз мирно та законно усувати від влади.

Третя аксіома. Для збереження своєї влади та корумповано нажитих статків Янукович не зупиниться не перед яким насиллям. Криваве побиття наших дітей на Євромайдані, масові арешти невинних побитих людей, підготовка армії тітушек, створення каральних силових загонів в середині країни, які вже в декілька разів перевищують чисельність армії та готові вбивати українців, щоб захистити диктатуру, — все це особисті рішення та наробки Януковича. Він прийняв рішення силою захищати свою пожиттєву владу ціною життя патріотів України.

Висновок. Він не збирається віддавати владу, навіть якщо в Україні не залишиться жодної людини, яка буде його підтримувати. Він буде її утримувати кров’ю, репресіями, фальшивими виборами, підкупом всім, що знаходиться в його аморальному арсеналі. Тому єдиний шанс його усувати раз і назавжди є зараз, коли на майдани вийшли мільйони людей. Це не просте завдання. Його не можна виконати швидко. Це потребує наших спільних дій по чіткому узгодженому плану, який знає та розуміє вся громада. Тому не відступайте! Ні кроку назад! Не здавайтеся! Сьогодні у ваших руках доля України!

А тепер головне. Як діяти, щоб отримати перемогу. Сьогодні кожен приходить на майдани з одним питанням: яка наша мета і який план наших спільних дій? На це треба дати чітку відповідь.

Наша мета — дострокове усунення від влади авторитарного режиму, який встановлений у країні, волею та силою народу в єдності з опозицією. Негайне усунення режиму — це означає дострокове негайне усунення Януковича з посади Президента України. Він є суттю, душею, рушійною силою авторитаризму. Всі інші представники як центральної, так і місцевої влади — уряди, беркути, захарченки, пшонки, клюєви та все, все інше — це його метастази, які сконають одразу, як зникне з політичної карти їх натхненник.

Тому моя перша порада — не розпилюйте силу вашого удару, не витрачайте свою увагу на дрібних шісток режиму. Сконцентруйте всі свої плани, всі дії, всю силу на одному єдиному — на достроковому усуненні від влади причини всіх бід в Україні, автора та очільника авторитаризму й корупції — Януковича. Не зможемо зараз, потім він стане ще міцнішим. Потім ми можемо просто з ним не впоратися.

А тепер ПЛАН ДІЙ, який я вам пропоную. Безумовно, знаходячись за ґратами, я не можу взяти відповідальність за якість та ефективність втілення цього плану в життя. Тому план, який я зараз запропоную, є лише порадою, а втілювати його в життя або ні — це, безумовно, буде вашим спільним рішенням! Але вважаю своїм обов’язком висловити свої бачення публічно.

Перше і головне — Янукович, як президент, втратив свою легітимність в той момент, коли зірвав підписання Угоди, потонув у корупції Сім’ї, вчинив криваву бійню над нашими дітьми, заподіяв політичну, економічну та соціальну кризу, перебрався жити в Сочі та вже не спирається на підтримку 80 % громадян України. Він більше не президент нашої держави, він тиран, який мусить відповісти за кожну краплю пролитої ним крові, за кожну нечесно забрану народну копійку, за кожну зруйновану людську долю, за чотири останніх роки свого свавілля.

Але він так змінив законодавство за чотири останніх роки, що у народу не залишилося жодного права на його усунення. Закон про всеукраїнський референдум — це обман, імпічмент не можливо проводити в його узурпованому парламенті. А сам він ніколи не подасть у відставку на вимогу народу, бо для цього треба мати совість та відповідальність. А їх немає і вже не буде. Так, Янукович заблокував вам всі можливі шляхи здійснити вашу волю, але навіть він не зміг поки що відмінити п’яту статтю Конституції, в якій сказано, що вся, без виключення, влада належить вам і тільки вам. Коли одна корумпована людина антиконституційно не дає вам користуватися вашою владою, не дає вам проводити чесні вибори, не дає вам мирно збиратися та проголошувати свою воля, то ви маєте всі, підкреслюю, всі конституційні підстави перейти до прямого народовладдя мирним та законним шляхом. В системі законодавства України Конституція займає абсолютно пріоритетне місце і, коли всі інші закони заважають роботі Конституції, вони втрачають свою легітимність. Почніть діяти строго на базі тих статей Конституції, які визначають народ як єдине джерело влади.

Формуйте новий Уряд Народної Довіри на паритеті між громадянським суспільством та опозицією з людей, які бездоганні з точки зору моралі й професійності та мирним шляхом приводьте його до влади.

Формуйте Центральну Виборчу Комісію Народної Довіри з досвідчених та чесних правознавців і починайте ретельно, законно, прозоро готувати країну до чесних позачергових президентських виборів, які будуть проводитися з волі народу та під контролем міжнародних спостерігачів. Відкрийте всенародний збір коштів на проведення позачергових виборів президента та парламенту. Витрачайте ці кошти під контролем наглядової ради, обраної з людей, яким довіряє вся країна.

До цієї складної організаційної роботи треба підійти, не дай Боже, як до чергової політичної PR-акції, а як до добре організованого чесного всенародного волевиявлення людей. Щоб здійснити це, треба мати силу та волю. Переговори з режимом Януковича можливі лише за умов проведення позачергових виборів президента та парламенту.

Другий пункт плану, який я пропоную, негайно на Майдані затвердіть групу авторитетних військових від громадянського суспільства та опозиції, які невідкладно розпочнуть переговори з керівниками армії та силових структур всіх рівнів щодо їх переходу на бік народу, щодо їх відмови служити диктатурі. Ми мусимо унеможливити будь-який силовий варіант, що може бути використаний проти народу, який хоче втілити свою волю в життя.

Третій пункт. Треба негайно затвердити на Майдані групу високопрофесійних кадрових дипломатів не менше 15 людей, які невідкладно розпочнуть переговори з лідерами всього демократичного світу про допомогу українському народу усунути авторитарний режим через введення санкцій та проведення міжнародних антикорупційних розслідувань персонально проти Януковича. Наші дипломати мусять задіяти всі міжнародні правові інституції для притягнення Януковича до відповідальності за криваву розправу над нашими дітьми на Майдані. Немає ніякого сумніву, що саме він — Янукович — дав команду калічити наших дітей до інвалідності, й якщо ми поки що не можемо його особисто притягнути до відповідальності в Україні, то необхідно це зробити на міжнародному рівні.

Головне, що треба донести нашим дипломатам до світових лідерів — це те, що очікувати від Януковича підписання угоди з ЄС безперспективно. Він остаточно обрав протилежний напрямок, і повернення до європейських перспектив, про які він говорить, — це цинічний обман, який дає йому виграти час для втілення диктаторських планів.

Ми зобов’язані оголосити Януковичу війну, як в Україні, так і за її межами. Ми мусимо усувати диктатуру професійно, одні лише гасла не допоможуть.

Четвертий пункт мого плану. Негайно затверджуйте на Майдані антикорупційну групу, яка буде діяти на міжнародному рівні. В цю групу треба включити дипломатів, професійних слідчих та журналістів, які проводили сильні антикорупційні розслідування, підтверджені документами.

Треба обрати не більше трьох вражаючих фактів міжнародної корупції Сім’ї Януковича та негайно відправити за народний кошт цю делегацію в ті країни, де пройшли корупційні оборудки українського високопосадовця. Треба добитися відкриття міжнародних кримінальних справ та притягнення до відповідальності винних.

Я прошу Майдан принести відкриту петицію до лідерів демократичного світу, в якій оголосити свою обґрунтовану волю щодо негайного усунення режиму від влади та з проханням допомогти в цій боротьбі, а не легалізовувати режим.

І останнє, п’яте. Весь план буде можливим лише в одному випадку, якщо на майданах України будуть знаходитися мільйони українців, об’єднаних однією світлою та гідною ідеєю — розбудовою європейської, успішної держави. Ця ідея та одночасно мрія — не сумісна з Януковичем.

Наше п’яте завдання — щодня збільшувати кількість людей на площах, щодня посилювати тиск на Януковича в усіх християнських, мирних проявах. Піднімайте країну, не повертайтеся додому з поразкою. Наша справа чесна та моральна, Господь на боці тих, хто живе за його законами.

Розпочніть посилювати тиск на Януковича з його корупційного лігвища «Межигір“я». Зробіть так, щоб кожна людина в світі знала, що корупція — це і є Межигір“я! Ви знаєте, що представники громадськості разом з журналістами зробили про Межигір“я фільм. Треба щоб цей фільм став відомим у всіх парламентах та неурядових організаціях світу, щоб цей фільм зайшов у кожну українську родину. І це тільки один з факторів тиску на корумпованого тирана.

Я знаю, що після оголошення цієї промови на мене будуть спущені всі пропагандистські пси Януковича, як явні, так і законспіровані, що вони будуть дискредитувати кожне сказане мною слово. Вони змішають з новим брудом моє життя, але колись в далекому 2000-му році я вирішила, що до останнього буду боротися з кланово-олігархічною системою, яка захопила Україну, і я не відступлю. Якщо б я зараз була серед вас, я діяла би саме так, як зараз вам оголосила.

Пам’ятайте, крім вас, більш немає кому захистити країну, якщо ви відступите, вона залишиться беззахисною, на межі втрати незалежності. А вам доведеться або бігти з країни разом з дітьми, або присягати на вірність диктатурі.

Я вірю, що ви сильні, натхненні і не відступите. Будьте готові до того, що боротьба буде довгою та складною, миттєва перемога неможлива. Але професійно та добре спланована ваша спільна боротьба має всі шанси завершитися перемогою.

Я прошу максимальної мобілізації людей Києва та всієї України на головному Євромайдані. Я прошу киян надовго стати головною підтримкою майдану, я вражена тим, як кияни та вся країна організували життя тих, хто вийшов на відкритий бій.

Головна цінність нашої країни — це ви — нескорені бійці, безстрашні воїни.

Я вірю в вас і я завжди з вами.

Слава Україні!

Юлія Тимошенко,
Цензор.НЕТ

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору