«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаПубліцистикаГалина Могильницька. Хроніка великого ошуканства

Могильницька Галина Анатоліївна (коротка біографія)

Народилася 8 травня 1937 року в м. Одесі в родині педагогів, що належить до однієї з найдавніших і найбільш розгалужених педагогічних династій України. Дитинство протікало в мальовничому куточку Кривоозерщини, біля Південного Бугу (нині Миколаївська область), де молоду сім’ю її батьків під час літньої відпустки застала війна.

У 1954 році вступила до Одеського фінансово-кредитного технікуму. Невдовзі її виключили спершу з комсомолу, а потім і з технікуму за відвідування Церкви та відстоювання свого конституційного права на свободу віросповідання. Працювала на різних посадах — від робітниці на заводі до художнього керівника Будинку культури. У 1963 році, склавши екстерном іспити за вечірню школу, вступила на філологічний факультет Одеського державного університету імені І. І. Мечникова, який закінчила в 1967 році. Працювала викладачем Балтського педагогічного училища на Одещині (звідки її звільнили за вихолощення комуністичної ідейності з курсу української літератури й пропаганду творчості націоналістичних письменників Василя Симоненка, Ліни Костенко, Миколи Вінграновського, Івана Драча), інспектором шкіл Кривоозерського райвно, учителем та завучем Кривоозерської СШ № 1.

Протягом десятиліть була одним із найактивніших членів одеського руху опору комуністичному режиму.

У 1994 році повернулася до Одеси, де працювала вчителькою української мови та літератури ЗОШ № 117, головним спеціалістом відділу по роботі з партіями та громадськими організаціями Одеського міськвиконкому.

З 1997 року — викладач кафедри методики викладання гуманітарних дисциплін Одеського обласного інституту підвищення кваліфікації працівників освіти. Відмінник освіти України.

Автор кількох поетичних збірок, ліро-епічної поеми «Рогніда» і близько сотні статей суспільно-політичної, релігієзнавчої та методико-педагогічної проблематики, опублікованих в українській та зарубіжній пресі, а також широко відомої в Україні полемічної книжки «Літос, або Камінь із пращі правди на розбиття митрополичого блудословія».

1 відгук
to «Могильницька Галина Анатоліївна (коротка біографія)»
  1. Вельмишановна Галина Анатоліївна:
    Низький Вам поклін, й велика похвала за чудовий твір «Літос». Мав я надзвичайну приємність прочитати цю книжечку. Цього року наша Громада, Українська Православна Церква Св. Юрія Переможця, разом з Товариством Прихильників УПЦ КП, при громаді,в містечку, Лашін, Квебек, Канада (20 кілометрів від м. Монтреалу), відзначатиме 100-річчя від заснування УПЦ в Канаді, в жовтні місяці. Ми бажаємо Вас запросити на цю подію, як головного доповідача на тему «Українські Православні Церкви поза межами України повинні бути в Євхаристійному єднанні з Київським Патріархатом,а не з Вселенським.» Будьте ласка, повідомте мене чи Вам буде можливо прибути до нас в цей час, або дати нам знати коли Вам буде найзручніше.
    З пошаною до Вас,
    прот. Євген Рудич
    настоятель громади
    Голова Прихильників УПЦКП

    голова Товариства Прихильників УПЦКП

    голова Товариства Прихильників УПЦКП


Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору