БібліотекаМолитвиСпільна молитва

Читання Псалтиря

31 жовтня – 09 грудня

Вступні молитви. Після «Прийдіть, поклонімось»:

(Цю молитву читаємо тільки перший день:) Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, Ти сказав пречистими устами Своїми: «Істинно кажу вам, якщо двоє з вас дійдуть згоди на землі просити про всяку річ, то, хоч би що вони попросили, буде їм від Отця Мого Небесного; бо, де двоє чи троє зібрані в ім’я Моє, там Я серед них». Незмінні слова Твої, Господи, милосердя Твоє неосяжне і чоловіколюбності Твоїй немає кінця. Тому молимо Тебе: даруй рабам Твоїм, що згодилися просити Тебе за ствердження Святої Твоєї Церкви, за спасіння й помилування України нашої і тих, хто в тяжкій недузі, біді та скорботі, сповнення прохання нашого. Але нехай буде не як ми хочемо, а як Ти. Нехай буде навіки воля Твоя. Амінь.

І починаємо читати свою Кафизму.

Після першої «слави»:

* * * * * * * * * * * * * *

Пом’яни, Господи Ісусе Христе, Боже наш, Церкву Твою Святу, Соборну й Апостольську, що чесну Свою Кров за неї пролив єси, і утверди, і зміцни, і пошир, збагати, замири і непереможною від ворогів пекельних повік збережи; розбрат Церков утихомир, думки поганські вгаси, єресі знищ і скорени, безбожництво вигуби і на ніщо силою Святого Твого Духа перетвори (поклін).

Спаси, Господи, і помилуй стражденну Батьківщину нашу Україну і православних людей її, у вітчизні й розсіянні сущих, владу і військо її; охорони їх миром, вклади в серце їм усяку мирну й добру думку про Церкву Твою Святу та про всіх людей Твоїх, щоб ми в спокої тихе й мирне життя провадили у правдивій вірі, у всякій побожності й чистоті. Молитвами Пречистої Твоєї Матері, благаннями всіх святих українського народу дай нам єдности, дай любови і духа розуму, навчи прощати, щоб ми завжди і всюди прославляли пресвяте ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа (поклін). Амінь.

Після другої «слави»:

* * * * * * * * * * * * * *

Спаси, Господи, і помилуй тяжкохворих:

Прот. Андрія, прот. Юрія, прот. Миколу, Нонну, Анастасію, Ольгу Любов, Саву, Катерину, ігум. Анну, Мирославу, мл.Олену, Євгенію, Леоніда нехрещ. Далера, Юлію, Євдокію, Світлану, Володимира, Івана, Оксану, Тамару, Івана, Володимира, Євгенія, Юрія, Віктора, Романа, Павла Любов, Лідію, Юрія, Альбіну, Олександра, мл. Богдана, Михайла Валентину, Ніну, Віту, мл. Владислава, Олену, Леоніда, Наталю, Віктора мл.Вероніку, Наталю, Надію, Івана,Георгія, Віктора, Івана, Олену, Володимира, Віктора, Світлану, Оксану, отр.Олександра, Галину

І всіх тяжкохворих, чиїх імен ми не назвали, спаси і помилуй, Господи.

Спаси, Господи, і помилуй рабів Твоїх, що в тяжкому випробуванні: Павла, Інну, Семена, Максима, Галину, Тетяну, Мілу, Марію, Юрія, Світлану, Катерину, Юлію, Ярослава, Марію, Наталю, Тетяну зі співробітниками, Артема з рідн. Ігоря, Марину, Надію з рід., Ларису і всіх, хто в тяжкому випробуванні, чиїх імен ми не назвали, спаси і помилуй, Господи.

Після третьої «слави»:

* * * * * * * * * * * * * *

Спаси, Господи, й помилуй і нас, рабів Твоїх, що молимося Тобі:

1) Євгенію
19) Олену
20) Віру

Івана, Тамару, Емілію, Галину

і всіх парафіян святого нашого храму.

Спаси і помилуй рідних моїх (імена), хрещених батьків (імена), хрещеників (імена) і всіх родичів, друзів, знайомих, сусідів, учителів, благодійників, усіх, хто любить і ненавидить нас.

Спаси, Господи, і помилуй старих і молодих, нужденних, сиріт, тих, що хворі й засмучені, в нещасті й скорботах, у важких обставинах і в полоні, у тюрмах і засланнях, особливо ж тих, що заради Тебе і віри Православної безбожниками, відступниками та єретиками переслідувані, – згадай їх, відвідай, зміцни, заспокой і невдовзі дай їм силою Твоєю полегшення, волю і порятунок (поклін).

(за бажанням можна прочитати ще ці молитви:)

Господи, благослови всіх, кого я осудив (імена) і їх святими молитвами й мене, окаянного, помилуй (12 поясних поклонів)

Спаси, Господи, і помилуй тих, кого безумством своїм я спокусив і з правдивої дороги звів, а на погані й негідні діла напровадив їх; Божим Твоїм промислом на істинну путь знову їх настанови (поклін).

Тих, що від православної віри відступили, погибельними єресями засліплені, і від Церкви нашої відкололися – світлом Твого пізнання просвіти і до Святої Твоєї Соборної Апостольської Церкви знову приєднай (поклін).

Подай, Господи, відпущення гріхів усім раніше спочилим у вірі й надії на воскресіння отцям, братам і сестрам нашим, і сотвори їм вічную пам’ять (поклін).

І читаємо молитви, якими закінчується Кафизма, а потім:

Достойно є і це є істина славити Тебе, Богородицю, завжди Славну і Пренепорочну і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без істління Бога Слово породила, дійсну Богородицю, Тебе величаємо. Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь. Господи, помилуй. (тричі). Благослови.

Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, молитвами Пречистої Твоєї Матері, преподобних і богоносних отців наших і всіх святих, помилуй нас. Амінь.