БібліотекаМолитвиМолитви за Україну та її захисникiв

Молитва Патрiарха Фiларета

Господи Iсусе Христе Боже наш, ми згрiшили перед Тобою, i праведним Твоїм судом через неправди i беззаконня нашi втратили мир i злагоду в Українi нашiй. Ти бачиш, як злi сили розпалюють ворожнечу i ненависть мiж людьми, Ти бачиш непримиреннiсть мiж протидiючими силами. Неправда породила в нас насилля, страждання невинних людей i кров. Ти ж, милостивий Господь, що не до кiнця гнiваєшся, дивлячись на нашi вiковi великi страждання, голодомор, гонiння на Церкву, заслання i катування, а ще бiльше — на велике терпiння нашого народу, бо ми i в стражданнях, i в неволi не втрачали вiру в Тебе, єдиного iстинного Бога, — Ти змилувався над нами i дарував нам свободу i державу. Дякуємо тобi за милосердя Твоє i, припадаючи, знову дякуємо за Твою безмежну любов. Ми хоч i грiшимо перед Тобою, але ж i Тобi єдиному служимо.

Зглянься на нас, Чоловiколюбний Господи, i не карай нас гнiвом Твоїм за нашi провини вiльнi i невiльнi, за наше протистояння i нерозумнiсть, за нашу непримиреннiсть, гордiсть i нетерпеливiсть один до одного, за наше небажання знаходити порозумiння. Але Ти, Боже наш, бачиш i навернення до тебе народу нашого, його вiру i жертовнiсть.

Господи Iсусе Христе, Ти сказав: «Без мене не можете робити нiчого». Допоможи нам знайти примирення мiж протидiючими силами. Пошли в нашi серця любов один до одного, мир i злагоду, — благає Тебе Церква Твоя.

Владико Многомилостивий, охорони нашу державу вiд тих, хто зазiхає на її незалежнiсть i хоче роздiлити її. Господи, збережи нашу Українську державу, як Ти завжди оберiгав християнськi держави.

Господи Боже, Ти керуєш народами i кожною людиною, ти даєш владу i вiдбираєш її, надихни нашу владу, щоб вона служила тим, хто обрав її. Навчи людей, особливо тих, що називають себе християнами, не продавати свою совiсть нi дешево, нi дорого, бо вона буде потрiбна їм у життi.

Господи, Спасителю наш, дай мудрiсть нашим народним депутатам, щоб вони приймали
справедливi закони на благо народу i кожної людини та не чинили неправди.

Господи Боже наш, Ти є суддя праведний, пошли суддям нашим благодатну допомогу i пробуди їхню совiсть, щоб вони не дивилися на особи, на посади й на грошi, а чинили справедливий суд. Нагадай їм, Господи, що скоро i вони стануть перед Тобою на Твiй суд.

Господи, Боже наш, сьогоднi Україна переживає тяжке випробування. Це наслiдок наших грiхiв i беззаконь. Не карай нас надмiрно, але зглянься на нашi немочi, прости нам провини нашi й допоможи нам знайти примирення i справедливiсть, захисти нас вiд видимих i невидимих ворогiв наших, якi хочуть поневолити нас, i помилуй народ наш, як Ти помилував нiневитян заради їх покаяння.

Бо Тобi належить милувати i спасати нас, Боже наш, i Тобi славу возсилаємо, Отцю, i Сину, i Святому Духу, нинi, i повсякчас, i на вiки вiкiв. Амiнь.

4 відгуки
to «Молитва Патрiарха Фiларета»
  1. Natalya сказав:

Благаю, Господи, хай здійснеться все, про що просить ця молитва.

2. людмила сказав:

Господи, почуй нас,Матінко Божа покрий Україну своїм покровом.

3. р.б.Ірина сказав:

Помоліться за мене будь ласка, щоб Господь позбавив страждань від порчі і дарував життя, врятував від зла! Слава Іісусу Христу! р.б.Ірина

• Редакція Нашої Парафії сказав:

Шановна раба Божа Ірино! Будемо за Вас молитися, але спробуйте викинути будь-які думки про «порчу». Зараз цим поняттям оперують зазвичай далекі від пізнання своєї віри люди, і це теж певний гріх — віра в «порчу». У кожної людини є свій хрест, який Господь допомагає нести, і не дає нам хреста не по силі. А нам потрібно понад усе думати про те, як не віддалитися від Бога своїми грішними думками й міркуваннями, маловірством, нетерпеливістю, недбалістю про своє спасіння, лінощами до молитви, Служби, читання Книги Життя — Євангелія, підозрою, осудженням інших людей тощо. І саме цей шлях дає людині сили долати свій хресний шлях, підійматися й інших підіймати. Бережи Вас, Господи!