«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитвиАкафістник. Том ІІІ

Акафіст Пресвятій Богородиці перед Її чудотворною іконою «Троєручиця»

Кондак 1

Непереможній Воєводі, Богообрадуваній Приснодіві Богородиці, що відвідала гору Афонську явленням ікони Своєї і багато милості через неї роду християнському дарувала, похвальні пісні виголошуємо нині. Ти ж, о Богомати, маєш державу непереможну і Материнське за нас піклування, прийди на допомогу нам і від уся­ких бід визволи нас, що взиваємо до Тебе:

Радуйся, Помічнице наша, що Троєручною іконою Твоєю нам допомагаєш.

Ікос 1

Ангел земний і людина Небесна, преподоб­ний Іоан Дамаскин з теплої любові до Тебе, Богомати Владичице, святу ікону Твою спорудив, і її в своїй келії з благоговінням поста­вив, і перед нею щиро в молитвах до Тебе взи­вав:

Радуйся, бо радість вічну — Спасителя світу народила; радуйся, бо всезгубного пекла силу народженням Твоїм знищила.

Радуйся, бо Ти виконала всі пророцтва; ра­дуйся, бо ти Адамове і Євине гріхопадіння за­гладила.

Радуйся, бо Єдиного від Тройці на руках Твоїх з любов’ю носила; радуйся, бо вогонь Божества неопалимо в утробі Твоїй вмістила.

Радуйся, Помічнице наша, що Троєручною іконою Твоєю нам допомагаєш.

Кондак 2

Преподобний Іоан Дамаскин, бачачи пра­вицю свою, що багато писала на захист честі і поклоніння святих ікон, за намовою царя-іконоборця немилостиво відсічену, випросив її у невірного мучителя, приклав до суглоба і зі сльозами молився про зцілення перед чесною іконою Твоєю, Пречиста Діво. Ти ж, всеблага і всемогутня роду нашого Заступнице, молитву почула і, уві сні явившись, зцілила відсічену руку, і він подячно взивав до Бога: алилуя.

Ікос 2

Розум людський не може осягнути велику силу чудесно явлених благодатних зцілень че­рез ікону Твою, Богомати, не може пояснити це невимовне чудо, як відсічена правиця пре­подобного за одну ніч цілою і здоровою стала, тільки невеликий шрам від колишньої рани залишений був Лікаркою Всеблагою, що слу­хає від нас цю похвалу:

Радуйся, бо ти є Скора Утішителька скорбот­них душ; радуйся, бо Ти радість приносиш бо­лісним серцям відвіданням Своїм.

Радуйся, бо безнадійних страждальців Надією на зцілення підбадьорюєш; радуйся, бо хворих, покинутих лікарями, на Свої руки приймаєш.

Радуйся, бо відсічену правицю обранця Божо­го цілою і здоровою надприродно сотворила; радуйся, бо все можливо Тобі, Миосердна За­ступнице, що завжди захист Свій нам показуєш.

Радуйся, Помічнице наша, що Троєручною іконою Твоєю нам допомагаєш.

Кондак 3

Силу правиці Всевишнього побачив благомовний Іоан у зціленні правиці своєї, і похваль­ними піснями прославляв Тебе, Владичице Всеблага, і подобу відсіченої своєї руки приклав до чудотворного Твого образа заради вічної пам’яті про велике чудо. Це сьогодні бачимо, і тому Твоя свята ікона називається «Троєручиця». Три руки, на ній зображені, виявляють тайну Святої Тройці, а чуда, які від неї тво­ряться, всіх надихають з похвалою взивати до Господа: алилуя.

Ікос 3

Маючи велику ревність у Господі, святої Цер­кви духоносний творець піснеспівів і божествен­ний славитель Її преподобний Іоан до кінця життя свого хвалебними піснеспівами прослав­ляв Твою милість до нього, Богородице. В пам’ять колишнього чуда хустину, якою була об­горнута відсічена рука, на голові своїй носив, а ікону Твою, багатоцілительку, як спадок вели­кий святій лаврі преподобного Сави Освячено­го після себе залишив. Нехай усі вірні звертаються до зображеної на ній Цілительки душ і тіл і взивають:

Радуйся, ворогів святої православної віри Сильна Поборнице; радуйся, проповідників єван­гельського вчення Покровителько.

Радуйся, благочестивих християн Захисте і Похвало; радуйся, боголюбивих іноків Утіхо.

Радуйся, бо тим, хто бореться проти світу, плоті і диявола, Скора Помічниця; радуйся, бо тим, хто має ревність до цнотливості і чистоти, Велика Помічниця.

Радуйся, Помічнице наша, що Троєручною іконою Твоєю нам допомагаєш.

Кондак 4

Буря нерозуміння засмучує розум мій, як мо­жу недостойними устами оспівувати славу Твою, Пречиста Діво, яку в святій іконі Твоїй явила Ти, подарувавши її нам на допомогу і захист від ворогів видимих і невидимих. Тому, вели­чаючи незчисленні милості Твої до роду хрис­тиянського, сповідую чудеса Твої і смиренно співаю Вседержителю: алилуя.

Ікос 4

Іноки святої лаври Сави Освяченого, чуючи про великі добродіяння прийшовшого в лавру на поклоніння первосвятителя Сербського Сави, за натхненням Твоїм, Богомати, подарували йому на благословення святу ікону Твою Троєручицю, яку він з благоговінням як неоцінен­ний дар у країну Сербську приніс, навчаючи паству свою взивати до Тебе:

Радуйся, бо зі сходу до заходу силу всемогут­ності Христової іконою Твоєю сповіщаєш; ра­дуйся, бо хвороби душевні і тілесні іконою Твоєю невидимо лікуєш.

Радуйся, бо країні Сербській ікону Твою як завдаток благовоління подарувала; радуйся, бо чудами Твоїми через неї православ’я міцно утвердила.

Радуйся, бо область Симеона Мироточивого благодатно відвідала; радуйся, бо Сави першо­престольного паству Материнським покровом Твоїм осінила.

Радуйся, Помічнице наша, що Троєручною іконою Твоєю нам допомагаєш.

Кондак 5

Подібною до Божої зірки явилася ікона Твоя, Богородице, бо з волі Твоєї святої була постав­лена і відпущена із Сербії на віслюку без про­відника, принесена ним на гору Афонську до воріт Хілендарської обителі; її як дар Небесний сприйняли ченці, поставили у вівтарі соборної церкви, взиваючи з розчуленням глибоким до всіх благ подателя Бога: алилуя.

Ікос 5

Ченці хілендарські, бачачи Твоє до них бла­говоління, Преблагословенна Діво, через чудес­не пришестя до них святої ікони Твоєї Троєручиці, з радістю і любов’ю поклоняючисьїй, цілу­вали і зі співами взивали до Тебе благохваління такі:

Радуйся, Провіднице подвижників благочес­тя до вишнього Сіону; радуйся, бо Ти пустиннолюбних ченців приводиш до Небесного Єрусалима.

Радуйся, бо безсловесний віслюк Твоїй святій волі дивно підкорився; радуйся, бо на віслюку благодатну Твою ікону із Сербії на Афон дивно принесено.

Радуйся, бо Ти пустелю Афону пахощами святині наповнила; радуйся, бо Ти Хілендарській обителі благоволінням Твоїм благодіяла.

Радуйся, Помічнице наша, що Троєручною іконою Твоєю нам допомагаєш.

Кондак 6

Проповідує на Афоні Хілендарська обитель багатство милостей і щедрот Твоїх, Богороди­це Діво, і світло красується, маючи святу ікону Твою Троєручицю собі за ігумена, бо така була воля Твоя, щоб перебувати іконі Твоїй на місці ігумена у храмі Божому і в душах братії, щоб усі від Тебе єдиної благословення на всякий послух приймали і взивали, прославляючи Творця, що так до них благозволив: алилуя.

Ікос 6

Сповістила Ти волю Твою, Богомати, ченцям хілендарським, засмученим незгодою при обранні ігумена, чудесно поставивши святу ікону Твою на ігуменському місці у храмі Бо­жому, і відкрила одному з них у видінні, що сама хочеш перебувати Настоятелькою в оби­телі їхній через ікону Твою чесну, нехай більше не обирають собі ігумена. Вони, у смиренні душ і сердець втішені, взивали до Тебе:

Радуйся, бо ченців, які подвизаються, відома і Всемогутня Покровителька; радуйся, бо до Сина Твого і Бога сильна за них Предстателька.

Радуйся, бо невидимо жезл ігуменський у Хілендарській обителі прийняла; радуйся, бо до цього часу обитель цю цілою і впорядкованою зберігаєш.

Радуйся, бо трепетом і благоговінням сердеч­ним братію, яка приймає благословення від ікони Твоєї, Ти наповнюєш; радуйся, бо Ти неблагоговійних, гордих і зарозумілих суворо караєш.

Радуйся, Помічнице наша, що Троєручною іконою Твоєю нам допомагаєш.

Кондак 7

Бажаючи створити не тільки Афон, а й усі країни православні причасними благодаті ве­ликих чудес, що виливаються через ікону Троєручицю, Пречиста Владичице, її у всіх містах, країнах, церквах і монастирях Ти розповсюди­ла і дивними ділами прославила, тому і всі вірні діти святу ікону Твою Троєручну з любов’ю шанують і на ній до разом з Тобою зображено­го Христа старанно взивають: алилуя.

Ікос 7

Дивно являєш, Преблагословенна Діво і Мати, милості вірним людям і святою іконою Твоєю Троєручицею всеславні чудеса твориш силою благодаті Христа: сліпих просвіщаєш, розслаб­лених зміцнюєш, хворих лікуєш і всім, хто вдається до цілительного Твого образа, завжди являєш швидку допомогу, надихаючи взивати до Тебе:

Радуйся, бо Ти святу гору Афонську через жереб Собі обрала; радуйся, бо всі країни пра­вославні покровом милості Твоєї Ти осіняєш.

Радуйся, бо Ти є незмінна Настоятелька Хілендарської обителі; радуйся, бо Ти багатьох місць і пустель велика скарбниця зцілень.

Радуйся, бо на Афоні, в Україні, Сербії та інших країнах іконою Твоєю преславно чудеса твориш; радуйся, бо тих, хто любить і шанує Тебе, від усяких бід визволяєш.

Радуйся, Помічнице наша, що Троєручною іконою Твоєю нам допомагаєш.

Кондак 8

Дивно бачити, як ченці хілендарські до ікони Твоєї як до ігумена приходять і від неї благосло­вення на послух приймають. Але, о Всеблага, як їх приймала і милостиво благословляла, так і нас, недостойних, не позбав Матернього Твого милосердя й опіки, прийми благоутробно мо­литви наші, що перед святою іконою Твоєю підносяться, осіни і нас благословенням Твоїм благодатним, визволи від усяких бід і скорбот і навчи богоугодно співати Триєдиному Богу: алилуя.

Ікос 8

Увесь світ переповнений, як зірками богосвітлими, чудотворними іконами Твоїми, Бого­родице Діво, серед них як денниця світлосяйна ікона Твоя Троєручиця предивними чудесами благодатно сяє і зігріває холодні серця наші знаменнями Твого до нас милостивого споглядання. Заради цього шануємо пречистий лик Твого святого зображення і Тобі перед ним співаємо:

Радуйся, Богообрадувана і Пренепорочна Вседіво; радуйся, Єдина, Чиста і Благословенна між жонами.

Радуйся, Нетлінна і Безневісна Агнця і Пас­тиря Мати; радуйся, Прекрасна і Світлоносна палато святих Святійшого Слова.

Радуйся, Лілеє Білосніжна і запашна дівства і чистоти; радуйся, Царице і Владичице Неба і землі.

Радуйся, Помічнице наша, що Троєручною іконою Твоєю нам допомагаєш.

Кондак 9

Усі вірні отримують Твою Материнську опіку, всеблага Владичице. За немовлят милосердно піклуєшся, юнаками невидимо керуєш, дорослих у благочесті утверджуєш, старих у немочах зміц­нюєш, усім усякі блага корисні для душі даруєш всесильним заступництвом Твоїм біля престолу Пресвятої Тройці, їй же подячно ми співаємо: алилуя.

Ікос 9

Голосами людськими не можемо достойно прославити Тебе, Богородице, чеснішу від херу­вимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що народила Єдиного в Тройці Христа Життєдавця. Ми, любов’ю до Тебе натхнені, смиренно на­смілюємося приносити Тобі такі пісні:

Радуйся, Могутня Заступнице роду християн­ського; радуйся, Благосердна Мати всіх скорбот­них і обтяжених.

Радуйся, бо лагідним сяянням Твоїм морок грі­хів і пристрастей наших розганяєш; радуйся, бо на путь покаяння нас премудро наставляєш.

Радуйся, бо в грізний час смерті всім нам міц­на Заступниця; радуйся, бо доброї відповіді нам перед Суддею праведним старанна клопітниця.

Радуйся, Помічнице наша, що Троєручною іконою Твоєю нам допомагаєш.

Кондак 10

Запорукою спасіння є дарована нам свята і всечесна ікона Твоя, Богородице Діво, бо як у давни­ну пророкувала божественному Євангелісту Луці, з нею і донині благодатна сила Твоя перебуває, чудесами всехвальними віру в нас утверджує, хворих задарма лікує і на путь спасіння душі наші приводить, щоб ми взивали до Царя Неба і землі, який прославив ім’я Твоє у вселенній: алилуя.

Ікос 10

Стіна Ти є дівам і ченцям, Богоневісто Діво, і всім, хто щиро до Тебе звертається й ікону Твою святу благоговійно шанує; бо її дарував нам усіх благ Податель Господь на допомогу і ліку­вання хвороб душевних і тілесних і цим нади­хає співати Тобі:

Радуйся, Добра Годувальнице дів і безматерніх сиріт; радуйся, ченців і черниць благоскорботних Провіднице до нагород Небесних.

Радуйся, бо тих, хто сидить у темниці і кайда­нах, Ти відвідуєш благодатними втіхами; радуйся, благословення домівок і благочестивих родин.

Радуйся, бо Ти є Наставниця юнаків у цнот­ливості і стриманні; радуйся, бо Ти старих при­водиш до благого життя і мирної кончини.

Радуйся, Помічнице наша, що Троєручною іконою Твоєю нам допомагаєш.

Кондак 11

Співи молебні з вірою і любов’ю возносимо Тобі перед пречистим образом Твоїм і благає­мо: почуй, Всемилостива, і збережи нас від роз­тлінних вчень невір’я і марновірства, якими принижується наша святоотцівська православ­на віра, захисти нас від спокус лукавого, збере­жи нас і батьківщину нашу від усяких незгод і злої розпусти ворогів віри і сподоби в любові і однодумності зі всіма вірними дітьми святої Христової Церкви благоприємно співати Сотворителю нашому: алилуя.

Ікос 11

Світлоносна свічка — ікона Твоя свята, Богоро­дице Діво, увесь світ сяянням чудес просвічує, а серця наші запалює любов’ю до Тебе, Пречис­тої і Преблагословенної Матері Найсолодшого Господа нашого Ісуса Христа, Який дарував нам Тебе у покров і захист проти полків сатанинсь­ких, які бояться і тремтять перед самим іме­нем Твоїм, знаючи силу Твою, яку величаємо, і до Тебе взиваємо:

Радуйся, бо від ворогів наших видимих і не­видимих Ти премудро захищаєш; радуйся, бо хулителів святої православної віри Ти невидимо караєш.

Радуйся, бо духів злоби від нас Своєю кріпкістю відганяєш; радуйся, бо володіти їм над нами Ти не допускаєш.

Радуйся, бо любов’ю до Бога і ближніх Ти нас надихаєш; радуйся, бо всі благі прохання наші Ти швидко виконуєш.

Радуйся, Помічнице наша, що Троєручною іконою Твоєю нам допомагаєш.

Кондак 12

Благодать з висоти дарована святій іконі Твоїй Троєручиці, Владичице Преблага: скорботних утішати, хворих зціляти, сліпих просвіщати, розслаблених зміцнювати, вірних у благочесті утверджувати, невірних до пізнання істини при­водити. Знамення і чудеса, що від ікони бува­ють, перевищують людське розуміння і тільки вірою пізнаються, що приводить вірні душі до невмовкного славослов’я Творця богославною піснею: алилуя.

Ікос 12

Оспівуємо чудеса Твої, Благодатна Богороди­це, не утаємничуємо щедрот Твоїх, сповідуємо благодіяння Твої, прославляємо незліченну милість Твою до роду християнського, яку ба­чать усі кінці землі: бо із сходу до заходу про­славляється ім’я Твоє святе, що благословляєть­ся всіма родами і в молитвах закликається в усіх країнах. Тобі, прославленій і звеличеній Сином Твоїм і Богом, ми похвалу співаємо:

Радуйся, Тихе Пристановище тих, хто плаває по бурхливому житейському морю; радуйся, бо хвилювання пристрастей Ти втихомирюєш Своєю благосердою участю.

Радуйся, бо тих, що у відчай і сумування пори­нають, Ти піднімаєш надією на спасіння; ра­дуйся, бо тих, що сумніваються і вагаються у вірі, напоумлюєш явленнями і чудесами.

Радуйся, бо тим, які в обителях чернечих подви­заються богоугодно, Ти є подателькою блаженно­го упокоєння; радуйся, бо і тих, що у світі благочес­тиво живуть, не позбавляєш Твого заступництва.

Радуйся, Помічнице наша, що Троєручною іконою Твоєю нам допомагаєш.

Кондак 13

О Всехвальна Мати Найсолодшого Спасителя нашого Господа Ісуса Христа! Почуй голос мо­лебний, до Тебе перед іконою святою Твоєю нами смиренно піднесений, і Материнською молит­вою Твоєю до народженого від Тебе, святих Свя­тійшого Слова, від усякої визволи напасті і віч­ної муки всіх, хто ім’я Твоє молитовно закли­кає і за Тебе подячно взиває до Бога: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

Молитва до Пресвятої Богородиці

О Пресвята і Преблагословенна Діво Богоро­дице Маріє! Припадаємо і поклоняємося Тобі перед святою чудотворною Троєручною іконою Твоєю, згадуючи преславне чудо Твоє через зці­лення відсіченої правиці преподобного Іоана Дамаскина від ікони цієї; заради цього знамен­ня, яке і донині є видимим на ній в образі третьої руки, до зображення Твого прикладеної. Моли­мося Тобі і просимо Тебе, Всеблагу і Всещедру роду нашого Заступницю, почуй нас, і як бла­женного Іоана, який у скорботі і хворобі до Тебе взивав, почула Ти, так і нас не відкинь, скорбот­них і хворих від ран різних пристрастей, що до Тебе від щирої і смиренної душі старанно вдає­мося. Ти бачиш, Всемилостива, немочі, озлоблен­ня і нашу потребу у Твоїй допомозі і заступництві, бо ми з усіх сторін ворогами оточені і не маємо нікого, хто допомагав би і захищав би, якщо тільки Ти змилосердишся до нас, Владичице.

Щиро молимося Тобі: почуй наш скорботний голос і допоможи нам святоотцівську православну віру до кінця наших днів непорочно зберігати, всі заповіді Господні постійно виконувати, щире покаяння за гріхи наші завжди Богові приносити і сподобитися мирної християнської кончини жит­тя нашого і доброї відповіді на Страшному суді Сина Твого і Бога нашого. Його ж ублагай за нас Материнською Твоєю молитвою, нехай не засу­дить нас за беззаконня наші, але нехай помилує нас із великої і невимовної Своєї милості, о Всеблага! Почуй нас і не позбавляй нас Твоєї дер­жавної допомоги, щоб Тобою живих одержавши спасіння, ми оспівували і прославляли на землі народженого від Тебе Спасителя нашого Господа Ісуса Христа, Йому ж належить слава і держава, честь і поклоніння разом із Отцем і Святим Ду­хом нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.


| Зміст | Акафіст Пресвятій Богородиці перед Її чудотворною іконою «Казанська»

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору