«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитвиАкафістник. Том ІІІ

Акафіст Пресвятій Богородиці перед Її чудотворною іконою «Неопалима Купина»

Кондак 1

Непереможній Воєводі, Пречистій і Богообрадуваній Діві Богородиці, що вогневидним ікони Своєї явленням обрадувала Церкву Христову і нею від вогненного спалення захищає вірних, похвальні виголошуємо співи. Ти ж, о Богомати, Купиною Неопалимою нами іменована, маючи державу непереможну і милосер­дя незчисленне, поспіши на допомогу нам, що просимо Твого заступництва, і від усяких бід визволи тих, що до Тебе взивають:

Радуйся, Благодатна, Купино Неопалима, що від вогненного спалення нас визволяєш.

Ікос 1

Ангелів Царице і всього творіння Владичи­це, Діво Богородице, від ангельських ликів з Небес Ти приймаєш похвальний спів; сподоби і нас, земних, руки возносити до Тебе і промов­ляти похвалу і подяку за превелику милість Твою до роду людського. Хоч і негідні ми оспівувати Тебе достойно, однак Ти, як Блага, не погордуй нашими похвалами, що не є достат­німи, і як Син Твій дві лепти вдови милостиво прийняв, так благоутробно почуй Ти нас, що з розчуленням до Тебе взиваємо:

Радуйся, бо Вогонь Божества Ти в утробі Твоїй Неопалимо носила; радуйся, бо Спасителя упалого людства Ти породила.

Радуйся, бо Ти силу пекельну пречистим Різдвом Твоїм зруйнувала; радуйся, бо Ти Адама і Єву від древнього прокляття звільнила.

Радуйся, бо Ти втіленню Єдиного від Тройці непорочно послужила; радуйся, бо Ти Творця Небес і землі безсіменно втілила.

Радуйся, Благодатна, Купино Неопалима, що від вогненного спалення нас визволяєш.

Кондак 2

Бачив Мойсей на Синаї купину, що горіла і не згоряла, вжахнувся, і був голос до нього Бо­жественний із купини: зніми взуття з ніг твоїх, місце це, на якому ти стоїш, є святою землею. Це слухаючи, і ми, смиренні, таїнство втілення Бога Слова від Пречистої Діви, чудом Неопалимої Купини прообразоване, сповідуємо та зі страхом поклоняємося місцю явлення Божого, взиваючи до Сотворителя всього: алилуя.

Ікос 2

Розум людський не може осягнути таїнство промислу Божого, від створення світу для спа­сіння упалого людства наперед визначеного в Раді Превічного Триіпостасного Божества; тому, Духом Святим натхнені, святі Божі пророки, здалеку передбачаючи чудо чудес, як Творець рабський вигляд приймає, спасти бажаючи діло рук Своїх від загибелі вічної, доводять, що про­образи і пророцтва непомилкові і має зверши­тися спасіння роду обітованим Спасителем. Йому ж Ти, Всечиста, плоть давши, сподобила­ся бути Матір’ю Господа Твого, що надихає нас взивати до Тебе:

Радуйся, Вогневидна Палато Того, Хто на хе­рувимах сидить; радуйся, Світлоносне Ложе Того, Хто серафимами керує.

Радуйся, Ложе Царя Великого на верху гори Небесної; радуйся, Престоле Одухотворений Того, Хто володіє Небесними і земними.

Радуйся, Кивоте Освячений Божества, від Святеє святих більший; радуйся, Стамно Золота, в якій манна спасительна приготувалась, — Плоть і Кров Божественного Агнця.

Радуйся, Благодатна, Купино Неопалима, що від вогненного спалення нас визволяєш.

Кондак 3

Силою Всевишнього діючи, Владичице Пре­блага, силу єства вогненного приборкуєш Ти свя­тою іконою Твоєю і численні чудеса нею твориш у всесвіті. Тому рід християнський ублажає Тебе голосом похвали і в бідах несподіваних, найбіль­ше ж під час вогненного спалення до Тебе моли­товно звертається, приймаючи допомогу від Тебе вчасно. Цього ради подячно взиваємо до Царя Слави Христа, що Тебе прославив: алилуя.

Ікос 3

Маючи любов велику до людей, викуплених Чесною Кров’ю Сина Твого і Бога, Богомати Пречиста, прийняла Ти від Нього владу охороняти і покривати рід християнський. Ти бо для грішників є заступницею покаяння їх перед Творцем, безнадійним надія спасіння, бідуючим допомога швидка, загиблим Знайдення могутнє і всякому у світі Покров. До Тебе, Ми­лосердної і Благолюбивої Заступниці нашої, за любов любов’ю віддаючи, смиренно взиваємо:

Радуйся, Радосте Всесвітня, Тобою бо сльози витираються на очах стражденних і скорботних; радуйся, Притулку Благоприємний, в якому спа­саються захоплені бурею пристрастей житейсь­кого моря.

Радуйся, Утамування Всемогутнє праведного гніву Божого, що чекає на нас; радуйся, бо по­лум’я вогню гасиш Ти росою молитов Твоїх біля престолу Вседержителя.

Радуйся, бо від грому і блискавки охороняєш Ти Заступництвом Твоїм Небесним; радуйся, бо допомогу Твою святу своєчасно подаєш Ти вся­кій душі, що з вірою тобі молиться.

Радуйся, Благодатна, Купино Неопалима, що від вогненного спалення нас визволяєш.

Кондак 4

Коли буря вогненна знайде нас раптово і по­лум’я міста й околиці наші обійме, тоді, Влади­чице Всемилостива, прийди на допомогу до нас, безпомічних, і іконою Твоєю чесною захисти і визволи нас від вогненного покарання, його ж ми достойні через гріхи наші; Тебе бо маємо ми, грішні, як Заступницю постійну, на Тебе уповання наше покладаємо і, прославляючи силу молитов Твоїх, до Народженого від Тебе Спасу світу взиваємо: алилуя.

Ікос 4

Чуємо і бачимо чудеса великі, що від ікони Твоєї звершуються, Царице наша Всеблага, яку дарувала Ти нам на втіху і захист у напастях; ось бо і всепоглинаючий вогонь знемагає в силі своїй перед благодатною силою Твого Пречис­того образа, як неодноразово бачили ми і чули. Неопалимою Купиною Тебе іменуючи в зобра­женні цього Твого образа, перед ним Тобі співає­мо голосами похвальними так:

Радуйся, Молитвенице Невсипуща до Христа Бога, бо Ти Його на милість до нас схиляєш; радуйся, бо Ти покарання Боже за беззаконня наші від голів наших відвертаєш.

Радуйся, бо Ти ризою Твоєю чесною від уся­ких нещасть нас оберігаєш; радуйся, бо Материнським Покровом щедрот Твоїх Ти оселі наші від вогню і грому охороняєш.

Радуйся, Всемилостива Слухачко голосів на­ших під час молитви в скорботах і напастях; радуйся, Могутня скора Помічнице наша в дні тяжких випробувань.

Радуйся, Благодатна, Купино Неопалима, що від вогненного спалення нас визволяєш.

Кондак 5

Боготічна зірка, ікона Твоя всечесна, Бого­родице Діво, у всьому світі великою кількістю чудес благодатно сяє і просвіщає душі і серця людські для пізнання великого Твого мило­сердя, бо ним рід християнський покриваєш і заступаєш, як Мати благосердна. Через це радіючи, дякуємо Христу Богу, що Тебе, Матір Свою по плоті, і нам у Матері по духу дарував, і взиваємо до Нього в розчуленні глибокому: алилуя.

Ікос 5

Бачимо ікону Твою, Владичице, як воісти­ну Купину Неопалиму, що у вогні не згоряє і присутністю Своєю оселі людські для полу­м’я нездоланними робить. Тобі бо дарована благодать Звище силу єства вогняного при­боркувати, що в утробі Твоїй Неопалимо вміс­тила вогонь Божества. Цієї ж благодаті і пречистий образ Твій сподобляєш, тому ж і вірними Неопалимою Купиною названа, його ж ми вшановуємо благоліпно і Тобі похвалу співаємо:

Радуйся, Свічко Невгасима, що в молитвах за нас біля престолу Господнього завжди гориш; радуйся, бо вогнем любові Божої і наші холодні серця запалюєш.

Радуйся, бо під тінню молитов Твоїх спека пристрастей наших охолоджується; радуйся, бо під час скорботи і бід помисли душокорисні Ти нам посилаєш.

Радуйся, бо під час безпомічності нашої, коли бідуємо і не знаємо, хто б нам допоміг, на допо­могу до нас Ти поспішаєш; радуйся, бо в годи­ну раптових нещасть могутньою рукою Твоєю від загибелі нас охороняєш.

Радуйся, Благодатна, Купино Неопалима, що від вогненного спалення нас визволяєш.

Кондак 6

Проповідує Церква Християнська чудеса Твої, Богородице, які перебільшують пісок морський і зорі Небесні; від сходу бо і до заходу хвальне Ім’я Твоє чудесне, і немає міста або країни, де не проявилось би Тобою дійство сили Божої на визволення і спасіння, просвіщення і зцілення людей христоіменитих, найбільше ж через ікони Твої святі Ти чудодієш, проливаючи від них струмені милості і щедрот бідуючому і хворому людству. Цього ради прославляємо Тебе пісня­ми духовними і взиваємо до Сина Твого і Бога нашого: алилуя.

Ікос 6

Засяяла Ти в світлості Божественної слави, Діво Богоотроковице, Немовля і Предвічного Господа Ісуса Христа на руках Твоїх тримаючи, і, собором сил ангельських оточена, дари благодатні вірним даруєш, від вогню і грому спасаєш, лікуєш недуги, в скорботах утішаєш і всім усе благе і душокорисне посилаєш, щоб ми співали Тобі голосами невмовкними так:

Радуйся, бо Тобою радіє і торжествує ангельсь­кий собор і людський рід; радуйся, Твоя слава перевершує похвали земні і Небесні.

Радуйся, бо з Небесних висот Ти весь всесвіт Материнською любов’ю Твоєю обіймаєш; радуй­ся, бо багатоскорботних земних жителів Ти благодіяннями Твоїми відвідуєш.

Радуйся, невимовною благістю Твоєю відки­нутих і осуджених людьми Ти не залишаєш; радуйся, бо Ти милістю Твоєю від загибелі визволяєш безнадійних.

Радуйся, Благодатна, Купино Неопалима, що від вогненного спалення нас визволяєш.

Кондак 7

Господь, бажаючи явити любов Свою до лю­дей, викуплених Його Кров’ю, дарував нам як покров і захист Матір Свою Пренепорочну і Її створив пристановищем благим усякій душі християнській, скорботній і засмученій, що до­помоги і милості просить. Знаючи про таке милосердне служіння Твоє роду людському, Владичице Всевишня, до Тебе очі наші в скор­ботах зводимо і руки молитовно простягаємо, утіхи від Тебе єдиної просячи, щоб спаслись ми заступництвом Твоїм від скорбот тимчасових і вічних і сподобилися на землі живих у радості святих співати Богу: алилуя.

Ікос 7

Дивно прославила Ти чудесами Твою святу ікону, названу Купиною Неопалимою, Богоро­дице Діво, нею ж міста і села від запалення вогненного і блискавкового грому бережеш і домівки вірних благословляєш, у них же вша­новується благоговійно Пречистого образа Твого зображення. Цього ради як дар багатоцінний образ Твій благодатний радісно приймаємо, до­стойним поклонінням вшановуємо і Тебе ублажаємо благохвальними піснями цими:

Радуйся, Алавастре лікування, що від усякої недуги ліки вміщаєш; радуйся, Мироположнице духмяності Христової, що духмянить упале людство.

Радуйся, бо Ти від пут гріховних звільняєш грішників, що каються; радуйся, бо Ти руйнуєш полон пристрастей для тих, хто подвизається в чистоті.

Радуйся, Годувальнице немовлят і матерів Тиха Веселосте; радуйся, вдів Заступнице і сиріт Благосердне Піклування.

Радуйся, Благодатна, Купино Неопалима, що від вогненного спалення нас визволяєш.

Кондак 8

Дивно бачити, як ікона Твоя, Владичице, на дошці написана і за своїм єством у вогні згоряє, силу надприродну виявляє і присутністю своєю силу вогню приборкує; в цьому пізнаючи силу Божу і Твоїх молитов дію, величаємо Сотворителя Бога, що звеличив Тебе і на відраду й утіху нам дарував образ Твій чудотворний і ним спа­сає нас від вогненного спалення, щоб вічно взи­вати до Нього подячно і похвально: алилуя.

Ікос 8

Увесь світ християнський славить Ім’я Твоє, Преблагословенна Маріє Богородице, і кожно­му віруючому солодко і втішно споглядати на зображення Пречистого образа Твого, бо Ти через нього являєш багато преславних чудес. Тому і ми, смиренні, Твою святу ікону бачачи, побожно їй поклоняємося і з любов’ю цілуємо, очікуючи від неї допомоги і Твого могутнього заступництва, найбільше під час безпомічності нашої, коли через гріхи наші вогненне спален­ня раптово находить на нас, тому, спасенні Тобою від згубного полум’я, вдячними устами Тобі співаємо:

Радуйся, Нерукотворна Скиніє Бога Слова, що Херувимів перевищуєш і Серафимів перевершу­єш святістю і чистотою; радуйся, Легка Хмаро Сонця Правди, якою Небесний до земних при­йшов, щоб на Небо з Собою нас піднести.

Радуйся, бо Ти відкрила райські двері упалому людству Різдвом Твоїм святим; радуйся, бо Ти поєднала в Єдине Небо і землю, щоб співати Тобі і Народженому від Тебе невмовкну хвалу.

Радуйся, Божественне Джерело, що воду життя виточуєш, бо всі, хто п’є її, не помирає; радуй­ся, бо Ти виростила гроно спасіння, Благосло­венна Лозо, і вино безсмертя дарувала людям.

Радуйся, Благодатна, Купино Неопалима, що від вогненного спалення нас визволяєш.

Кондак 9

Усяку похвалу перевершує слава Твоя, Преблагословенна і Препрославлена Мати Господа нашого; дивуються і розумні безплотні сили, як достойно оспівати Тебе, тим більше нам, земним і тілесним, це є неможливим, але, лю­бов’ю до Тебе переможені, насмілюємося при­носити Тобі посильний спів хвали і подяки за превелику милість Твою до роду людського; його ж полюбила Ти і йому благодіяти не перестаєш, закликаючи вірних усякого віку взивати до Наро­дженого від Тебе Спасителя Христа: алилуя.

Ікос 9

Красномовці людські знемагають в осягненні великої таємниці Твого Приснодівства, Бого­родице, її бо утаїв Господь від премудрих віку цього, а вірою відкрив смиренним і благоговійним, чужим для марної допитливості, бо ними Ти проповідуєшся православно і несумнівно Дівою до різдва, і в різдві, і після різдва. При­йми, о Мати і Діво, і наше в цьому вседушевне сповідання і укріпи нас наслідувати Тебе жит­тям непорочним і сердечною чистотою, щоб змогли благоугодно співати Тобі пісні такі:

Радуйся, Лілеє Білосніжна дівочості і чисто­ти, що нев’янучою цвітеш на Небесах; радуйся, бо Ти невидимо направляєш до дівства і чисто­ти тих, що живуть на землі.

Радуйся, бо материнство і дівство в Собі Ти дивно поєднала; радуйся, бо в обох Ти непо­рочно і свято Себе утримала.

Радуйся, Ченців Провіднице удівстві богоугод­ному.

Радуйся, Благодатна, Купино Неопалима, що від вогненного спалення нас визволяєш.

Кондак 10

Спасіння людське творячи, Єдиний від Тройці втілитися від Тебе зволив, Богоневісто Влади­чице, єство людське прославивши сидінням праворуч Отця на престолі Божества, як Син Єдинородний, Він же і Сином Твоїм по плоті був і Тебе з Собою прославив славою, що пере­вершує всяку славу, її ж добротою просвічена, не забуваєш милостиво рід людський, але мо­литовно заступаючись перед Творцем, у Тройці Єдиним, за всіх, хто вірно співає Йому пісню славослов’я: алилуя.

Ікос 10

Стіна Ти є дівственним і чернечим соборам, Богородице Діво, всім, хто старанно до Тебе в молитвах звертається й ікону Твою святу бла­гоговійно шанує, Тобі бо єдиній дарована від Господа благодать всесвітнього заступництва і вірних у дівстві та чистоті утвердження. Тому любителі непорочного життя під Материнський покров Твій серед бурі пристрастей вдаються і заспокоєння душевне знаходять, достойно до Тебе взиваючи:

Радуйся, благочестивих ченців і черниць Ве­лика Покровителько і тепла до Бога за них За­ступнице; радуйся, для таємних у світі рабів Божих Повсякчасна Помічнице і в подвигах духовних Керівнице.

Радуйся, для юнаків наставнице цнотливості і стриманості; радуйся, для старців благоговій­них насолодо і відрадо.

Радуйся, бо домівки і сімейства християнські осяяла Ти благим Твоїм Покровом; радуйся, бо вірні всякого віку сподобляються Твого благосердного піклування.

Радуйся, Благодатна, Купино Неопалима, що від вогненного спалення нас визволяєш.

Кондак 11

Спів хвалебний приносить Тобі невмовкно свята Христова Церква, Всехвальна Владичи­це, сповіщаючи милості Твої і чудеса, якими збагатився всесвіт. Воістину, хто як не Ти Скоропослушливою є до наших молитовних прохань, але і самі прохання часто Ти випереджаєш, милуючи і ущедрюючи тих, хто просить Твоєї святої допомоги, її ж не позбав і нас, смирен­них, що співаємо на славу імені Твого і взиває­мо до Бога: алилуя.

Ікос 11

Світлосяйна Твоя ікона, Богомати Пречиста, просвіщає затьмарені гріхами душі наші сяй­вом Божественних чудес, в них же пізнаємо Божу всемогутність, силу і Твоє невимовне милосердя, вічно готове співдіяти нам у пока­янні і наверненні від лихих діл на путь спасін­ня. Молимо Тебе, Всеблага, не залиш нас, заблудлих, у сітях гріхів і пристрастей, але приве­ди до тихого пристановища благочестивого і богоугодного життя, щоб ми могли достойно приносити Тобі ці пісенні дари:

Радуйся, бо Ти постійною Твоєю молитвою не дозволяєш нашим невидимим ворогам во­лодіти нами; радуйся, бо Ти забороняєш їм насильно володіти смертним нашим тілом.

Радуйся, бо біси Імені Твого святого бояться і тремтять; радуйся, бо ікона Твоя чесна всяку силу диявольську присутністю своєю проганяє.

Радуйся, бо подвижників благочестя Ти зміцнюєш у боротьбі духовній з ворогами спа­сіння людського; радуйся, бо під час смерті Ти допомагаєш тим, хто любов і віру до Тебе має.

Радуйся, Благодатна, Купино Неопалима, що від вогненного спалення нас визволяєш.

Кондак 12

Благодаті Божій причасну, сповідаємо Твою святу ікону, Богоблагодатна Діво, і світло тор­жествуємо у свято її явлення в образі Неопали­мої Купини; таке дійство вказує, що Своїми чуде­сами Ти від вогненного полум’я оберігаєш оселі наші Своєю присутністю. Бо її, як щит і забрало, маючи, Тебе, Помічницю нашу могутню, по­хвальними піснями ублажаємо і Народженому від Тебе Спасителю нашому співаємо: алилуя.

Ікос 12

Оспівуємо Тебе, Богородице, єдину Надію і Уповання наше, проповідуємо милості Твої і не таїмо чудес Твоїх, прославляємо невимовну благість Твою до роду християнського, благо­словляємо Ім’я Твоє святе, що воістину миром є для тих, хто любить Тебе, і пахощами духовними переповнює благочестиві душі. Одухмяни і нас, Владичице, забруднених пристрастя­ми духовними, і сподоби чистим серцем і нескверними устами взивати до Тебе:

Радуйся, бо миро виточуєш Ти солодке і спа­сенне, яким помазуються серця боголюбиві; радуйся, бо недуги душевні і тілесні Ти лікуєш єдиним дотиком до ікони Твоєї святої.

Радуйся, Провіднице Блага, що на шлях богодогоджання і спасіння направляєш грішників, які каються; радуйся, Ліствице чеснот, що підно­сить подвижників Христових до врат Царства Небесного.

Радуйся, бо смиренних і терпеливих страж­дальців вінчаєш утіхою благодатною; радуйся, бо вигнаних і переслідуваних безвинно Ти уті­шаєш передчуттям блаженства райського.

Радуйся, Благодатна, Купино Неопалима, що від вогненного спалення нас визволяєш.

Кондак 13

О Всехвальна Мати, що народила всіх свя­тих Святійше Слово і Неопалимою Купиною нами, недостойними, названа; почуй голос молінь і співів наших, що перед святою іконою Твоєю старанно Тобі підносяться, і теплою мо­литвою Твоєю до Господа від вогню тимчасо­вого і вічного позбав нас, що хвалимо Ім’я Твоє і прославляємо чудеса Твої, Сину ж Твоєму і Богу нашому співаємо: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

Молитва до Пресвятої Богородиці

О Пресвята і Преблагословенна Мати Госпо­да нашого Ісуса Христа! Припадаємо і покло­няємося Тобі перед святою і пречесною іконою Твоєю, якою Ти дивні і преславні чудеса яв­ляєш, від вогненного спалення і блискавично­го грому оселі наші спасаєш, хворих зціляєш і всі благі наміри наші добре виконуєш. Смиренно молимо Тебе, всесильна роду нашого За­ступнице, сподоби і нас, немічних та грішних, Твоєї Материнської участі і допомоги. Спаси і збережи, Владичице, під покровом милості Твоєї Церкву Твою (обитель цю), всю країну нашу православну і всіх нас, що припадаємо до Тебе з вірою і любов’ю та сердечно просимо зі сльо­зами Твого заступництва.

Владичице Всемилостива, умилосердься над нами, бо обтяжені ми багатьма гріхами і не маємо відваги звернутись до Христа Господа і просити Його про помилування і прощення, але Тебе просимо Його ублагати, Матір Його по плоті. Ти ж, Всеблага, простягни до Нього богоприємні руки Твої і заступися за нас перед благістю Його, випрошуючи нам прощення провин наших, благочестивого і мирного життя, благої християнської кончини і доброї відповіді на Страшному суді Його. Найбільше ж у час грізного відвідання Божого, коли заго­ряться вогнем домівки наші, чи блискавковим громом настрашені будемо, яви нам милостиве Твоє заступництво і могутню допомогу. Щоб, спасенні всесильними Твоїми до Господа мо­литвами, тимчасового покарання Божого тут позбавились і вічне блаженство райське успадкували та зі всіма святими оспівували Пречесне і Величне Ім’я Пресвятої Тройці, Отця, і Сина, і Святого Духа, і Твоє велике до нас милосер­дя, навіки віків. Амінь.


Акафіст Пресвятій Богородиці на честь
Її чудотворної ікони «Семистрільна» («Пом’якшення злих сердець»)
| Зміст | Акафіст Пресвятій Богородиці на честь Її чудотворної ікони «Заступниця грішних»

1 відгук
to «Акафіст Пресвятій Богородиці перед Її чудотворною іконою «Неопалима Купина»»
  1. Мария сказав:

    Соли Бого о нас.. Семья Лиивинчук, Ьещручко, Наврилкнко, Дяченко, Сирошнмченко, Слмченко, Натвомя,Черняхрвич, Николай, Єдуврл, РаяАнна,


Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору