«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитвиАкафістник. Том ІІІ

Акафіст Пресвятій Богородиці на честь Її чудотворної ікони «Несподівана радість»

Кондак 1

Обраній від усіх родів Божій Матері і Цариці, що явилася колись чоловіку беззаконному, щоб відвернути його від путі нечестя, подячний спів приносимо Тобі, Богородице; Ти ж, що маєш милосердя невимовне, від усяких нас бід і гріхів визволи, щоб ми взивали до Тебе:

Радуйся, що несподівану радість вірним даруєш.

Ікос 1

Ангели і праведних душі здивувалися, коли Ти предстояла перед Сином Твоїм і Богом і довгим благанням клопотала за чоловіка, який завжди в гріхах перебував; ми ж, очима віри таке Твоє благосердя бачачи, розчулено взиваємо до Тебе так:

Радуйся, бо Ти моління всіх християн приймаєш; радуйся, бо і найтяжчих грішників молитви Ти не відкидаєш.

Радуйся, бо Ти перед Сином Твоїм за них заступаєшся; радуйся, бо Ти несподівану радість спасіння їм подаєш.

Радуйся, заступництвом Твоїм Ти весь світ спасаєш; радуйся, бо Ти всі наші печалі утамовуєш.

Радуйся, Мати всіх Бога, Ти засмучені душі втішаєш; радуйся, життя наше Ти добре влаштовуєш.

Радуйся, Ти визволення від гріхів усім людям принесла; радуйся, бо Ти радість усьому світу народила.

Радуйся, що несподівану радість вірним даруєш.

Кондак 2

Бачачи чоловіка, хоч і беззаконного, але кожного дня з вірою і упованням перед чесною Її іконою долу повергав себе і архангельське привітання їй приносив, Пресвята зглянулася і на таке славослов’я грішника, щоб усі, бачачи Її Материнське милосердя, на Небі і на землі взивали до Бога: алилуя.

Ікос 2

Розум людський воістину перевершує любов Твою до роду людського, що і тоді Ти не перестала заступатися за беззаконного чоловіка, коли Син Твій показав Тобі рани від цвяхів, зроблені Йому гріхами людськими. Бачачи Тебе такою невідступною Заступницею за нас грішних, зі сльозами взиваємо до Тебе:

Радуйся, Заступнице старанна роду християнського, Богом нам дарована; радуйся, Провіднице наша, що до Небесної вітчизни нас приводиш.

Радуйся, вірних Огороже і Пристановище; радуйся, Поміч усім, хто закликає ім’я Твоє святе.

Радуйся, всіма зневажених і відкинутих Ти із прірви витягуєш; радуйся, їх на путь праву Ти навертаєш.

Радуйся, постійний смуток і морок душевний Ти відганяєш; радуйся, тим, хто втратив від недуги розум, Ти подаєш новий і кращий сенс.

Радуйся, залишених лікарями на Свої всесильні руки Ти приймаєш.

Радуйся, що несподівану радість вірним даруєш.

Кондак 3

Сила благодаті в повноті виявилася там, де примножувався гріх; щоб радувалися на Небесах ангели за одного грішника, що покаявся, співаючи перед престолом Божим: алилуя.

Ікос 3

Маючи до роду християнського Материнське Милосердя, всім, хто з вірою і упованням до Тебе звертається, Ти, Владичице, подаєш руку допомоги, щоб усі єдиним словом і єдиними вустами приносили Тобі таке славослов’я:

Радуйся, бо через Тебе сходить на нас Боже благовоління; радуйся, бо через Тебе і ми маємо перед Богом більшу сміливість.

Радуйся, бо Ти у всіх бідах і обставинах наших приносиш Сину Твоєму старанні за нас молитви; радуйся, бо Ти і наші молитви робиш для Бога приємними.

Радуйся, бо Ти невидимих ворогів від нас відганяєш; радуйся, бо Ти позбавляєш нас і від видимих ворогів.

Радуйся, бо Ти серця злих людей пом’якшуєш; радуйся, бо Ти від наклепів, докорів і ганьби нас визволяєш.

Радуйся, бо Тобою всі благі бажання наші виконуються; радуйся, бо Твоя молитва перед Сином Твоїм і Богом багато може допомогти.

Радуйся, що несподівану радість вірним даруєш.

Кондак 4

Бурю гріховних помислів маючи всередині, беззаконний чоловік молився перед чесною Твоєю іконою і, побачивши потоки крові від ран Превічного Сина Твого, що як на хресті текли, упав від страху і з риданням так взивав до Тебе: «Помилуй мене, о Мати милосердна, щоб не подолала злоба моя невимовної благості і милосердя Твого, бо Ти всім грішним єдина надія і пристановище; схилися на милість, блага Мати, і ублагай за мене Сина Твого і Творця мого, щоб я безперестанно взивав до Нього: алилуя».

Ікос 4

Небожителі, почувши про чудесне молитвами Твоїми спасіння загиблого їх земного брата, прославили Тебе, благосердну Царицю Неба і землі; і ми, грішні, дізнавшись про таке заступництво подібного до нас грішника, хоч і не розуміє язик наш, як достойно прославляти Тебе, із глибини розчуленого нашого серця співаємо Тобі так:

Радуйся, Поручителько нашого спасіння; радуйся, Знайдення загиблих.

Радуйся, Несподівана грішних Радосте; радуйся, упалих Вставання.

Радуйся, Заступнице перед Богом, що світ спасає; радуйся, бо від голосу молитов Твоїх біси тремтять.

Радуйся, бо ангели цьому радуються; радуйся, бо і нас земнородних сила молитов Твоїх сповнює радості.

Радуйся, бо ними із болота гріхів нас визволяєш; радуйся, бо Ти полум’я наших пристрастей погашаєш.

Радуйся, що несподівану радість вірним даруєш.

Кондак 5

Боготічну зірку — чудотворну ікону Матері Твоєї показав нам, Господи, бо, дивлячись на образ Її тілесними очима, душею і серцем підносимося до Первообразної і через Неї до Тебе вдаємося, співаючи: алилуя.

Ікос 5

Ангели охоронителі християн, побачивши, як Божа Матір сприяє їм у настановленні тих у заступництві і спасінні, поспішили так взивати до Чеснішої від Херувимів і Славнішої без порівняння Серафимів:

Радуйся, бо Ти з Сином Твоїм і Богом вічно царюєш; радуйся, бо Ти Йому завжди молитви за рід християнський приносиш.

Радуйся, Наставнице у християнській вірі і благочесті; радуйся, єресей і згубних розколів Викоренителько.

Радуйся, бо Ти зберігаєш від спокус, що розтлівають душу і тіло; радуйся, від небезпечних обставин і несподіваної смерті без покаяння і святого Причастя Ти зберігаєш.

Радуйся, тим, хто уповає на Тебе, Ти даруєш неосоромлений кінець життя; радуйся, бо і після смерті Ти заступаєшся перед Сином Твоїм за душу, що відійшла на Суд Господній.

Радуйся, Твоїм Матернім заступництвом від вічного вогню Її Ти визволяєш.

Радуйся, що несподівану радість вірним даруєш.

Кондак 6

Проповідником дивного Твого милосердя, дарованого одному беззаконному чоловікові, явився святий Димитрій Ростовський. Описуючи великі і славні діла Божі, в Тобі явлені, поклав на письмі і це діло Твоєї милості для навчання і утішення всім вірним, щоб і ті, що перебувають у гріхах, бідах, скорботах і озлобленні, кожного дня багатократно з вірою в молитві схиляли коліна перед образом Твоїм і, їх позбавившись, взивали до Бога: алилуя.

Ікос 6

Засяяла нам, як ясна зірка, чудотворна Твоя ікона, Богомати, проганяючи безліч бід і скорбот від усіх, хто з любов’ю взиває так:

Радуйся, Цілителько наша у хворобах тілесних; радуйся, Блага Утішителько в печалях наших душевних.

Радуйся, скорботу нашу Ти на радість перетворюєш; радуйся, безнадійних несумнівною надією Ти звеселяєш.

Радуйся, голодних Годувальнице; радуйся, нагих Одіяння.

Радуйся, вдів Утішителько; радуйся, безматерніх сиріт невидима Вихователько.

Радуйся, неправедно скривджених і гнаних Заступнице; радуйся, тих, хто гонить і кривдить, Правосудна Карателько.

Радуйся, що несподівану радість вірним даруєш.

Кондак 7

Законодавець Правосудний Господь, Сам бажаючи бути виконавцем закону і явити безодню Свого милосердя, схилився до щирого Твого благання, Преблагословенна Мати Діво, про беззаконного чоловіка, промовляючи: «Закон повеліває, щоб син шанував матір. Я Син Твій, Ти ж Мати Моя, Я повинен Тебе шанувати, слухаючи Твоє моління. Нехай буде, як Ти хочеш: нині прощаються йому гріхи ради Тебе». Ми ж, бачачи таку силу молитви Заступниці нашої за прощення гріхів наших, прославимо милосердя і невимовне Її благосердя, взиваючи: алилуя.

Ікос 7

Нове дивне і славне знамення явилося всім вірним, бо не тільки Матері Твоїй, але і пречистому Її образу, на дошці зображеному, Ти, Господи, дарував силу чудотворіння; цій таїні дивуючись, у зворушеності серця взиваємо до Неї так:

Радуйся, Премудрості і Благості Божої Одкровення; радуйся, віри Утвердження.

Радуйся, Благодаті Явлення; радуйся, душокорисних знань Дарування.

Радуйся, душошкідливих вчень Знищення; радуйся, беззаконних звичаїв легке Подолання.

Радуйся, бо Ти даруєш слово премудрості тим, хто просить; радуйся, бо Ти нерозумних робиш розумними.

Радуйся, юності блага Охоронителько і Наставнице.

Радуйся, що несподівану радість вірним даруєш.

Кондак 8

Дивне і страшне видіння було одному беззаконному чоловікові, яке показало йому благість Господню, що заступництвом Богоматері гріхи його прощає; заради цього відтоді життя своє виправив і пожив богоугодно. Так і ми, славні діла і різноманітну премудрість Божу в світі і в житті нашому бачачи, відсторонімось від земної суєти і надмірних житейських піклувань і розум і серце наше на Небеса піднесімо, співаючи Богові: алилуя.

Ікос 8

Уся у вишніх перебуваючи, і від нижніх Ти ніколи не відступала, премилосердна Царице Неба і землі; хоч Ти після Успіння Твого зійшла на Небеса з пречистою Твоєю плоттю, однак і грішної землі Ти не покинула, будучи Причасницею провидіння Сина Твого за рід християнський. Ради цього достойно Тебе ублажаємо:

Радуйся, сяянням Пречистої Твоєї Душі Ти всю землю просвітила; радуйся, чистотою тіла Твого Ти всі Небеса звеселила.

Радуйся, провидіння Сина Твого за рід християнський Свята Служителько; радуйся, за світ увесь Щира Заступнице.

Радуйся, Ти всіх нас біля Хреста Сина Твого всиновила; радуйся, бо Ти завжди Матерню любов нам являєш.

Радуйся, всіх дарів духовних і тілесних незаздрісна подателько; радуйся, всіх благ тимчасових клопітнице.

Радуйся, двері Царства Христового вірним Ти відкриваєш; радуйся, і на землі чистою радістю серця їх наповнюєш.

Радуйся, що несподівану радість вірним даруєш.

Кондак 9

Усяке єство ангельське здивувалося ділу Твого Милосердя, Господи, що Ти дарував таку тверду і теплу Заступницю і Помічницю роду християнському, Яка з нами невидимо перебуває і чує тих, хто Тобі співає: алилуя.

Ікос 9

Красномовці багатослівні, але не богопровіщені, суєсловлять, що поклоніння святому образу ніби є поклоніння ідолу; вони не розуміють, що шана, яка воздається образу, переходить на Першообраз. Ми ж не тільки це добре знаємо, але і від вірних людей чуючи про многі чудотворіння від ікони Богоматері, і самі через поклоніння їй приймаємо потрібне для земного і вічного життя, з радістю до Богородиці взиваємо:

Радуйся, бо від священного образа Твого чудеса звершуються; радуйся, бо утаємничилась премудрість і благодать ця від мудрих і розумних віку цього.

Радуйся, бо відкрилося це немовлятам у вірі; радуйся, бо Ти прославляєш тих, хто Тебе прославляє.

Радуйся, бо Ти тих, що відкидають Тебе, перед усіма посоромлюєш; радуйся, бо Ти від потопу, вогню і меча, від смертоносної рани і від усякого зла тих, хто вдається до Тебе, визволяєш.

Радуйся, бо всі хвороби людські, душевні і тілесні, Ти милостиво лікуєш; радуйся, бо праведний гнів Божий на нас Ти молінням Твоїм скоро утамовуєш.

Радуйся, бо Ти Тихе Пристановище в бурях плаваючих по житейському морю; радуйся, бо і після закінчення нашого житейського плавання Ти надійно приводиш нас у тиху країну Царства Христового.

Радуйся, що несподівану радість вірним даруєш.

Кондак 10

Бажаючи спасти одного беззаконного чоловіка від омани на його житейському шляху, Ти показала йому дивне видіння від пречистої Твоєї ікони, Преблагословенна, щоб, бачачи чудо, він покаявся і, з глибини гріховної милосердям Твоїм піднятий, взивав до Бога: алилуя.

Ікос 10

Стіна Ти є дівам, Богородице Діво, і всім, хто до Тебе звертається, бо Творець Неба і землі оселився у Твоїй утробі і від Тебе народився, показав Тебе Приснодівою, сторожею дівства, чистоти і цнотливості і сосудом усяких чеснот і всіх навчив виголошувати Тобі:

Радуйся, Стовпе і Огороже дівства; радуйся, чистоти і цнотливості Невидима Охоронителько.

Радуйся, Добра дівам Наставнице; радуйся, невіст Блага Украсителько і Заручнице.

Радуйся, жадане звершення благих подружжів; радуйся, Матерів, що народжують дітей, швидке розрішення.

Радуйся, немовлят Виховання і Благодатне Охоронення; радуйся, бездітних батьків Ти звеселяєш плодами віри і духу.

Радуйся, Матерів скорботних Утіхо; радуйся, Таємна Радосте чистих дів і вдовиць.

Радуйся, що несподівану радість вірним даруєш.

Кондак 11

Спів зворушений приносимо Тобі ми, недостойні, і просимо Тебе, Діво Богородице, не зневаж гласу рабів Твоїх, ми до Тебе в напастях і скорботах вдаємося і перед Тобою в бідах наших сльози проливаємо, співаючи: алилуя.

Ікос 11

Світлосяйною свічкою, що явилася сущим у темряві гріха і на долині плачу, бачимо Святу Діву; бо, запалюючи духовний вогонь молитов Своїх, настановлення і утішення, Вона приводить до невечірнього Світла всіх, що шанують Її такими взиваннями:

Радуйся, променю від Сонця правди — Христа Бога нашого; радуйся, бо Ти нечисту совість просвіщаєш.

Радуйся, таємне і непередбачене Ти все добре знаєш і кому подобає відкриваєш; радуйся, ложних провидців і суєтні гадання Ти посоромлюєш.

Радуйся, в час вагань ти благу думку на серце покладаєш; радуйся, з тими, хто перебуває в пості, молитві і богоспогляданні, Ти завжди співприсутня.

Радуйся, вірних пастирів Церкви Ти підбадьорюєш і напоумлюєш; радуйся, богобоязливих ченців і черниць Ти завжди утішаєш.

Радуйся, грішників, що каються перед Богом, Неосоромлена Заступнице; радуйся, за всіх християн Тепла Клопітнице.

Радуйся, що несподівану радість вірним даруєш.

Кондак 12

Благодать Божественну виблагай нам у Сина Твого і Бога, простягни нам руку допомоги, віджени від нас усякого ворога і супротивника, утихомир наше життя, щоб ми не загинули люто, без покаяння, але прийми нас у вічні оселі, Богородице, щоб, радіючи, ми співали Богу, Який спасає нас Тобою: алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи Твоє невимовне Матернє Милосердя до беззаконного чоловіка, величаємо Тебе всі як Тверду Заступницю за нас, грішних, і поклоняємося Тобі, що молишся за нас; віруємо і уповаємо, що Ти виблагаєш у Сина Твого і Бога блага земні і вічні всім, хто з любов’ю взиває до Тебе так:

Радуйся, всіх наклепів і спокус, що надходять від світу, плоті і диявола, Подолання; радуйся, Несподіване Примирення жорстоко ворогуючих.

Радуйся, Несподіване Виправлення нерозкаяних грішників; радуйся, тих, хто знемагає від смутку і печалі, Ти швидко утішаєш.

Радуйся, благодаттю смирення і терпіння нас наповнюєш; радуйся, клятвопорушень і неправедних надбань Всенародне Викриття.

Радуйся, від домашніх сварок і ворожнечі єдинокровних Ти миром і любов’ю огороджуєш; радуйся, від згубних починань і нерозумних побажань Ти нас невидимо відвертаєш.

Радуйся, у благих намірах Ти нам постійно сприяєш; радуйся, в час кончини Ти всім нам Помічниця.

Радуйся, що несподівану радість вірним даруєш.

Кондак 13

О Всехвальна Мати, що невмістимого Бога у лоні вмістила і Радість усьому світу народила! Нинішній наш спів прийми, всі наші печалі на радість перетвори і від усякої напасті позбав і від майбутньої муки визволи усіх, що до Тебе взивають: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

Молитва до Пресвятої Богородиці

О Пресвята Діво, Всеблагого Сина Мати Всеблага, міста і святого храму цього Покровителька, всіх сущих у гріхах, скорботах, бідах і хворобах вірна Предстательниця і Заступниця! Прийми молебний спів цей від нас, недостойних рабів, що Тобі возносимо, і як у давнину грішника, що кожного дня молився перед чесною Твоєю іконою, Ти не зневажила, але дарувала йому несподівану радість покаяння і схилила Сина Твого многим і старанним перед Ним заступництвом до прощення цього грішника, так і нині не зневаж моління нас, недостойних рабів Твоїх, і ублагай Сина Твого і Бога нашого, щоб і всім нам, що з вірою і зворушенням поклоняємося перед цільбоносним Твоїм образом, несподівану радість кожному за його потребою дарував; щоб усі на Небі і на землі знали Тебе як тверду і неосоромлену Заступницю роду християнського і, це знаючи, славили Тебе і через Тебе Сина Твого, з безначальним Його Отцем і Єдиносущним Його Духом нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.


Акафіст Пресвятій Богородиці перед
Її чудо­творною іконою «Зглянься на смирення»
| Зміст | Акафіст Пресвятій Богородиці на честь
Її чудотворної ікони «Годувальниця»

4 відгуки
to «Акафіст Пресвятій Богородиці на честь Її чудотворної ікони «Несподівана радість»»
 1. РОМАШКА сказав:

  Дякуєм!


 2. Iryna сказав:

  Десять років не могла мати дітей, почала молитись цю молитву і за 2 місяці завагітніла, і благополучно народила двійню. Молилась до самих пологів. Дуже помічна молитва. Мені Пресвята Діва Марія подарувала несподівану радість.


 3. Олександр сказав:

  Матінка Божа Пречиста Діва Марія, моли Бога за мене та моїх рідних, і за весь народ український. Дякую за поміч у всьому! Слава Богу за все!


 4. Галина сказав:

  Дякую Матінка Божа що дарувала нам дитя
  10 років довгих років я бігала по лікарях в надії завагітніти,однак чула що навіть якщо станеться диво то не виношу дитя
  Коли була вже безнадія я віднайшла надію в Новому завіті,та читала близько року акафіст несподівана радість
  Нашій дівчинці яка народилась перед Різдвом буде 3 роки
  Неможливе для людей можливе для Бога.Неустанно дякую 🙏


Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору