«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитвиАкафістник. Том ІІІ

Акафіст покаянний жінок, які загубили немовлят у своїй утробі

Кондак 1

Агнець Божий, що взяв гріхи світу, почуй стогони мої і скорботу серця мого, візьми мій важкий тягар гріхів; Ти поніс наші немочі, прийми мене, що в покаянні припадаю до Тебе, молюся і з глибини душі взиваю:

Господи мій, Господи, Радосте моя, помилуй мене упалу.

Ікос 1

Боже і Господи! Я Твоє творіння, але горе мені, в раю вчинений Адамів гріх живе в мені і в тілі, і, як раба, завжди старанно підкорююсь йому, нині ж благаю Тебе:

Помилуй мене, Творче світу горнього; помилуй мене, Сотворителю єства долішнього.

Помилуй мене, Владико сил Небесних; помилуй мене, управителю творіння тілесного.

Помилуй мене, Промислителю всього; помилуй мене, що приношу Тобі сльози за гріхи мої.

Господи мій, Господи, Радосте моя, помилуй мене ралу.

Кондак 2

Владико Всемилостивий, насмілююся приступити до Тебе з молитвою моєю як мерзотна грішниця, що порушила заповідь Твою, яку Ти заповідав мені через Мойсея, пророка Твого: не вбивай: я ж є убивця; о горе, я жорстокіша у сто разів за зміїний норов, який хоч на короткий час дає своєму породженню побачити світ, а потім помирає; я ж, окаянна, немилосердно позбавила дітей своїх не тільки чуттєвого, але найбільше істинного Світла, Господа нашого Ісуса Христа, Який через таїнство хрещення просвіщає; і заради тимчасового тілесного спокою уникаючи багатодітності, в утробі своїй вбила. І тому я, затьмарена цими і безліччю інших гріхів, уповаючи тільки на милість Твого благосердя, зі сміливістю виголошую Тобі: алилуя.

Ікос 2

Слова життя Твого зневаживши, Господи, з волі серця мого ходила від самої юності моєї аж до цього дня, нині ж у покаянні взиваю до Тебе, Всещедрий Спасе мій:

Помилуй мене, в беззаконнях зачату; помилуй мене, у гріхах народжену.

Помилуй мене, що заповіді Твої не зберегла; помилуй мене, що благодаті Твоєї позбавилася.

Помилуй мене, що про спасіння своє не дбала; помилуй мене, що у сіті пристрастей потрапила.

Господи мій, Господи, Радосте моя, помилуй мене упалу,

Кондак 3

Добре і прекрасно жити братам разом і один одного любити, як заповідав нам, Спасе наш, бо той, хто гнівається на брата свого, є вбивця. Я ж гнівом своїм перевершила всіх відвіку народжених, а найбільше вбивць, жертв яких були різні причини, життя і віку — різний час; я ж, окаянна, позбавила життя тих, які ще тільки отримали час на життя від Тебе, Подателя життя для їх існування; але я у безумстві своєму безжалісно віднімала його ще в утробі моїй, без страху Божого відкидаючи волю Твою і благословенний Тобою дар дітонародження. Я самовільно вирвала із творчих рук Твоїх невинних дітей моїх і перед очима Твоїми, не соромлячись, убивала їх. Але долі їхні в правиці Твоїй, Господи, а гріх мій завжди переді мною; Тобі єдиному каюсь, і молю Тебе, Благий, направ ноги мої на путь покаяння, щоб я зі всіма грішниками, що покаялися, співала Тобі: алилуя.

Ікос 3

Ти, що єдиний знаєш неміч людську, знаєш усі гріхопадіння мої, гріхи юності моєї не пом’яни і від таємних моїх очисти мене, що взиваю до Тебе:

Помилуй мене, велику грішницю; помилуй мене, закону Божого переступницю.

Помилуй мене, завіту Твого порушницю; помилуй мене, бо я Тобі, Владиці моєму, злом відплатила.

Помилуй мене, що приходжу до Тебе в одинадцяту годину в покаянні; помилуй мене, окаянну дітовбивцю.

Господи мій, Господи, Радосте моя, помилуй мене упалу.

Кондак 4

Життя Подателю, Царю Небесний, прийди і вселися в мене, гріхами осквернену, і очисти мене від усякої скверни, і спаси, Благий, душу мою, щоб я взивала до Тебе спасенна: алилуя.

Ікос 4

Заблукала, як вівця загибла, знайди мене, рабу Твою, Боже мій, що віддалилася від заповідей Твоїх у непрохідну хащу пристрастей і свавілля, спаси мене, недостойну, тепло до Тебе стогну, молюся і взиваю:

Помилуй мене, свавільними гріхами обтяжену; помилуй мене, пристрастями затьмарену.

Помилуй мене, гордістю піднесену; помилуй мене, що заздрістю з’їдаюся.

Помилуй мене, неправдою сповнену; помилуй мене, що не хочеш смерті грішника.

Помилуй мене, свідому вбивцю своїх дітей.

Господи мій, Господи, Радосте моя, помилуй мене упалу.

Кондак 5

Там, де хочеш, Всемогутній Боже мій, там і перемагаєш єства закон; переможи моє гріховне єство, що живе в мені, і сили його, що тягнуть мене на гріх, бо Ти єси Творець усього і Сотворитель єства; Божественною благодаттю Твоєю дух правий онови в утробі моїй, не відкинь мене від лиця Твого, і Духа Твого Святого не відніми від мене, і зітри смертну печатку дітовбивці, що достойно покладена на душу мою правосуддям Твоїм за шостою заповіддю закону Твого «Не вбивай», і віднови знову вічний завіт з нами, розірваний моїми гріхами, Господи, і поверни мої колишні чесноти, що загинули через гріх, щоб я безперешкодно співала Тобі: алилуя.

Ікос 5

Хто згрішив коли-небудь, як згрішила я, окаянна, який гріх я не вчинила, яке зло не зобразила в душі моїй, але з розкаяним серцем і зі сльозами приходжу до Тебе, Всещедрий Господи, взиваючи:

Помилуй мене, невірну рабу Твою; помилуй мене, у гріхах закам’янілу.

Помилуй мене, що ненавидить ближнього; помилуй мене, що словом і ділом скривджує.

Помилуй мене, душею і тілом скверну; помилуй мене, спалену совістю.

Помилуй дітовбивцю, подібну до Ірода.

Господи мій, Господи, Радосте моя, помилуй мене упалу.

Кондак 6

Промінням благодаті Твоєї, Господи, просвіти одяг душі моєї, Світлодавче, і спаси мене, щоб, радіючи, я співала Тобі: алилуя.

Ікос 6

Велика безліч моїх гріхів, Христе, і як ніч темне все моє життя, але не впала у відчаї у милосердя Твоє, Спасе мій, як Давид, взиваю до Тебе:

Помилуй мене, що в лінивстві все своє життя прожила; помилуй мене, що не дбаю молитися за гріхи.

Помилуй мене, невдячну, за Твоє благе натхнення до покаяння; помилуй мене, що закон Твій не шанувала і заповіді Твої не зберегла.

Помилуй мене, що полюбила світ і все, що в світі; помилуй мене, що в суєті мирській провела всі дні віку мого.

Помилуй мене, бо, уподібнюючись законам віку цього і гидуючи благословенним Тобою дітонародженням, дітовбивство я звершила.

Господи мій, Господи, Радосте моя, помилуй мене упалу.

Кондак 7

На небо очі мої піднімаю до Тебе, Слове Божий, але плотське єство моє тягне мене додолу, Спасе мій. О Сотворителю неба і землі і всього, що в них, піднеси мене до горнього і навчи мене думати і діяти, щоб завжди переможно серцем і устами співати Тобі: алилуя.

Ікос 7

Очі маю лукаві, сповнені всякої нечистоти, оманою світу цього я завжди спокушаюся, тому молю Тебе, Всеблагий, відверни очі мої, щоб вони не бачили суєти, щоб я в молитві взивала до Тебе:

Помилуй мене, що жадає вірно Тобі послужити; помилуй мене, що бажає поклонитися Тобі в дусі та істині.

Помилуй мене, що сльози покаяння мого приношу Тобі як жертву за гріхи мої; помилуй мене, що благаю прощення за вбивство дітей моїх.

Помилуй мене, що очікую від Тебе визволення від пристрастей моїх; помилуй мене, що гірко плачу за тяжкі і смертні мої гріхи.

Помилуй мене, вбивцю, винну перед судом Божественним і людським.

Господи мій, Господи, Радосте моя, помилуй мене упалу.

Кондак 8

Пощади мене, Господи, Спасе мій, що прийшов у світ грішників спасти, від яких огиднішою за всіх є я, але молю Тебе, Всемилостивий Боже мій, схилися до милості благосердя Твого, почуй сердечні зітхання мої, прийми джерела моїх сліз, теплі душевні молитви, Спасе мій, щоб я співала Тобі: алилуя.

Ікос 8

Розбійницькі лихі помисли напали на мене, коли совість моя спала; горе мені, світлого одягу, даного мені при моєму хрещенні, я позбулася за мерзенність гріхів моїх; з того часу, коли я звершила дітовбивство, перебуваю нагою від чеснот; тому дуже поникла за безліч лютих гріхів, учинених перед Тобою, Господи, і так взиваю до Тебе:

Помилуй мене, що вчинила смертний гріх; помилуй мене, що донині у гріхах костенію.

Помилуй мене, що всякою мерзотою переповнена; помилуй мене, що протиприродними пороками заплямована.

Помилуй мене, що чистоту дівства свого не зберегла; помилуй мене, що материнства себе позбавила.

Помилуй мене, що з утроби моєї дітей своїх передчасно вивергла.

Господи мій, Господи, Радосте моя, помилуй мене упалу.

Кондак 9

Слізні подай мені потоки, Боже мій, щоб я оплакувала гріх мій і, так радіючи, взивала: алилуя.

Ікос 9

Тіло моє осквернила таємними мерзотами, душу мою затьмарила нерозумними моїми діяннями. Знемагає тіло, знемагає і душа моя. До Тебе, єдиного непам’ятозлобного, милосердного Судді і Бога мого, припадаю і молюся:

Помилуй мене, вбивцю, бо пам’ять про долю викинутих дітей моїх приводить мене в трепет і жах і невимовне здивування: як, милосердний Господи і Судде Праведний, терпиш і благодієш мені, пекельній поселениці, навіть до цього дня і години всіляко чекаючи мого покаяння; помилуй мене, що неодноразово обіцяла виправитися і знову повертаються до гріхів, як собака до своєї блювоти.

Помилуй мене, що багато вбивств учинила; помилуй мене, що без страху Божого і материнської любові до дітей, але з лютістю дикого звіра дітей своїх роздерла.

Помилуй мене, бо я добровільно гріхи свої звершила; помилуй мене, що дух свій мерзотними помислами осквернила.

Помилуй мене, бо гріховне життя своє я і нині проводжу.

Господи мій, Господи, Радосте моя, помилуй мене упалу.

Кондак 10

Уранилася спокусою світу цього і схилила коліна перед ним, обравши згубний шлях мерзотного закону його; забувши обітниці свої, дані мною при хрещенні, і звершуючи один за одним злочин, як тільки підказував мені світ, я, нарешті, досягла самої вершини смертних гріхів – дітовбивства, але поспіши, Отче, розкрити мені обійми, Боже мій, щоб у кінці життя мого я принесла Тобі жертву хвали, взиваючи: алилуя.

Ікос 10

Грабіжники, вбивці, крадії і всі нерозкаяні грішники Царства Божого не успадкують. Я ж усякою неправдою і всякими мерзотними гріхами осквернила тіло і душу мою; заради цієї душевної біди припадаю і взиваю до Тебе:

Помилуй мене, запечатану дарами Духа Святого; помилуй мене, що причащалася Твого Тіла і Животворчої Крові.

Помилуй мене, у Христа охрещену і у Христа одягнену; помилуй мене, що всі ці благодіяння відкинула і обрала порочне життя.

Господи мій, Господи, Радосте моя, помилуй мене упалу.

Кондак 11

Цнотливості дух дай мені, Господи і Владико життя мого, бо я від юності моєї позбавилася чесноти, всю себе поневолила пристрастям, дух і душу осквернила і тіло розбестила. Боже щедрот і милосердя! Не погордуй очистити мене, таку осквернену грішницю; творіння Твоє я є, помилуй мене, і очисти мене від усякої скверни плоті і духу, і сподоби мене сміливо співати Тобі: алилуя.

Ікос 11

Очікування серця мого, що уповає на Тебе, не відкинь, Господи, і не осором мене перед ангелами і людьми на праведному і Страшному суді Твоєму, не засуди мене тоді за ділами моїми, але з милості Твоєї прости мої гріхи, що взиваю до Тебе:

Помилуй мене, що маю серце нечисте; помилуй мене, що потрапила в полон демонів.

Помилуй мене, у гріхах народжену, хрещенням омиту і знову, як свиня, упалу в беззаконня; помилуй мене, що маю сморідні рани гріхопадіння душі моєї.

Помилуй мене, від тяжких і смертних гріхопадінь моїх упалу у смуток і відчай; помилуй мене, що всякий гріх вчинила і всякого покаяння достойна.

Помилуй мене, Сотворителю мій, і в покаянні прийми мене упалу.

Господи мій, Господи, Радосте моя, помилуй мене упалу.

Кондак 12

Широтою любові Твоєї, Боже мій, покрий усі гріхи мого беззаконня, приймаючи моє покаяння, щоб у любові до Тебе я завжди взивала: алилуя.

Ікос 12

Юність моя пройшла у моєму безумстві, все життя моє прожила в гріхах, у лінивстві і недбанні про покаяння, але старість моя жахом смерті і неминучого Суду Твого привела мене до покаяння. Не відкинь мене, Спасителю мій, що в одинадцяту годину прийшла до Твоїх Отчих обіймів і в покаянні взиваю:

Помилуй мене, бо кров невинних моїх дітей волає до Тебе і свідчить про моє вбивство їх; помилуй мене, Боже мій, єством Триєдиний.

Помилуй мене, Господи, у Милосерді Своєму Предивний; помилуй мене, Владико, що довго терпиш наші гріхи.

Помилуй мене, Царю Святий, що немочі зціляєш; помилуй мене, сповнений любові, що грішників, упалих у відчай, Своєю любов’ю зігріваєш.

Помилуй мене, Всемогутній, що поніс немочі наші.

Господи мій, Господи, Радосте моя, помилуй мене упалу.

Кондак 13

Має явитися знамення Сина Людського на Небесах, у той День Страшного і Другого Пришестя Судді живих і померлих, Сина Божого Пречистий і Животворчий Хрест. Тоді заплачуть усі племена земні. О Ісусе Христе, Спасителю і Судде нас і Царю всіх! Подай мені раніше того дня сльози покаяння, щоб я оплакала тепло лихі і згубні мої діяння, якими я душу мою осквернила і Пречисту Кров Завіту Твого гірко зневажила! Щоб тоді ж з ангелами і зі всіма святими і праведними співала Тобі: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

Молитва перша жінки, яка згубила немовля у своїй утробі

О Владико, Господи Ісусе Христе, Сину Божий! Заради великої благодаті Твоєї, нас ради людей і нашого ради спасіння Ти у Плоть одягнувся, і Розіп’явся, і був похований, і Твоєю Кров’ю оновив зотліле єство наше. Прийми моє покаяння у гріхах і вислухай слова мої. Згрішила, Господи, на Небо і перед Тобою словом, ділом, душею і тілом, і думками розуму мого, заповіді Твої порушила, не послухала Твого повеління, проживала Благість Твою, Боже мій, але, як Твоє творіння, не зневіряюся у спасінні, а до безмежного Твого Благосердя насмілююся прийти і молюся Тобі: Господи, в покаянні дай мені скрушене серце і прийми мене, благаючу, і дай мені думку благу, дай мені сльози зворушення, Господи, дай мені з Благодаті Твоєї покласти початок благий. Помилуй мене, помилуй мене, упалу, і пом’яни мене, грішну рабу Твою, у Царстві Твоїм нині, і повсякчас, і на віки-віків. Амінь.

Молитва друга жінки, яка згубила немовля у своїй утробі

О Боже, Премилосердний Христе Ісусе, Спасителю грішних, ради спасіння роду християнського Ти залишив, Всемилостивий, преславні Небеса і оселився в юдолі цій плачевній і багатогрішній; Ти прийняв на Твої Божественні рамена наші немочі і поніс наші хвороби; Ти, о Страждальнику Святий, уранений був за гріхи наші, а тому і ми до Тебе, Чоловіколюбче, підносимо наші смиренні благання: прийми їх, о Преблагий Господи, і зійди до немочей наших і не пом’яни гріхів наших, і гнівний намір помститися за гріхи наші відверни від нас.

Кров’ю Твоєю Всечесною Ти оновив упале єство наше, онови, Господи Ісусе Христе, Спасителю наш, і нас, сущих у тлінні гріхів, і втіш серця наші радістю Твого всепрощення. З воланням і теплими сльозами розкаяння припадаємо до ніг Твого Божественного милосердя: очисти нас усіх, Боже наш, Твоєю Божественною Благодаттю від усіх неправд, беззаконь нашого життя, щоб у святині Твого Чоловіколюбства ми прославляли Всесвяте Ім’я Твоє, з Отцем і Преблагим і Животворчим Духом, нині, і повсякчас, і на віки-віків. Амінь.


Акафіст за померлого | Зміст |

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору