«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитвиАкафістник. Том ІІ

Акафіст усім святим, що відвіку Богу вгодили

Кондак 1

Обраним угодникам Божим, усім святим, що відвіку в усьому світі засяяли і на Небесах вінці слави прийняли, похвальний приносимо спів. Ви ж, як ті, що мають сміливість перед Госпо­дом, визволіть нас від усяких бід, щоб ми взи­вали до вас похвально:

Радуйтеся, всі святі, теплі в усьому світі перед Богом молитвеники.

Ікос 1

Ангельський собор, зменшений падінням гор­дих ангелів, вами, всіма святими, поповнений, світло торжествує в день пам’яті вашої і всю вселенну скликає на духовне торжество. Ми ж, їм уподібнюючись, взиваємо до вас радісно:

Радуйтеся, святі, відвіку Богом передбачені і наперед визначені до слави Небесної; радуйтеся, бо ви від усіх родів, міст і часів на служіння Господу вибрані.

Радуйтеся, обрання ваше подвигами благочес­тя ви виправдали; радуйтеся, образом ваших доб­рих діл ви показали нам праву путь на Небеса.

Радуйтеся, раніше писаного закону Божого ви за законом совісті праведно жили; радуйтеся, в законі благочесне житіє своє ви звершили.

Радуйтеся, в новій благодаті ви світло засяя­ли чеснотами; радуйтеся, в останні ці часи ви Богу вгодили і нагороду з першими отримали.

Радуйтеся, ви від земних скорбот прийшли до Небесного спокою; радуйтеся, ви сподобилися бачити невимовну славу Божу.

Радуйтеся, з безплотними чинами ви безпе­рестанно прославляєте Пресвяту Тройцю; ра­дуйтеся, бо ви завжди молитеся їй за всіх, що шанують вас.

Радуйтеся, всі святі, теплі в усьому світі перед Богом молитвеники.

Кондак 2

Православна Христова Церква, бачачи себе прикрашену численними соборами святих, як прекрасними райськими квітами, світло шанує їхню пам’ять і Пречисту Богоматір з народже­ним від Неї Христом Богом величає, співаючи Йому похвальну пісню: алилуя.

Ікос 2

Розуму нашого просвіщення від Господа ви­благайте, святі угодники Божі, щоб, струсивши земні пристрасті, ми піднеслися серцем і думками в райські оселі, наслідувані вами і нам обіцяні, і взивали до вас радісно:

Радуйтеся, старозавітні праотці і патріархи, родоначальники по плоті Христа, Сина Божого; радуйтеся, бо благословенням Божим примно­жилися роди ваші, як зірки Небесні.

Радуйтеся, серед мороку давнього нечестя ви зберегли праву вашу віру в істинного Бога; ра­дуйтеся, ви з надією чекали обітованого Визво­лителя.

Радуйтеся, бо від вашого племені засяяла пре­світла свічка — Богородиця Марія; радуйтеся, бо від Неї народився Переможець смерті і пекла.

Радуйтеся, вірою у грядущого Христа ви спасін­ня одержали; радуйтеся, замість давньої клятви ви через Нього благословення отримали.

Радуйтеся, у пеклі пришестя Христа ви чека­ли; радуйтеся, бо ви визволені Ним від пекель­них мук.

Радуйтеся, бо ви на Небеса зі славою возведені; радуйтеся, бо ви оселені у вічні оселі Отця Небесного разом з соборами ангельськими.

Радуйтеся, всі святі, теплі в усьому світі перед Богом молитвеники.

Кондак 3

Силою Вишнього бувши осяяні, всі святі, ви сміливо ополчаєтеся проти начал і влади злоби піднебесних і, перемігшії їхню підступність, усі ваші благі починання добре звершали, оспіву­ючи всесильного Чоловіколюбця Бога: алилуя.

Ікос 3

Святі пророки, маючи славні оселі в домі Отця Небесного і вічним світлом лиця Божого про­свіщені, насолоджуються з усіма святими во­істину невимовним блаженством, його ж ми, земнородні, бажаючи бути причасниками, взи­ваємо до вас так:

Радуйтеся, святі пророки, Богом обрані рані­ше вашого народження; радуйтеся, ви вірою потрудилися для Нього раніше Христового втілення.

Радуйтеся, бо ви з дитинства благодаттю Свя­того Духа освячені; радуйтеся, послані Госпо­дом напоумлювати заблудлих синів Ізраїлю.

Радуйтеся, бо ви провістили Христове від Діви славне народження; радуйтеся, зірки, що попе­редили пришестя істинного Сонця.

Радуйтеся, бо ви сміливо викривали законопреступних царів Ізраїльських; радуйтеся, бо ви всяке людське нечестя мечем Слова Божого нещадно посікали.

Радуйтеся, вірні раби Господні, що всі оазкання Його виконували; радуйтеся, ви воістину безбоязно перед царями віщували.

Радуйтеся, багато скорбот ви в світі перетер­піли; радуйтеся, ви зі всіма обраними торже­ствуєте на Небесах у славі вічній.

Радуйтеся, всі святі, теплі у всьому світі перед Богом молитвеники.

Кондак 4

Усі святі, бурі житейської позбавившись, при­йшли в Небесний спокій, на міста квітучі і про­холодні, де потоки радості невимовної, спожи­ва слави Божої нетлінна, спів і голоси святку­ючих; там же ви торжествуєте зі всіма ангельсь­кими силами, співаючи Богові: алилуя.

Ікос 4

Очі не бачили і вуха не чули, і на серце зем­ної людини не приходила радість і насолода, якою ви нині насолоджуєтеся, святі апостоли. Заради цього благоговійно взиваємо до вас:

Радуйтеся, святі апостоли, з Предтечею Іоаном найближчі друзі Христові; радуйтеся, після Пресвятої Діви Марії первостоятелі біля пре­столу Святої Тройці.

Радуйтеся, бо ви благовістили світові таїн­ство нашого визволення; радуйтеся, світлом віри Христової ви просвітили затьмарених людей.

Радуйтеся, сім’я Слова Божого в серця людсь­кі ви посіяли; радуйтеся, плоди трудів ваших у Небесному винограднику ви пожинаєте.

Радуйтеся, святі отці, сімома Вселенськими соборами ви утвердили сповідання православ­ної віри; радуйтеся, бо ви втихомирили бурю єретичного нечестя.

Радуйтеся, бо ви пояснили нам догмати право­славної віри; радуйтеся, ви і донині огороджуєте вашим вченням Церкву Христову від єресей і розколів.

Радуйтеся, святі ієрархи, ви словом і житієм світло засяяли; радуйтеся, у світлі невечірньому з духовними вашими дітьми нині перебуваєте.

Радуйтеся, всі святі, теплі у всьому світі перед Богом молитвеники.

Кондак 5

Боготічною кров’ю Твоєю, Спасе, спасенні і вірою Тобі на землі послужили всі святі; нині вони на церковному небосхилі як зірки світлі сяють і всіх нас, що плаваємо по морю при­страсного цього життя, настановляють на путь праву, що веде до Небесної вітчизни; про це ж з радістю подячно співаємо Богу: алилуя.

Ікос 5

Святі мученики, бачачи, що в світі цьому все суєта і тлінню підвладне, поспішили Превічному Богу благовгодити і терпінням лютих мук перемінили тлінне на нетлінне, за що сподоби­лися предстояння біля страшного престолу Вла­дики у славі вічній, в ній же не забудьте і нас, що святкуємо ванту пам’ять і взиваємо до вас так:

Радуйтеся, святі страстотерпці, своєю кров’ю ви запечатали вашу праву у Христа віру; ра­дуйтеся, бо ви не убоялися тих, що вбивають тіло, а душі ж не можуть убити.

Радуйтеся, бо ви перетерпіли страшні муки; радуйтеся, бо ви явили на собі зображення Христових страждань.

Радуйтеся, бо ви перемогли лютих мучителів жорстокість; радуйтеся, бо ви пройшли крізь вогонь і воду і ввійшли у вічний спокій.

Радуйтеся, сповідники і священномученики, бо ви постраждали за благочестя і шанування святих ікон; радуйтеся, преподобномученики, бо ви в молитві з Богом розмовляли і страждан­нями диявола подолали.

Радуйтеся, бо ви за славу і честь Царя Небес­ного мужньо воїнствували; радуйтеся, перемож­ну шану від Христа на Небесах прийняли.

Радуйтеся, велику благодать ви одержали від Бога; радуйтеся, різноманітні чудеса у славу Божу ви в піднебесній сотворили.

Радуйтеся, всі святі, теплі у всьому світі перед Богом молитвеники.

Кондак 6

Проповідують християнські роди славу вашу, всі святі, бо ви явилися як рай, насаджений посеред Церкви, маючи древо життя Самого Христа Господа, від Нього ж споживши райсь­кої насолоди, ви знехтували всім швидкоминучим у світі цьому і радісно ввійшли в Небесний чертог, співаючи: алилуя.

Ікос 6

Православ’я і чесноти преподобних отців, як сонце, всьому світові сяють і нам затьмарену путь життя цього просвіщають, щоб ми не за­блукали в пустелі гріха і душозгубних єресей. Заради цього оспівуємо їх похвалами:

Радуйтеся, преподобні отці, ви вільно зали­шили світ і все, що в світі, заради любові Божої; радуйтеся, преподобні матері, ви в подвигах вдень і вночі земне поприще пройшли.

Радуйтеся, пустельники, ви в горах і печерах зі звірами жили; радуйтеся, посники, ви в го­лоді і спразі тимчасове життя проводили.

Радуйтеся, стовпники, мороз і спеку заради Царства Небесного ви перетерпіли; радуйтеся, затворники, ви в сердечній тиші Бога знайшли.

Радуйтеся, дівственниці, ви зберегли цнотли­вість і послідували за непорочним Агнцем Христом; радуйтеся, послушниці, ви придбали Хрис­тове смирення.

Радуйтеся, ви у спільному житії у взаємній любові жили, як ангели; радуйтеся, ви були мудрими і лагідними наставниками ченців.

Радуйтеся, всі трудолюбці, що придбали до­сконалість чеснот; радуйтеся, бо ви ввійшли у спокій Господа свого.

Радуйтеся, всі святі, теплі у всьому світі пе­ред Богом молитвеники.

Кондак 7

Всеблагий Господь, бажаючи явити світові, що недаремно трудяться всі, хто благовгоджає Йому, але що велика нагорода приготовлена їм у Царстві Небеснім, заради цього прославив собори святих угодників Своїх, що різноманітно Йому на землі послужили, щоб і ми поревнували їхньому житію, чекаючи тієї ж вічної слави, і співали Йому: алилуя.

Ікос 7

«Хто вірує в Мене, якщо і помре, живим буде», — сказав Господь. Вам же, всі святі, особливо пристойні ці слова Владики; бо ви хоч і помер­ли на землі плоттю, але душами у вишніх осе­лях завжди перебуваєте живими, многі і неви­мовні звершуєте в світі чудеса, і теплим вашим перед Богом заступництвом допомагаєте нам, що так взивають до вас:

Радуйтеся, бо ви, думаючи про Небесне, ва­шим розумом істинного Бога пізнали; радуйте­ся, бо ви непорочно зберегли православну вашу віру у Святу Тройцю.

Радуйтеся, ви сповідали Христа Сина Божого істинним Богом і довершеною Людиною; ра­дуйтеся, бо ви несумнівно вірили у спасительні Його страждання.

Радуйтеся, ви сяєте православ’ям, як зірки; радуйтеся, ви праведністю, як фенікс, процві­таєте.

Радуйтеся, ви плоттю жили на землі і душею на Небесах; радуйтеся, ви через тимчасову смерть прийшли до безкінечного життя.

Радуйтеся, бо ви йшли вузькою євангельсь­кою дорогою; радуйтеся, ви вузькими воротами досягли Царства Небесного.

Радуйтеся, вічних благ спадкоємці; радуйтеся, за наше спасіння теплі перед Богом заступники.

Радуйтеся, всі святі, теплі у всьому світі пе­ред Богом молитвеники.

Кондак 8

Країну ту Небесну, де всі святі після трудів земних спочивають, душевними очима своїми уявляючи, хоч і не можемо осягнути сущого там блаженства ми, земнородні й обтяжені плот­тю, однак, вірою це розуміючи і серцем напе­ред споживаючи, співаємо дивному у святих Своїх Богові: алилуя.

Ікос 8

Господи Вседержителю, що перелічуєш безліч зірок і всім їм подаєш імена, Ти єдиний знаєш на імена всіх, хто благовгодив Тобі. Ми ж, бу­дучи ділом рук Твоїх, як підрахувати пісок морський, так і всіх святих не можемо назвати, тільки найкращих рабів Твоїх, що від початку світу Тобі благовгодили, іменуємо, промовля­ючи:

Радуйтеся, Адаме і Єво, праотці всього роду людського; радуйтеся, Авеле і Сифе, перші у світі любителі благочестя.

Радуйтеся, Ною, другий родоначальнику на­шого роду, і Аврааме, завіту Божого приємнику; радуйтеся, Мойсею боговидче і Аароне, перший старозавітний священику.

Радуйтеся, Єнохе й Іллє, що плоттю не скуш­тували смерті і на небо взяті; радуйтеся, Ісає, Да­виде і Даниїле, що бачили тайни Бога Вседержи­теля.

Радуйтеся, Іоакиме і Анно, що народили Діву Марію, Матір Христа Бога нашого; радуйтеся, Петре, Павле, Якове і Даниїле, найобраніші апо­столи Христові.

Радуйтеся, Миколаю, Василію, Григорію, Іоане і Афанасію, непохитні стовпи Церкви Христової; радуйтеся, Антонію, Пахомію, Євфимію, Іларіоне і Саво, великі ченців наставники.

Радуйтеся, Юрію, Димитрію, Євстратію і Пан­телеймоне, великі мученики Христові; радуй­теся, Варваро, Ірино, Параскево, Катерино і всі мучениці, що кров’ю своєю торжество віри зве­личили.

Радуйтеся, всі святі, теплі у всьому світі перед Богом молитвеники.

Кондак 9

Усі святі, Господи, уподібнюючись ангельсь­ким чинам, безперестанно славлять на Небесах пресвяте ім’я Твоє: свят, свят, свят, — взиваю­чи; з ними ж і ми грішні на землі земними устами взиваємо: алилуя.

Ікос 9

Красномовці суємудрі не можуть сказати: як ви, всі святі, будучи подобострасними до нас людьми, стали не подоланими пристрастями, мужністю вашою безплотних ворогів перемогли. Ми ж, прославляючи Господа, що укріпив вас, хвалимо подвиги ваши і зворушено взиваємо:

Радуйтеся, святі, що всією душею Господа полюбили; радуйтеся, бо ви заради любові до Нього життя свого не пощадили.

Радуйтеся, бо ви світ і миродержця диявола перемогли; радуйтеся, бо ви всі сіті давнього змія, як павутину, розірвали.

Радуйтеся, бо ви смирилися під кріпкою ру­кою всеблагого промислу Божого; радуйтеся, бо ви підкорили свою волю волі Отця Небесного.

Радуйтеся, бо ви прославили Господа в ду­шах і тілах ваших; радуйтеся, бо ви звеличили Його у всіх ділах ваших.

Радуйтеся, бо ви піднімали руки ваші на тво­ріння діл благих; радуйтеся, бо ви направляли ноги ваші на путь праву.

Радуйтеся, бо ви не приліпилися серцями вашими до земного багатства і насолоди; радуй­теся, бо ви завжди думали про Небесні блага і вічне радування.

Радуйтеся, всі святі, теплі у всьому світі пе­ред Богом молитвеники.

Кондак 10

Дорогою спасіння праведно йшли і в путях правди Божої повчалися всі святі; ви явилися як дерева благоплідні біля джерельних вод і принесли Богові плід ваших чеснот у свій час. Нині ж в Небесному Ендемі насолоджуєтесь не­вимовним блаженством; пом’яніть і нас, дітей ваших, вітчизну вашу, за спасіння наше піклуючись, що вас величають, до Бога ж взивають: алилуя.

Ікос 10

Стіною твердою нам проти ворогів є ви, всі святі і теплі молитвеники до Христа за весь християнський рід. Тому, від стріл невидимого борителя завжди вами захищені, радісно взи­ваємо:

Радуйтеся, роду християнського велика окра­со; радуйтеся, в земному подорожуванні ви наша відрада і втіха.

Радуйтеся, в боротьбі з ворогами нашого спа­сіння сильні наші помічники; радуйтеся, бо ви захищаєте нас молитвами своїми від меча гніву Божого.

Радуйтеся, бо ви самі, будучи спокушені, і нам у спокусах допомагаєте; радуйтеся, бо ви дуже радієте покаянню нас грішних.

Радуйтеся, в різних місцях землі у всі часи ви праведно жили; радуйтеся, хоч ви і згріши­ли, однак істинним покаянням скверну гріхів омили.

Радуйтеся, від Адама навіть донині ви в на­дії на вічне життя спочили; радуйтеся, ви при­йшли від Сходу і Заходу і на лоні Авраама спочили.

Радуйтеся, бо ваш собор новими з землі при­бульцями завжди примножується; радуйтеся, бо вами місце упалих духів у соборі ангельсь­кому поповнюється.

Радуйтеся, всі святі, теплі у всьому світі перед Богом молитвеники.

Кондак 11

Пісні наші похвальні хоч і були б численними, але недостатні для прославлення чеснот ваших, всі святі; і нам немічним вигідніше любити мов­чання; але щоб не стати лінивими і невдячни­ми за отримані заради вас милості і благодіян­ня Божі, співаємо Владиці, Який прославив вас: алилуя.

Ікос 11

Світильниками світла невечірнього завжди палаючими, біля престолу Пресвятої Тройці з ангельськими чинами в молитвах за нас є ви, всі святі, що на світлу дорогу спасіння настав­ляєте тих, хто взиває до вас:

Радуйтеся, світильники вогню духовного; ра­дуйтеся, насельники осель Отця Небесного.

Радуйтеся, грона винограду Христового; ра­дуйтеся, запашні квіти райські.

Радуйтеся, животочні ріки, що у спразі духов­ній нас напоюєте; радуйтеся, дощоносні хмари, що у спеку спокус нас прохолоджуєте.

Радуйтеся, духовні вітри, що зиму зневіри від сердець наших проганяєте; радуйтеся, солодкоголосі солові’, що духовну весну вічного бла­женства нам сповіщаєте.

Радуйтеся, мислені гори, що до неба нас під­носите; радуйтеся, духовного Сонця проміння, що милість Його на нас виливаєте.

Радуйтеся, добрі керманичі, що від потопу духовного нас спасаєте; радуйтеся, вірні доро­говкази, що в Небесну вітчизну нас ведете.

Радуйтеся, всі святі, теплі за весь світ перед Богом молитвеники.

Кондак 12

Благодать, дану вам від Бога в нагороду за многі ваші чесноти, хто із земнородних може сповідати, святії! Бо як краплі морські по одній неможливо вичерпати, так неможливо перера­хувати чудеса ваші і благодіяння, що ви нам подаєте. Тому радісно звершуємо славне ваше торжество і до діючого у вас Господа взиваємо: алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи Тебе, Владико Вседержителю, ве­личаємо всі пресвяте ім’я Твоє, бо від початку світу в різні часи явив Ти приснопам’ятних святих Твоїх, що Тобі єдиному у Тройці слав­леному Богу благовгодили, їхніми ж молитва­ми від усякого лиха нас визволяєш, що взи­ваємо до них:

Радуйтеся, святі Божі угодники з Пресвятійшою за все творіння Приснодівою Марією; ра­дуйтеся і ви, безплотні ангели, охоронителі роду християнського.

Радуйтеся, святі царі і князі, що на землі бла­гочестиво царювали і Небесне Царство успад­кували; радуйтеся, добрі градоправителі, що сподобилися перебувати в Небесному граді.

Радуйтеся, справедливі земні судці, що у Небесного Судді’виправдання і милість одержали;

радуйтеся, ревні словесних овець пастирі, яких похвалив і прославив Пастиреначальник Христос.

Радуйтеся, праведні землероби, що в простоті серця і незлобливості Богу послужили; радуй­теся, терпеливі подорожні, що досягли Небес­ної вітчизни.

Радуйтеся, юродиві, що ганьбу і докори ради Христа перетерпіли; радуйтеся, безсрібники, що задарма хворим зцілення подавали і на небі нагороду одержали.

Радуйтеся, мужі і жони, що у всякому віці і званні догодили Богові, бо ви єдині у Господі і душі ваші в руках Божих; радуйтеся, бо в майбутньому разом з душами і ваші тіла будуть причасниками вічної слави.

Радуйтеся, всі святі, теплі за весь світ перед Богом молитвеники.

Кондак 13

О всеблаженні угодники Божі, всі святі, що успадкували вічні блага! Прийміть цей наш похвальний спів і благоприємними вашими до Бога молитвами виблагайте нам прощен­ня гріхів і позбавлення вічних мук, щоб з вами в Небесній нашій вітчизні співати Богу: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

Молитва до всіх святих, що відвіку Богу вгодили

О преблаженні угодники Божі, всі святі, що стоїте перед престолом Пресвятої Тройці і на­солоджуєтеся невимовним блаженством! Ось нині, в день загального вашого торжества, ми­лостиво спогляньте на нас, менших ваших братів і сестер, що приносимо вам цей похвальний спів і заступництвом вашим просимо ми­лості і відпущення гріхів у Преблагого Госпо­да; знаємо, воістину знаємо, що все, що ви хочете, можете виблагати у Нього. Тому смирен­но молимося до вас: моліть милостивого Вла­дику, щоб Він подав нам дух вашої ревності у виконанні святих Його заповідей, щоб, ідучи вашими стопами, ми змогли пройти земне по­прище у побожному без пороку житті і в покаянні досягти преславних осель райських, і там разом з вами прославляти Отця, і Сина, і Свя­того Духа навіки-віків. Амінь.


Акафіст трьом святителям:
Василію Великому, Григорію Богослову та Іоану Золотоустому
| Зміст | Акафіст святим страстотерпцям Борису і Глібу

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору