«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитвиАкафістник. Том ІІ

Акафіст святому Ангелу-Охоронителю

Кондак 1

Обраний Господом Богом на охорону душі моєї і тіла, святий Ангеле, похвалу насмілююся співа­ти тобі, недостойний раб твій; ти ж як той, хто має сміливість перед Царем Небесним, захис­ти від усяких бід і скорбот, від ворогів видимих і невидимих мене, що взиваю:

Радуйся, Ангеле Господній, Невсипний Охоронителю мій.

Ікос 1

Ангеле святий, посланий з Небес, щоб охоро­няти мене і керувати у всьому моєму житті, припадаю до тебе і молюся: сам настанови і напоум мене, що починаю з сердечної любові і старання виголошувати тобі пісні похвали:

Радуйся, Ангеле Божий, предстоятелю мій перед Пресвятою Тройцею; радуйся, Царя ца­рюючих безплотний воїне.

Радуйся, Господа володіючих Небесний слуго; радуйся, співжителю Його розумних духовних слуг.

Радуйся, бо ти завжди твориш волю свого Владики; радуйся, бо ти прийняв повеління від Бога охороняти душу мою.

Радуйся, бо ти ніколи не відлучаєшся від мене, грішного; радуйся, бо ти завжди перебуваєш зі мною, недостойним.

Радуйся, бо ти зберігаєш мене на всіх путях моїх; радуйся, бо ти охороняєш мене від усякого зла.

Радуйся, Ангеле Господній, Невсипний Охоронителю мій.

Кондак 2

Бачив чоловіколюбний Господь, що після гріхопадіння праотця нашого Адама всі люди стали дуже схильними до гріха, заради Своєї невимовної милості послав по всій землі свя­тих Ангелів і до кожної людини приставив охоронителя. Виконуючи ж повеління свого Владики, святі Ангели завжди готові допомагати нам, хто богоугодно співає: алилуя.

Ікос 2

Розуму моєму виблагай просвітлення, святий Ангеле, щоб я міг пізнати, що є воля Божа бла­га, угодна і досконала, і серце моє направ, щоб я старанно виконував її; тебе ж охоронителя не переставав хвалити такими словами:

Радуйся, бо ти розпалюєш серце моє любо­в’ю до Бога, Сотворителя мого; радуйся, бо ти спонукаєш мене кожного дня і кожну годину приносити Йому молитви, прохання і подяки.

Радуйся, як страж вірний, ти огороджуєш дім мій страхом Господнім; радуйся, ти всі помис­ли мої до розіп’ятого за гріхи світу Спасителя направляєш.

Радуйся, страждання Його і хресну смерть у пам’ять мою вкладаєш; радуйся, згадуванням про страждання Господні ти навчаєш мене утримуватися від гріхів.

Радуйся, благодатним звище осіненням Духа Святого ти навчаєш мене просити; радуйся, бо ти упевнюєш мене, що Утішитель милостиво споглядає тільки на лагідних і смиренних сер­цем.

Радуйся, думкою про всюдиприсутність Божу ти всюди оточуєш мене; радуйся, Його всебачення моїм духовним очам ти являєш.

Радуйся, милосердям Його до грішників, що каються, серце моє утішаєш; радуйся, право­суддям Його до жорстоких і нерозкаяних ти душу мою устрашаєш.

Радуйся, Ангеле Господній, Невсипний Охоронителю мій.

Кондак 3

Силу Божественної благодаті виблагай мені, Охоронителю мій Ангеле, щоб я неухильно і безперешкодно ходив спасительними путями Господніх заповідей, серцем же і вустами без­перестанно славив Всесвяте Ім’я Бога нашого і співав Йому: алилуя.

Ікос 3

Маю тебе, богообраний покровителю мій, як світлу зорю, що просвіщає темряву душі моєї і розганяє морок невідання серця мого; заради цього зі зворушенням припадаючи, молюся тобі, щоб очистилися всі мої почуття, затьмарені пристрастями, щоб я не блукав у гріховній тем­ряві. Предивну ж світлість твою оспівую так:

Радуйся, зірко невечірнього Світла, що від Трисяйного Божества засяяла і мене завжди осяює; радуйся, пресвітлий променю, що затьмарені гріхами сердечні очі мої осяює.

Радуйся, бо ти намагаєшся направити на істинну путь мене, що у темряві беззаконь блу­каю; радуйся, бо ти пропонуєш мені заповіді Господні, як дзеркало для всього життя мого.

Радуйся, бо ти ставиш переді мною закон Бо­жий, як світильник для ніг моїх і світло на стеж­ках моїх; радуйся, бо ти навчаєш мене, щоб я слухав слова Євангелія Христового як насолоду.

Радуйся, бо ти спонукаєш мене несумнівно вірувати у вчення Божественного Учителя мого і Господа; радуйся, бо ти зміцнюєш мене кори­тися уставам святої Церкви.

Радуйся, бо ти настановляєш мене коритися правилам і переданням святих апостолів і свя­тих отців; радуйся, бо ти утверджуєш мене у сповіданні святої православної віри.

Радуйся, бо за це сповідання і на смерть бути готовим ти переконуєш мене; радуйся, бо ти забороняєш мені спілкуватися з єретиками і відступниками від істинної Церкви.

Радуйся, Ангеле Господній, Невсипний Охоронителю мій.

Кондак 4

Буря житейського моря скрушує духовний мій корабель хвилями мирських турбот, і мир убо­гої моєї душі збурюється, і де я знайду тихе пристановище спасіння? Тільки на тебе після Бога покладаю я надію, Охоронителю мій Ангеле, як на премудрого керманича в бурі думок, що засмучують мене, подячно співаючи Богу моєму: алилуя.

Ікос 4

Чуючи і бачачи тебе, божественний Ангеле, кріпкого мого охоронителя, злобні духи підне­бесні не насмілюються наближатися до твоєї пречистої світлості і душозгубних капостей мені завдавати. Ради цього молю тебе: не відступай від мене за мою нестриманість, але завжди збе­рігай від лукавого їх уловлення і підступів мене, що розчулено промовляю:

Радуйся, що кріпким покровом крил твоїх мене осіняєш і покриваєш; радуйся, бо ти навколо мене завжди ополчуєшся з вогняним мечем.

Радуйся, в боротьбі проти князя темряви ти мені допомагаєш; радуйся, перемагати лукавих його слуг ти мені допомагаєш.

Радуйся, бо ти відганяєш від мене душозгуб­них демонів, як хижих птахів; радуйся, бо ти напоумлюєш мене пізнавати бісівські підступи, як хитрих лисиць.

Радуйся, бо ти відганяєш звірячі їхні напади на мій розум і серце; радуйся, бо ти вириваєш із мого серця породження їхнє — гордість і не­нависть.

Радуйся, бо ти заздрість і злопам’ятство від думок моїх відганяєш; радуйся, для відігнання лихих думок хресним знаменням себе осіняти ти мене спонукаєш.

Радуйся, на аспида і василіска безбоязно на­ступати ти мене укріпляєш; радуйся, бо непе­реможну зброю проти всіх ворогів моїх ти маєш.

Радуйся, Ангеле Господній, Невсипний Охоронителю мій.

Кондак 5

Богом керованій і світлосяйній зірці, що вка­зувала в давнину дорогу волхвам на поклонін­ня народженому у Віфлеємі Спасителю світу, насмілююсь уподібнити тебе, благий мій Охоронителю; бо невідлучним і світлоносним твоїм перебуванням зі мною ти вказуєш мені праву путь, яка веде в горній Віфлеєм, у Небесне Цар­ство, щоб там з соборами архангелів і Ангелів сподобився я співати Предвічному Царю Слави: алилуя.

Ікос 5

Бачачи мене вночі охопленого хмарою тем­них пристрастей, святий Охоронителю душі моєї, не засмутися і не залиш мене, але, уподібнюючись Спасителю моєму, почекай ще, спо­нукаючи мене до покаяння, поки очі мої не ви­точать джерело сліз на омивання душевної моєї нечистоти. Про це смиренно благаю тебе і про­мовляю:

Радуйся, бо ти завжди приносиш Богу молит­ви свої за мене грішного, як кадило перед Ним запашне; радуйся, бо Ти завжди заступаєшся за мене перед Сотворителем, щоб спасти мене.

Радуйся, бо ти праведний гнів Його, що руха­ється на мене, своїм заступництвом відвертаєш; радуйся, бо ти просиш всемилостивого Господа подати прощення злих моїх діянь.

Радуйся, бо ти умилостивлюєш Його благість, щоб Він не погубив мене з моїми беззаконнями; радуйся, бо ти безперестанно молишся Спасите­лю моєму, щоб Він дарував мені час на виправ­лення.

Радуйся, бо ти спонукаєш мене проводити всі дні життя мого в покаянні; радуйся, бо ти нади­хаєш бажання, щоб я завжди каявся перед Гос­подом у всіх моїх гріхах.

Радуйся, бо ти напоумлюєш мене у всякий час думкою себе випробувати і у гріхах своїх спо­відатися; радуйся, бо ти вкладаєш у моє серце скрушення і печаль за те, що я прогнівав пре­благого Бога мого.

Радуйся, бо ти спонукаєш мене оплакувати окаянне і скверне життя моє; радуйся, світло­носний і невмовкний заступнику спасіння мого.

Радуйся, Ангеле Господній, Невсипний Охоронителю мій.

Кондак 6

Проповідую велегласно постійне твоє про мене піклування, Охоронителю мій Ангеле; бо в скорботах і напастях, які засмучують мир душі моєї у цьому неспокійному світі, ти є для мене скорим утішителем, напоумлюючи мене, що все це посилається від премудрого Сотворителя як лікування від душевних моїх недугів, і повча­ючи так благодіючому Небесному Лікарю співа­ти: алилуя.

Ікос 6

Засяє в душі моїй, затьмареній скорботою і печаллю, світло благодатного втішення, і сер­це моє наповнюється веселістю і радістю, коли, безперестанними твоїми, святий Ангеле, наста­новами спонуканий, насмілююсь я, як митар, взивати до щедрого Бога, щоб Він був милости­вим і простив гріхи мої. Не замовкай же, наставнику мій, напоумлюючи і зміцнюючи мене взивати до тебе:

Радуйся, бо ти допомагаєш мені з любов’ю нести благе ярмо спасительного терпіння; ра­дуйся, бо ти укріплюєш мене упованням на Бога в бідах і напастях.

Радуйся, бо ти навчаєш мужньо переносити скорботи і хвороби; радуйся, бо ти відганяєш від мого серця всяку печаль і зневіру.

Радуйся, бо ти спонукаєш мене боротися про­ти ворога, який хоче уловити мене в сіті відчаю; радуйся, бо ти переконуєш мене вірити словам апостола, що всі, хто бажатиме жити побожно, буде гнаний.

Радуйся, бо ти надихаєш мене прийняти об­раз терпіння і злостраждання пророків і апос­толів; радуйся, бо ти вказуєш мені для втішення на собор мучеників і сповідників, які под­визалися за Христа до пролиття своєї крові.

Радуйся, бо ти завжди представляєш душев­ним моїм очам страждання Самого Спасителя і Господа; радуйся, бо ти насолоджуєш моє сер­це надією на майбутню нагороду.

Радуйся, бо ти оживляєш душу мою радіс­ним очікуванням вічних благ; радуйся, благий і постійний мій утішителю.

Радуйся, Ангеле Господній, Невсипний Охоронителю мій.

Кондак 7

Бажаючи всім людям спастися, премилосердний мій Сотворитель послав тебе, Ангела Сво­го, як вірного сторожу і вихователя в добрі у всьому житті моєму, щоб ти всюди допомагав святим твоїм натхненням, захищаючи від підступів диявола і приготовляючи мене доб­рими ділами ввійти з мудрими дівами в Небесний чертог з прекрасною божественною піснею: алилуя.

Ікос 7

Нову благодать показує Господь і Владика мій на мені, недостойному і більше за всіх гріш­ному Своєму рабі, бо, нехтуючи моїми лютими і тяжкими провинами, не погубив мене з моїми беззаконнями навіть до теперішнього часу, але, довготерплячи, милостиво чекає мого навернен­ня і сердечного покаяння. Вірую, благий Охоронителю мій, що твоїм постійним перед Богом за мене заступництвом дотепер я охоронений; тому, любов’ю до тебе спонуканий, взиваю:

Радуйся, бо ти зберігаєш мене від остаточно­го потоплення в бурхливому морі цього життя; радуйся, бо ти витягуєш мене рукою твоєї до­помоги із рову моїх беззаконь.

Радуйся, бо ти струшуєш гріховний сон душошкідливого мого лінивства; радуйся, бо ти осяюєш світлою твоєю присутністю розум мій, за­тьмарений нехтуванням.

Радуйся, бо ти допомагаєш мені молитвами твоїми запалювати холодне і майже погасле моє серце; радуйся, бо ти на славословіє Бога завжди мене піднімаєш.

Радуйся, бо ти налаштовуєш мій голос на піснеспіви, якими достойно і праведно є хвалити Творця всього; радуйся, бо ти навчаєш мене прославляти Господа мого не тільки вустами, але і серцем.

Радуйся, бо ти надихаєш мене на виконання Його пресвятої волі; радуйся, бо ти намагаєшся навчити мене самозречення і відречення від моєї злої волі.

Радуйся, бо ти щиро бажаєш мені придбати глибину, простоту і лагідність ягняти; радуйся, бо ти клопочешся про дарування мені незлоб­ливості дитини і старечої досвідченості в добрі.

Радуйся, Ангеле Господній, Невсипний Охоронителю мій.

Кондак 8

Подорожнім і прибульцем я є на землі цій: житіє моє марне і короткочасне; я ж, окаян­ний, ніколи не сприймаю розумом невідомість смерті і не думаю про Страшний суд, на якому маю стати перед Праведним Суддею і дати від­повідь за всяке діло і слово. Тому благаю тебе, душі моєї охоронителя: пробуди мене швидко від гріховного сну, щоб не застав мене час смерті неготовим і щоб сподобився я виблагати у всемилостивого Бога прощення моїх беззаконь і голосом радості співати Йому: алилуя.

Ікос 8

Господь усіх і Сотворитель мій, коли визна­чить мені преставитися від цього життя, ти, бла­гий Охоронителю мій, передбачаючи страшні муки, що приготовлені духам злоби і нерозкая­ним грішникам і які чекають на мене, покрий мене крилами твого милосердя, як орел пташе­нят своїх, і коли настане час відійти духові моє­му, щоб я побачив тебе, який стоїть біля мене і відганяє лютих ворогів моїх. Про це зі звору­шеністю благаю тебе, так промовляючи:

Радуйся, що представляєш моїм духовним очам гіркий і страшний час смерті; радуйся, бо ти завжди нагадуєш мені про той неминучий і невідомий час.

Радуйся, бо ти навчаєш мене дивитися на кож­ний день, як уже на останній день мого життя; радуйся, бо ти готуєш мене кожний час до ви­ходу в інший світ.

Радуйся, бо ти народжуєш у мені душевну розчуленість і сердечне скрушення; радуйся, бо ти завжди бажаєш, щоб я хоч би наприкінці днів моїх покаявся.

Радуйся, бо ти заперечуєш мені любити світ і те, що у світі; радуйся, бо ти допомагаєш мені викорінювати із серця мого пристрасті до тлінного багатства.

Радуйся, бо ти показуєш, що блага земні ско­роминучі і тимчасові; радуйся, бо ти напоумлюєш мене, що вся краса світу цього подібна до польової квітки.

Радуйся, бо ти заперечуєш мені шукати сла­ви людської, як тіні, що проходить.

Радуйся, Ангеле Господній, неусипний Охоронителю мій.

Кондак 9

Усякий гріх вчинив я у цьому житті, і життя моє проходить у великій суєті, до кінця набли­жається; вороги ж мої нападають на мене, жадаючи схопити мене і скинути у глибину пекла. Тому молюся тобі, благий Ангеле мій: будь моїм захисником, коли проходитиму люті митарства, і безбідно доведи мене до воріт Царства Небес­ного, де чини Ангельські радісно зустрічають тих, що викликують: алилуя.

Ікос 9

Красномовний язик не може висловити про все, що сотворив ти, святий Охоронителю мій, у всьому житті моєму; прийнявши душу мою від купелі святого хрещення, оберігав ти мене в дитинстві, вчив і напоумлював, коли я був отроком, оберігав мене від схильності до гріха у юному віці, навчав мене, коли я досяг зрілого віку, охороняв на всіх путях моїх навіть до ста­рості, викриваючи і втішаючи, всюди допома­гаючи і направляючи на путь спасіння. Ради цього подячно взиваю до тебе:

Радуйся, бо ти ніколи не позбавляєш мене твоєї помочі і заступництва; радуйся, бо ти, коли я встаю від сну, наставляєш мене дякувати Богові, Який укріплює мої сили.

Радуйся, бо ти навчаєш мене кожного дня освя­чувати молитвою початок; радуйся, бо ти забо­роняєш мені без молитви до всеблагого Промислителя сміливо самостійно щось починати.

Радуйся, бо ти намагаєшся знищити в моєму серці самовпевненість; радуйся, бо ти спону­каєш мене постійно промовляти устами і в думці тримати найсолодше ім’я Господа Ісуса Христа.

Радуйся, бо ти надихаєш мене говорити кож­ного часу язиком тільки потрібне і корисне; радуйся, бо ти утримуєш мене від марнослав­ства і багатослів’я, найбільше ж від кощунства.

Радуйся, бо ти завжди перебуваєш зі мною, коли я споживаю їжу, чи п’ю, чи щось інше роблю; радуйся, бо ти піклуєшся, щоб навчити мене стриманості в їжі і питві.

Радуйся, бо ти оберігаєш мене, коли я сплю, і відганяєш ворога, який хоче мене спокусити сонними мріяннями; радуйся, бо ти перешко­джаєш любострасним моїм стражданням і вкла­даєш в очі мої цнотливий сором.

Радуйся, Ангеле Господній, Невсипний Охоронителю мій.

Кондак 10

Спасти всіх прийшов Ти, Ісусе мій преблагий. У зворушенні благаю Тебе Твоїм милосердям простити безліч безмежних моїх злих вчинків, спонуканий до цього божественними благання­ми Твого безплотного служителя, якого Ти мені приставив з дитинства, як Чоловіколюбець, охоронителем, щоб я був достойним увійти в чертог Твоєї слави і з духами праведними співа­ти: алилуя.

Ікос 10

Стіною міцною завжди є ти для мене, святий Ангеле, проти хитрощів злобних ворогів моїх, які прагнуть моєї вічної загибелі і розслаблю­ють душу мою лінивством і самозабуттям. Благаю тебе, Охоронителю мій, щоб я сподобився за твоїм заступництвом при виході душі моєї з тіла бути причасником пречистого Тіла і святійшої Крові мого Спасителя, щоб, укріпившись цією нетлінною споживою і животворчим пит­вом, я безбоязно перейшов в інший світ, оспі­вуючи тебе, мого благодійника:

Радуйся, бо тобі дано владу і силу відганяти від мене нападіння демонів; радуйся, бо ти при­йняв від Бога кріпкість на перемогу над неви­димими моїми ворогами.

Радуйся, бо ти можеш позбавити мене уся­ких злодійств і підступів диявола; радуйся, бо ти відганяєш від мене начальника гірких митарств, лютого мироправителя.

Радуйся, бо, огороджений твоєю присутністю, маю надію під час смерті не боятися темних облич злих духів; радуйся, бо, охоронюваний тобою, уповаю безбідно перейти повітряні ми­тарства.

Радуйся, бо, укріплений твоєю допомогою, очікую, що не буду затриманий перед вратами раю, жаданого мною; радуйся, бо твоє за мене заступництво сильне перед Богом, щоб не бути мені вкинутим у темряву безпросвітну.

Радуйся, бо ти завжди надихаєш мене уми­лостивляти Господа сльозами покаяння, щоб позбавитися геєни пекельної; радуйся, бо ти спонукаєш мене день і ніч молитися, щоб я не був посланим мучитися з демонами.

Радуйся, невідступний мій керівнику і вихо­вателю; радуйся, кріпкий мій заступнику і ско­рий помічнику.

Радуйся, Ангеле Господній, Невсипний Охоронителю мій.

Кондак 11

Спів цей, хоч і від моєї щирості приношу тобі, святий Охоронителю мій, знаю, що не є до­статнім для виявлення моєї сердечної подяки за всі блага, які ти сотворив мені і не перестаєш творити до цього дня і години; але і про те бла­гаю тебе, щоб ти умилостивив спільного мого і твого Сотворителя, щоб на Страшному суді Своє­му Він позбавив мене стояння ліворуч і сподо­бив зі всіма святими співати Йому: алилуя.

Ікос 11

Світильник мій погас, бо нема єлею добрих діл, щоб запалити його; і де опинюсь я, окаян­ний, обтяжений сном гріховним, коли несподі­вано застане мене опівніч, час кончини моєї? Але нехай не почую і я, як нерозумні діви, суво­рого голосу Жениха: не знаю тебе! Допоможи і мені, Невсипний Охоронителю мій, наповнити сосуди душі моєї єлеєм добрих діл, а найбільше милосердям і смиренням. Нині ж прийми від мене спів цей:

Радуйся, бо ти завжди надихаєш мене мати в душі єдиного Господа; радуйся, бо ти оновлюєш у моєму серці любов до Нього преблагого.

Радуйся, бо ти спонукаєш мене любити Його, Сотворителя, всім серцем і помислами; радуй­ся, бо ти нагадуєш постійно мені про богоугод­ну любов до ближніх моїх.

Радуйся, бо ти навчаєш мене любити їх не словом чи язиком, а ділом і істиною; радуйся, бо ти вкладаєш у мене осясання допомогти їм у всіх потребах їхніх.

Радуйся, бо ти наставляєш мене захищати покривджених і втішати скорботних; радуйся, бо ти схиляєш мене давати від достатків своїх бідним і потребуючим.

Радуйся, бо ти надихаєш мене, за заповіддю Спасителя, і душу мою бути готовим віддати за друзів своїх; радуйся, бо ти закриваєш очі мої, щоб не бачити гріхів брата мого.

Радуйся, бо ти не попускаєш мене осуджува­ти ближнього мого, який спокусився на гріх; радуйся, бо ти забороняєш мені довіряти наклепникам на товариша мого.

Радуйся, Ангеле Господній, Невсипний Охоронителю мій.

Кондак 12

Благодать дана тобі від Всемогутнього Бога, святий покровителю мій, щоб охороняти мене на всіх путях моїх, щоб не спіткнулася моя нога об камінь якоїсь спокуси до тих пір, поки ти не представиш мене спасенним Христу Богу, Йому ж невмовкно всі сили Небесні взивають: алилуя.

Ікос 12

Оспівую твоє достохвальне милосердя і ве­лику поблажливість, швидкодіючий розуме, безплотний слуго Господній, бо ти не гребуєш гріховним моїм смородом і не перестаєш при­носити за мене, недостойного, святі молитви твої до святійшого престолу Триіпостасного Бога, щоб не загинути мені повіки, але успад­кувати Царство Небесне. Благозволь же при­йняти від душевної моєї скарбниці приносимі тобі піснеспіви:

Радуйся, бо ти відриваєш мене від гріхів зга­дуванням про грядущий Суд Божий; радуйся, бо ти надихаєш мене підготов лювати душу мою, як наречену, до зустрічі прекрасного Жениха Христа.

Радуйся, бо ти завжди бажаєш зробити мене достойним весільного чертогу Його; радуйся, бо ти завжди вчиш мене запалювати світильник душі моєї, щоб я з мудрими дівами — душами праведними ввійшов у нього.

Радуйся, бо ти спонукаєш мене скинути грі­ховну одежу мою; радуйся, бо ти допомагаєш мені одягнутися в ризу непорочності і чистоти.

Радуйся, бо ти клопочешся, щоб я сподобився на Страшному суді Христовому стати праворуч Його; радуйся, бо ти благаєш благосердя Боже, щоб Він причислив мене до собору обраних Своїх.

Радуйся, бо ти спонукаєш до молитви до Гос­пода і співжителів твоїх Небесних, щоб Він осе­лив мене з ними у Царстві Своїм; радуйся, доб­рий і бадьорий Охоронителю мій.

Радуйся, теплий за мене грішника молитве­нику і благий предстоятелю; радуйся, після Господа Бога і Пресвятої Богородиці кріпке моє уповання.

Радуйся, Ангеле Господній, Невсипний Охоронителю мій.

Кондак 13

О преславне і розумне світло, Ангеле Божий! Прийми подячний цей і благальний спів, і коли я повинен буду постати від землі на суд, пока­жи тоді твоє милосердя на мені грішному: стань переді мною тихим і радісним, надією на спасіння відігнавши від мене мій страх, щоб я спо­добився в райських оселях разом з тобою на­віки-віків оспівувати предвічного Царя Слави: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

Молитва до Ангела-Охоронителя

О святий Ангеле, Охоронителю і покровите­лю мій благий! Скрушеним серцем і болісною душею стою перед тобою, благаючи: почуй мене, грішного раба твого (ім’я), що з гучним волан­ням і гірким плачем взиваю; не пом’яни безза­конь і неправд, якими я окаянний прогнівляю тебе в усі дні і години, і творю себе мерзенним перед Сотворителем нашим Господом; будь до мене милосердним і не відлучайся від мене скверного навіть до кончини моєї; розбуди мене від сну гріховного і сприяй твоїми молитвами останок життя мого без пороку пройти і ство­рити плоди, достойні покаяння; найбільше ж збережи мене від смертельних гріховних падінь, щоб я не загинув у відчаї і щоб не радувався ворог через мою загибель. Знаю воістину і вус­тами сповідую, що немає такого друга і предстоятеля, захисника і поборника, як ти, святий Ангеле; стоячи перед престолом Господнім, мо­лишся за мене негідного і більше за всіх грішно­го, щоб не взяв преблагий Господь душі моєї в день, несподіваний для мене, і в день творіння зла. Не переставай же умилостивляти премилосердного Господа і Бога мого, щоб Він про­стив мої гріхи, які я вчинив у всьому житті моєму ділом, словом і всіма моїми почуттями, і якими Він знає путями спас мене; нехай пока­рає мене тут з великого Свого милосердя, але нехай не викриває і не карає мене там за Своїм нелицемірним правосуддям; щоб Він сподобив мене принести покаяння, з покаянням же до­стойно прийняти божественне причастя — про це більше за все благаю і такого дару щиро бажаю. У страшну ж годину смерті будь не­відступним від мене, благий Охоронителю мій, проганяючи темних демонів, які мають устрашати тремтячу душу мою; захисти мене від їхнього уловлення, коли я маю проходити повітряні митарства, щоб я, охоронюваний тобою, безбідно досяг жаданого мені раю, де собори святих і величне ім’я в Тройці славленого Бога, Отця, і Сина, і Святого Духа, Йому ж подобає честь і поклоніння навіки-віків. Амінь.


Акафіст Пресвятій Богородиці на честь
Її чудотворної ікони «Невпивана Чаша»
| Зміст | Акафіст пророку Божому Іллі

1 відгук
to «Акафіст святому Ангелу-Охоронителю»
  1. Олександр сказав:

    Ангеле Божий, Охоронителю мій, моли Бога за мене!


Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору