«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитвиАкафістник. Том ІІ

Акафіст Пресвятій Богородиці на честь Її чудотворної ікони «Цілителька»

Кондак 1

Обраній від усіх родів Пресвятій Діві Богоро­диці, що явилася колись хворому клірику, щоб зцілити його від лютої хвороби, похвальний приносимо спів; Ти ж, Всемилостива Владичи­це, що маєш державу непереможну, від усяких бід, і скорбот, і хвороб визволи нас, що взиваємо до Тебе:

Радуйся, Благодатна, Цілителька душ і тіл наших.

Ікос 1

Архангел Гавриїл, сповіщаючи Пречистій Діві Марії про безсіменне зачаття від Неї Сина Бо­жого, промовив: «Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою, благословенна Ти в жонах»; ми ж, грішні, голосу архангела насмілюємось уподіб­нитися, з вірою, любов’ю і благоговінням співає­мо такі пісні:

Радуйся, з початку віків Ти наперед обрана бути Основою нашого спасіння; радуйся, різно­манітно пророками проречена.

Радуйся, Невісто неневісна, що зачала Сина від Духа Святого; радуйся, Мати, що в Різдві і після Різдва перебуваєш Дівою.

Радуйся, Того, Хто одягається світлом як ри­зою, Ти пеленами повивала; радуйся, бо Ти годувала молоком Того, Хто годує Небесних і земних Своєю благодаттю.

Радуйся, на руках Твоїх Ти носила Вседер­жителя; радуйся, бо Ти мала піклування про Промислителя всього творіння.

Радуйся, бо Ти більше за всіх Ним превознесена; радуйся, чесніша і славніша без порівнян­ня за всі Небесні сили.

Радуйся, Благодатна, Цілителька душ і тіл наших.

Кондак 2

Пречиста Владичице, бачачи старання і бла­гоговіння клірика Вікентія, який кожного дня схиляв коліна перед чесним Твоїм образом і архангельське привітання Тобі приносив, при­йняла таке його благодогоджання і дарувала йому у дні хвороби несподіване і дивне з ложа вставання. Тому і ми схиляємо коліна душ і тіл наших перед цілительним Твоїм образом, Владичице наша Богородице, і, згадуючи див­не явлення хворому клірику, взиваємо до Сина Твого і Бога нашого: алилуя.

Ікос 2

Зрозумівши чудесне зцілення від тяжкої не­дуги, клірик Вікентій піднявся з убогого ложа свого, пішов у церкву і там похвальними піснями прославив тебе, Цілительку усіх хворих. Прийми і від нас, Мати Божа, ці благохваління:

Радуйся, від воріт смертних безнадійно хво­рих Ти до життя повертаєш; радуйся, бо Ти співстражданням до страждалих переповнена.

Радуйся, уражених різними недугами Ти чудесно зціляєш; радуйся, у всіх скорботах і печалях Небесну відраду в серця наші Ти вливаєш.

Радуйся, любов’ю до Бога і ближніх Ти нас надихаєш; радуйся, від спокус світу цього, що розтлівають душу і тіло, Ти охороняєш.

Радуйся, бо Ти швидко чуєш тих, хто старан­но до Тебе молиться; радуйся, бо Ти виточуєш великі милості і щедроти тим, хто любить Тебе.

Радуйся, тим, хто уповає на Тебе, все потрібне в житті цьому Ти даруєш; радуйся, тих, хто ублажає Тебе, у грізний час смерті Ти не зали­шаєш.

Радуйся, Благодатна, Цілителька душ і тіл наших.

Кондак 3

Силою, даною Тобі, Царице і Владичице, свята ікона Твоя виточує невичерпні зцілення тим, що страждають на різні недуги і з несумнівною ві­рою до неї вдаються, до Бога ж взивають: алилуя.

Ікос 3

Маючи велику любов до роду християнсько­го і Материнське піклування про нього, всім, хто просить у Тебе допомоги і заступництва, Ти всяке благе прохання швидко виконуєш. Заради цього Тобі, всемогутній Заступниці і швидкій Помічниці, приносимо похвали ці:

Радуйся, скорботних Утіхо; радуйся, безна­дійних Надіє.

Радуйся, тих, хто трудиться, Поміч і Укріп­лення; радуйся, убогих Одіяння.

Радуйся, голодних Годувальнице; радуйся, гнаних і покривджених Заступлення.

Радуйся, тих, хто кривдить, Устрашіння; ра­дуйся, в християнській вірі Наставнице.

Радуйся, Знайдення загиблих; радуйся, Заступнице спасіння грішних.

Радуйся, Благодатна, Цілителька душ і тіл наших.

Кондак 4

Бурі пристрастей і похотей — бісівських спо­кус позбав нас, Премилостива Богородице, укріпи і збережи в нас до кінця життя нашого віру православну і відданість святій Церкві, щоб ми могли безперешкодно співати Господу Богу: алилуя.

Ікос 4

Чує Господь на Небесах Твої за нас молитви, всеблага Владичице, виконує швидко всяке прохання Твоє; знаючи про таку Матірню сміливість до Сина Твого Ісуса Христа, всі до Тебе звертаємося і щиро благаємо Тебе: заступайся за нас, багатогрішних рабів Твоїх, перед Всемо­гутнім Сотворителем нашим, щоб Він не погу­бив нас із беззаконнями нашими, але щоб Він подав прощення гріхів нам, що взиваємо до Тебе із глибини душі:

Радуйся, Заступнице перед Богом, що світ від бід спасає; радуйся, Сина Твого на милість до нас, недостойних, Ти схиляєш.

Радуйся, від запалення вогняного росою моли­тов Твоїх Ти позбавляєш; радуйся, удари блис­кавки і грому від голови нашої Ти відводиш.

Радуйся, грішним Ти даруєш сміливість пе­ред Богом; радуйся, знеможеним у напастях, скорботах і спокусах Ти швидко допомагаєш.

Радуйся, юродиву мудрість світу цього Ти посоромлюєш; радуйся, путі спасіння заблудлим Ти показуєш.

Радуйся, Ти завжди перебуваєш з тими, хто в пості, молитві і богомислії перебуває; радуйся, блага земні, суєтні, що швидко минають, Ти зневажати нас навчаєш.

Радуйся, до Небесних і вічних скарбів Ти ро­зум і серце наше підносиш.

Радуйся, Благодатна, Цілителька душ і тіл наших.

Кондак 5

Світло Небесне осяяло дім хворого клірика, коли предстала Ти, Преблага Владичице, дарувати йому зцілення від тяжкої хвороби. О Пре­свята Владичице Богородице, просвіти затьма­рені многими гріхами душі наші і подай зцілення хворим тілам нашим, щоб, прославляючи Твої милості, ми радісно взивали до Бога: алилуя.

Ікос 5

Бачачи Тебе, Владичицю Богородицю, що стоїть перед вогневидним престолом Пресвятої Тройці і благає за християн, Небесні сили і всі святі, що від віку Богу вгодили, невмовкними славослов’ями ублажають Тебе. Ми ж, грішні, на землі любов’ю до Тебе натхнені, насмілює­мось оспівувати Тебе так:

Радуйся, Матірньою любов’ю Ти весь христи­янський світ обіймаєш; радуйся, всіх вірних блага заступнице.

Радуйся, велика Споборнице тих, хто веде боротьбу проти мирських і душозгубних спо­кус; радуйся, від усякої злоби і ворожнечі Ти миром і любов’ю огороджуєш.

Радуйся, всіх, хто вдається під покров Твій, Ти приймаєш; радуйся, наставнице цнотливості і стриманості.

Радуйся, подвижників благочестя до горнього Єрусалима Провіднице; радуйся, душозгуб­них єресей і розколів Викоренителько.

Радуйся, душокорисних знань Подателько; радуйся, швидка в бідах і печалях Утішителько.

Радуйся, Благодатна, Цілителька душ і тіл наших.

Кондак 6

Проповідує свята Православна Церква без­ліч чудес Твоїх, великі Твої милості, Всеблага Владичице, бо Ти міста і села огороджуєш, обителі чернечі і домівки благочестивих рабів за­хищаєш, покривджених заступаєш і все благе і душокорисне посилаєш усім, хто прославляє Тебе і Сину Твоєму співає: алилуя.

Ікос 6

Світло красується тут, Владичице Богороди­це, чудотворна Твоя ікона, названа Цілитель­кою, проганяючи від усіх вірних темряву спокус і напастей, і виточує безліч зцілень. Заради цього у зворушенні взиваємо до Тебе:

Радуйся, невиліковних хвороб Ти подаєш швидке зцілення; радуйся, від усяких бід і скор­бот Ти визволяєш.

Радуйся, Ти гріховні пристрасті приборкуєш; радуйся, тих, хто хитається у православній вірі, Ти укріпляєш.

Радуйся, Ти виливаєш благодатне утішення в серця боголюбиві; радуйся, надією благ Небесних Ти усолоджуєш душі вірних.

Радуйся, у добрих ділах мати успіх Ти нам допомагаєш; радуйся, від видимих і невидимих ворогів Ти нас захищаєш.

Радуйся, благодаттю Твоєю Ти упалих підні­маєш; радуйся, страх Божий у серця наші Ти вселяєш.

Радуйся, всі благі прохання наші Ти швидко виконуєш.

Радуйся, Благодатна, Цілителька душ і тіл наших.

Кондак 7

Бажаючи явити милосердя Твоє невимовне, Ти дарувала нам, всеблага Богородице Діво, чудотворну Твою ікону, названу Цілителькою, щоб усі, хто приходить до неї з вірою, від хво­роб визволялися і сподоблялися всякого утішення; заради цього взиваємо через Тебе до Бога: алилуя.

Ікос 7

Дивні і преславні діла Твої, Всенепорочна Владичице, бо всім багатим і убогим, здоровим і хворим, які зі щирою молитвою перед цілительним Твоїм образом звертаються, все благе кожному по потребі і в міру віри і любові Ти подаєш; тому і ми не утаюємо Твоїх благодіянь, але, подячно прославляючи Твої милості, про­мовляємо до Тебе так:

Радуйся, глухих Слухання; радуйся, сліпих Прозріння.

Радуйся, німих Промовляння; радуйся, куль­гавих Ходіння.

Радуйся, прокажених Очищення; радуйся, розслаблених Укріплення.

Радуйся, від злих і лукавих духів Визволен­ня; радуйся, після Бога наше Пристановище і Заступлення.

Радуйся, від недолі, печалей і бід повне Ви­зволення; радуйся, пристрасть до тлінного ба­гатства Ти викорінюєш.

Радуйся, шукати багатство нетлінне на Небесах Ти навчаєш.

Радуйся, Благодатна, Цілителька душ і тіл наших.

Кондак 8

Подорожні і прибульці у світі цьому скорбот­ному і неспокійному, ми вічної Небесної вітчиз­ни шукаємо і Тебе, Царицю Приснодіву Бого­родицю, смиренно просимо: веди нас путями спасительних заповідей Сина Твого Христа Бога нашого, щоб, позбавившись сітей невидимого ворога, ми змогли безперешкодно співати Все­держителю Богу: алилуя.

Ікос 8

Увесь світ християнський ублажає Тебе, Всенепорочна Діво, похвальними голосами; усім вір­ним, а найбільше хворим, утішительним є диви­тися на всечесну ікону Твою, названу Цілителькою. О предивна Владичице Богородице, прий­ми і наші зворушені благохваління такі:

Радуйся, Радосте наша; радуйся, Доброто не­вимовна.

Радуйся, Висото чеснот; радуйся, Глибино смирення.

Радуйся, Невичерпне Джерело милостей і щедрот; радуйся, Духмяна Квітко дівства і чис­тоти.

Радуйся, віри християнської Утвердження; радуйся, нечестя Викривання.

Радуйся, Гоніх сил Похвало; радуйся, усіх праведних Славо.

Радуйся, Благодатна, Цілителька душ і тіл наших.

Кондак 9

Усе уповання на Тебе покладаємо, Мати Божа, і в скорботах і хворобах ми вдаємося з вірою і благоговінням до святої Твоєї ікони, чекаючи від неї одержати швидку утіху і зцілення. О Пресвята Царице Богородице, споглянь на нас милостиво, смиренних рабів Твоїх, і прискор здійснення всього, що на користь нам у цьому житті і майбутньому, щоб, прославляючи Твоє благосердя, співали Творцеві Богу: алилуя.

Ікос 9

Красномовці багатослівні не можуть достой­но прославити Тебе, Пречисту Діву, чеснішу від херувимів і славнішу від серафимів, що безсіменно народила Спаса душ наших. Ми ж, хоч і немічні, однак любов’ю до Тебе переможені, відкриваємо недостойні уста наші на похвалу Тобі таку:

Радуйся, чудес Христових Початку; радуйся, Сповнення всіх пророцтв.

Радуйся, Ти чистотою Своєю ангелів перевер­шила; радуйся, дівство і народження у Собі див­но Ти з’єднала.

Радуйся, в обох непорочно і свято Себе зберег­ла; радуйся, Мати Сина Божого і Бога Вишнього.

Радуйся, упалому людству Ти відкрила вхід у Царство Небесне; радуйся, тихе пристановище від бур тим, хто плаває по житейському морю.

Радуйся, Богом дарована відрадо стражден­ним; радуйся, бо Ти сяєш благодаттю і славою предивних знань і чудес.

Радуйся, Благодатна, Цілителька душ і тіл наших.

Кондак 10

Спасти бажаючи весь рід людський від безза­конь і вічної муки, Чоловіколюбець Господь дарував Тебе, Матір Свою, на поміч, покров і захист віруючим у Нього; прославляючи таке милосердя до нас, грішних, подячними серцем і вустами взиваємо Йому: алилуя.

Ікос 10

Стіна ти незборима і заступництво кріпке, Богородице Діво, всім, хто з молитвою до Тебе звертається. Тому і нас, недостойних, охорони від лютих хвороб і від усяких злих обставин і подай у ділах благовчасну допомогу і укріплення всім, що взивають до Тебе:

Радуйся, Заступлення наше і Похвало; радуй­ся, Охоронителько наша і Утвердження.

Радуйся, Відрадо наша і дивне про нас Піклу­вання; радуйся, відоме наше Пристановище у всіх скорботних обставинах.

Радуйся, немовлят Виховання; радуйся, юних Наставнице у цнотливості.

Радуйся, подружжям Ти подаєш любов і зла­году; радуйся, благоговійних старців Ти приво­диш до мирної кончини.

Радуйся, вірних пастирів святої Церкви Ти укріпляєш і напоумлюєш; радуйся, ченців, що подвизаються, Клопітнице їхнього вічного радування.

Радуйся, тих, хто у світі побожно живе, Ти не залишаєш Своїм заступництвом.

Радуйся, Благодатна, Цілителька душ і тіл наших.

Кондак 11

Співи і благання зворушені наші, що прино­сяться перед цілительним Твоїм образом, при­йми, Приснодіво Богородице, і сподоби до кінця життя нашого єдиному Богові співати: алилуя.

Ікос 11

Світлосяйно сяє чудотворна ікона Твоя, Мати Божа, виточуючи вірним потоки благодатних зцілень, настановляючи тих, що блукають у темряві гріхів, на світлу путь чеснот і спасін­ня. Заради цього взиваємо до Тебе такими по­хвальними піснями:

Радуйся, осіненням Твоєї ікони силу ворожу від усіх Ти відганяєш; радуйся, всім, хто вдаєть­ся до Тебе в скорботах, недолі і хворобах, Ти швидке утішення і зцілення подаєш.

Радуйся, Чудо чудес, Провіднице Владичице, Ти на путь спасіння наставляєш; радуйся, мирне влаштування тим, хто в бурі напастей перебу­ває, Ти даруєш.

Радуйся, чистотою Твоєю Ти чистоти життя нас навчаєш; радуйся, лукавих, гордих і гнів­ливих людей Ти напоумлюєш.

Радуйся, праву віру і страх Божий у нас Ти вселяєш; радуйся, світлом Христового вчення темряву невір“я Ти проганяєш.

Радуйся, смуток помислів сумнівних Ти відда­ляєш; радуйся, всіх духовних дарів Щедра По­дателько.

Радуйся, Благодатна, Цілителька душ і тіл наших.

Кондак 12

Благодаттю і щедротами Твоїми, всемилосердна Владичице, не залишаєш Ти християн право­славних, даруючи скорботним утішення, покрив­дженим заступництво, хворим і всім сущим у бідах різноманітних визволення; заради цього прославляючи Тебе, подячно взиваємо до Бога: алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи Твої невимовні милості і чудеса, явлені нам, недостойним, схиляємо коліна пе­ред цілительним Твоїм образом, Богородице Приснодіво, благаємо Тебе старанно: подай нам мир, тишу і благу кончину і не залиш без Твоєї помочі і заступництва у другому пришесті Сина Твого і Бога нашого всіх, хто з розчуленістю приносить Тобі ці похвали:

Радуйся, тих, хто впав у смуток і відчай, Ти укріпляєш надією спасіння; радуйся, Ти пута гріховні розриваєш.

Радуйся, праведний на нас гнів Божий Ти на милість перетворюєш; радуйся, земне життя наше Ти добре влаштовуєш.

Радуйся, від небезпечних обставин Ти нас визволяєш; радуйся, в час кончини всім нам Ти швидка помічниця.

Радуйся, тих, хто шанує Тебе, Ти на повітря­них митарствах заступаєш; радуйся, тим, хто любить Тебе, Ти врата райські відкриваєш.

Радуйся, тих, хто прославляє Тебе, Ти вічно­го блаженства в Царстві Небеснім сподобляєш; радуйся, тих, хто не шанує Тебе, Ти перед усіма посоромлюєш.

Радуйся, Державна Скоропослушнице наша в час тяжких випробувань.

Радуйся, Благодатна, Цілителька душ і тіл наших.

Кондак 13

О Всехвальна Мати Найсолодшого Господа нашого Ісуса Христа, милостиво прийми це мале моління наше, позбав нас від усякої напасті, хвороби і несподіваної смерті і сподоби нас бути спадкоємцями Царства Небесного і зі всіма святими співати Сину Твоєму і Богу нашому: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

Молитва до Пресвятої Богородиці

О Пресвята Владичице, Царице Богородице, вища за всі Небесні сили і святіша за всіх свя­тих! Припадаємо і поклоняємося Тобі перед всечесним цілительним образом Твоїм, згаду­ючи дивне явлення Твоє болящому клірику Вікентію, і старанно благаємо Тебе, всесильну роду нашого Заступницю і Помічницю: як у давнину Ти подала зцілення тому клірику, так і нині зціли наші душі і тіла, що хворіють гріховними ранами і різноманітними пристрастями; визволи нас від усяких напастей, бід, скорбот і вічного осудження. Збережи від душозгубних вчень і невір“я, від улесливих і несподіваних підступів невидимих ворогів. Подай нам хрис­тиянську кончину безболісну, мирну, неосоромлену, Святих Таїн причасну. Сподоби нас на непідкупному судилищі Христовому стати пра­воруч Всеправедного Судді і почути блаженний Його голос: прийдіть, благословенні Отця Мого, успадкуйте приготоване вам Царство від ство­рення світу. Амінь.


Акафіст Пресвятій Богородиці перед
Її чудотворною іконою «Утамуй мої печалі»
| Зміст | Акафіст Пресвятій Богородиці на честь
Її чудотворної ікони «Невпивана Чаша»

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору