«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитвиАкафістник. Том ІІ

Акафіст Пресвятій Богородиці на честь Її чудотворної ікони «Навпивана Чаша»

Кондак 1

Непереможне і дивне визволення дарувало­ся нам — Твій образ чесний, Владичице Бого­родице, бо, визволившись явленням його від недуг душевних і тілесних і скорботних обставин, подячні хваління приносимо Тобі, всемилостива Заступнице. Ти ж, Владичице, «Невпиваною Чашею» нами названа, схилися благосердно до наших зітхань і волань сердечних і визволення подай тим, хто страждає від неду­ги пияцтва, щоб ми з вірою взивали:

Радуйся, Владичице, Невпивана Чаше, що духовну спрагу нашу втамовуєш.

Ікос 1

Ангельські чини і праведників собори безпе­рестанно прославляють Тебе, Царицю Богородицю, Заступницю за багатогрішний рід християнський, що занурений у беззаконнях і пе­ребуває у гріхах, бо на утішення і спасіння Ти даруєш йому милість Свою через різноманітні чудотворні ікони Твої, їх же як зірки Небесні по всій землі нашій бачимо; до одного з цих образів, «Невпиваною Чашею» названого, припадаючи, із глибини серця взиваємо до Тебе:

Радуйся, неприступного Божества Оселе; ра­дуйся, безперестанне людей Здивування.

Радуйся, скорботами Ти гріхи наші очища­єш; радуйся, печалями Ти наші немочі лікуєш.

Радуйся, милість Свою через чудотворні Твої ікони Ти нам Звище посилаєш; радуйся, явлен­ням їх наші скорботні серця Ти звеселяєш.

Радуйся, Предивне всіх з Богом Примирення; радуйся, від геєни вічної Визволення.

Радуйся, Владичице, Невпивана Чаше, що духовну спрагу нашу втамовуєш.

Кондак 2

Пречиста Владичиця, бачачи сердечні скор­боти, душевні муки, щире покаяння людей, охоплених згубним пороком пияцтва, благозволила богоспасенному місту Серпухову явити милість Свою явленням предивного образа Сво­го «Невпивана Чаша», щоб усі, хто до нього припадає з вірою і скрушеним серцем, отри­мавши зцілення від тяжкої недуги своєї, із гли­бини душі взивали до Бога: алилуя.

Ікос 2

Зрозумівши триразове явлення преподобно­го Варлаама і його повеління йти у богоспасен­не місто Серпухов, один чоловік, одержимий пристрастю пияцтва, знайшов там у монастирі ікону Твою святу, названу «Невпивана Чаша». Ми ж, бачачи таке за нас грішних піклування, з благоговінням взиваємо до Тебе:

Радуйся, через побожних людей Ти відкри­ваєш грішним славу чудес Твоїх; радуйся, Про­віднице Прозорлива, що путь спасіння їм пока­зуєш.

Радуйся, Всеблага наша Наставнице, що лю­бов’ю Своєю нас приваблюєш; радуйся, за всі благодіяння Твої дякувати нас навчаєш.

Радуйся, скорботу нашу Ти на радість пере­творюєш; радуйся, несумнівною надією нас зве­селяєш.

Радуйся, згубні пристрасті наші руйнуєш; радуйся, благим намірам сприяєш.

Радуйся, Владичице, Невпивана Чаше, що духовну спрагу нашу втамовуєш.

Кондак 3

Сила Вишнього і благодать Владичиці укрі­пили одного чоловіка, який страждав на неду­гу пияцтва, коли він, маючи розслаблені ноги, пішов у місто Серпухов, виконуючи повеління Богоматері, сказане через преподобного Вар­лаама. Прийшовши у місто, він знайшов ікону Пречистої Богородиці і зразу ж зцілився від недуги своєї, душевної і тілесної, і з глибини душі подячно взивав до Бога: алилуя.

Ікос 3

Маючи Джерело Невичерпне, Невпивану Чашу Небесних дарувань, не тільки люди міста Серпухова, але і всі православні християни інших міст і сіл, що приходять до Твого предивного образа, названого «Невпивана Чаша», і перед ним отримавши зцілення, припадаючи, подяч­ними вустами взивають до Тебе:

Радуйся, Купеле, в якій усі наші скорботи занурюються; радуйся, Чаше, від якої ми при­ймаємо радість нашого спасіння.

Радуйся, наші немочі душевні і тілесні Ти лікуєш; радуйся, пристрасті наші силою моли­тов Твоїх Ти приборкуєш.

Радуйся, кожному, хто просить, по всякій по­требі Ти корисне даруєш; радуйся, незліченні щедроти Ти всім подаєш.

Радуйся, милості скарбницю Ти нам відкриваєш; радуйся, милосердя до упалих Ти виявляєш.

Радуйся, Владичице, Невпивана Чаше, що духовну спрагу нашу втамовуєш.

Кондак 4

Бурю сумнівних помислів маючи всередині, ті, що зі щирим покаянням приходять до Твого невимовного милосердя, одержимі пристрастю пияцтва, отримують зцілення і з глибини серця взивають до народженого від Тебе Спасителя нашого: алилуя.

Ікос 4

Господь, чуючи тяжкі скорботи, волання і плач дружин, стариць, дітей, родичі яких охоп­лені пристрастю пияцтва, дарував їм, Владичице, Твою ікону; від неї всі, хто вдається до неї, знаходять утішення і духовну радість і взи­вають до Тебе зі сльозами:

Радуйся, Агнице, що народила Агнця, Який взяв гріхи світу; радуйся, Чаше, що черпає нам радість із джерела безсмертя.

Радуйся, скорботних матерів утішення і ду­ховна радосте; радуйся, безнадійних надіє.

Радуйся, тих, хто звертається до Тебе, Благодатна Охороно; радуйся, скорботних Відрадо і Веселосте.

Радуйся, хвилювання пристрасті пияцтва Ти втихомирюєш; радуйся, руку допомоги Твоєї потребуючим Ти простягаєш.

Радуйся, Владичице, Невпивана Чаше, що духовну спрагу нашу втамовуєш.

Кондак 5

Як Боготічну зірку, чесну ікону Твою Ти нам показала, Владичице світу, дивлячись на яку, ми з вірою сердечною молимося Тобі, Богоро­дице, і промовляємо: зціли тих, хто страждає на пияцтво та іншу хворобу душевну і тілесну, вірних же навчи співати хвалу Богові: али­луя.

Ікос 5

Бачачи преславні чудеса і знамення предивні, що звершуються не тільки від Твоєї ікони, Богомати у місті Серпухові, але і від тих, що за подобою цієї ікони списані, припадаючи до них, ми смиренно взиваємо до Тебе:

Радуйся, Швидка Помічнице тих, хто старан­но до Тебе вдається; радуйся, бо Ти благосердно чуєш наші моління.

Радуйся, місто Серпухов благословенням Твоїм Ти осінила; радуйся, в краях московсь­ких славу чудес Твоїх Ти показала.

Радуйся, всім потребуючим Скарбе зцілень невичерпний; радуйся, тим, хто подвизався у тверезості, Всесильна Покровителько.

Радуйся, тим, хто веде боротьбу проти світу, плоті, диявола і пияцтва, Ти добре сприяєш; радуйся, за тих, хто в світі живе побожно, Ти старанно заступаєшся.

Радуйся, Владичице, Невпивана Чаше, що духовну спрагу нашу втамовуєш.

Кондак 6

Проповідуючи чудеса Твої, Богородице, які відбуваються від ікони Твоєї, названої «Невпи­вана Чаша», зі сльозами благаємо Тебе, Пречиста: визволи всіх нас від пристрасті до вина і від падіння гріховного, навчи нас стриманості, надихаючи нас співати Богові: алилуя.

Ікос 6

Засяяла Ти у світлості Божественної слави, Діво Богородице, дивлячись на Немовля, Превічного Бога, Господа нашого Ісуса Христа, Який у сосуді, як у невпиваній чаші, стоїть, як Тебе бачимо зображену на іконі Твоїй «Невпивана Чаша», таємниче нареченій, від якої Ти даруєш визволення від пияцтва тим, хто при­ходить з вірою; заради цього зі сльозами при­носимо Тобі невмовкними голосами таке:

Радуйся, бо Тобою радується і торжествує ангельський собор і людський рід; радуйся, бо Твоя слава перевершує похвали земні і Небесні.

Радуйся, таємничим зображенням Сина в со­суді Ти відкриваєш тайну Божественної Євха­ристії; радуйся, народженого Тобою Агнця, Який завжди споживається і ніколи не вичер­пується, Ти дивно нам показуєш.

Радуйся, Чаше життя і безсмертя, що до врат вічного життя нас приводиш; радуйся, джере­лом нетління і радості Ти напоюєш спраглі душі.

Радуйся, незліченною благістю Ти не зали­шаєш найбільш зневажених і відкинутих; ра­дуйся, із рову загибелі Ти витягуєш милосер­дям Твоїм безнадійних.

Радуйся, Владичице, Невпивана Чаше, що духовну спрагу нашу втамовуєш.

Кондак 7

Бажаючи подякувати Тобі, Владичице, за зцілення від недуги пияцтва, один чоловік прикрасив Твою предивну ікону, Богомати, що у місті Серпухові перебуває, із глибини серця співаючи Богові: алилуя.

Ікос 7

Нове чудо бачимо, Владичице, від святої Твоєї ікони: один раб Божий Стефан, що страждав від недуги пияцтва, вдавшись до Твого Материнського заступництва, позбавився своєї тяжкої недуги і, дякуючи Тобі, прекрасними дарами ікону Твою прикрасив і, припадаючи до неї, зі сльозами взивав до Тебе так:

Радуйся, Живоносне Джерело зцілень; радуй­ся, чаїне Небесна Божественних дарувань.

Радуйся, Ріко зцілень, що завжди течеш; ра­дуйся, Море, що всі наші пристрасті потопляєш.

Радуйся, тих, хто падає під тяжкістю гріха пияцтва, Ти Матерніми Твоїми руками підні­маєш; радуйся, подячні дари Ти не відкидаєш.

Радуйся, серця благочестивих людей Ти зве­селяєш; радуйся, всі благі наші прохання Ти виконуєш.

Радуйся, Владичице, Невпивана Чаше, що духовну спрагу нашу втамовуєш.

Кондак 8

Дивно і сумнівно для невіруючих слухати, як свята Твоя ікона «Невпивана Чаша» божествен­них зцілень виточує чудо. Ми ж, віруючи Твоє­му слову, Владичице, сказаному до першонаписаної Твоєї ікони: «Благодать Народженого від Мене і Моя нехай буде з цією іконою», — вірує­мо, що і ця ікона Твоя виточує Твою благодать. Тому, благоговійно поклоняючись, цілуємо її, взиваючи до Бога: алилуя.

Ікос 8

Усе уповання люди, що страждають від неду­ги пияцтва, покладають на Тебе, Владичице. Схилися до немочей і пристрастей наших, бо хто нас грішних виведе із рову загибелі і убо­гості духовної і тілесної, якщо не Ти, Владичи­це; заради цього, схиливши коліна перед пречистим Твоїм образом, взиваємо до Тебе так:

Радуйся, бо Ти благання грішних не відки­даєш; радуйся, тим, хто закликає Тебе, Ти Свою Небесну допомогу посилаєш.

Радуйся, глибину милосердя Твого Ти гріш­никам показуєш; радуйся, бо тих, хто у відчаї і безнадійності, Ти підбадьорюєш утішаєш.

Радуйся, одержимим пристрастю пияцтва Ти руку допомоги простягаєш; радуйся, терпеливих страждальців Ти благодатними дарами утішаєш.

Радуйся, недуги наші душевні і тілесні Ти лікуєш; радуйся, суєтні радощі світу цього зне­важати Ти нас навчаєш.

Радуйся, Владичице, Невпивана Чаше, що духовну спрагу нашу втамовуєш.

Кондак 9

Усяке єство ангельське здивувалося ділу Твого милосердя, Господи, бо Ти дарував грішному роду людському тверду Заступницю і Помічницю, Яка до наших немочей прихиляється і від гіркої недуги пияцтва визволяє, вірних же на­вчає співати Богу: алилуя.

Ікос 9

Красномовні люди не розуміють, як достой­но прославити славне явлення Твоєї ікони, Владичице; і ми, грішні, не можемо скверними вустами нашими принести достойну похвалу За­ступниці нашій. Однак, бачачи незліченні чу­деса, явлені Твоєю іконою, душею і серцем радіючи, Тобі промовляємо:

Радуйся, бо Ти від священного лика Твого чудеса виточуєш; радуйся, бо від бід і скорбот Ти швидко визволяєш.

Радуйся, тих, хто відкидає Тебе, Ти посоромлюєш; радуйся, тих, хто до Тебе звертається, Ти від усякого зла охороняєш.

Радуйся, лагідним сяянням Твоїм морок гріха і пристрастей наших розганяєш; радуйся, душі наші любов’ю до Тебе і Сина Твого Ти наповнюєш.

Радуйся, на стежки покаяння нас премудро Ти наставляєш; радуйся, про добру відповідь від Судді Праведного для нас Ти старанно клопочешся.

Радуйся, Владичице, Невпивана Чаше, що духовну спрагу нашу втамовуєш.

Кондак 10

Спасти бажаючи багатьох, хто страждає на недугу пияцтва, Ти, Богомати, дарувала дивну ікону Твою, щоб усі одержимі цією пристрастю вдавалися до чудотворного образа Твого і, отри­мавши зцілення, у зворушенні взивали до Бога: алилуя.

Ікос 10

Стіна і Щит Ти, Богомати, людям, що страж­дають на недугу пияцтва, і всім, хто старанно до Тебе вдається і ікону Твою святу благоговій­но шанує. Бо Її дарував нам Податель блага Господь на допомогу і лікування від згубної при­страсті, і цим надихає нас співати Тобі:

Радуйся, тих, хто у відчаї, Надіє і печалей наших Утамування; радуйся, хвороб душевних і тілесних Зцілення.

Радуйся, нашу скверну Твоєю чистотою Ти очищаєш; радуйся, Своєю благодаттю Ти нашу недостойність просвіщаєш.

Радуйся, наше земне тлінне тіло в нетлінне Ти одягаєш; радуйся, благання наші Твоїм за­ступництвом Ти підкріплюєш.

Радуйся, в немочах наших Ти нас утвер­джуєш; радуйся, хмару пристрастей, що нас об­лягає, Ти швидко розганяєш.

Радуйся, Владичице, Невпивана Чаше, що духовну спрагу нашу втамовуєш.

Кондак 11

Спів наш смиренний, що приносимо Тобі від по­вноти любові і старання, не зневаж, Чиста, і не відверни від тих, хто перебуває у відчаї і страждає на недугу пияцтва, лика Свого, але допоможи їм і нам очиститися бід усякої скверни гріховної, щоб ми могли достойно і праведно співати Богу: алилуя.

Ікос 11

Світлосяйну свічку бачимо Тебе, Пресвята Діво, бо Твій святий образ проганяє промінням благодаті Твоєї гріховний морок і наставляє на світлу путь чеснот тих, хто з вірою взиває до Тебе так:

Радуйся, заступництвом Твоїм Ти нас від сує­ти світу цього буремного визволяєш; радуйся, підступи пристрастей плотських відганяти Ти нам допомагаєш.

Радуйся, думку благу на серце наше Ти по­кладаєш; радуйся, нечисту совість нашу Ти просвіщаєш.

Радуйся, від мучительної недуги пияцтва Ти визволяєш; радуйся, до щирого покаяння і на­поумлення Ти закликаєш.

Радуйся, душі всіх озлоблених Ти пом’як­шуєш; радуйся, тих, хто закликає Тебе на поміч і ім’я Твоє прославляє, Ти спасаєш.

Радуйся, Владичице, Невпивана Чаше, що духовну спрагу нашу втамовуєш.

Кондак 12

Благодать Божа, притаманна іконі Твоїй, названій «Невпивана Чаша», притягує до неї, Владичице, всіх скорботних, знедолених, вдів і стариць, а найбільше всіх тих, хто страждає на недугу пияцтва, і не відходять ні з чим, Пречи­ста, від невпиваної чаші Твоїх Божественних дарувань, але невичерпні отримують зцілення від чудотворного Твого образа, Всеблага, і подяч­но співають Богу: алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи Твої чудеса і велику милість, яв­лені людям, одержимим пристрастю пияцтва, молимо Тебе, Владичице, спаси, і помилуй, і настанови нас на праву путь, і не залиш нас, що покрову Твого шукаємо і взиваємо до Тебе:

Радуйся, Ти всіх закликаєш до подвигу стри­мання від гріха пияцтва; радуйся, росою ми­лості Твоєї Ти визволяєш від пристрасті до вина.

Радуйся, тих, хто страждає від тяжкого гріха пияцтва, Ти Постійне Лікування; радуйся, біду­ючим у пристрастях Ти Швидка Помічниця.

Радуйся, малодушних Ти Дивна Бадьорість; радуйся, благодушних Ти Велика Радість.

Радуйся, гордих Ти смиряєш; радуйся, сми­ренних Ти підносиш і всім спасіння бажаєш.

Радуйся, Владичице, Невпивана Чаше, що духовну спрагу нашу втамовуєш.

Кондак 13

Всемилостива Мати Найсолодшого Господа нашого Ісуса Христа! Нинішнє наше почуй мо­ління і позбав нас від усіх недуг душевних і тілесних, а найбільше визволи тих, що страж­дають на недугу пияцтва, рабів Твоїх (їхні імена), щоб вони не загинули у злі, але спа­сенні Тобою завжди взивали до Бога: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

Молитва до Пресвятої Богородиці

Всемилостива Владичице! До Твого заступ­ництва нині вдаємося, благань наших не зне­важ, але милостиво вислухай нас: дружин, дітей, матерів — і тяжкою недугою пияцтва одержи­мих і заради цього від Матері своєї, Церкви Христової, і спасіння відпадаючих братів, і се­стер, і родичів наших зціли.

О милостива Мати Божа, доторкнися до сер­дець їхніх і швидко підніми від гріховних падінь і приведи їх до спасительної стриманості.

Ублагай Сина Свого, Христа Бога нашого, щоб Він простив нам гріхи наші і не відвернув ми­лості Своєї від людей Своїх, але укріпив нас у тверезості і цнотливості.

Прийми, Пресвята Богородице, молитви ма­терів, що за дітей своїх сльози проливають; дружин, що за своїх чоловіків ридають; дітей, безпомічних і вбогих, заблудлими залишених, і всіх нас, що до ікони Твоєї припадаємо. І не­хай дійде це волання наше, молитвами Твої­ми, до престолу Всевишнього.

Покрий і збережи нас від лукавого ловління і всіх підступів ворожих, у страшний же час відходу нашого допоможи безперешкодно пройти повітряні митарства, молитвами Твоїми позбав нас вічного осудження, щоб покрила нас милість Божа у нескінченні віки віків. Амінь.


Акафіст Пресвятій Богородиці на честь
Її чудотворної ікони «Цілителька»
| Зміст | Акафіст святому Ангелу-Охоронителю

5 відгуків
to «Акафіст Пресвятій Богородиці на честь Її чудотворної ікони «Навпивана Чаша»»
 1. ієр.Олег сказав:

  Ікос 12
  Написано:
  Радуйся, Ти всіх закликаєш до подвигу ( Отри­мання ) від гріха пияцтва;

  Мало б бути:
  Радуйся, Ти всіх закликаєш до подвигу ( утри­мання ) від гріха пияцтва;

  Спаси Господи.


 2. мирослава сказав:

  у 8 ікосі замість «радуй­ся, чаїне Небесна» напевне має бути «радуй­ся, чаше Небесна»


 3. Петро сказав:

  Христос Рождається – Славімо Його!

  Дякую Вам за можливість прочитати Акафіст до Пресвятої Богородиці.

  В Кондак 11 написано очиститися бід усякої скверни гріховної,

  мені здається, що повинно бути очиститися від усякої скверни гріховної,

  Спаси Господи.


Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору