«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитвиАкафістник. Том ІІ

Акафіст преподобному Агапіту, лікарю Печерському

Кондак 1

Вибраний ученику великого учителя препо­добного і богоносного отця нашого Антонія, святий отче Агапіте, ти дивно уподібнився його житію святому; піснями з любов’ю величаємо тебе, нашого заступника; ти ж, маючи сміли­вість перед Господом, завжди молися за спасін­ня нас грішних, визволяючи від усяких бід нас, що взиваємо до тебе:

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Ікос 1

Ангелів люб’язну чистоту від твоєї юності ти полюбив, блаженний Агапіте, до подвижника чеснот, преподобного Антонія, прийшов ти, і, від нього в чернецтво одягнений, ти ревно упо­дібнювався його подвигам, тому прославляємо тебе похвалами такими:

Радуйся, богоносного Антонія чеснот і дарів спадкоємцю; радуйся, бо ти піднявся на висоту духовної досконалості.

Радуйся, бо ти старанними молитвами дар лікування і чудотворення від Господа одержав; радуйся, бо ти із глибини душі зітханнями чи­стоту душевну придбав.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 2

Бачив Всевидець Господь благу волю душі твоєї, блаженний Агапіте, щоб трудитися зара­ди Нього неліниво, надихнув преподобного Антонія благословити тебе на жорстоке і тяж­ке житіє у печерному затворі. Ти ж, святе бла­гословення з вірою прийнявши, в печері вічний спокій знайшов, єдиному Богові слугуючи у співі, посту і подвигах, невмовкно співаючи Йому: алилуя.

Ікос 2

Зрозумів преподобний Антоній волю Божу засяяти в цьому ченцеві вельми благоугодним началам і душоспасительному наміру, багато наситив його духовними насолодами і в чеснотах укріпив, заради цього взиваємо до нього так:

Радуйся, преподобного Антонія вдачу ти собі засвоїв; радуйся, його житію ти щиро поревнував.

Радуйся, ти синівську любов до нього при­дбав; радуйся, і ним ти був улюблений.

Радуйся, самовидцю його подвигів; радуйся, у лікуванні недугів йому допомагав.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 3

Силою Божою укріплений, святий Агапіте, великі чернечі труди взяв ти на себе, щоб бла­гословив Він діла рук твоїх на славу імені Його святого і на лікування всіх, хто з вірою і надією до тебе звертався і не лінувався підносити пісню Пресвятій Тройці: алилуя.

Ікос 3

Маючи чисту думку і непорочну совість і па­м’ятаючи Того, Хто сказав: «Хворим був і від­відали Мене; бо те, що ви сотворили одному із цих менших Моїх братів — Мені сотворили», хворих ченців під свій покров ти по-батьківськи приймав, як батько дітей своїх ти утішав, відра­ду своїм піклуванням подаючи, і, батьківською ласкою тяжкість хвороби полегшуючи, ти з лона хвороби піднімав. Заради цього прийми від нас богохваління такі:

Радуйся, в чеснотах богомайстерний подвиж­нику; радуйся, у Христі братію чернечу ти по­любив.

Радуйся, хворим ченцям смиренний і невси­пучий служителю; радуйся, за подвиги у тим­часовому житті ти вічний спокій знайшов.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 4

Житейським морем, бурею схвильованим, ти безбідно пройшов, блаженний, і пристановища безстрастя ти досяг, керований заповідями Христа Бога, які були світильником ногам твоїм і світлом стопам твоїм. Тому нині в Небесних оселях перебуваєш, з насолодою співаючи Три­єдиному Богу: алилуя.

Ікос 4

Багато хто, почувши про богоугодне твоє жи­тіє, блаженний Агапіте, приходили до тебе: одні послухати повчання твої, інші отримати зцілен­ня різних недугів, їх же ти, з батьківською любо­в’ю приймаючи, спрямував до спасіння, визво­ляючи від усяких хвороб і немочей. Заради цього ми вдаємося до тебе, великого помічни­ка і цілителя, славлячи тебе так:

Радуйся, любителю мовчання, що подвигами своїми обитель прикрасив; радуйся, спасіння багатьох душ людських винуватцю.

Радуйся, хворіючих на гріхи лікарю добрий; радуйся, воїне Христів, що полки невидимих ворогів переміг.

Радуйся, бо Ти послужив їхньому спасінню душевному і тілесному.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 5

Будучи боготекучим світлом, угоднику Божий, ти всіх вів дорогою до Сонця правди — Христа прикладом святого твого життя, яке все було присвячене служінню Богу і ближнім твоїм; убогих і жебраків ти милостиво годував. Тому ти успадкував блаженство милостивих і зі свя­тими вічно співаєш похвальну пісню: алилуя.

Ікос 5

Бачимо тебе, блаженний отче Агапіте, досягшим міри мужа досконалого у Христі і сповне­ного дарів Божественних, що в Євангелії Христовому обіцяні вірним послідовникам Бога Слова. Тому, дивуючись твоїм подвигам, співає­мо тобі похвальні пісні:

Радуйся, бо ти знайшов у глибині серця доро­гий бісер Господа Ісуса Христа; радуйся, бо ти завжди мав у вустах і серці своєму ім’я Його Божественне.

Радуйся, бо ти на землі був голодним і спраг­лим, нині ж на Небесах їжею нетлінною наси­чуєшся; радуйся, будучи убогим, ти убогих від голоду визволяв.

Радуйся, ярмо Христове благе і легке ти щиро полюбив.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 6

Проповідником євангельських чеснот був ти твоїм житієм, отче блаженний, плоть твою ти під­корив постом і молитвою, і у славу Божу пожив ти; промінням своїх подвигів ти не тільки посоро­мив всезлобного ворога, вірменина нечестивого, паленого заздрістю і гнівом і своїм злісним хит­рощам радіючого, але і до світла Христової істи­ни ти привів його, повчаючи за все дякувати Гос­поду і славити Його, співаючи Йому: алилуя.

Ікос 6

Засяяв ти, блаженний Агапіте, в печері цієї святої обителі, як богоносне світило, світлом добрих діл і лікування, зворушував душі і серця людей, а нечестивого лікаря і заздрісника та його безсоромне безумство ти посоромив. Тому святому і блаженному цьому угоднику зворушено промовляємо:

Радуйся, лікування нечестивого вірменина ти посоромив; радуйся, приреченого на смерть тим же вірменином хворого ти з ложа хвороби підняв.

Радуйся, засудженого на смерть і напоєного смертною отрутою ти чудесно зцілив і від смерті визволив; радуйся, бо ти випив смертельну от­руту із рук ворога і, за словом Господнім: «Якщо щось і смертоносне вип’ють, не зашкодить їм», — життя неушкодженим ти зберіг.

Радуйся, злобу і підступи ворогів своїх ти по­соромив.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 7

Бажання одне мав ти, блаженний отче, щоб Богу догоджати і побожно служити спасінню душевному і здоров’ю тілесному ближніх твоїх, тому твоя печерна келія була благоутічною лікарнею всякій людині: убогому і багатому, князеві і жебракові. Ти ж, єдине маючи в серці: «бути всім для всіх», лікував, незважаючи на особи, закликаючи разом серцем і вустами невмовкно виголошувати Богу: алилуя.

Ікос 7

Нового, великого чудотворця пізнав у тобі славний князь Володимир Мономах, який ле­жав на ліжку хворим, перебуваючи при кон­чині своїй; зі сльозами благав він блаженного Агапіта прийти і зцілити його, але той, збері­гаючи чернечу обітницю ніколи не покидати стін обителі, послав зілля від своєї трапези, і князь, споживши його, встав здоровим. Такій силі твого чудотворіння і нелицемірності дивуючись, взиваємо до Тебе такими похвалами:

Радуйся, лілеє, що виросла в печері; радуйся, миро Христове запашне.

Радуйся, бо ти не сховав талант лікування, який вручив тобі Домовладика; радуйся, зара­ди сильних світу цього ти чернечу обітницю не порушив.

Радуйся, бо ти заради слави Небесного зван­ня славу людську в ніщо ставив; радуйся, ве­ликого князя Володимира Мономаха з ложа смертного зіллям, тобою благословенним, і молитвою ти підняв.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 8

Подорожнім і прибульцем у світі цьому вва­жав ти себе, Агапіте блаженний, тому всяке піклування про земне багатство ти відкинув. Усяке суєтне надбання забороняючи, тих, хто приходив до тебе, повчав розділяти достаток свій з убогою братією і в їх особі служити Самому Христу, невмовкно співаючи похвальну пісню: алилуя.

Ікос 8

Увесь ти був у Бозі, отче блаженний, у Бозі і догоджанні Йому Ти завжди закликав, блага­ючи нічому не давати перевагу більше, ніж лю­бові Христовій, пам’ятаючи сказане Христом: «Не збирайте собі скарби, які міль та іржа знищують, а збирайте собі скарби на Небесах». Ти не захотів заради благ тимчасових позбутися благ вічних, відкинув усі дари, принесені тобі від князя, навчивши роздати їх убогій братії і жебракам. Тому і ми таку твою любов до убогих прославляємо, взиваючи до Тебе так:

Радуйся, бо ти убогість полюбив більше за багатство; радуйся, нагороду за своє лікування ти відкидав і повелівав роздавати її убогим і жебракам.

Радуйся, бо ти успадкував блаженство убо­гих; радуйся, бо ти повчав розділяти з убогими хліб твій.

Радуйся бо ти свою любов до Бога засвідчу­вав любов’ю до ближніх; радуйся, похвалами молитовними ти донині в обителі Києво-Печерській дуже шануєшся.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 9

Усім, хто приходив в обитель ради молитов і лікування, блаженний отче, дивно було бачити тебе, що перебував в убогій келії, однак ти всіх приймав з рівною любов’ю, до кожного гово­рив душевними словами і творив зцілення, навчаючи всіх співати всіх благ винуватцю Богу: алилуя.

Ікос 9

Красномовці велемовні не можуть достойно оспівати подвиги твоїх чудотворінь, блаженний Агапіте, ми ж, хоч і недостойні, таким подви­гам дивуючись, насмілюємося величати тебе похвалами такими:

Радуйся, бо ти написав закон Христів на скри­жалях твого серця; радуйся, ти із глибини сер­ця виносив добрі і душоспасительні настанови людям.

Радуйся, печерний громадянине, що міста і села наповнив славою твоїх чудес; радуйся, Богом улюблений і ближніми твоїми благословенний.

Радуйся, образ досконалості у Христі ти у собі показав; радуйся, ярмо Христове благе і легке ти щиро полюбив.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 10

Надію спасіння ти придбав при кончині твоїй, блаженний отче Агапіте, і, як дозріла пшени­ця під час жнив, благою кончиною переселив­ся в день, який заздалегідь указав тобі Господь, в оселі Небесні, щоб прийняти нагороди від праведного Мздовоздателя Христа, Який приєднав душу твою до святих, що невмовкно виголошу­ють перед престолом слави Його переможну пісню: алилуя.

Ікос 10

Царя Небесного Христа вірним рабом і по­слідовником був ти, отче Агапіте, тому за прав­дивим Його словом: «Там, де Я є, там і слуга Мій буде», ми, шануючи тебе, серцем безсум­нівно віруємо, що ти перебуваєш з Христом у вічних оселях блаженства і насолоджуєшся нетлінною радістю, як істинний Його угодник; від нас же чуєш благохваління такі:

Радуйся, бо ти передречення нечестивого вірменина про твою смерть посоромив; радуйся, про день твоєї блаженної кончини від Господа сповіщений.

Радуйся, душу твою в руки Господа ти радіс­но віддав; радуйся, відкритим лицем славу Трисяйного Божества Ти споглядаєш.

Радуйся, тілом смертним ти в обителі похо­ваний; радуйся, душею безсмертною ти злетів до Небесного Сіону.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 11

Спів Пресвятій Богородиці приносячи, бла­женний отче наш Агапіте, і про обитель нашу святу і тих, що подвизаються в ній, і за всіх, хто з любов’ю до тебе звертається, завжди за­ступаєшся, благаючи миру з висоти і благого успіху всім, хто возносить достойні похвали Триєдиному Богу, оспівуючи Його: алилуя.

Ікос 11

Світильником добрих діл сповідаємо тебе, блаженний отче, і прославляємо Господа, Який прославив тебе і безліччю чудес мощі твої на-знаменував: бо ти виточуєш від них недужим струмки благодатних зцілень і спонукаєш вір­них взивати до тебе:

Радуйся, земний ангеле і Небесна людино; радуйся, безоплатного лікування джерело.

Радуйся, фіале, переповнений многоцілющим миром; радуйся, бо ти від твоєї святої раки щедро зцілення подаєш.

Радуйся, скорботних утішителю; радуйся, за­смучених ти підбадьорюєш.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 12

Благодать Господню виблагай нам, отче Ага­піте, що шануємо з любов’ю святу пам’ять твою і старанно приходимо до чесної раки мощей твоїх, від якої ти подаєш чудесні зцілення недужим. Тому тебе, якого Бог прославив даром чудотворіння, щиро молимо: зціли наші недуги душевні і тілесні і допоможи нам заступницт­вом твоїм одержати вічне спасіння, щоб разом з тобою співати дивному у святих Своїх Богу: алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи подвиги твої, блаженний отче, ублажаємо рівноангельське житіє твоє, дивує­мося чудесам твоїм, молитовно шануємо святу пам’ять твою і, припадаючи до раки мощей твоїх, зворушено взиваємо:

Радуйся, Пресвятої Богородиці достойний предстоятелю; радуйся, печерних жителів сла­во і похвало.

Радуйся, святої обителі цієї, разом з Антонієм і Феодосієм, постійна охороно; радуйся, тих, хто подвизається в ній, благонадійне заступництво.

Радуйся, тих, хто приходить до неї на покло­ніння, благий предстоятелю; радуйся, тих, хто шанує пам’ять твою, Небесний покровителю.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 13

О преблаженний отче Агапіте! Ти вгорі на Небесах, ми ж долі на землі, віддалені від тебе не стільки місцем, скільки гріховною нашою нечистотою, однак насмілюємося принести тобі цей малий похвальний спів, його ж милостиво прийнявши, благай Господа і Владику нашого позбавити нас вічної загибелі і сподобити бла­женства святих, що співають Йому похвальну пісню: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

Молитва до преподобного Агапіта, лікаря Печерського

О всеблаженний Агапіте, земний ангеле і Небесна людино! Припадаємо до тебе з вірою і любов’ю і молимо тебе старанно: яви нам, сми­ренним і грішним, святе твоє заступництво, бо ради гріхів наших ми не маємо свободи дітей Божих просити за наші потреби Господа і Вла­дику нашого. А тебе, молитвеника благоприємного до Нього, просимо з великим старанням: виблагай нам у Його благості благопотрібні дари душам і тілам нашим, віру праву, любов до всіх нелицемірну, у злостражданнях терпіння, тяж­кими хворобами одержимим — від недугів зцілення, тим, хто під тягарем скорбот і напас­тей нестерпних падає і у житті своєму впадає у відчай, твоїми молитвами одержати швидке по­легшення і визволення.

Не забудь, блаженний отче, і обитель цю свя­ту, яка завжди тебе шанує, але збережи її і всіх, хто живе і подвизається в ній, і тих, хто на поклоніння до неї приходить, неушкодженими від спокус диявольських і всякого зла. Коли ж прийде наш відхід від цього тимчасового життя і переселення до вічного, не позбав нас Небесної допомоги, але твоїми молитвами всіх нас приведи до пристановища спасіння і покажи нас спадкоємцями всесвітлого Царства Хрис­тового, щоб ми оспівували і славили невимовні щедроти Чоловіколюбця Бога, Отця, і Сина, і Святого Духа, і твоє разом з Антонієм і Феодосієм батьківське заступництво навіки-віків. Амінь.


Акафіст святій великомучениці Катерині | Зміст | Акафіст преподобному Сергію, ігумену Радонезькому

3 відгуки
to «Акафіст преподобному Агапіту, лікарю Печерському»
 1. Ольга сказав:

  Шукала Акафіст Агапію і знайшла цей. Так він мені полюбився, якийсь теплий, а молитва, то просто до сліз гарна. Відчуття, що він, Агапіт, тут і зараз з тобою, все чує і знає про тебе і помагає завжди. Молиться і любіть нашого лікаря, чудового Агапіта. Він обов’язково допоможе.
  Амінь.


 2. Олександр сказав:

  Святий преподобний Агапіте, лікарю Печерський, моли Бога за нас!


 3. Лариса сказав:

  Святий Преподобний Агапіте,лікарю Печерський,моли Господа нашого за зцілення від хвороби мого тата Григорія і відновлення його після операції на гортані і голосових зв’язках! В ім’я отця,і Сина, і Святого Духа! Амінь!


Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору