«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаМолитвиАкафістник. Том ІІ

Акафіст до Святого Причастя

Кондак 1

Непереможний Жениху душ і сердець, Ти Своїм втіленням і смертю на Хресті заручив Собі навіки весь рід людський і дав нам запорукою вічного життя саме Пречисте Тіло і Кров Свою; ось за закликом Твоїм і я, недостойний, на­смілююсь прийти до Божественної Трапези Твоєї і, вражений її величчю, взиваю:

Ісусе, Боже серця мого, прийди і з’єднай мене з Тобою навіки.

Ікос 1

Ангела Твого до пророка Ісаї з палаючим ву­гіллям від Вівтаря Небесного послав Ти, щоб ним очистити уста його; коли побачив Тебе, на Престолі сидячого, за нечистоту свою скрутив­ся: як же я, осквернений душею і тілом, на­смілюсь приступити до Причастя Божественних Таїн Твоїх, якщо Ти Сам не очистиш мене звище? Тому із глибини душі взиваю до Тебе:

Ісусе Всеблагий, доторкнися вогнем Благодаті Твоєї і моїх нечистих вуст; Ісусе, попали терня моїх многих гріхів.

Ісусе, сотвори в мені серце чисте і онови в мені дух правий; Ісусе, виведи із в’язниці при­страстей бідну душу мою.

Ісусе, знищи в мені нечисті помисли і гріховні похоті; Ісусе, направ слабкі стопи мої на путь заповідей Твоїх.

Ісусе, Боже серця мого, прийди і з’єднай мене з Тобою навіки.

Кондак 2

Дуже жадав Ти спожити Пасху з учениками Твоїми перед Твоїми стражданнями, щоб дати їм останню і найбільшу запоруку Твоєї любові; заздалегідь за два дні послав Ти двох з них до Єрусалима, щоб вони пішли і приготували її. Навчаючись, як і нам належить завчасно підго­тувати себе до споживання Божественної Пасхи, тобто Тіла і Крові Твоєї, подячно взиваємо до Тебе: алилуя.

Ікос 2

Зніми взуття з ніг твоїх, бо земля, на якій ти стоїш, є святою, сказав Ти Мойсею із купини, яка горіла і не згорала через Твою невидиму присутність у ній. Сосуд з Божественним Тілом і Кров’ю Твоєю воістину більший і святіший за Неопалиму Купину; я ж, земляний, нечистий, проданий за гріх, зі смиренням і вірою взиваю до Тебе:

Ісусе Всемогутній, зніми з мене застарілу лю­дину з ділами її; Ісусе, умертви насіння тління, яке гніздиться в мені.

Ісусе, розірви кайдани гріха, якими зв’язав мене ворог; Ісусе, дай мені серце смиренне і скрушений дух.

Ісусе, віджени від мене спокуси; Ісусе, утвер­ди мене у вірі і любові до Тебе.

Ісусе, Боже серця мого, прийди і з’єднай мене з Тобою навіки.

Кондак 3

Отці наші споживали манну в пустелі і по­мерли; Я є хліб, що зійшов з Небес, і якщо хто їстиме від нього, живим буде повіки; і Хліб, який Я вам дам, є Моя Плоть, яку Я дам за життя світу, сказав Ти юдеям, що прагнули бачити від Тебе знамення з Небес, подібне до манни Мойсеєвої. Ми ж, чуючи і бачачи здійснення передбачення, зі страхом промовляємо: алилуя.

Ікос 3

Вставши з Вечері, як розповідає святий Іоан, і опоясавшись лентієм, Ти омив ноги учеників, навчаючи цим, щоб ми не приступали до Боже­ственної Трапези в гріхах наших, не омитими сльозами покаяння. Усвідомлюючи необхідність цього таємничого омовення і убогість сліз жор­стокого мого серця, з Петром взиваю до тебе:

Ісусе Преблагий, Сам омий не тільки мої ноги, але і руки, і голову; Ісусе, покажи переді мною безодню душевного мого розтління.

Ісусе, розкрий у мені джерело сердечного скрушення; Ісусе, зроси мене краплями Твого Ми­лосердя.

Ісусе, обійми мене страхом Суду і вічних мук; Ісусе, пробуди совість, яка спить у мені, і зміцни її голос.

Ісусе, Боже серця мого, прийди і з’єднай мене з Тобою навіки.

Кондак 4

Чи не цей є Ісус, син Йосифів, батька і матір Якого ми знаємо? Чому ж Він каже, що з Небес зійшов? І як Він може дати нам їсти Плоть Свою? — говорили між собою юдеї, почувши про преславне Твоє обіцяння дати Себе в спо­живу вірним; не розуміючи через закам’янілість своїх сердець, зі смиренням вірувати і взивати до Тебе: алилуя.

Ікос 4

Якщо не будете споживати Плоті Сина Людського і не будете пити Його Крові, то не будете мати Життя в собі, сповіщав Ти нездатним вірувати юдеям; цей вислів здався жорстоким і деяким ученикам Твоїм, які ще не знали Таїн Царства Божого. Ми ж, осяяні Світлом Євангелія і відкритим лицем бачачи Божественну славу Твою, з вірою і любов’ю взиваємо до Тебе:

Ісусе, Ти все можеш величчю сили і держави Твоєї; Ісусе, Ти твориш і звершуєш більше, ніж ми можемо розуміти і думати.

Ісусе, Ти колись послав манну з Неба у ви­гляді дощу як знамення нинішнього Таїнства; Ісусе, як прообраз того ж, воду із каменя Ти виточив.

Ісусе, хмару перепелів для нагодування го­лодних людей у пустелі Ти послав; Ісусе, перед очима невірних юдеїв Ти п’ятьма хлібами п’ять тисяч народу наситив.

Ісусе, Боже серця мого, прийди і з’єднай мене з Тобою навіки.

Кондак 5

Коли ученики їли на Вечері, Ти взяв Хліб, благословив його, переломив і подав їм, ска­завши: Прийміть, споживайте, це є Тіло Моє, що за вас ламається на відпущення гріхів. Цьо­му Божественному і найсолодшому голосу підкорюючись, з вдячністю взиваємо: алилуя.

Ікос 5

Той, хто споживає Мою Плоть і п’є Мою Кров, перебуває в Мені і Я в ньому; він має Життя вічне, і Я Воскрешу його в Останній день, тобто у Воскресіння життя і блаженства. Бажаючи сподобитися цього жаданого Воскресіння для життя, з глибини душі взиваю до Тебе:

Ісусе, наблизься до того, хто шукає з’єднання з Тобою; Ісусе, ввійди в утробу, у всі суглоби і всі кістки мої.

Ісусе, будь світлом затьмареного мого розуму; Ісусе, наповни Собою ненаситиму всім світом безодню мого серця.

Ісусе, говори голосом моєї совісті; Ісусе, ру­хай і керуй моєю волею.

Ісусе, Боже серця мого, прийди і з’єднай мене з Тобою навіки.

Кондак 6

Істинно, істинно кажу вам: один із вас видасть Мене, сказав Ти у печалі духу ученикам Твоїм на Вечері. Вони ж хоч і були чистими від наміру зради, однак, чи не я, запитував Тебе кожний, показуючи глибину свого смирення. Хіба я скажу Тобі, що сім разів на день падаю і видаю Тебе? Однак Ти Сам збережи мене, щоб не впав я зовсім, взиваючи Тобі з вдячністю: алилуя.

Ікос 6

Як гілка не може приносити плоду сама, коли не буде на лозі, так і ви, якщо не будете перебу­вати в Мені; а той, хто буде в Мені і Я в ньому, принесе багато плоду; так, тайнодіючи, навчав Ти улюблених Твоїх учеників на путі в Гефсиманію. Цій же настанові підкорюючись і знаю­чи неміч мого єства без Благодаті Твоєї, щиро взиваю до Тебе:

Ісусе, Небесний Виноградарю, Сам мене поса­ди в Жвоносному Внограднику Твоєму; Ісусе, Лозо Істинна, прикріпи мене до Тебе, як дику лозу.

Ісусе, Кореню Невисихаючий, наповни мене соком Вічного Життя; Ісусе, Переможцю всякої мертвості, обріж усе, що засохло в мені від спе­ки пристрастей.

Ісусе, прекрасний добротою, прикрась мене квітами добрих почуттів і думок; Ісусе, багатий у милості, ущедри мене плодами істинного по­каяння і правди.

Ісусе, Боже серця мого, прийди і з’єднай мене з Тобою навіки.

Кондак 7

І хто є той, хто видасть Тебе, запитав ученик, який возлежав на Вечері на грудях Твоїх. Той є, — відповів Ти, — якому Я, умокнувши у блю­до Хліб, подам. І умокнувши Хліб, Ти подав Іуді Іскаріотському, закликаючи його до покаяння; він же, охоплений жорстоким духом злоби, не захотів зрозуміти голосу любові свого Учителя і Господа. Такого жорстокого серця нехай буду позбавлений я Благодаттю Твоєю, завжди взи­ваючи до Тебе: алилуя.

Ікос 7

Зважаючи на неміч єства нашого, що відвер­тається від споживання плоті людської, не явно, але під виглядом хліба і вина Ти благозволив подавати нам пречисте Тіло і Кров Твою, Пре­мудро і Чоловіколюбно будуючи все діло спа­сіння нашого, Ісусе; саме спасительне Твоє Таїн­ство пристосував Ти до слабості нашого розу­міння і почуттів. Дивуючись такому сходженню Премудрості Твоєї до немочі нашого єства, по­дячно славословлю Тебе так:

Ісусе, для увірення тих, хто сумнівається, на Святій Трапезі багато разів замість хліба і вина Ти показував саме Тіло і Кров; Ісусе, достой­ним служителям вівтаря Ти показував Пресвя­того Духа, Який сходив на освячення Дарів.

Ісусе, замість недостойних служителів Вівта­ря Ти посилав невидимо Твоїх ангелів для звер­шення Божественного Таїнства; Ісусе, явленням чудес на Святій трапезі Ти багатьох із зловірних навертав до віри.

Ісусе, Боже серця мого, прийди і з’єднай мене з Тобою навіки.

Кондак 8

Як розповідає святий Іоан, після споживан­ня поданого Тобою хліба зраднику, ввійшов у нього сатана. О страшне покарання за невір“я! О злополучний жереб зрадника! Те, що повин­но було нести спасіння, перетворилося на смерть і загибель йому. Перед таким судом правди Твоєї благоговіючи, зі страхом і трепетом про­мовляю до Тебе: алилуя.

Ікос 8

Це творіть на згадку про Мене, сказав Ти ученикам на Вечері, подавши їм під виглядом вина Кров Свою. Тому коли ми споживаємо Хліб і з Чаші п’ємо, то смерть Твою сповіщаємо, за словом апостола Павла. Згадуючи ж нині страж­дання Твої, зворушено взиваю до Тебе:

Ісусе, в руки ворогів Твоїх для спасіння світу Ти Себе добровільно віддав; Ісусе, Ти не допус­тив, щоб явилися легіони ангелів на Твій за­хист.

Ісусе, невірного ученика поглядом на Нього і голосом півня Ти до покаяння навернув; Ісусе, Кайафі і Пілату, що нерозумно питали Тебе, Ти відповіді не дав.

Ісусе, для тих, хто розпинав Тебе, з Хреста у Отця прощення гріхів Ти просив; Ісусе, Матері Твоїй улюбленого ученика милосердно всиновив.

Ісусе, Боже серця мого, прийди і з’єднай мене з Тобою навіки.

Кондак 9

Іудо, чи цілуванням ти видаєш Сина Людсь­кого? — воззвав Ти гірко до невірного ученика, коли він прийшов з воїнами у сад Гефсиманський, маючи намір зрадити Тебе цілуванням. Однак і це найгостріше слово не викликало розкаяння у жорстокій душі, у жорстокості. Знаючи ж непостійність і моєї волі, страхаюся, щоб і я, невдячний, не дав Тобі коли-небудь цілування юдиного. Ти Сам укріпи мене благодаттю Твоєю, щоб з благорозумним розбій­ником я завжди взивав: алилуя.

Ікос 9

Отче, нехай усі єдине будуть: як Ти в Мені і Я в Тобі, щоб і вони в Нас були єдине, щоб і світ віру мав, що Я від Тебе вийшов, — так виголо­сив Ти в останній великій молитві до Отця. Цьому Найсолодшому Твоєму голосу слідуючи і на силу молитви Твоєї уповаючи, насмілюю­ся з вірою виголошувати Тобі:

Ісусе, Ти все з’єднав у єдине, возз’єднай усіх нас нерозлучно з Тобою і з Отцем Твоїм; Ісусе, Ти всіх примиряєш, дай, щоб ми всі були одно­думні у вірі і любові до Тебе.

Ісусе, що не терпиш ворожнечі і розбрату, знищи злочестиві єресі і розколи; Ісусе, Ти всіх любиш і милуєш, збери в єдине стадо всіх за­блудних овець.

Ісусе, Ти всім подаєш мир, вгамуй заздрість і суперечки між тими, хто закликає Ім’я Твоє; Ісусе, Ти причащаєш мене самого Тіла і Крові Твоєї, щоб я був воістину плоть від Плоті Твоєї і кістка від Кісток Твоїх.

Ісусе, Боже серця мого, прийди і з’єднай мене з Тобою навіки.

Кондак 10

На вечері в Кані Галилейській Ти воду на вино перетворив і тим першим знаменням показав Твою Божественну силу. Йдучи ж на Хрест, як Жених душ, останнє чудо любові до віруючих Ти явив, перетворивши хліб на Тіло Твоє і вино на Кров Твою, ними ж насичуюсь і я в Життя вічне, вдячно взиваючи: алилуя.

Ікос 10

У день Воскресіння Твого, з двома учениками Твоїми подорожуючи в образі подорожнього в Еммаус, повчав Ти їх про таїну Твоїх страж­дань: їхні ж очі Тебе не впізнавали, хоч серця їхні палали від солодкості слів Твоїх. Коли ж Ти схилився на благання їхнє, і увійшов з ними возлягти, і, благословивши Хліб, подав їм, зра­зу ж відкрилися у них очі, і вони впізнали Тебе. Уподібнюючись цим ученикам, насмілююсь і я зі смиренням піднести до Тебе голос:

Ісусе Довготерпеливий, не залиш і мене самого на путі життя за убогість віри моєї; Ісусе Пребла­гий, возляж зі мною, бо уже схилився до вечора день мого життя.

Ісусе, дай мені пізнати Тебе воістину в тепе­рішньому переломленні таємничого Хліба і в питті з Чаші; Ісусе, сотвори, щоб і я, зазнавши сили любові Твоєї, став проповідником її для моєї братії.

Ісусе, Боже серця мого, прийди і з’єднай мене з Тобою навіки.

Кондак 11

Тому, хто перемагає, Ти обіцяв дати споживу від Дерева Життя, яке є посеред раю Божого, і від Манни Таємничої. Нехай буде для мене приготовленням на землі до цього споживання на Небесах, причащення Тіла і Крові Твоєї, до нього ж і я, недостойний, нині приступаючи, взиваю: алилуя.

Ікос 11

Той, хто споживає і п’є недостойно, той їсть і п’є собі в суд, не думаючи про Тіло і Кров Господ­ні, — напоумлює тих, що приступають до Причас­тя, Павло, який був на Небесах. Тому і я страшу­ся свого недостоїнства і потерпаю через Нього, але щоб, надовго віддалившись від спілкуван­ня з Тобою, не бути уловленим мисленим вов­ком, приходжу до Тебе з такими словами:

Ісусе, прийми мене, як Ти прийняв митаря, блудницю і розбійника; Ісусе, не погордуй увійти в дім душі моєї, хоч він увесь порожній і ослаблий.

Ісусе, розкрий і мої духовні очі, як Ти відкрив сліпому від народження; Ісусе, скажи і мені, як тому розслабленому: встань і ходи.

Ісусе, зупини потік нечистих побажань душі моєї, як Ти зупинив токи жони кровоточивої; Ісусе, вилікуй проказу душі і совісті моєї.

Ісусе, Боже серця мого, прийди і з’єднай мене з Тобою навіки.

Кондак 12

Заздрістю диявола, що говорив устами змія, весь рід людський через споживання забороне­ного плоду райського загинув і піддався смерті. Споживанням же пречистого Тіла і Крові Твоєї всі земнородні знову сподоблюються вічного життя і підносяться до першого достоїнства. Бо лікуванням від зміїної отрути і насінням без­смертя є причащання Таїн Твоїх. Тому подяч­но взиваю до Тебе: алилуя.

Ікос 12

Ось я предстою перед сосудом з Божественни­ми Твоїми Таїнами, від злих же помислів моїх не відступаю; єдина всемогутня благодать Твоя підбадьорює і заволікає мене. Тому, ввергаючи себе в безодню Твого Милосердя, взиваю:

Ісусе, що закликаєш до спокою в Тобі всіх утруджених і обтяжених, прийми й мене, утрудженого суєтою світу; Ісусе, Ти прийшов закликати не праведних, але грішних до покаяння, розріши і мене від гріхів і пристрастей моїх.

Ісусе, що зціляєш усякий недуг і всяку хво­робу в людях, вилікуй рани і гноїння душі моєї; Ісусе, що насичуєш голодних, насити мене Тілом і Кров’ю Твоєю.

Ісусе, що воскресаєш мертвих, оживи мене, померлого гріхами; Ісусе, Переможцю пекла, витягни мене із щелеп духа злоби.

Ісусе, Боже серця мого, прийди і з’єднай мене з Тобою навіки.

Кондак 13

О Пресолодкий і Всещедрий Ісусе, Ти завжди сходиш, як манна з Небес, щоб нагодувати душі і тіла наші, в Таїнстві Тіла і Крові Твоєї; сподо­би мене неосудно причаститися Божественних Твоїх Таїн, щоб я, зцілений, насичений, освя­чений і обожений Тобою навіки, вдячно взи­вав: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

Молитва до Господа Ісуса Христа людини, що кається

Господи, згрішили ми на Небо і перед Тобою! Прийми навернення і покаяння наше, прийми наші стогони і сльози, прийми покаяння нас грішних, прийми ридання і волання наше аж до смерті. Прийми нас окаянних, що живемо безсоромно, прийми нас, Чоловіколюбче, що дуже прогнівали Тебе; прийми нас, Владико, що провели все життя в розпусті, у всякому лукавстві і нечистоті; прийми нас, Господи Боже, що переступили заповіді Твої, і не воздай нам за діла рук наших. Сповідуємо Тобі, Владико, що за гріхи наші ми недостойні навіть подивитися на це сонце, тому що немає такого гріха, немає жодного такого злодіяння, якого б ми не вчинили, окаянні, але прийми нас, Гос­поди, як блудного сина, прийми як розбійника, прийми як блудницю і митаря.

Господи, наверни нас! Господи, напоум нас і не прогнівайся на нас, але будь Милостивим до гріхів наших! Бо Ти є Бог наш, і іншого крім Тебе ми не знаємо. Господи, вирви нас від во­рогів наших і не ввійди в суд з рабами Твоїми. Господи, Ти є Бог наш, і ми люди Твої. Згріши­ли ми, вчинили беззаконня і неправду, сотво­рили зло, згрішили у всьому, не послухали за­повідей Твоїх і тому далеко ухилилися від Тебе. Але помилуй діла рук Твоїх; помилуй, Влади­ко, тих, що хитрістю диявола були вигнані з раю; помилуй нас і одягни нас в одежу радості і спасіння; помилуй нас, кого диявол позбавив Твоєї допомоги! Милосердний, помилуй тих, хто залишив Тебе і служив йому; помилуй заблудлих; помилуй тих, хто не зберіг заповідей Твоїх і пішов за злочинністю демонів; помилуй тих, що осквернили себе гріхами; помилуй тих, що перебувають під владою диявола; помилуй тих, що осквернили себе розпустою. Помилуй, Ми­лосердний; помилуй, Благий; помилуй, Довго­терпеливий, бо руки наші вчинили усяке зло, всяке осквернення, користолюбство і неправ­ду. Осквернили душу, яку Ти створив за обра­зом Твоїм, осквернили тіло, осквернили почут­тя. Язик наш був гострим як меч, спрямований проти ближнього, очі наші випромінюють по­лум’я, руки наші повні крові, ноги наші швидкі на звершення зла, вуста наші осквернені злослів’ям, і, коротко кажучи, осквернили ми зем­лю і повітря. Воістину неправедні діла наші дійшли навіть до Небес; грабіжництво наше перевищило гори, користолюбство наше пере­вищило хмари, пороки наші досягли до Неба, гріхи наші не підлягають прощенню, злочини наші не мають виправдання, гріхи наші непо­правні, і ось земля не може нести наших зло­чинів. Тому, Господи, потребу маємо у Твоєму Милосерді. Ти знаєш неміч єства нашого; по­милуй, Господи, творіння рук Твоїх. Ось, взи­ваємо до Милосердя Твого: не позбав нас Твоєї допомоги, пошли нам недостойним милість Твою, даруй нам грішним заступництво Твоє, яви нам лице Твоє, і спасемося. Амінь.


Акафіст Святому і Животворчому Духу | Зміст | Акафіст Всемогутньому Богові в нашесті печалі

1 відгук
to «Акафіст до Святого Причастя»
  1. Олександр сказав:

    Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного.


Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору