«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаКниги, брошуриЖиття і діяльність святих нашої землі Руси-України прославлених

Святитель Ісаїя, єпископ Ростовський, чудотворець

(1090)

Ісаїя преподобний Печерський, чудотворець, єпископ Ростовський, походив із відомої побожної родини на Київщині. У молодому віці він прийшов до Печерського монастиря і прийняв чернецтво. Мав дуже добрий характер: був покірний, смиренний, братолюбний, терпеливий. Після смерті преподобного Варлаама в 1065 р. великий князь київський Ізяслав упросив преподобного Феодосія відпустити святителя Ісаїю з Печерського монастиря до Свято-Дмитрівського монастиря в Києві. Тут він виявив себе досвідченим наставником і добрим пастирем, служачи для всіх прикладом творення добрих справ.

Коли мученицькою смертю закінчив своє життя преподобний Леонтій, єпископ Ростовський, у 1077 р. Ісаїя був поставлений на його місце. У Ростовській єпархії, на далекій півночі, він провадив місійну рівноапостольну працю, навертаючи поган до християнства. Святитель із милосердям ставився до вбогих, сиріт і вдів, був заступником скривджених. За Всеволода Ярославича київського у 1089 р. брав участь у посвяченні великої мурованої головної Печерської церкви на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Помер 15 травня 1090 р. Його мощі відкрили в 1164 р., але канонізація наступила набагато пізніше. На думку професора Е. Голубинського, у останній чверті XV ст.

Пам’ять святителя Ісаїї вшановується 28 травня (15 травня за ст. ст.).

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору