«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаКниги, брошуриЖиття і діяльність святих нашої землі Руси-України прославлених

Преподобний Герасим Вологодський

(1178)

Після хрещення Руси-України із центром у місті Києві християнство почало поступово поширюватися на схід і північ. З Києва та інших міст ченці й інші православні йшли проповідувати Євангеліє і допомагали місцевим князям хрестити поган. Таким проповідником був преподобний Герасим. В описі його життя розповідається, що він народився в місті Києві, про час народження і його батьків нічого невідомо. Герасим прийняв чернецтво в Гнилецькому монастирі біля Києва. Був смиренним, безкорисним, дуже багато молився.

У 1147 р. залишив Київ і вирушив на далеку північ. Оселився біля теперішньої Вологди. Брав участь у заснуванні монастиря Святої Трійці. Служачи в монастирі, виїздив у навколишні села і містечка, проповідував віру Христову серед поган і проводив хрещення 31 рік. Крім цього, мав дар чудотворця. Упокоївся 4 березня 1178 р. На його могилі творились і творяться чудеса.

Преподобного Герасима Вологодського канонізували тільки після 1691 р. Пам’ять преподобного Герасима Вологодського вшановується 17 березня (4 березня за ст. ст.).

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору