БібліотекаКниги, брошуриМаксим Березовський. Артем Ведель

Перелік джерел

до брошури «Помолися за них, Україно! Максим Березовський. Артем Ведель»

Маценко Павло. Конспект історії української церковної музики. — Вінніпеґ, Манітоба, 1973.

Кудрик Борис. Огляд історії української церковної музики. — Львів, 1995.

Герасимова-Персидська Н. О. Хоровий концерт на Україні в XVII–XVIII ст. — К.: «Музична Україна», 1978.

Муха А. Композитори України та української діаспори. Довідник. — К.: «Музична Україна», 2004.

Гарднер И. А. Богослужебное пение Русской Православной Церкви. Том ІІ. История. — М.: Православный Свято-Тихоновский Богословский институт, 2004.

Аскоченский В. Киев с древнейшим его училищем Академиею. Часть ІІ. — К., 1856.

Козицький П. Спів і музика в Київській академії за 300 років її існування. — К.: «Музична Україна», 1971.

Києво-Могилянська академія в іменах, XVII–XVIII ст. Енцикл. вид. Упоряд. З. І. Хижняк; за ред. В. С. Брюховецького. — К.: Вид. дім «КМ Академія», 2001.

Максим Березовський. Хорові духовні твори. Концепція видання, упоряд. та спецредакція Мстислава Юрченка. Антологія укр. духовної музики. — К.: «Український фонд духовної музики», Благодійний фонд «Паростки», 1998.

Витвицький В. Максим Березовський. Життя і творчість. — Джерсі, Видавництво М.П.Коць, 1974.

Ковалев К. «Болонский академик по прозвищу „Русский“. М. С. Березовский». http://www.kkovalev.ru/Berezovsky.htm.

Рыцарева М. Было ли самоубийство? Об одном апокрифе в биографии композитора М. Березовского. — Искусство Ленинграда, 1990, №2, с.72–76.

Артемій Ведель. Духовні твори. Ред.–упоряд. Гобдич М. М. і Гусарчук Т. В. Бібліотека хору «Київ». — К.: Поліграфічний центр «Геопринт», 2007.

Турчанинов П. Автобиография. — Газета «Домашняя беседа для домашнего чтения», вып. 2–6. — СПб., 1863.

Аскоченский В. Русский композитор А. Л. Веделев. — Газета «Киевские губернские ведомости», 1854, №10.

Петрушевский В. О личности и церковно-муз. творчестве А. Веделя. К истории Киево-Академ. хора и к характеристике церковного пения в Киеве в конце XVIII в. — Труды Киевской духовной академии, 1901, №7.

Петрушевский В. К биографии А. Л. Веделя. — Журнал «Руководство для сельских пастырей», 1910, №50.

Соневицький І. Артем Ведель і його музична спадщина. — Українська Вільна Академія Наук у США. Музикологічна секція. — Нью-Йорк, 1966.

Кошиць О. Моя коротка біографія. — Головащенко М. І. Феномен Олександра Кошиця. — К.: «Музична Україна», 2007.

Постать Артема Веделя в історико-культурному контексті. — Науковий вісник Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. Вип. 11. — К., 2001.

Ковальджи В. Л. «Я получил сей дом от Господа». НГ Религии. 5 июня 2002 г. http://religion.ng.ru/style/2002-06-05/12_vendel.html.

Колісниченко Ю., Плачинда С. Неопалима купина. Життя славетних. Серія біографічних творів («Максим Березовський», «Артем Ведель»). — К.: Видавництво ЦК ЛКСМУ «Молодь», 1968.

Десять святих Києво-Могилянської Академії. Біографічно-довідкове видання. Під ред. доктора істор. наук, проф., прот. Юрія Мицика. — К.: БППБ «Гулевичівна», 2002.

Огієнко І. І. Українська церква. Нариси з історії Української православної церкви. У 2-х тт. — К.: Видавництво «Україна», 1993.

Огієнко Іван (Митрополит Іларіон). Українська церква за час Руїни (1657–1687). Упоряд., авт. передмови М. С. Тимошик. — К.: Наша культура і наука, 2006.

Огієнко Іван (Митрополит Іларіон). Українська культура. Упоряд., авт. передмови та коментарів М. С. Тимошик. — К.: Наша культура і наука, 2001.

Могильницька Г. Хроніка великого ошуканства. Вид. 4-е. — К.: Видавничий відділ Української Православної Церкви Київського Патріархату, 2009.

Святий Київ наш великий. Малюнки Тараса Шевченка та його сучасників. Альбом. Упоряд. М. Скиба та ін. — К.: Мистецтво, 2004.