БібліотекаКниги, брошуриХрещення: що потрібно знати кожному

Символ віри

Символом віри названо короткий і точний виклад усіх християнських істин, складений і затверджений на 1-му та на 2-му Вселенських Соборах. Хто ці істини не приймає, той не може бути православним християнином. Увесь Символ віри складається з дванадцяти тверджень, і в кожному з них міститься особлива істина, або, як ще називають, догмат нашої православної віри.

Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і
невидимого.

І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків. Світло від Світла, Бога Істинного від Бога Істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося.

Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став Людиною.

І розп’ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований.

І воскрес на третій день, як було написано.

І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.

І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків.

В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву.

Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів.

Чекаю воскресіння мертвих.

І життя бу́дучого віку. Амінь.