БібліотекаХристиянство: віровчення та традиціїПраці Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

Том 5. Доповіді

Патріарх Філарет. Доповіді. Том 5. — К.: Видання Київської Патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, 2003. — 512 с.

До п’ятого тому творів Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета увійшли його доповіді, богословські праці, присвячені різним проблемам у Вселенському Православ’ї і внутрішньому житті Української Православної Церкви. В доповідях Святійшого Патріарха можна чітко простежити тернистий шлях становлення автокефалії Української Православної Церкви, особливо в 90-х роках XX століття. Торкаючись глибин історії християнської Церкви, Святійший владика намагається провести багато паралелей із сучасним життям і діяльністю Церкви, особливо Української, в здобутті автокефалії і незалежності. В його доповідях багато думок присвячено проблемам церковних канонів, якими керується кожна Помісна Православна Церква, їх дотриманню і правдивому, а не перекрученому тлумаченню.

Глибокий богословський зміст доповідей Святійшого владики стосується сучасних духовних проблем людства на початку XXI століття і третього тисячоліття. Закликом до прийдешніх поколінь звучать слова Святійшого Патріарха про пріоритет духовних цінностей над матеріальними, а також засторога від обмирщення і секуляризації в усьому світі.

П’ятий том творів Святійшого Патріарха стане в пригоді тим, хто цікавиться богословськими питаннями, вченням Православної Церкви, а також її історією.

Редакція

Доповіді

Послання

• Різдвяне послання Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА 2001/2002 р.
  • Пасхальне послання Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА 2002 р.
  • Різдвяне послання Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА 2002/2003 р.