БібліотекаМолитви

Молитви за померлих

1. Упокой, Господи, душі рабів Твоїх (імена), прости їм усі гріхи їх, вільні і невільні, даруй їм Царство Твоє Небесне і сотвори їм вічную пам’ять. (Цю коротку молитву слід читати якомога частіше).
  2. Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії на життя вічне спочилих рабів Твоїх (імена) і, як Благий і Чоловіколюбець, що гріхи відпускаєш і неправду знищуєш, ослаб, відпусти і прости всі провини їх вільні й невільні, визволи їх від вічної муки і вогню геєнського і даруй їм причастя й насолоду вічних Твоїх благ, що Ти приготував для тих, хто любить Тебе. Бо вони хоч і згрішили, але не відступили від Тебе, а несумнівно в Отця, і Сина, і Святого Духа вірували, у Тройці славимого Бога і Тройцю в Єдиниці православно до останнього подиху свого сповідували. Тому милостивим будь до них, і віру в Тебе замість діл прийми, і зі святими Твоїми, як Щедрий, упокой, бо немає людини, щоб жила і не згрішила. Бо Ти один без усякого гріха, і правда Твоя – правда вічна; і Ти один Бог милости і щедрот, і чоловіколюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

З панахиди :

Глибиною мудрости чоловіколюбно Ти все будуєш
і добро всім пода­єш. Єдиний Сотворителю,
упокой, Господи, душу спочилих рабів Твоїх,
бо вони надію поклали на Тебе,
Творця і Промислителя і Бога нашого.

Тебе, твердиню і пристановище
і молитвеницю угодну перед Богом ми маємо,
що Його породила єси,
Богородице Неневісна, вірних спасіння.

навчи мене заповітів Твоїх.
Всі святі знайшли джерело життя і двері до раю.
О коли б і мені знайти до нього шлях через каяття!

Я загублене ягня;
озвися до мене, Спасителю, і спаси мене.

Святії мученики!
Ви проповідували про Христа — Божого Агнця,
і, як ягнята, замучені були
і перейшли до життя, що ніколи не старіє, а вічно існує.
Щиро ж благайте Христа,
щоб і нам подав відпущення гріхів.

навчи мене заповітів Твоїх.
Всі ви, що шляхом вузьким і скорботним ходили,
хрест, як ярмо, в житті взявши,
і Мене наслідували вірою,
прийдіть і втіштеся славою
і вінцями небесними,
що Я приготував вам.

Я несказанної Твоєї слави образ,
хоч і ношу на собі рани гріховні;
зглянься на Твоє створіння, Владико,
і очисти Твоїм милосердям,
і жадану вітчизну подай мені,
в раю знову мене оселивши.

навчи мене заповітів Твоїх.

З нічого Ти мене колись сотворив
і божественним Твоїм образом підніс,
за порушення ж заповіді
знову в землю, з якої взяв мене, повернув.

Піднеси ж до первісної подоби Твоєї,
щоб давню красу мені оновити.

Упокой, Боже, рабів Твоїх
і осели їх в раю,
де всі святі, Господи,
і праведники сяють, як світила.

Упокой, Господи, рабів Твоїх,
не пам’ятаючи про всі їх гріхи.

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові.

Трисяйвість Єдиного Божества
побожно славимо співами:
Свят єси, Отче Безпочатковий,
Безпочатковий же Сину і Божественний Душе,
просвіти нас, що вірою Тобі служимо;
і з вічного вогню визволи.

І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Радуйся, Чистая,
що Бога тілом породила на спасіння всіх,
Через Тебе рід людський знайшов спасіння;
о коли б і ми рай знайшли за Твоєю допомогою,
Богородице Чиста і Благословенна.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі).

Упокой, Спасе наш, з праведними рабів Твоїх і осели їх в оселях Своїх, як про це написано, і прости як Милосердний всі гріхи їх, вільні і невільні, і все, чим згрішили вони свідомо і несвідомо, Чоловіколюбче. Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Христе Боже, що від Діви Світові засяяв і через Неї й нас синами світла показав, помилуй нас.
Зо святими упокой, Христе, душу раба Твого, де немає недуги, ні смутку, ані зітхання, але вічне життя.
Сам Один єси Безсмертний, що створив і впорядкував людину, ми ж земні, із землі створені, і в ту ж землю повернемось. Бо так ти звелів, мій Сотворителю, і сказав мені: «Земля єси, і в землю повернешся». Туди ж і ми, всі люди, підемо, з надгробним риданням співаючи пісню: «Алилуя, алилуя, алилуя».
З духами спочилих праведників душу рабів Твоїх (раба Твого), Спасе, упокой і прийми їх (його) до блаженного життя Твого, Чоловіколюбче.
В оселях Твоїх, Господи, де всі святі Твої спочивають, упокой і душу рабів Твоїх, бо Ти Єдиний Чоловіколюбець.
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові. Ти єси Бог, що зійшов до пекла і розбив кайдани закованих, Сам і душу рабів Твоїх упокой.
І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Єдина Чиста і Непорочная Діво, що Бога без сімені породила, молися за спасіння душі їх.

Навіщо молитися за померлих?

Небіжчик не може виправити жодного свого гріха, не може покаятися. Тому душам померлих часто буває страшно й погано. Але Господь і тут змилосердився і дозволив Церкві (всім нам) молитися за померлих, щоб вони отримали прощення гріхів та упокоїлися, тобто знайшли спокій та радість. Іншого способу отримати полегшення у померлих немає.

У храмі Божому за спочилих необхідно замовляти:

1. поминання на літургії (головному Богослужінні);
  2. панахиду (милостиню за спочилого: хліб як символ найпотрібнішого, що може дати тільки один Господь; олію як символ милості, котрої просимо у Господа; інші продукти, крім м’яса).В міру сил подають бідним.

Читайте також «Акафіст за спочилих».

Молитовник за спочилих
Читайте також «Молитовник за спочилих». Брошуру видано видавничим відділом нашої парафії у 2009 році.