«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиТріодь Постова

Неділя третя Великого посту. Хрестопоклонна

Священик своєчасно оздоблює святий хрест васильками, обгортає його воздухом і, поклавши на тарілку, ставить на жертовник.

Перед початком вечірні кадить святий хрест і при співі тропаря: Спаси, Господи… переносить із жертовника на святий престіл.

У суботу на вечірні

Після передпочаткового псалма стихословимо Блажен муж…

На Господи, взиваю… стихири на 10: Октоїха 6 і Тріоді 4.

Глас 5:

Освіти, Хресте Господній, світлопромінним сяйвом твоєї благодаті серця тих, що шанують і з богоприємною любов’ю приймають тебе, надіє світу; тобою знищено сльози і печаль, тобою ми визволилися від сітей смертних і до постійної радости прийшли. Вияви велич краси твоєї, подай дар стримання рабам твоїм, що з вірою просять всемогутнього захисту твого і великої милости.

Радуйся, життєдайний Хресте, Церкви прекрасний раю, древо нетління, що проростило вічної слави насолоду; тобою відганяються бісівські полки, через тебе радіють ангельські чини і святкують зібрання вірних. Зброє непереможна, непорушна твердине, перемого вірних, священиків похвало, сподоби нині і нас дочекатися Страстей Христових і великої милости.

Радуйся, життєдайний Хресте, благочестя непереможна сило, райські двері, твердине вірних, охороно Церкви; тобою тління зруйнувалося і Знищилося, і влада смерти подолана, і ми вознеслися від землі до неба. Зброє непереможна, захисте проти бісів, славо мучеників, істинна окрасо преподобних, пристановище спасіння, ти подаєш світові велику милість.

Гряди, первозданна двійне, що через заздрість чоловіковбивці позбавилася неба, споживши в давнині гірких ласощів від дерева. Ось всечесне древо воістину урочисто з’являється; до нього припавши, з радістю цілуйте і взивайте з вірою: ти наше визволення, Хресте всечесний, богоблаженне древо, саде небесний, споживши твоїх плодів і прийнявши в надії перший Едем, нетління успадкували і велику милість.

На літії стихира храму.

Слава: і нині, глас 5.

Слава… глас 3:

Христе Боже наш, Ти добровільно розп’яття прийняв ради загального воскресіння роду людського і на Хресті, як тростиною, забарвленням червоним Свої пальці скривавив, щоб підписати нам, як Цар, відпущення заради чоловіколюбства; не відкинь нас, що перебуваємо в небезпеці знову від Тебе віддалитися, але змилуйся, єдиний Довготерпеливий, над недолею людей Твоїх, встань, переможи тих, що нападають на нас, як Всемогутній.

І нині…

Богородичний гласу.

На стиховні стихири Октоїха.

Слава: і нині, глас 4:

Допоміг Ти, Господи, лагідному Давидові перемогти чужинця, допоможи ж православним християнам у боротьбі і зброєю Хреста побори ворогів наших. Вияви, Милосердний, на нас, як колись, милості Твої, і нехай зрозуміють, що Ти єси воістину Бог. Ми, що на Тебе уповаємо, перемагаємо і завжди молимося Пречистій Твоїй Матері, щоб дарована була нам велика милість.

Тропар: Богородице Діво, радуйся, благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти між жонами, і благословен плід утроби Твоєї, бо Ти породила Спаса душ наших (двічі).

І Хресту, глас 1:

Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемогу побожному народові нашому на супротивників подай і Хрестом Твоїм охороняй нас — оселю Твою.

І далі: закінчення всенічної, як звичайно.

На ранній

На Бог Господь… тропар воскресний двічі. Слава… Спаси, Господи… І нині…

Богородичний: Коли Гавриїл привітав Тебе, Діво, — радуйся, з його гласом Владика всіх втілився в Тобі — святім кивоті, як і сказав праведний Давид. Стала Ти просторішою за небеса, бо носила Сотворителя Свого. Слава Оселеному в Тобі, слава Родженому Тобою, що визволив нас народженням Своїм.

Сідальний воскресний гласу. Після полієлея сідальний Хреста (якщо храм Святого Хреста) глас 8:

В раю колись через споживання від древа ворог позбавив одежі і заподіяв смерть. Хресне ж древо одежу життя принесло людям, покрило землю і весь світ наповнило всякою радістю. Його ж бачачи і йому поклоняючись, до Бога з вірою однодушно взиваємо: наповни храм славою його (двічі).

Ступеневі гласу. Прокимен. Євангелії: чергове. Воскресіння Христове бачивши… Псалом 50. Слава…

Глас 8: Покаяння двері відкрий мені…

Канон
Воскресний чергового гласу і Богородиці на 6 і Хресту, глас 1:

Пісня 1

Ірмос: Божественний Мойсей у давнині прообразував Хрест Твій, воду жезлом розсікши, через Червоне море провів Ізраїля, що пісню виходу співав Тобі, Христе Боже.

Приспів: Слава Господи, Хресту Твоєму чесному.

День торжества настав: воскресінням Христовим смерть знищена, зоря життя засяяла, Адам, вставши, торжествує радісно. Тому й ми радіємо, пісню перемоги співаючи.

Сьогодні поклоніння чесному Хресту. Прийдіть до нього всі, він бо, світлосяючи, схід Христової зорі провіщає нині. Цілуймо його, душевно радіючи.

Явився великий Хрест Господній; нині покажи образ божественної краси своєї мені, достойному поклонникові хвали твоєї, бо як до животворчого звертаюсь до тебе і цілую тебе.

Нехай небо і земля одностайно прославлять всеблаженнійший для всіх цей Хрест: на ньому ж тілом розіп’ятий принісся в жертву Христос. Цілуймо його, душею радуючись.

Слава…

О Тройце в Іпостасях! О Єдносте Єством! Отче, Сину і Душе, Єдиносильна Єдносте, в раді превічній, і у волі, і в основі сили світ Твій збережи, мир подаючи.

І нині…

Ти, Діво, мужа не знавши, безсіменно народжуєш Дитя, чистоту носивши — Творця світу Христа Бога. Його ж моли мир усім дати.

Пісня 3

Ірмос: Утверди мене Хрестом на камені віри, Владико Христе, щоб не захитався розум підступами злого ворога, бо Ти єдиний Святий.

Прийдіть, пісню нову співаймо, зруйнування пекла святкуючи, бо з гробу Христос воскрес, полонивши смерть, і спас усіх.

Прийдіть, вірні, черпаймо не з джерела, звідки тече вода тління, а з джерела просвітлення, поклоняючись Хресту Христовому, ним же і прославляємось.

Цілуючи нині Хрест Твій, Владико Христе, що його в давнині прообразував руками Мойсей, розумного Амалика перемагаємо і хрестом спасаємось.

Очима й устами чистими, співаючи пісню радости, поклонімось, вірні, Господньому Хресту, піснями величаючи.

Слава…

Єдиного в трьох Іпостасях Бога безначального визнаю, нероздільну Істоту Єством: Отця, Сина і Духа Живого, в Них же ми хрестилися.

І нині…

В купині Мойсей бачив колись прообраз Твого таїнства, Чиста; і, як вогонь купини, так і вогонь Божества не опалив Твоєї утроби.

Сідальний, глас 6: Хрест Твій, Господи, освятився, ним бо зціляються немічні в гріхах, ним же до Тебе припадаємо, помилуй нас.

Стих: Прославляйте Господа Бога нашого і поклоняйтеся підніжжю ніг Його, бо воно святе.

Нині здійснилося слово пророче: ось бо поклоняємося на місці, де стояли ноги Твої, Господи, і, споживши від дерева спасіння, звільняємося від пристрастей гріховних молитвами Богородиці, єдиний Чоловіколюбче.

Слава…

Коли поставили древо Хреста Твого, Христе, захиталися основи смерти, Господи: його ж бо бажало поглинути пекло, а відпустило з трепетом. Явив Ти нам спасіння Твоє, Святий, і славословимо Тебе, Сину Божий, помилуй нас.

І нині…

Богородичний: Богородице Діво, моли Сина Твого, Христа Бога нашого, що з волі Своєї розіп’ятий був на Хресті і воскрес із мертвих, за спасіння душ наших.

Пісня 4

Ірмос: Побачивши Тебе, Всесильний, на Хресті, сонце, ввібравши в себе проміння, затремтіло; всяке творіння зі страхом прославило Твоє довготерпіння, і земля сповнилася хвалою Твоєю.

Воскрес Христос, і жонам-мироносицям ангел сказав: не плачте, йдіть і сповістіть апостолам — радійте, сьогодні спасіння світові, і мучительство ворога смертю знищилося.

Зустрічаючи сьогодні радість поклоніння животворчому Хресту Твоєму, Христе, готуємося до прославлення всесвятих Твоїх страждань, які перетерпів Ти, Спасе, за спасіння світу як всемогутній.

Сьогодні настала радість на небі і на землі — як Христове знамено, світові з’являється Хрест преблаженний; поставлений бувши, він дарує тим, що поклоняються йому, радість повсякчасну.

Чим обдаруємо Тебе, Христе, за те, що сподобив нас поклонятися Чесному Хресту: на ньому ж пролилася всесвята кров Твоя, там же і тіло Твоє цвяхами прибите було; його ж нині цілуючи, дякуємо Тобі.

Слава…

Оспівую три Іпостасі єдиного Божества, проповідуючи їх нероздільними, єством єдиними: Отця безначального, Сина і Духа Святого, єдинопрестольних, єдину Силу, єдине Царство, єдину Державу вічну.

І нині…

Єдина між жонами стала Ти явищем чудесним, незбагненною новиною, Чиста, бо Ти оновила єство, породивши безсіменно і знову перебуваючи, як і раніше, Дівою: народжений Тобою є Бог істинний.

Пісня 5

Ірмос: З раннього ранку прославляємо Тебе, Спасе щедрий, мир знайшовши Хрестом Твоїм, яким оновив Ти рід людський, до світла невечірнього вводячи нас.

Засяяв Ти з гробу, Світло невечірнє, засвітивши нетління світові, остаточно знищив Ти, Господи, смертний плач — як милосердний.

Торжествують у радості ангельські чини, поклоняючись Хресту Твоєму нині, ним бо переміг Ти, Христе, бісівські полки, спасаючи рід людський.

Другим раєм визнається Церква, бо за живоносне древо має Хрест Твій, Господи; доторкаючись до нього, безсмертя сподобляємося.

Слава…

Співбезначальних Трьох славлю, Єдиних єством: Бога Отця, Сина і Духа — Світло єдине трисяйне, спільне державне Царство в незлитній тотожності.

І нині…

Народила Ти за законом природи, але понад закон; від Тебе, Єдиної, — безсіменне народження, чудесний і мислений образ, провіщений до Різдва Твого, Всенепорочна.

Пісня 6

Ірмос: Образ Божественного Хреста, назнаменував Іона у китовому череві простертими руками і, уповаючи, врятувався від звіра силою Твоєю, Слове.

Воскрес Ти, знищивши смерть, Христе, як великий Цар, із глибини пекла викликав нас для блаженства в Царстві Небеснім, в землі безсмертя.

Радісно прославляючи божественними піснями, віддаймо, вірні, хвалу Богу, цілуючи Хрест Господній; він є джерелом, з якого освячення для всіх сущих у світі витікає.

Сповнюється піснеписаний голос: ось бо поклоняємося підніжжю пречистих ніг Твоїх, Всесильний, — Хресту Твоєму чесному, найдорогоціннішому древу.

Так само, як пророк, який плакав, побачивши дерево у Твій хліб вкладене, — так і ми, цілуючи Хрест Твій, Милостивий, оспівуємо Твої ув’язнення, поховання, спис і цвяхи.

Цілуючи Святий Хрест, який Ти зволив носити на плечах, Христе, і на якому був піднесений і тілом розіп’ятий, набираємося сили проти ворогів невидимих.

Слава…

Єдність у трьох Образах оспівую і Тройцю в єдиному єстві прославляю: Бога — Троє разом, Світло трисонячне, Отця, і Сина, і Святого Духа.

І нині…

Велике чудо над чудами сталося на Тобі, непорочна Богородице, бо породила Ти Агнця, що взяв гріхи світу; Йому ж молися тепло за тих, що прославляють Тебе.

Кондак, глас 7: Зброя вогненна вже не стереже врат Едему, бо вони знайшли преславний союз із хресним древом; смертне жало і перемога пекла знищені. Ти бо явився, Спасе мій, промовивши сущим у пеклі: ввійдіть знову до раю.

Ікос: Три хрести поставив на Голгофі Пилат: два для розбійників, а один для Життєдавця. Бачачи Його, пекло промовило сущим унизу: о слуги мої і сили мої, хто забив цвяхи в серце моє, дерев’яним списом мене несподівано проколов, мучуся, страждаю всією істотою моєю, серце моє зранене, почуття мої тривожать дух мій і примушують повернути Адама і тих, що від нього, яких я древом придбало, а тепер древо знову вводить їх до раю.

Пісня 7

Ірмос: Ти, що з полум’я юнаків визволив, тіло прийнявши, прийшов на землю і, на Хресті розіп’ятим бувши, спасіння нам дарував, Христе, єдиний благословенний отців Боже і препрославлений.

Наче від сну, воскрес Ти з гробу на третій день, Господи, знищивши пекла сторожу Божественною силою і древніх праотців підняв, єдиний благословенний отців Боже і препрославлений.

Піснями звеличуючи свято, радіємо нині, люди, славлячи хресним поклонінням розіп’ятого Христа, єдиного благословенного отців Бога і препрославленого.

Перетворив Ти знаряддя смерти на орган життя — всім світом достойно шанований Хрест Твій, всемилостивий. Тому тих, що поклоняються йому, освяти, єдиний благословенний отців Боже і препрославлений.

Єдиний милостивий і милосердний Ісусе, просвіти, освяти тих, що з вірою поклоняються Твоєму Хресту і Божественним Твоїм стражданням, єдиний благословенний отців Боже і препрославлений.

Слава…

Єдине в трьох Іпостасях оспівую Божество: Світло бо Отець, Світло Син, Світло Дух, Світло нероздільне в єдності єства і трьома променями Лиць осяяний.

І нині…

Всіх пророків Ти єси багатоіменне провіщення: врата Божі, ручка золота, земля свята — Діва Богоневісна, що породила отців Бога і препрославленого.

Пісня 8

Ірмос: Вкинутий колись у рів на розтерзання левам, великий між пророками Даниїл, навхрест руки розпростерши, неушкодженим спасся, благословляючи Христа Бога повіки.

Чого тримаєте дорогоцінне миро в руках, кого шукаєте, — сказав ангел, який нині з’явився у гробі, — воскрес Христос і Бог наш і визволив єство людське з пекельних сховищ.

Радуйся, Хресте, преблаженне і Божественне древо, світло для сущих у темряві, на чотири сторони світу сяйвом твоїм провіщена зоря Христового Воскресіння, сподоби всіх вірних досягти Пасхи.

В цей день пахне миро Божественної мирниці — живомироточиве древо, Хрест Христів; вдихаймо його Богом натхненні пахощі, щиро поклоняючись йому повіки.

Гряди, пророче Єлисею, скажи голосно, що те древо, яке ти у воду вклав. — Хрест Христів, яким ми визволилися з глибини тління: йому поклоняємося щиро повіки.

Колись Яків, прообразуючи Хрест Твій, а Йосиф, поклоняючись краєві Божественного жезла, символ живого Царства Твого передбачили: йому ж нині поклоняємось щиро повіки.

Благословім Отця, і Сина, і Святого Духа, Господа.

Троїчний: Славлячи єдину природу в трьох Образах, не зливаю Трьох у одне, ані не роз’єдную образу Отця, і Сина з Духом: Єдиний бо над нами у Тройці.

І нині…

Єдиною серед матерів була Ти, Діво Богоневісто Маріє, породивши без мужа Христа Спаса і печаті чистоти зберігши; Тебе ми, вірні, прославляємо повіки.

Співаємо: Чеснішу від херувимів…

Пісня 9

Ірмос: О Мати Діво, істинна Богородице, що безсіменно породила Христа Бога нашого, на Хресті тілом розіп’ятого, Тебе ми, всі вірні, достойно з Ним нині величаємо.

До гробу зійшов Ти, Життєдавче і Боже, зруйнував єси засуви й кайдани і мертвих воскресив, які співають: слава воскресінню Твоєму, Христе Спасе всесильний.

Гріб Твій, Христе, життя мені дав; Ти, Владика життя, з’явившись, промовив до сущих у гробах: ті, що в кайданах, звільніться, бо Я — Визволитель світу — прийшов.

Піснями нехай звеселяться всі дерева в дібровах, бачачи одноіменне древо Хреста в пошані нині: на ньому бо Христос підніс главу, як пророкував Давид.

Від дерева помер я, древом життя став ти для мене, Христоносний Хресте, охоронителю мій непорушний, міцна сило проти демонів; тобі поклоняючись, кличу сьогодні: освяти мене силою твоєю.

Веселися і радуйся, Церква Божа, преблаженному древу всесвятого Хреста Христового поклоняючись нині; йому служать чини ангельські і зі страхом стоять перед ним.

Слава…

Тройці в Лицях, Єдиниці єством, поклоняюся Тобі, Божество Святе: Отцю, і Сину зі Святим же Духом, єдиному Началу, єдиному Царству, що всім володіє.

І нині…

Горою великою, в якій оселився Христос, стала Ти, Діво, як співає про це божественний Давид; Тобою, Всеблаженна, ми, всиновлені Духом, піднеслися до небес.

Екзапостиларій восресний і Хреста.

Слава…

Бачачи перед собою сьогодні чесний Хрест Христів, поклонімось, побожно звеселімось, цілуючи його з любов’ю; просімо розіп’ятого на ньому Господа, щоб сподобив усіх нас чесному Хресту поклонитись і неосудно досягти воскресіння.

І нині…

Древу, на якому, Всечиста, розіп’ятий за нас Син Твій пречисті руки простягнув, ми нині благочесно поклоняємося; дай нам мир і сподоби спасенні для світу всечесні Страсті зустріти і поклонитися світлій та радісній для всього світу Господній Пасці і світлоносному Дню.

Хвалітні стихири воскресні 4 і з Тріоді 4

Глас 4: Голосами гучними в піснях величаймо Хрест чесний і, цілуючи, взиваймо до нього: Хресте всечесний, освяти душі й тіла наші силою твоєю і від усякої напасти супротивників неушкодженими збережи нас, що поклоняємося Тобі.

Приступивши, наберіть невичерпних вод, що благодаттю Хреста проливаються; ось перед нами бачимо древо святе, джерело дарів, напоєне кров’ю і водою Владики всіх, на ньому Він з волі Своєї розіп’явся і земних воздвигнув.

Стих: Возносьте Господа Бога нашого і поклоняйтеся підніжжю ніг Його, бо воно святе (Пс. 98, 5).

Всечесний Хресте, ти Церкви твердиня, царів могутність, ченців похвала і спасіння; тому, поклоняючись тобі, і серцем і душею нині просвічуємося Божественною благодаттю на тобі розіп’ятого Христа, що владу спокусника зруйнував і прокляття знищив.

Стих: Бог же, Цар наш, раніше віків учинив спасіння посеред землі (Пс. 73,12).

І повторюємо першу стихиру.

Стих: Воскресни, Господи, Боже мій, нехай піднесеться рука Твоя, і не забудь убогих Твоїх до кінця (Пс. 9, 33).

І співаємо самогласний, глас 8:

Господь притчею навчав усіх уникати гордовитого розуму злих фарисеїв і повелів усім не заноситися розумом, коли слід розмірковувати; прикладом і образом Сам будучи, аж до розп’яття і смерти Сам Себе віддав. Дякуючи, промовмо разом із митарем: Ти, що постраждав за нас і не переможений страстями, визволи нас від пристрастей, Боже, і спаси душі наші.

Слава: і нині.

Преблагословенна єси, Богородице Діво…

Коли починають співати Слава в вишніх Богу,.. священик у повному ієрейському облаченні тричі кадить престіл і на ньому святий хрест і при протяжному співі останнього Святий Боже… виносить святий хрест на голові північними дверима перед Царські врата; перед хрестом мають іти два свічконосці з запаленими свічками і кадилом. Після закінчення співу Трисвятого священик, стоячи перед Царськими вратами, виголошує: Премудрість. Станьмо побожно. Хор співає тропар: Спаси, Господи… В цей час священик виносить хрест на середину церкви, кладе його на тетраподі і кадить тетрапод і хрест з усіх боків тричі. Після того священик співає тричі: Хресту Твоєму,.. а після нього хор тричі співає те саме. В той час священик, а за ним і люди кланяються чесному Хресту. Під час поклоніння співається стихира, глас 2:

Прийдіть, вірні, животворчому древу поклонімось, на ньому Христос, Цар слави, з волі Своєї руки розпростерши, підніс до первісного блаженства нас, яких ворог раніше ласощами спокусив і від Бога віддалив. Прийдіть, вірні, древу поклонімось, ним бо ми сподобилися сокрушити голови невидимих ворогів. Прийдіть, усі покоління народів, Хрест Господній шануймо піснями. Радуйся, Хресте, повне визволення впалого у гріх Адама, тобою хваляться благочестиві князі наші, що твоєю силою владно підкорили ізмаїльтянські народи. Тебе нині ми, християни, зі страхом цілуємо і славимо розіп’ятого на тобі Бога, промовляючи: Господи, що на Хресті розіп’явся, помилуй нас як благий і Чоловіколюбець.

Слава… глас 8:

Сьогодні недосяжний єством досяжним для мене стає і терпить страсті, звільняючи мене від страждань. Той, Хто дарує зір сліпим, устами беззаконників опльовується і плечі дає на рани за невільників. Бачачи Його на Хресті, Чиста Діва і Мати з болем взивала: горе Мені, Сину Мій, що Ти вчинив? Прекрасніший добротою за усіх людей — бездиханний і без вигляду, без виду і краси. О горе Мені, Світло Моє, не можу дивитися на Тебе, померлого, душею тужу і гострий меч проймає серце Моє; оспівую страсті Твої, поклоняюся милосердю Твоєму, Довготерпеливий, слава Тобі.

І нині… глас той самий:

Сьогодні збулося пророче слово: ось бо поклоняємося на місці, де стояли ноги Твої, Господи, і, древо спасіння пізнавши, свободу від пристрастей гріха одержали молитвами Богородиці, єдиний Чоловіколюбче.

Єктенії і відпуст.

Слава: і нині.

Стихира Євангельська і час Перший.

На Літургії

Замість Трисвятого, співаємо: Хресту Твоєму поклоняємося, Владико, і Святе Воскресіння Твоє славимо.

Прокимен, глас 6: Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє (Пс. 27, 9).

Стих: До Тебе, Господи, взиваю я, Боже мій! Не будь мовчазний до мене (Пс. 27, 1).

Апостол: Євр. 4, 14-16; 5, 1-6, зач. 311.

Євангеліє: Мк. 8, 34; 9, 1, зач. 37.

Причасний: Ти явив нам світло лиця Твого, Господи (Пс. 4, 7).

В неділю на вечірні

На Господи, взиваю… стихири покаянні гласу — 4 і Тріоді — 3, глас 8:

Господи, Ти з волі Своєї розпростер руки на Хресті; йому ж із розчуленим серцем сподоби поклонитися і нас, добре наставлених постом і молитвами, стриманням і добрими ділами як благий і Чоловіколюбець.

Господи, безліч гріхів моїх множеством щедрот Твоїх очисти, Всещедрий, і Хрест Твій чистою душею сподоби бачити і цілувати у цій седмиці посту як Чоловіколюбець.

Глас 3: Велике чудо: бачимо древо, на якому з волі Своєї був розіп’ятий тілом Христос; світ поклоняється йому і, ним просвічений, взиває: о сило Хреста, який і видимий — демонів палить, і уявний — вогнем нищить їх! Прославляю тебе, пречисте древо, шаную і поклоняюся зі страхом, і Бога славлю, що через тебе дарував мені життя безкінечне.

З мінеї 3. Слава: і нині. Богородичннй. Вхід: Світло тихе…

Прокимен, глас 8: Дав єси насліддя тим, що бояться Тебе, Господи.

Стих: Від краю землі взиваю до Тебе.

Стих: Знайду захист під покровом крил Твоїх.

Стих: Так співатиму імені Твоєму повіки.

На стиховні, глас 8: Глянути на небо не смію я, окаянний, через лукаві мої вчинки; але, як митар, стогнучи, взиваю до Тебе: Боже, очисти мене грішного і від фарисейського лицемірства визволи мене як єдиний Многомилостивий.

Стих 1: До Тебе, що перебуваєш на небі, зводжу очі мої. Як очі рабів звертаються до рук господарів їхніх, як очі рабині до рук господині її, так очі наші — до Господа Бога нашого, аж поки помилує нас.

І знову той самий (Пс. 122, 1-2).

Стих 2: Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо багато ми маємо приниження. Надміру має душа наша ганьби від багатих та зневаги від гордих (Пс. 122, 3-4).

Мученики Господні, ви всяке місце освячуєте і всяку недугу зціляєте; і нині моліться за визволення душ наших від сітей ворожих, благаємо вас.

Слава: і нині.

Богородичний, глас той самий:

Сили Небесні оспівують Тебе, Благодатна, Мати Небесна, і ми прославляємо незбагненне Різдво Твоє, Богородице, молися за спасіння душ наших.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Сторінки

Важливе

Останні відгуки

Канали RSS

Нагору