«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиТріодь Постова

Неділя Блудного сина

Велика вечірня

На Господи, взиваю… стихири чергового гласу 6 і Тріоді 4. глас 1:

У безгрішній і життєдайній країні удостоївся я жити; посіявши гріх, серпом пожавши колосся лінощів, пригорщами пов’язав мої вчинки у снопи, які розставив не на току покаяння. Але молю Тебе, предвічний Творче і Боже наш, вітром Твого милосердя розвій полову діл моїх, пшеницю дай душі моїй на відпущення і, приймаючи мене в небесній оселі Твоїй, спаси мене.

Пізнаймо, браття, таїнства силу, бо від гріха до батьківського дому прибулого блудного сина, зустрічаючи, цілує милостивий батько, знову ознаку своєї слави дає і таємничу для вишніх влаштовує гостину, заколюючи вгодоване теля, — щоб і ми достойно жили разом з Чоловіколюбцем Отцем і Ним принесеною славною Жертвою, Спасом душ наших.

Слава… глас 2:

О, скількох благ я, окаянний, позбавив себе! Від якого блаженства відпав я, нещасний! Розтратив багатство, яке прийняв, заповідь переступив. Горе мені, стражденна душе! До вогню вічного заздалегідь присудиш себе. Тому ще до кінця взивай до Христа Бога: як блудного сина, прийми мене, Боже, і помилуй мене.

І нині…

Богородичний догматик чергового гласу.

Якщо є літія, то стихири храму.

Слава… глас 4:

Як блудний син, прийшов і я, Щедрий, життя своє проживши в розлуці і розтративши багатство, яке Ти дав мені, Отче. Прийми мене, що каюся, Боже, і помилуй мене.

І нині…

Богородичний того ж гласу.

На Стиховні стихири Октоїха.

Слава… глас 6:

Батьківського дару багатство розтративши, з безсловесним стадом пасся я, окаянний, і, його поживи жадаючи, виснажувався голодом, не наситившись. Але, повернувшись до милосердного Отця, взиваю зі сльозами: припадаю я до чоловіколюбства Твого, прийми мене, як наймита, і спаси мене.

І нині…

Богородичний: Творець і визволитель мій, Христос Господь, що вийшов із Твоєї, Пречиста, утроби, в мене зодягнувшись, від давнього прокляття Адама визволив. Тому Тобі, Владичице, Матері Божій та істинній Діві, невмовкно по-ангельськи викликуємо: радуйся, Владичице, заступнице, покрово і спасіння душ наших.

На ранній

Все за уставом чергового гласу. Після Хваліте ім’я Господнє… псалом 136:

На ріках Вавилонських, там ми сиділи і плакали, коли згадували Сион наш. На вербах посеред нього повісили ми арфи наші. Там бо питали нас про слова пісень полонителі наші, що знали про наш спів: заспівайте нам пісень сионських. Як же нам співати пісню Господню на землі чужій? Якщо забуду тебе, Єрусалиме, нехай буде забута правиця моя. Нехай прилипне язик мій до гортані моєї, якщо не пом’яну тебе і коли не поставлю Єрусалим початком радости моєї. Пом’яни, Господи, синів Едомських, що в день єрусалимський кричали: руйнуйте його доостанку. Дочко Вавилону, окаянна, блаженний той, хто відплатить тобі за все, що ти заподіяла нам. Блаженний, хто візьме і розіб’є дітей твоїх об камінь.

Тропарі, Непорочні, прокимен. Євангеліє, Воскресіння Христове бачивши,.. псалом 50. Покаяння двері відкрий мені… По Спаси, Боже, людей Твоїх…

Канон

Воскресний на 4, хрестовоскресний на 2,
Богородиці на 2 і Тріоді на 6, глас 2.

Пісня 1

Ірмос: Мойсеєву пісню сприйнявши, заспівай, душе: Помічник і Покровитель став мені на спасіння; Він Бог мій, і прославлю Його.

Ісусе Боже, прийми нині і мене, що каюся, як блудного сина, що все життя в лінощах прожив і Тебе прогнівив.

Марно розтратив я божественне багатство, яке Ти колись дав мені, віддалився від Тебе і блудно жив. Милосердний Отче, обніми ж нині і мене, що повертаюся до Тебе.

Слава…

Батьківські обійми нині розпростерши, прийми, всещедрий Господи, і мене, як блудного, щоб я, дякуючи, прославляв Тебе.

І нині…

Виявивши на мені, Боже, всю благостиню, зневаж як благодійник безліч гріхів моїх Божественними молитвами Твоєї Матері.

Катавасія: Мойсеєву пісню…

Пісня 3

Ірмос: Неплідний мій розум перетвори у мені, Боже, на плодоносний милосердям Твоїм, творче добра, садівничий добробуту.

Нестямний я був, безумно пристав я до одержимих пристрастями, але прийми мене, Христе, як блудного.

Наслідуючи голос благання блудного, взиваю: згрішив я, Отче, але, як і його, обійми й мене нині і не відкинь мене.

Слава…

Обійми Твої розпростерши, Христе, милостиво прийми мене, що з далекої країни гріхів і пристрастей повертаюсь.

І нині…

Преславна між жонами, збагати добрими ділами і мене, зубожілого через безліч гріхів, Чиста, щоб я прославляв Тебе.

Катавасія: Неплідний мій розум…

Сідальний, глас 1: Батьківські обійми поспіши розкрити для мене: прожив я блудно життя своє, нині надіюсь на невичерпне багатство щедрот Твоїх, Спасе, злиденного мого серця не відкинь. Тебе, Господи, у скорботі кличу: згрішив я, Отче, проти неба і перед Тобою.

Слава… той самий.

І нині…

Богородичний: Неневісна, чиста Богородице Діво, єдина заступнице і покрово вірних, від біди, скорбот і лютих напастей визволи всіх, що на Тебе, Отроковице, надію мають, і душі наші спаси Божественними молитвами Твоїми.

Пісня 4

Ірмос: Передбачаючи Твоє народження від Діви, пророк проповідував, виголошуючи: почув я вість про Тебе й убоявся, бо з півдня і з гори святої, благодаттю захищеної, прийшов єси, Христе.

Багатство благ, яке дав мені Ти, Небесний Отче, марно розтратив я, ставши рабом чужинців. Тому взиваю до Тебе: згрішив я перед Тобою, прийми мене, як колись блудного, розкривши обійми Твої для мене.

Став я рабом усякого зла, безсоромно приставши до спокусників пристрастями своїми, нестямним був через нерозумність. Змилуйся, Спасе, Пренебесний Отче, наді мною, що припадаю до безлічі щедрот Твоїх.

Слава…

Набравшись усякого сорому, не наважусь глянути на висоту небесну, безрозсудно бо піддався я гріху. Нині ж, каючись, взиваю з розчуленням: згрішив я перед Тобою, прийми мене, Всецарю.

І нині…

Людям помічнице, тверда надіє всіх християн, пристановище тим, кого спасаєш, спаси мене, Діво чиста, материнськими молитвами Твоїми і життя вічного сподоби.

Катавасія: Передбачаючи Твоє народження…

Пісня 5

Ірмос: Після ночі минулої наблизився день, і світло світові засяяло, тому хвалять Тебе ангельські чини і славословить Тебе вселенна.

Став я рабом чужинців, у країну згубну відійшов і набрався сорому; нині ж, каючись, викликую до Тебе, Щедрий: згрішив я.

Отцеве Твоє милосердя нині відкрий, Небесний Отче, мені, що у гріхах розкаявся, і не відкинь мене, превелику милість маючи.

Слава…

Не смію поглянути на висоту небесну, безмірно прогнівив я Тебе, Христе, але, знаючи Твої щедроти милостиві, взиваю: згрішив я перед Тобою, очисти і спаси мене.

І нині…

Всесвята Діво благодатна, що породила очищення, тягар гріхів моїх молитвами Твоїми полегши.

Катавасія: Після ночі минулої…

Пісня 6

Ірмос: У глибині гріховній, Спасе, перебуваю я, житейським морем збурений, але, як Іону від звіра, так і мене від пристрастей визволи і спаси мене.

Глибина гріховна тримає мене безперестанно і бушування гріхів затоплює мене. Направ мене до пристановища життя, Христе Боже, і спаси мене, Царю слави.

Отцеве багатство розтратив я згубно і, зубожівши, соромом укрився, поневолений марними помислами. Тому взиваю до Тебе: Чоловіколюбче, змилосердься і спаси.

Слава…

Голодом позбавився я всяких благ і віддалився від Тебе, Всеблагий; змилосердься нині наді мною в покаянні і спаси, Христе, мене, що оспівую Твоє чоловіколюбство.

І нині…

Отроковице, що породила Спаса і Владику Христа, спасіння сподоби мене, зубожілого на добрі діла, щоб я оспівував Твою велич, Діво Чиста.

Катавасія: У глибині гріховній…

Кондак, глас 3: Від Отчої слави Твоєї віддалився я безумно, в безчесті розтративши багатство, яке Ти передав мені. Тому голосом блудного взиваю до Тебе: згрішив я перед Тобою, Отче Щедрий, прийми мене в покаянні і зроби мене одним із найманців Твоїх.

Ікос: Від Спаса нашого, що кожного дня навчав словами Своїми, почули про блудного, наверненого до благої розсудливости, і його добре покаяння візьмімо за приклад. До Того, Хто відає таїни всіх, із смиренним серцем взиваємо: згрішили ми перед Тобою, Отче щедрий, і ніколи вже не станемо достойними називатися, як колись, дітьми. Але Ти, як істинний Чоловіколюбець, прийми і зроби мене одним із найманців Твоїх.

Пісня 7

Ірмос: Херувимів наслідуючи, отроки в печі раділи, співаючи: благословен єси, Боже, що істиною і судом послав все це за гріхи наші, всехвальний і препрославлений по всі віки.

Похотям тілесним піддався я неприкаяно, надто підкорився пристрасним вигадкам і віддалився від Тебе, Чоловіколюбче. Нині ж кличу гласом блудного: згрішив я, Христе, не відкинь мене, бо Ти єдиний милостивий.

Не наважуючись навіть глянути на висоту небесну, взиваю: згрішив я перед Тобою, Всецарю, в безумстві один бо я прогнівив Тебе, відкинувши Твої повеління. Тому як єдиний Благий не відкинь мене від лиця Твого.

Слава…

Молитвами апостолів, пророків, преподобних, чесних мучеників і праведних прости мене, Господи, за все, чим згрішив я, прогнівивши Твою милість, Христе, щоб і я прославляв Тебе повіки.

І нині…

Явилася Ти, Богородице, світлішою від херувимів і серафимів і всіх небесних воїнств, з ними ж ублагай, Всенепорочна, Безначального Отця, Божественне Слово, Його ж породила єси тілесно, щоб ми всі вічних благ сподобилися.

Пісня 8

Ірмос: Того, Хто колись на Синайській горі прообразував Мойсеєві у купині чудо Діви, оспівуйте, благословляйте і прославляйте по всі віки.

Ти, що з великого милосердя зійшов на землю спасти світ добровільними стражданнями, мене, зубожілого нині на всякі доброчинства, як Милостивий спаси.

Віддалився я від заповідей Твоїх, неприкаяно піддався облесникові, нині ж повертаюсь, як блудний колись, і припадаю до Тебе: прийми мене, Пренебесний Отче.

Благословім Отця, і Сина, і Святого Духа, Господа.

Пагубними помислами опанований, запаморочився я і віддалився від Тебе, цілком несамовитим ставши. Тому в покаянні припадаю до Тебе, Щедрий: спаси.

І нині…

Богородичний: Богородице чиста, єдина заступнице відкинутих, направ і мене, смиренного і всякими гріхами скрушеного.

Катавасія: Того, Хто колись на Синайській горі…

Пісня 9

Ірмос: Хто із смертних чув або хто бачив коли, щоб Діва, зачавши в утробі Своїй і Дитя безболісно породивши, залишилася Дівою? Таке Твоє чудо, і тому Тебе, чиста Богородице, величаємо.

Пізнай, Христе, печаль серця мого, наблизься до повернення мого, зглянься на мої сльози, Спасе, і не відкинь мене, але знову пригорни ради милосердя Твого; прилучи мене до громади спасенних, щоб і я вдячно оспівував милість Твою.

Як розбійник, взиваю: пом’яни мене; як митар скорботний, б’ю себе в груди і викликую нині: очисти мене, Всещедрий, від усіх злих діл моїх і прийми мене, як блудного, Всецарю, щоб і я оспівував Твою безмірну милість.

Зітхни нині, душе моя неприкаяна, і взивай до Христа: Господи, що ради мене з волі Своєї страждав, мене, зубожілого на всякі доброчинства, збагати на множество добрих діл як єдиний Благий і Многомилостивий.

Слава…

Як колись влаштував єси гостину для блудного, що добровільно повернувся, так нині це вчини, Благий, і для мене, окаянного, простягаючи мені чесні Твої обійми, щоб, спасшись, славословив я Твою безмірну милість.

І нині…

Світлими Твоїми молитвами, Діво, мислені мої очі, затьмарені злобою, просвіти, молюся, і на стежки покаяння направ мене, щоб і я достойно славословив Тебе, що несказанно породила Слово.

Катавасія: Хто із смертних…

Екзапостиларій Октоїха. Потім і з цієї Тріоді.

Слава…

Багатство благодаті, яке Ти дав мені, Спасе, я, окаянний, відійшовши, негідно й жахливо витратив, блудно поживши, демонам облудно розвіяв. Тепер же повертаюсь я: прийми мене, Отче щедрий, як блудного, і спаси.

І нині…

Розвіяв я багатство Твоє в марнотратстві, Господи, і лукавим демонам підкорився, окаянний. Але помилуй блудного, оскверненого очисти, Спасе, віддаючи мені первісну одежу Твого Царства.

Богородичний: Свята Мати Діво, велике провіщення апостолів, мучеників, пророків і преподобних, умилостив для нас, рабів Твоїх, Богородице, Сина Твого і Господа, коли сяде судити кожного з нас за ділами його.

На Хваліте… стихири воскресні, 5 і Тріоді, 3.

Глас 2: Гласом блудного викликую до Тебе, Господи: згрішив я перед очима Твоїми, Благий, розтратив багатство Твоїх дарів, але прийми мене, що каюся, Спасе, і спаси мене.

Стих: Воскресни, Господи, Боже мій, нехай піднесеться рука Твоя, і не забудь убогих Твоїх до кінця (Пс. 9, 33).

Як блудний син, прийшов і я, Щедрий, все життя проживши в поневіряннях, розтратив багатство, яке Ти дав мені, Отче: прийми мене, Боже, в покаянні і помилуй мене.

Стих: Славитиму Тебе, Господи, всім серцем моїм, розповідатиму про всі чудеса Твої ( Пс. 9, 1-2).

Розтративши і розвіявши блудно отцівського майна багатство, нікчемним я став, у країні лукавих людей оселився і, більше не можучи терпіти співжиття з ними, повернувшись, взиваю до Тебе, щедрого Отця: згрішив я перед небом і Тобою і недостойний називатися сином Твоїм. Прийми мене за одного з Твоїх найманців, Боже, і помилуй мене.

Слава… глас 6:

Отче Благий, віддалився я від Тебе, не залиш мене, ані позбав Царства Твого. Ворог прелукавий пограбував мене, взявши моє багатство; душевні дари блудно розвіяв я. Піднісшись же, звертаюсь до Тебе і взиваю: прийми мене за одного з Твоїх найманців.

Ти ради мене на хресті Свої руки простягнув; врятуй мене від лукавого звіра і в первісну одежу одягни мене як єдиний Многомилостивий.

І нині…

Преблагословенна єси, Богородице Діво…

На Літургії

Прокимен чергового гласу.

Апостол: 1 Кор. 6, 12-20, зач. 135.

Євангеліє: Лк. 15, 11-32. зач. 79.

Причасний: Хваліть Господа з небес…

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Сторінки

Важливе

Останні відгуки

Канали RSS

Нагору