«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиТріодь Квітна

У вівторок Світлого тижня

На ранній

Відправляється все за раніше описаною послідовністю, як у понеділок Світлого тижня.

На Хваліте… ставимо стихів 4 і співаємо стихири воскресні, глас 3.

Прийдіть, усі народи, і зрозумійте страшної таїни силу: Христос Спас наш, Який є від початку Слово, розіп’явся заради нас, зі Своєї волі був похований, і воскрес із мертвих, щоб спасти все, Йому поклонімось.

Розповіла про всі чудеса сторожа Твоя, Господи; але зібрання суєтне, наповнивши нагородою руки її, намагалося утаїти воскресіння Твоє, яке світ прославляє; помилуй нас.

Радістю все наповнилося, випробування воскресінням прийнявши: бо Магдалина Марія, прийшовши до гробу, знайшла ангела, що сидів на камені у сяючих ризах і говорив: чого шукаєте живого між мертвими, Його нема тут, Він воскрес, як сказав, і випередить вас у Галилеї.

У світлі Твоєму, Владико, побачимо світло, Чоловіколюбче: бо Ти воскрес із мертвих, даруючи спасіння роду людському, щоб усе творіння прославляло Тебе, єдиного безгрішного; помилуй нас.

І стихири свята: Пасха священна… з їх приспівами.

Далі: Христос воскрес… (тричі).

Єктенії, і відпуст. Час перший.

На Літургії

Антифони Пасхи.

Прокимен Апостола, глас 3, пісня Богородиці:

Величає душа моя Господа, і зрадів дух Мій у Бозі, Спасі Моїм.

Стих: Бо Він зглянувся на смирення раби Своєї, ось бо віднині ублажатимуть Мене всі роди.

Діянь святих апостолів читання. Зачало 4

У ті дні Петро, ставши з одинадцятьма, підвищив голос свій і промовив до них: мужі юдейські і всі жителі Єрусалима! Нехай це буде відомо вам, і вислухайте слова мої: вони не п’яні, як ви думаєте, бо зараз третя година дня; але це те, що провіщав пророк Іоіль: і буде в останні дні, — говорить Господь, — виллю Я від Духа Мого на всяку плоть; і будуть пророкувати сини ваші й дочки ваші, і юнаки ваші видіння бачитимуть, і старці ваші сновидіннями наставлені будуть. І на рабів Моїх і на рабинь Моїх у ті дні виллю від Духа Мого, і будуть пророкувати. І покажу чудеса вгорі на небі і знамення внизу на землі, кров і вогонь і куріння диму. Сонце перетвориться на темряву і місяць на кров, перш ніж прийде день Господній, великий і славний. І буде: усякий, хто прикличе ім’я Господнє, спасеться.

Алилуя, глас 8:

Воскресни, Господи, у спокій Твій, Ти і кивот святині Твоєї.

Стих: Клявся Господь Давиду істиною і не зречеться її.

Євангеліє від Луки. Зачало 113

Одного разу Петро, вставши, побіг до гробу і, нахилившись, побачив самі тільки ризи, що лежали, і пішов назад, дивуючися з того, що сталося. Того ж дня двоє з них йшли в село, що було стадій за шістдесят від Єрусалима і звалося Еммаус. І розмовляли між собою про всі ці події. І коли вони розмовляли і міркували між собою, Сам Ісус, наблизившись, пішов з ними. Але очі їхні були стримані, так що вони не впізнали Його. Він же сказав до них: про що ви сперечаєтесь між собою, ідучи, і чим ви засмучені? Один з них, на ім’я Клеопа, сказав Йому у відповідь: невже Ти, один з тих, що прийшли до Єрусалима, не знаєш, що сталося в ньому цими днями? І сказав їм: що саме? Вони відповіли Йому: про Ісуса Назарянина, Який був мужем-пророком, сильним ділом і словом перед Богом і всіма людьми. Як видали Його первосвященики і начальники наші для засудження на смерть і розіп’яли Його. Ми ж сподівалися, що Він є Той, Хто має визволити Ізраїль, до того ж сьогодні вже третій день, як усе це сталося. Та ще й налякали нас деякі жінки з наших, які вранці були біля гробу, і не знайшли тіла Його, і, прийшовши, розповідали, що вони бачили і явлення ангелів, які говорять, що Він живий. І пішли деякі з наших до гробу, і знайшли так, як жінки говорили, а Самого ж не бачили. Тоді Він сказав їм: о нерозумні і мляві серцем, щоб вірувати в усе, про що говорили пророки! Чи не так же належало постраждати Христу й увійти в славу Свою? І, почавши від Мойсея і від усіх пророків, пояснював їм сказане про Нього у всьому Писанні. І наблизились вони до того села, куди йшли; і Він робив вигляд, що хоче йти далі. А вони затримували Його, кажучи: залишся з нами, бо вже вечоріє, і день закінчується. І Він увійшов і залишився з ними. І коли Він возлежав з ними, то взяв хліб, благословив, переломив і подав їм. У них же відкрилися очі, і вони впізнали Його. Але Він став невидимим для них. І вони казали один одному: чи ж не палало в нас серце наше, коли Він говорив нам у дорозі і коли пояснював нам Писання? І, вставши тієї ж години, повернулися до Єрусалима і знайшли разом одинадцятьох і тих, що були з ними, які говорили, що Господь воістину воскрес і явився Симонові. І вони розповіли, що було в дорозі, і як вони Його впізнали у переломленні хліба.

Причасний: Тіло Христове…

Увечері

На Господи, взиваю… ставимо стихів 6, і співаємо стихири воскресні, глас 4.

Животворчому Твоєму хресту безперестанно поклоняючись, Христе Боже, триденне воскресіння Твоє славимо; ним бо Ти оновив зотліле людське єство, Всесильний, і нам на небеса вхід Ти оновив як єдиний благий і Чоловіколюбець.

Від непослуху забороненого дерева Ти визволив, Спасе, розіп’явшись добровільно на древі хреснім і, в пекло зійшовши, Всесильний, кайдани смерти розірвав як Бог. Тому поклоняємося Твоєму з мертвих воскресінню, радісно взиваючи: Всемогутній Господи, слава Тобі.

Врата пекельні знищив Ти, Господи, і Твоєю смертю смертне царство зруйнував; рід же людський від тління визволив, життя і нетління світу дарував, і велику милість.

І східні 3:

Прийдіть, люди, оспіваймо Спасове триденне воскресіння, яким ми звільнилися від пекельних тяжких кайданів, і нетління й життя всі сприйняли, взиваючи: розіп’ятий, похований і воскреслий, спаси нас Твоїм воскресінням, єдиний Чоловіколюбче.

Ангели і люди, Спасе, оспівують Твоє триденне воскресіння, яким засяяли краї вселенної, і від неволі ворожої всі визволилися, взиваючи: Животворче, всесильний Спасе, спаси нас Твоїм воскресінням, єдиний Чоловіколюбче.

Врата мідні зруйнував Ти і кайдани розірвав, Христе Боже, і рід людський гріховний Ти воскресив; тому єдинодушно співаємо: воскреслий із мертвих, Господи, слава Тобі.

Слава…

Господи, Твоє від Отця народження безлітне є і вічне; Твоє від Діви втілення незбагненне для людей і невимовне; Твоє вшестя у пекло страшне для диявола і ангелів його. Бо Ти смерть подолав триденним воскресінням, подаючи людям нетління і велику милість.

І нині…

Богородичний: Пророк Давид, що через Тебе, Богородице, богоотцем став, у пісні Тому, хто велич Тобі дарував, так провістив про Тебе: стала Цариця праворуч Тебе. Бо Тебе, Матір, заступницею життя показав Бог, що благозволив від Тебе без отця людиною стати, щоб образ Свій оновити, що у пристрастях зітлів, і овечку, в горах заблукалу, відшукавши та на плечі взявши, до Отця принести, з волі Своєї з’єднати з Небесними Силами і спасти, Богородице, світ, Христос має велику й багату милість.

Вхід з кадилом. Світло тихе…

Прокимен, глас 8:

Голосом моїм до Господа взивав, голосом моїм до Бога, і Він почув мене.

Стих: В день скорботи моєї Бога знайшов руками моїми.

Стих: Відвернулася від утіхи душа моя, пом’янув Бога і звеселився.

Стих: Боже, у святому путь Твоя.

І знову: Голосом моїм до Господа взивав…

На стиховні стихири воскресні, глас 4:

Господи, зійшовши на хрест, прадідів наших клятву Ти розірвав і, зійшовши до пекла, ув’язнених від віку Ти визволив, нетління дарував роду людському. Заради цього ми оспівуємо, славлячи животворче і спасительне Твоє воскресіння.

Далі стихири Пасхи з їх приспівами, і все інше, як написано; і відпуст.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору