«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиТріодь Квітна

У середу Світлого тижня

На ранній

Весь порядок свята, як і в попередні пасхальні дні.

На Хваліте… ставимо стихів 4, і співаємо стихири воскресні, глас 4.

Ти хрест перетерпів і смерть, і воскрес із мертвих, Всесильний Господи, славимо Твоє воскресіння.

Хрестом Твоїм, Христе, від давньої клятви Ти визволив нас, і смертю Твоєю знищив диявола, що мучив єство наше; воскресінням же Твоїм Ти наповнив усе радістю. Тому взиваємо до Тебе: воскреслий із мертвих, Господи, слава Тобі.

Твоїм хрестом, Христе Спасе, настав нас на істину Твою, і визволи нас від сітей ворожих; воскреслий із мертвих, підніми нас, що впали у гріх, простягнувши руку Твою, Чоловіколюбче Господи, молитвами святих Твоїх.

Від Отцівського Твого лона Ти не відлучився, єдинородне Слово Боже, прийшов Ти на землю заради чоловіколюбства, ставши людиною незаперечно, і хрест і смерть Ти перетерпів плоттю, будучи безстрасним Божеством: воскрес із мертвих і дарував безсмертя роду людському як єдиний Всемогутній.

Далі стихири Пасхи з їх приспівами, і звичайний відпуст.

І літія поза монастирем.

Часи Пасхи, як звичайно.

На Літургії

Антифони Пасхи.

Прокимен Апостола, глас 6:

Пом’яну ім’я Твоє у всякому роді і роді.

Стих: Слухай дочко, і споглянь, і прихили вухо Твоє.

Діянь святих апостолів читання. Зачало 5

У ті дні Петро сказав до людей: мужі ізраїльські! Вислухайте слова ці: Ісуса Назорея, Мужа, засвідченого вам від Бога силами й чудесами і знаменнями, які Бог створив через Нього серед вас, як і самі знаєте, Його (Ісуса), визначеного радою і передбаченням Божим виданого, ви взяли і, пригвоздивши руками беззаконних, убили; але Бог воскресив Його, розірвавши пута смерти: тому що їй неможливо було втримати Його. Бо Давид говорить про Нього: я бачив Господа перед собою завжди, бо Він праворуч мене, щоб я не похитнувся. Від того зраділо серце моє і звеселився язик мій: навіть і плоть моя спочине в упованні, бо Ти не залишиш душі моєї в пеклі і не даси святому Твоєму побачити тління. Ти дав мені пізнати путь життя; Ти сповниш мене радістю перед лицем твоїм. Мужі-браття, нехай буде дозволено з дерзновенням сказати вам про праотця Давида, що він і помер і був похований, і гріб його у нас до цього дня. Будучи ж пророком і знаючи, що Бог з клятвою обіцяв йому від плоду стегон його воздвигнути Христа у плоті й посадити на престолі його, він, передбачивши, сказав про воскресіння Христове, що не залишиться душа Його у пеклі, і плоть його не побачить тління. Цього Ісуса Бог воскресив, чого всі ми свідки. Отже, Він, будучи вознесений десницею Божою і прийнявши від Отця обітницю Святого Духа, дарував те, що ви нині бачите і чуєте. Бо Давид не зійшов на небеса; але сам говорить: сказав Господь Господеві моєму: сиди праворуч Мене, доки покладу ворогів Твоїх до підніжжя ніг Твоїх. Отже, твердо знай, весь дім Ізраїлів, що Бог учинив Господом і Христом цього Ісуса, Якого ви розп’яли.

Алилуя, глас 2:

Величає душа Моя Господа, і зрадів дух Мій у Бозі, Спасі Моїм.

Стих: Бо зглянувся на смирення раби Своєї, ось бо віднині ублажатимуть Мене всі роди.

Євангеліє від Іоана. Зачало 4

Одного разу стояв Іоан з двома з його учнів. І, побачивши Ісуса, Який ішов, сказав: ось Агнець Божий. Почувши від нього ці слова, обидва учні пішли за Ісусом. Ісус же, обернувшись і побачивши, що вони йдуть за Ним, говорить їм: чого ви шукаєте? Вони сказали Йому: Равві (що означає: Учителю)! Де Ти живеш? Говорить їм: підіть і побачите. Вони пішли і побачили, де Він живе: і пробули у Нього той день, а було близько десятої години. Одним з тих двох, які чули від Іоана про Ісуса і пішли за Ним, був Андрій, брат Симона-Петра. Він спочатку розшукав брата свого Симона і каже йому: ми знайшли Месію, що означає: Христос. І привів його до Ісуса. Ісус же, поглянувши на нього, сказав: ти — Симон, син Іони; ти наречешся Кифа, що означає камінь (Петро).

Причасний: Тіло Христове…

Увечері

Звичайний порядок пасхальної вечірні.

Після Христос воскрес… і єктенії співаємо стихири воскресні 3, глас 5.

Чесним Твоїм хрестом, Христе, диявола посоромив і воскресінням Твоїм жало гріховне притупив, і спас нас від врат смертних; славимо Тебе, Єдинородний.

Того, Хто дає воскресіння роду людському, як ягня, вели на заколення; злякалися Його князі пекельні і розкрилися врата плачу, бо ввійшов Цар слави — Христос, промовляючи до сущих у кайданах: виходьте; і до сущих у темряві: відкрийтесь.

Велике чудо, невидимого Творець заради чоловіколюбства плоттю постраждав, воскрес безсмертний; прийдіть, люди вітчизни, Йому поклонімось; бо милосердям Його ми визволилися від омани; у трьох Іпостасях єдиного Бога ми навчились оспівувати.

І східні 3, глас той самий:

Вечірнє поклоніння приносимо Тобі, невечірньому Світлу, що в кінці віків, як у дзеркалі, засяяв плоттю світові, і навіть до пекла зійшов, і там сущу темряву розсіяв, і світло воскресіння народам показав; Світлодавче, Господи, слава Тобі.

Начальника спасіння нашого Христа прославляємо, бо Він із мертвих воскрес і світ від омани спас; радіє собор ангельський, утікає омана демонів, Адам, який упав, піднявся; диявол був знищений.

Ті, що стерегли, були навчені беззаконниками: утаїть Христове воскресіння, прийміть срібники і скажіть: коли ми спали, украли із гробу мертвого. Хто бачив, хто чув, щоб колись украли мертвого, до того ж помазаного і нагого, який залишив у гробі свої погребальні пелени; не обманюйтесь, юдеї, навчіться віщань пророків, і зрозумійте, що Він є Спаситель світу і Всесильний.

Слава…

Господи, Ти пекло полонив і смерть подолав, Спасе наш, просвітив світ хрестом чесним, помилуй нас.

І нині..

Богородичний: У Червоному морі образ невісти неневісної колись показаний був. Там — Мойсей, розділитель води, тут же — Гавриїл, служитель чуда; тоді глибину пройшов Ізраїль як по сухому, нині ж Христа породила безсіменно Діва; море після переходу Ізраїля знову непрохідним стало, Пречиста після народження Еммануїла залишилася нетлінною. Сущий і раніше сущий Боже, що явився як чоловік, помилуй нас.

Вхід з кадилом. Світло тихе…

Прокимен, глас 7: Вислухай, Боже, молитву мою і не зневаж моління мого.

Стих: Поглянь на мене і вислухай мене.

Стих: Бо схилили на мене вони беззаконня.

Стих: Я ж до Бога взивав, і Господь почув мене ввечері, зранку і опівдні.

І знову: Вислухай, Боже, молитву мою і не зневаж моління мого.

Єктенії: Промовмо всі… Сподоби, Господи… і все інше, як написано.

На стиховні, стихири воскресні, глас 5:

Тебе, втіленого Спаса Христа, Який з небесами не розлучився, голосами пісень величаємо: бо Ти хрест і смерть прийняв за рід наш, як Чоловіколюбець Господь, зруйнував врата пекла, триденно воскрес, спасаючи душі наші.

І стихири Пасхи з їх приспівами, як написано.

Христос воскрес… (тричі).

І відпуст.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору