«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиТріодь Квітна

У суботу Світлого тижня

На ранній

Уся послідовність така сама, як у попередні пасхальні дні.

На Хваліте… стихири воскресні на 4, глас 8.

Господи, хоч і перед судилищем Ти стояв, коли Пилат судив Тебе, але не покинув престолу, сидячи з Отцем; і, воскреснувши з мертвих, Ти визволив світ із неволі ворожої як милосердний і Чоловіколюбець.

Господи, хоч і поклали Тебе юдеї до гробу, як мертвого, але як царя, що спить, воїни Тебе стерегли, і як скарбницю життя печаттю запечатали, але Ти воскрес і подав нетління душам нашим.

Господи, Ти дав нам хрест Твій як зброю проти диявола: боїться бо і тремтить, неспроможний дивитися на силу його, бо він підіймає мертвих і знищив смерть. Тому поклоняємося погребінню Твоєму і воскресінню.

Ангел Твій, Господи, що проповідав воскресіння, варту настрашив, а жонам благовістив, промовивши: чому шукаєте живого між мертвими? Він як Бог воскрес і світові життя дарував.

Далі стихири Пасхи з їх приспівами:

Христос воскрес… (тричі).

Єктенії і відпуст. Час перший.

Часи Пасхи.

На Літургії

Антифони Пасхи.

Прокимен Апостола, глас 3: Господь — просвічення моє і Спаситель мій, кого убоюся.

Стих: Господь — Захисник життя мого, кого устрашуся.

Діянь святих апостолів читання. Зачало 8

У ті дні, оскільки зцілений кривий не відходив від Петра та Іоана, то весь народ, дивуючись, збігся до них у притвор, що називається Соломоновим. Побачивши це, Петро сказав народові: мужі ізраїльські! Чого дивуєтесь цьому, або чого на нас так дивитесь, ніби ми своєю силою чи побожністю зробили те, що він ходить? Бог Авраама та Ісаака і Якова, Бог отців наших, прославив Сина Свого Ісуса, Якого ви зрадили та від Якого ви відреклися перед Пилатом, коли він хотів звільнити Його. Але ви від Святого і Праведного відреклись і просили дарувати вам чоловіка-вбивцю, а Начальника життя вбили. Його Бог воскресив із мертвих, чого ми свідки. І, ради віри в ім’я його, ім’я Його зміцнило цього, котрого ви бачите і знаєте, і віра, яка від Нього, дарувала йому це зцілення перед усіма вами.

Алилуя, глас 5: Господь воцарився, у красу зодягнувся.

Стих: Бо Він утвердив вселенну, і не захитається вона.

Євангеліє від Іоана. Зачало 11

Одного разу прийшов Ісус з учениками Своїми в юдейську землю, і там жив з ними і хрестив. Іоан же хрестив в Еноні, поблизу Салима, бо там було багато води; і приходили туди і хрестилися, бо Іоан ще не був посаджений до в’язниці. Тоді виникла суперечка учнів Іоанових з юдеями про очищення. І прийшли до Іоана і сказали йому: учителю! Той, Який був з тобою по той бік Йордану, про Якого ти свідчив, ось Він хрестить, і всі йдуть до Нього. Іоан сказав у відповідь: не може людина приймати на себе нічого, якщо не буде дано їй з неба. Ви самі мені свідчите про те, що я сказав: я не Христос, але я посланий перед Ним. Хто має наречену, той жених, а друг жениха, стоячи і слухаючи його, радістю радіє, чуючи голос жениха. Отже, ця радість моя сповнилася. Йому належить рости, а мені умалятися. Хто приходить згори, Той над усіма є, хто від землі — земний є і по-земному говорить. Хто з неба йде, Той над усіма є. І що Він бачив і чув, про те й свідчить; і свідчення Його ніхто не приймає. Хто прийняв Його свідчення, той ствердив, що Бог є істинний.

І далі послідовність літургії.

Причасний: Тіло Христове прийміть…

Після відпусту літургії братія іде з церкви в трапезну, диякон попереду несе артос, без ікони Воскресіння Христового. В цей час параеклесіарх б’є в усі дзвони. На трапезі, коли братія сяде на свої місця, келар роздроблює хліб, який піднімається протягом усього тижня, замість Пречистої, і роздає братії перед вживанням їжі, і так споживаємо його. Спочатку промовляємо: Христос воскрес… далі Отче наш… і звичайне благословення трапези. І сідають їсти. Читець же починає читання. На трапезі братії велике утішення.

Вставши ж після трапези, співаємо: Христос воскрес… (тричі). Благословенний Бог наш, що милує… Потім Слава Тобі, Господи, слава Тобі, Святий… Слава: і нині. Господи, помилуй… (тричі). Благослови… І бере диякон хліб звичайний, що його протягом усього літа підносять, трьома пальцями обох рук, знаменує ним хрестовидно панагіар, промовляючи замість Велике ім’я Святої Тройці… — Христос воскрес… (один раз). Братія відповідає: Воістину воскрес. Потім, підносячи частку перед іконою Богородиці, промовляє: Пресвята Богородице, допомагай нам. Братія: Її молитвами, Христе Боже, помилуй і спаси нас. І співаємо: Славимо Тебе, усі роди… Далі ірмос пісні 9: Світися, світися… з двома тропарями цієї пісні. І знову: Світися, світися… Потім виголошує настоятель, а якщо нема, то священик: За многими молитвами Пречистої Владичиці… Братія: Її молитвами… Священик: Милостивий і щедрий Господь, поживу дає тим, що бояться Його… Братія: Христос воскрес… (тричі). Трисвяте… по Отче наш… Іпакої: Попередивши світанок… Слава: і нині. Хоч і зійшов ти до гробу… Господи, помилуй (тричі). Благослови. Благословенний Бог, що милує і насичує нас від Своїх багатих дарів Своєю благодаттю і чоловіколюбством завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків. Братія: Амінь.

І звичайне прощення.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору