«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиТріодь Квітна

У середу переполовення

На ранній

На Бог Господь… тропар свята (тричі).

Після кафизми 1 — сідальний, глас 4:

Ти, що знаєш помисли сердець усіх, посеред храму став, взиваючи до неправдомовців, і говорив істину: чому шукаєте, як убити Мене, Життєдавця; в переполовення свята промовляв сміливо: не дивіться на лиця, коли суд чините, законопорушники.

Слава: і нині, той самий.

І далі читання із Тлумачення Євангелія від Іоана.

Після кафизми 2 — сідальний, глас 5:

Владика всіх у храмі стояв у переполовення П’ятдесятниці чесної, з євреями розмовляючи, багатьох відкрито сміливо викривав, як Цар і Бог, мучительство їхнє зухвале; нам же всім дарує, заради милосердя, велику милість.

Слава: і нині, той самий.

Потім: Воскресіння Христове бачивши… Псалом 50. Канони свята два, з ірмосами на 14. Перший з ірмосом на 8, другий — на 6. Потім катавасія, ірмос другого канону, обидва кліроси разом.

Канон
преподобного Феофана, глас 4

Пісня 1

Ірмос: Моря, Червоного безодню сухими стопами древній перейшовши Ізраїль, хрестовидними Мойсеєвими руками Амаликову силу в пустелі переміг.

Великі благодіяння, незбагненні розумом, божественного Твого втілення, Владико, сяють нам; дари ж благодаті і божественне сяйво подають нам благо.

Прийшов Ти, Христе, сяйво Божества явно показуючи на святі; бо Ти для спасенних — радісне свято, і спасіння нашого заступник.

Премудрість, правда і визволення у Бога, був Ти, Господи, для нас, від землі до небесної проводячи висоти, і Духа Божественного даруючи.

Плоть Твоя, Владико, у гробі не зазнала тління, бо вона утворилася без сімені, тому й не прийняла тління, притаманного нашому єству, якого від початку в ньому не було, і тому воно й не діяло.

Канон інший, преподобного Андрія Критського, глас 8.

Пісня 1

Ірмос: Море висушив Ти…

Язичники, радійте, євреї, плачте, бо Життєдавець Христос кайдани пекла розірвав, і мертвих воскресив, і недуги зцілив словом; Він є Бог наш, Який дає життя віруючим в ім’я Його.

Чудо показав Ти, воду на вино перетворивши, а в Єгипті ріки — на кров; і мертвих воскресив, друге знамення звершивши. Слава, Спасе, невимовній Твоїй раді; слава приниженню Твоєму, яким Ти оновив нас.

Струмок приснотекучий життя істинного, Господи, Ти єси воскресіння наше: трудився Ти, Спасе мій, і з волі Своєї мав спрагу, закону єства підкорившись; і в Сихар прийшов плоттю, води просив у самарянки пити.

Хліби благословив Ти, і рибу примножив, незбагненний Боже, і людей наситив без заздрости, і джерело приснотекуче премудрости обіцяв Ти спраглим. Ти, Спасе, Бог наш, Який дає життя тим, хто вірує в ім’я Його.

Слава…

Троїчний: Трьох співбезначальних і співпрестольних славлю, Отця — безначального Бога, і Сина співбезначального, і Духа співприсносущного Сину, єдину триіпостасну Істоту: єдине Начало пребезначальне оспівую, безначальне Божество й Істоту шаную.

І нині…

Богородичний: Єдина Ти вмістила Творця Твого, Богородице, в утробі Твоїй, і плоттю породила невимовно, і перебуваєш Дівою, нічим не осквернивши дівство, Його, Чиста, як Сина Твого і Бога, безперестанно моли за стадо Твоє завжди.

Катавасія: Море висушив Ти, потопив зі зброєю гордого фараона, і людей спас сухими, Господи, і вивів на гору святу їх, що взивали: співаємо Тобі Богу нашому, пісню перемоги, бо Ти прославився.

Пісня 3

Ірмос: Веселиться Тобою Церква Твоя, Христе, взиваючи: Ти моя сила, Господи, і пристановище, й утвердження.

Вод животворних джерела відкрив Ти Церкві: якщо хто має спрагу, нехай приходить і п’є, — взиває Благий.

Про вознесіння від землі на небо відкрито говорив Ти, обіцяючи послати з неба Духа Святого.

Господь, єством животворчий, від Діви народився і всім вірним дарував безсмертя як Милосердний.

Інший. Ірмос: Утвердилося серце моє в Господі…

Не за лицями судіть, юдеї, повчаючи, — говорив Владика, коли прийшов у храм у переполовення свята, як написано.

Не по лицях судіть, юдеї: Христос бо прийшов, про Якого сповіщали пророки, що Він гряде від Сиону, і світ закличе.

Якщо словам не вірите, юдеї, повірте ділам Владики; чому впадаєте в оману, відмовляючись від Святого, про Якого писав Мойсей у Законі.

Якщо Месії безумовно належить прийти, юдеї, Христос, що прийшов нині, є Месія; чому впадаєте в оману, відмовляючись від Праведного, про Якого написав Мойсей у Законі.

Слава…

Троїчний: Тобі поклоняємося, Отче безначальний єством, оспівуємо співбезначального Сина Твого, і побожно — Духа Всесвятого, як єдиного єством Бога у Трьох.

І нині…

Богородичний: Будучи Єдиним від Тройці, Ти явився у плоті, не перемінивши істоти, Господи, і не опаливши нетлінну утробу, яка породила Тебе; Бог сущий і вогонь.

Катавасія: Утвердилося серце моє в Господі, піднялася сила моя у Бозі моїм, розширились уста мої на ворогів моїх, звеселився спасінням Твоїм.

Сідальний, глас 8: Стоячи посеред святилища в переполовення божественного свята, Ти взивав: хто має спрагу, нехай гряде до Мене і п’є; хто п’є цю божественну мою воду, з того потечуть ріки Моїх повелінь; а хто вірує в Мене, посланого Божественним Отцем, зі Мною прославиться. Тому взиваємо до Тебе: слава Тобі, Христе Боже, бо Ти безмірно проливаєш воду Твого чоловіколюбства рабам Твоїм.

Слава: і нині.

Премудрости воду і життя виточуючи світові, Спасе, усіх закликаєш черпати воду спасіння; бо коли людина приймає закон Твій Божественний, гасить у собі вугілля омани, тому повіки не буде ні мати спраги, ні перестане насичуватися Твоєю їжею, Владико Царю Небесний. Заради цього славимо державу Твою, Христе Боже, благаючи послати відпущення гріхів рабам Твоїм.

Пісня 4

Ірмос: Вознесеним Тебе бачила Церква на хресті, Сонце праведне, і стала в чині своєму, достойно взиваючи: слава силі Твоїй, Господи.

Зруйнував Ти врата смерти силою Твоєю, путь життя показав, безсмертя двері відкрив тим, хто з вірою взиває: слава силі Твоїй, Господи.

У переполовення свята, що має кінець і начало, як безначальний Владика став Ти посеред, промовляючи: богомудрі, прийдіть, насолоджуйтеся божественними дарами.

Як Бог маючи над усіма владу, як всемогутній подолав державу смерти, Христе, обіцяючи послати Духа Святого, що від Отця походить.

Богородичний: Подаєш щедро благодать тим, хто Тебе оспівує, Мати безневісна, і просиш за них прощення гріхів у Тобою народженого Превічного Слова, Пречиста.

Інший.

Ірмос: Пророк Авакум духовними очима передбачив…

Якщо Месії належить прийти, Месією ж є Христос; беззаконні, чому не вірите Йому? Ось прийшов і свідчить, що Він вчинив: воду на вино перетворив, і розслабленого зцілив словом.

Не розуміючи Писання, всі ви, євреї, беззаконні: воістину бо прийшов Христос, і всіх просвітив і посеред вас показав багато знамень і чудес, і даремно відмовляєтеся від істинного Життя.

Одне діло показав вам, і всі ви уже дивуєтеся, — промовляв Христос до юдеїв; ви обрізуєте людину і в суботу, — сказав Він; — чому ж наводите наклеп на Мене, що підняв розслабленого словом.

Діл створив багато, за яке з них хочете побити Мене камінням? — викриваючи, Христос промовляв до юдеїв, — чи не за те, що Я зробив здоровою всю людину? Чи не судите ви за лицями?

В апостолах Ти дієш, і в пророках спочиваєш Сам з Духом, Христе, Ти є безначальне народження з Отчого єства: народи закликав Ти до пізнання Твоїми знаменнями.

Слава…

Троїчний: Тройце нероздільна Єдинице, безначальний Отче, Сину, і Душе Святий, в Єдиниці — Тройця рівночесна, співпрестольна, животворча; нестворений Боже, спасай тих, що оспівують Тебе, і визволи від бід і скорбот.

І нині…

Богородичний: В лоні Твоїм Бога неописаного вмістила, Богоневісто Діво Мати Чиста, не переставай благати за нас, що Тобою ми визволилися від напастей, бо до Тебе завжди прибігаємо.

Катавасія.

Ірмос: Пророк Авакум духовними очима передбачив, Господи, пришестя Твоє, тому і взивав: від півдня прийде Бог, слава силі Твоїй, слава приниженню Твоєму.

Пісня 5

Ірмос: Ти, Господи мій, Світло, що у світ прийшло, Світло святе, що виводить з темряви невідання тих, що з вірою оспівують Тебе.

Божественних свят переполовення досягнувши, довершених божественних чеснот поспішаймо навчатися, богомудрі.

Воістину нинішнє святе торжество — переполовення: найбільших бо свят — корінь, і радують обидва.

Богородичний: Розум архангельський не може зрозуміти Твоє невимовне від Діви пречисте Різдво, Спасе Многомилостивий.

Інший.

Ірмос: Господи Боже наш, мир подай нам: чудесами прикрасив Ти апостолів Твоїх, дивами звеличив Ти учеників, в усьому світі прославив і дав їм, Спасе наш, Царство Твоє.

Всі краї землі просвітили ученики, чудесами і вченням, і різними образами проповідували, Христе Спасе, Царство Твоє.

Хвалу возсилаємо Царству Твоєму, піснеспіви ж приносимо Тобі, що заради нас на землі з’явився, і світ просвітив, і Адама покликав.

Слава…

Троїчний: Слава Тобі, Отче Святий, Боже ненароджений; слава Тобі, Слове безлітнє Єдинородне; слава Тобі, Душе Божественний і співпрестольний, і єдиносущний Отцю і Сину.

І нині…

Богородичний: Лоно Твоє стало святою трапезою, що має небесний хліб, від якого всякий, хто споживає, не вмирає, як говорить усіх Годувальник, Богородице.

Катавасія: Господи Боже наш, мир подай нам; Господи Боже наш, придбай нас, Господи, бо, крім Тебе, іншого не знаємо, ім’я Твоє прославляємо.

Пісня 6

Ірмос: Приношу Тобі жертву голосом похвали, Господи, — взиває Церква до Тебе, віл бісівської крови очистившись кров’ю, що витекла з ребер Твоїх ради милости Твоєї.

Нині настало переполовення П’ятдесятниці: спочатку Божественної Пасхи божественною радістю озорені, потім благодаттю Утішителя засяяли.

Говорив Ти, Христе, стоячи у храмі, юдейському зібранню, відкриваючи Свою славу і засвідчуючи Свою спорідненість з Отцем.

Богородичний: Будь мені заступницею і стіною непорушною, Пресвята Богородице, визволяючи мене від мирських спокус, і осяваючи Божественним світлосяйвом.

Інший.

Ірмос: Як водами морськими, Чоловіколюбче…

Ти, Ісусе, що тримаєш усі краї землі, увійшов до храму в свято переполовення і вчив людей слова істини, як говорив Іоан.

Відкрив уста Твої, Владико, і проповідував світові безлітного Отця, і Всесвятого Духа, спорідненість з Обома зберігаючи і після втілення.

Діло Отче звершив Ти, ділами утверджуючи віру в слова Твої, творячи зцілення і знамення, Спасе: розслабленого підняв, прокажених очистив і мертвих воскресив.

Безначальний Син, будучи началом, прийнявши нашу людську природу, учив на святі, промовляючи: приходьте до приснотекучого джерела і життя черпайте.

Слава…

Троїчний: Єдине в Тройці Божество, Істоту триіпостасну, нестворену, нероздільну всі славимо, Отця, і Сина, і Святого Духа, як Трьох сущих, і Єдине.

І нині…

Богородичний: Діву після Різдва оспівуємо Тебе; Діву і Матір славимо Тебе, єдину, Чиста Богоневісто, бо з тебе воістину Бог втілився й оновив нас.

Катавасія: Як водами морськими, Чоловіколюбче, хвилями житейськими я охоплений; тому, як Іона, взиваю до Тебе; визволи із тління життя моє, Милосердний Господи.

Кондак: У переполовення свята законного до тих, що стояли, взивав Ти, Христе Боже, всіх Творець і Владика: прийдіть і зачерпніть воду безсмертя. Тому до Тебе припадаємо і вірно взиваємо: щедроти Твої даруй нам, бо Ти є Джерело життя нашого.

Ікос: Зледенілу через гріхи й беззаконня душу мою напої течією Твоєї крови і покажи плодоносною чеснотами, бо Ти сказав усім, щоб приходили до Тебе, Слово Боже всесвяте, і черпали воду нетління живу, що очищає гріхи тих, хто оспівує славне і божественне Твоє воскресіння, подаючи силу Духа, що сходить з висоти, ученикам Твоїм, які знають Тебе як Бога: бо Ти є воістину Джерело життя нашого.

Пісня 7

Ірмос:У печі персидській юнаки Авраамові, опалені любов’ю благочестя більше, ніж полум’ям, взивали: благословенний Ти у храмі слави Твоєї, Господи.

Всемогутністю зруйнував Ти, Спасе, смертну силу, стезю життя показав людям, Чоловіколюбче, тим, хто вдячно до Тебе взиває: благословенний Ти в храмі слави Твоєї, Господи.

Бачачи плоть, зібрання єврейське не розуміло Тебе, Слово Боже, але ми Тебе оспівуємо: благословенний Ти в храмі слави Твоєї, Господи.

Богородичний: Свята Божественна оселе Всевишнього, радуйся, бо через Тебе, Богородице, дано радість тим, що взивають: благословенна Ти в жонах, Пренепорочна Владичице.

Інший ірмос: Халдейська піч, вогнем розпалена…

Тілесно потрудився Ти, упокоєння всіх: з волі Своєї відчув Ти спрагу, Джерело чудес; води просив Ти, Ісусе, про воду життя сповіщаючи.

З жінкою-самарянкою розмовляв Ти, Господи, викриваючи безумство беззаконних євреїв: вона увірувала в Тебе — Сина Божого, ті ж відкинули.

Воду живу, що тече, воду безсмертя обіцяв Ти дати, Джерело присноживлюще, тим, хто з вірою приймає Духа Твого, Спасе, що від Отця походить.

П’ятьма хлібами нагодував Ти тисячі зголоднілих, і залишки після насичення примножив для інших тисяч, показуючи славу Твою святим ученикам.

Той, хто споживає тіло Твоє, живим буде повіки, і хто п’є кров Твою, буде перебувати в Тобі, Спасе мій, і Ти в ньому перебуваєш, і воскресиш його в останню мить.

Здивував Ти, Владико, Твоє творіння й утвердив віру в Твою Божественну владу: недуги прогнав Ти, мертвих воскресив і сліпих просвітив як Бог.

Прокажених очистив Ти, кривих виправив, розслаблених підняв, кровоточиву зцілив; ішов Ти по морю, показавши славу Твоїм святим ученикам.

Слава…

Троїчний: Поклоняємося Твоєму пречистому Отцю, і благодаті Святого Духа, яку, будучи Богом, роздавав Ти Твоїм апостолам, посилаючи їх на проповідь.

І нині…

Богородичний: У лоні Твоєму вмістила Ти невмістиме Слово, Твоїми грудьми годувала Ти світу Годувальника, в обіймах носила Ти Того, Хто тримає нас, Богородице чиста.

Катавасія: Халдейська піч, вогнем розпалена, зросилася Духом; стоячи перед Богом, юнаки співали: благословенний Ти, Боже отців наших.

Пісня 8

Ірмос: Руки розпростерши, Даниїл пащі левів затулив у рові; вогненну ж силу погасили, опоясавшись доброчесністю, благочестиві юнаки, взиваючи: благословіть, усі творіння Господні, Господа.

Величний із гробу воскрес, славою Божества прикрашений, апостолам Твоїм, Господи, Ти явився, обіцяючи послати дійство Духа їм, що взивають: благословіть, усі діла Господні, Господа.

Умертвив Ти пекло як Бог Живоначальний, усім виточив Ти життя вічне; Тебе ж нині зображає явно радість цих світлоносних днів, що взивають: благословіть, усі діла Господні, Господа.

Як Сонце правди, Христе, явився Ти, пославши проміння світу — апостолів Твоїх, що носять Тебе, Світло незбагненне, і морок невідання очищають, взиваючи: благословіть, усі діла Господні, Господа.

Богородичний: Ось нині відійшов явно від коліна Іуди князь і вождь; Ти бо, Всенепорочна, породила раніше обіцяне уповання народів — Христа Бога. Його ж оспівуємо: благословіть, усі діла Господні, Господа.

Інший Ірмос: Ангели і небеса Того, Хто сидить на престолі слави…

Прийдіть, люди, і побачте Того, Кого оспівують на престолі слави, і Якого люди беззаконні ганьблять, і побачивши, оспівуйте Месію, сповіщеного пророками.

Ти є воістину Христос, Який прийшов у світ, через Якого спасіння і відпущення гріхів отців; Ти є воістину життя для тих, хто в Тебе вірує.

У переполовення свята, як написано, Премудрість Божа стала у храмі і повчала, що Він є воістину Христос Месія, через Якого — спасіння.

У суботу й в усі дні Христос показував чудеса, зціляючи різних недужих, але люди, сущі в омані, розпалювалися гнівом.

У суботу Він зцілив розслабленого, який, як говорить, довгі роки лежав; юдеї ж тяжко дорікали Христу, що Він порушив закон.

Чи не Мойсей дав вам закон, повеліваючи обрізуватися; і в суботу мужа обрізуєте, і не вважаєте, що закон отців порушується, — говорив Христос юдеям.

Невдячні завжди ті, що жили в пустелі, Благодійника заздрістю прогнівляли, ганьбили, рухаючи неправедними язиками, навчаючись даремного.

Благословимо Отця, і Сина, і Святого Духа, Господа.

Троїчний: Єдиний Бог Тройця: ні Отець не переходить у Сина, ні Син не змінюється за походженням, але властиве обом світло Бога, — прославляю Трьох повіки.

Богородичний: Як породила Ти, скажи, Того, Хто від Отця безлітно засяяв і зі Святим Духом оспівується? Бо це знає Єдиний, Хто благозволив народитися від Тебе, Богородице.

Далі: Хвалимо, благословимо…

Катавасія: Ангели і небеса, Того, Хто сидить на престолі слави, Якого як Бога безперестанно славлять, благословляйте, оспівуйте і величайте по всі віки.

Чеснішу… не співаємо.

Пісня 9

Ірмос: Камінь нерукосічний від Тебе, Діво, нерозсіченої гори, відсікся і став наріжним каменем — Христос, і роз’єднані єства з’єднав: тому, радіючи, Тебе, Богородице, величаємо.

Новому і чистому життю віл Христа навчившись, його ж навіть до кінця для користі зберігати всі поспішаймо, щоб пришестя Святого Духа сприйняти.

Ти, Життєдавче, моє смертне єство, огорнувши безсмертям, одягнув благодаттю нетління, Спасе, воскресивши з Собою, і до Отця привів, розірвавши мій тимчасовий одяг.

Будучи знову покликаними до небесного життя, силою заступництва Того, Хто принизив Себе навіть до образу раба і нас возніс, Його достойно величаємо.

Богородичний: Всі вірні, пізнавши Тебе, Діво, як корінь, джерело і причину нетління, похвалами шануємо: Ти бо виточила нам Іпостасне нетління.

Інший ірмос: Чуже матерям дівство…

В юдейське свято переполовення ввійшов Ти, Спасе мій, у храм Твій і навчав усіх; дивувалися ж юдеї і говорили: звідкіля Він знає Писання, не вчившись.

Дар зцілення Визволитель мій виточував, творячи чудеса і знамення, проганяючи недуги, зціляючи немочі, але юдеї розлючувалися від безлічі чудес Його. Непокірних юдеїв Визволитель мій викривав, промовляючи: не судіть за лицями, але судіть праведним судом: бо закон повеліває обрізуватися і в суботу кожному чоловікові.

Більші чудеса показав Ти, Спасе, ученикам Твоїм, як обіцяв, і послав проповідувати народам славу Твою; вони ж проповідували світові Твоє воскресіння, благодать і втілення.

Якщо в суботу обрізуєте людину і тим не порушуєте закон, нині чому гніваєтеся на Мене за те, що Я зробив здоровою людину словом; ви судите по-плотськи, — говорив Христос юдеям.

Ти, що словом зцілив суху руку, висохлу землю мого серця зціливши, Слове, покажи мене плодоносним, щоб і я приносив плоди покаяння теплого.

Прокажене моє серце Ти очистив, Слове, і душі моєї очі просвітив, на постелі хвороби лежачого мене підняв, як розслабленого зцілив, що на постелі лежав.

Слава…

Троїчний: Чуже є беззаконникам славити безначальну Тройцю — Отця, Сина, і Святого Духа, нестворене Вседержительство, Яким було створено весь світ, могутньою силою Його.

І нині…

Богородичний: Вмістила Ти, Діво Мати, в лоні Твоїм єдиного від Тройці Христа Життєдавця, Його ж оспівує усе творіння, і тремтять горні престоли; Того благай, Всеблаженна, щоб спастися душам нашим.

Катавасія: Чуже матерям дівство, і дивне дівам дітонародження; в Тобі, Богородице, обоє сталися. Тому Тебе всі племена земні безперестанно величають.

Екзапостиларій: Маючи чашу невичерпних дарів, дай мені черпати воду на відпущення гріхів, бо я страждаю від спраги, Милосердний і єдиний Щедрий (тричі).

На Хваліте… Все, що лише… ставимо стихів 4 і співаємо подібні свята 3, повторюючи першу, глас 4.

Премудрість і сила, Отче Сяйво, Слово вічне і Сину Божий, у храм Ти прийшов тілом і вчив юдейських людей, жорстоких і невдячних, і дивувалися багатству премудрости, говорячи: звідкіля Він знає Писання, ні від кого не навчаючись (двічі).

Книжникам закриваючи уста, юдеїв викривав Месія Господь, промовляючи до них: не за лицями судіть, законопорушні неправедні судді; в суботу Я підняв розслабленого, тому що Я є Господь і суботи, чому шукаєте, як вбити Мене, що мертвих воскресив.

Навуфея камінням побили люті й законопорушні, юдейське зібрання невдячне, Ісаю ж пилою дерев’яною розпиляли, в кал вкинули мудрого Єремію, Господа ж на хресті розіп’яли, взиваючи: Ти, що храм руйнуєш, спаси Себе, і ми увіруємо.

Слава: і нині, глас 4.

Анатоліїв: Просвітившись, браття, Воскресінням Спаса Христа і досягнувши переполовення свята Владичного, щиро зберігаймо заповіді Божі, щоб бути достойними святкувати і Вознесіння, й одержати пришестя Святого Духа.

Славослів’я велике. Після Трисвятого тропар свята, єктенії і відпуст. Час першим.

На Літургії

Блаженні з канону свята, гласу 4, пісня 3 на 4, і гласу 8, пісня 6 на 4.

Після входу тропар свята. Слава: і нині. Кондак. Прокимен глас 3: Великий Господь наш, і велика сила Його, і розум Його безмірний. І до віддання. Стих: Хваліть Господа, бо благий псалом, Богові нашому нехай солодке буде хваління.

Апостол у Діяннях, зачало 34.

Алилуя, глас 1: Пом’яни сонм Твій, що його придбав Ти спочатку. Стих: Бог же, Цар наш споконвіку, учинив спасіння посеред землі.

Євангеліє від Іоана, зачало 26,

На літургії співаємо, і на віддання переполовення, замість Достойно…

Ірмос: Чуже матерям дівство… (в інші ж дні співаємо: Світися… до віддання).

Причасний: Хто споживає Тіло Моє і п’є Кров Мою, в Мені перебуває, і Я в ньому, говорить Господь. Алилуя (тричі).

На трапезі для братії утішення.

Святкується це свято 8 днів.

3 відгуки
to «У середу переполовення»
 1. Олег сказав:

  На Літургії
  Блаженні з канону свята, гласу 4, пісня 3 на 4, і гласу 8, пісня 6 на 4.
  Після входу тропар святе. ( ! свята ! ) Слава: і нині.


 2. Денис. сказав:

  Христос воскрес!
  Чи можливо окрім зачал на Літургії добавити ще й посилання (розділ, стихи). Сильно потрібно.
  Дякую!!!


Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору