«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиТріодь Квітна

У п’ятницю ввечері перед П’ятдесятницею

пам’ять згадуємо усіх від віку
померлих побожних християн,
отців, братів і сестер наших

Увечері

На Господи, взиваю… ставимо стихів 6.

Стихири мученичі, Октоїха 3, глас 6:

Мученики Твої, Господи, не відреклися від Тебе, і не відступили від заповідей Твоїх: їхніми молитвами помилуй нас.

Ті, що страждали заради Тебе, Христе, великі муки перетерпіли; молитвами, Господи, і благанням їхнім усіх нас збережи.

Страстотерпці мученики і небесні жителі, що на землі постраждали, великі муки перетерпіли, і вінець прийняли на небесах, нехай моляться за душі наші.

За померлих 3. Глас 8:

Нині всіх поіменно, від віку померлих, що з вірою пожили благочесно, пам’ять звершуємо, вірні, Спаса і Господа оспівуємо, щиро благаючи дати їм добру відповідь на суді Того Самого Бога нашого, що буде судити всю землю, щоб вони стали праворуч Нього в радості, разом із праведними і святими у радості, і були достойними Царства Його.

Своєю смертю Ти, Спасе, людей викупив, і смертю Твоєю від гіркої смерти визволив нас, і життя вічне дарував нам Твоїм воскресінням; усіх благочесно померлих упокой, Господи, чи в пустелях, чи в містах, чи в морі, чи на землі, чи на будь-якому місці; царів же, священиків, архиєреїв, ченців і мирян у всякому віці, і сподоби їх Небесного Царства Твого.

Після Твого воскресіння, Христе, смерть більше не владарює над померлими у вірі; тому щиро молимося: упокой рабів Твоїх в оселях Твоїх, і на лоні Авраама, від Адама і донині, тих, що послужили Тобі, отців, братів і сестер наших, друзів, і рідних, всяку людину, що в житті вірно Тобі послужила, і до Тебе преставилася, різновидо і багатоманітно, Боже, і сподоби їх успадкувати Твоє Небесне Царство.

Слава… глас 8:

Плачу і ридаю, коли розмірковую про смерть і бачу красу нашу, за образом Божим створену, що в гробах лежить — спотворена, безславна і не має вигляду. О чудо! Яке це таїнство з нами діється? Як ми піддалися тлінню? Як з’єдналися зі смертю? Воістину повелінням Бога, як написано, що подає спочилому (спочилій) упокоєння.

І нині…

Богородичний, глас 6: Хто Тебе не ублажить, пресвята Діво? Хто не прославить Твоє пречисте Різдво? Син бо Єдинородний, що одвічно від Отця возсіяв, Той самий від Тебе чистої невимовно тілом народився, за природою бувши Богом, Він заради нас за природою Людиною став; не на дві Особи поділяється, а у двох незлитих природах Він визнається. Його ж моли, чиста й всеблаженна, спастися душам нашим.

Світло тихе…

Замість прокимна співаємо: Алилуя… на глас 8.

Стих: Блаженні ті, кого Ти обрав і прийняв, Господи.

Стих: І пам’ять їх з роду в рід.

Сподоби, Господи…

На стиховні стихири, глас 6.

Мученичий: Хрест Твій, Господи, був для мучеників зброєю непереможною: бачачи бо смерть, що предстояла, і передбачаючи майбутнє життя, вони укріплялися надією на Тебе: їхніми молитвами помилуй нас.

Мертвим.

Стих: Душі їх у блаженстві перебуватимуть.

Ти вшанував образом Твоїм мене, руки Твоєї творіння, Спасе, живописав подобу розумної істоти в тілесному вигляді, її ж і спільником мене поставив, наказав мені самовладним словом володіти всім сущим на землі. Тому, Спасе, упокой рабів Твоїх у країні живих, в оселях праведних.

Стих: Блаженні ті, кого Ти обрав і прийняв, Господи.

Ти дав мені владу дати імена іншим живим істотам, Едемський сад прикрасив різними деревами, щоб я вільно опікувався ними; вчинив мене причасником Божественного життя, рівноангельним на землі; тому, Спасе, упокой рабів Твоїх у країні живих, в оселях праведних.

Слава… глас 6:

Початком і складовою моєї істоти було Божественне Твоє повеління; Ти зволив створити мене живим із видимого і невидимого єства; із землі створив тіло, душу ж дав мені Божественним Твоїм животворчим диханням. Тому, Спасе, упокой рабів Твоїх у країні живих, в оселях праведних.

І нині…

Богородичний: Молитвами Тієї, що народила Тебе, Христе, і мучеників Твоїх, апостолів, пророків, святителів, преподобних і праведних, і всіх святих, спочилих рабів Твоїх упокой.

Відпустительний тропар, глас 8:

Глибиною мудрости чоловіколюбно все будуючи і корисне всім подаючи, Єдиний Сотворителю, упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх, бо вони надію покладали на Тебе, Творця й Промислителя і Бога нашого.

Слава: і нині.

Богородичний: Тебе — і стіну, і пристановище маємо, і молитвеницю благоприємну до Бога, що Його породила єси, Богородице неневісна, вірних спасіння.

І буває відпуст.

Далі — священик починає: Благословенний Бог наш… і читається псалом 90. Хто живе під охороною Всевишнього… Алилуя… (тричі). Стих: Блажені ті, кого Ти обрав і прийняв, Господи… потім тропар: Глибиною мудрости… і Богородичний: Тебе — і стіну…

Далі тропарі померлим: Благословенний Ти, Господи… і поминає священик усіх раніше спочилих отців, братів і сестер наших. І молитва.

Після виголосу ж псалом 50.

І співаємо цей канон спочилим.

Пісня 1, глас 6

Ірмос: Як по суші, перейшов Ізраїль по безодні стопами, бачачи, як гонитель фараон потопляється; пісню перемоги Богові співаймо, взиваючи.

У небесних чертогах славні мученики завжди благають Тебе, Христе: тих, кого від землі преставив, вірних, вічних благ сподоби.

Ти, Який прикрашає все, посеред живих істот поставив мене, людину; створив мене у величі і смиренні: тому душі рабів Твоїх упокой.

Слава…

На початку Ти вчинив мене жителем раю і землеробом, але коли я переступив Твою заповідь, вигнав мене: тому душі рабів твоїх упокой.

І нині…

Богородичний: Той, Хто раніше із ребра створив Єву, нашу праматір, із пречистої Твоєї утроби у плоть зодягнувся, якою зруйнував силу смерти, Пречиста.

Пісня 3

Ірмос: Нема Святого, як Ти, Господи, Боже мій, що підніс рід вірних Твоїх, Блаже, і утвердив нас на камені сповідання Твого.

Праведно постраждали твої мученики, Життєдавче, і вінцем перемоги прикрасилися; тим, що преставилися, вірним, визволення Тобою подають.

Навчивши мене, заблудлого спочатку, многими чудесами і знаменнями, наостанок Самого Себе принизив, як співстрадник, і, пошукавши, знайшов і спас.

Слава…

Тих, що прийшли до Тебе від тимчасового тлінного життя, сподоби жити в оселях вічних, виправдавши їх вірою ж і благодаттю.

І нині…

Богородичний: Нема непорочної, як Ти, Пречиста Богомати, єдина бо Ти від віку зачала в утробі Твоїй Бога істинного, Який зруйнував силу смерти.

Потім ірмос: Нема Святого, як Ти, Господи, Боже мій, що підніс рід вірних Твоїх, Блаже, і утвердив нас на камені сповідання Твого.

Далі: єктенія. І сідальний, глас 6:

Воістину все суєта, а життя — тінь і сон, бо даремно турбується всякий земнородний, як каже Писання: хоч би й світ увесь здобули, і тоді у гробі оселимося, де вкупі царі й убогі. Тому, Христе Боже, спочилих упокой як Чоловіколюбець.

Слава: і нині.

Богородичний: Всесвята Богородице, в житті моїм не залиш мене, людському заступництву не доручай мене, а Сама заступи і помилуй мене.

Пісня 4

Ірмос: Христос моя сила, Бог і Господь, чесна Церква побожно співає, взиваючи, від помислу чистого Господа прославляючи.

Являючи пізнання більшої премудрости, і благість різноманітних дарів, Владико, собори мучеників Ти приєднав до ангелів.

Невимовної Твоєї слави сподоби тих, що до Тебе преставилися, де оселі радісних, Христе, і голос чистого радування.

Слава…

Прийми тих, що оспівують державу Твою, яких Ти прийняв від землі, вчини їх дітьми світла, від гріховного мороку очистивши, Многомилостивий.

І нині…

Богородичний: Вмістилище пречисте, храм всенепорочний, ковчег пресвятий, дівствене місце освячення, Тебе, святинею Якова, Владика обрав.

Пісня 5

Ірмос: Божественним світлом Твоїм, Блаже, просвіти, молюся, душі тих, що зрання линуть до Тебе пізнати Тебе, Слово Боже, Істинного Бога, що з темряви гріхів взиває.

Як священну всеплідність, і як початок людського єства — мученики принесли себе прославленому Богу, і нам спасіння завжди вимолюють.

Перебування на небесах, отримання дарів сподоби, Господи, раніше спочилих рабів Твоїх, подаючи їм прощення гріхів.

Слава…

Ти Один єством Життєдавець і благости воістину недослідима безодня, спочилих Царства Твого сподоби, Щедрий, єдиний безсмертний.

І нині…

Богородичний: Народжений Тобою, Владичице, — кріпкість, і оспівування, і спасіння є загиблим; Він від пекельних врат визволяє тих, що з вірою Тебе ублажають.

Пісня 6

Ірмос: Житейське море, схвильоване бурею напастей, бачачи і до тихого пристановища Твого прийшовши, благаю: «Визволи з тління життя моє, Многомилостивий».

Будучи на хресті розіп’ятим, Ти зібрав до Себе собори мучеників, що уподібнились у стражданнях Тобі, Блаже; тому молимося Тобі: тих, що преставилися до Тебе, нині упокой.

Коли Ти прийдеш у невимовній славі на хмарах судити весь світ, благозволь радісно зустріти Тебе, Спасителя, тим, кого Ти прийняв від землі, вірних рабів Твоїх.

Слава…

Будучи джерелом життя, Владико, визволи з кайданів Божественною силою рабів Твоїх, що у вірі відійшли до Тебе, і осели в райській насолоді.

І нині…

Богородичний: У землю повернулися ми, порушивши божественну заповідь Божу. Тобою ж, Діво, піднеслися від землі до неба, скинувши смертне тління.

Потім єктенія. Кондак: Зі святими упокой… та ікос: Сам один єси безсмертний…

Пісня 7

Ірмос: Росоносною піч учинив ангел преподобним юнакам, халдеїв же опаляючи, веління Боже мучителя нахилило взивати: «Благословен єси, Боже отців наших».

Люту смерть умертвив Ти, Живоначальне Слово, нині ж прийми спочилих у вірі, які оспівують і промовляють: благословенний Ти, Боже отців наших.

Ти, Богоначальний Владико, надихнув мене Божественним натхненням, сподоби ж Царства Твого спочилих, що співають Тобі, Спасе: благословенний Ти, Боже отців наших.

Богородичний: Ти, Пренепорочна, стала вищою за все творіння, зачавши Бога, що розбив врата смертні, і кайдани знищив; тому Тебе, Чиста, оспівуємо в піснях, вірні, як Богоматір.

Пісня 8

Ірмос: З полум’я преподобним росу виточив і жертву праведника водою спалив; бо все твориш, Христе, з волі Своєї; Тебе прославляємо по всі віки.

Мученики Христові, страстотерпці, показали мужні подвиги і переможними вінцями прикрасилися, взиваючи: Тебе прославляємо, Христе, по всі віки.

Вірних, що залишили священний дар життя і до Тебе, Владико, прийшли, прийми лагідно й упокой як Милосердний тих, що прославляють Тебе по всі віки.

Нині Ти, Спасе, благозволив оселитися в землі лагідних усім раніше спочилим, яких Ти оправдав через віру і благодать, і які прославляють Тебе по всі віки.

Богородичний: Усі Тебе ублажаємо, Богоблаженна, бо Ти народила воістину Слово суще блаженне, Яке стало заради нас плоттю; Його ж прославляємо по всі віки.

Пісня 9

Ірмос: Бога людям неможливо бачити, бо на Нього не сміють чини ангельські дивитись: через Тебе, Всечиста, Слово стало тілом і явилося людям; величаючи Його з Небесними силами, Тебе ублажаємо.

Надія укріпила мучеників собори, розпаливши любов’ю до Тебе, наперед показавши їм воістину непорушний спокій; його ж спочилих у вірі сподоби.

Благозволи, Христе, дарувати радісне і божественне Твоє сяяння тим, що у вірі спочили, упокоєння на лоні Авраама даруючи їм як єдиний Милостивий, і вічного сподоби блаженства.

Ти, будучи єством благим і милосердним, і подателем милости, безоднею благосердя тих, кого взяв від цього місця озлоблення і тіні смертної, вчини їх там, де сяє світло Твоє.

Богородичний: Як осінення святе розуміємо Тебе, Чиста, і ковчег, і скрижаль закону і благодаті; бо Тобою дарується прощення тим, що виправдалися кров’ю Втіленого з лона Твого, Всенепорочна.

Трисвяте. Пресвята Тройце… по Отче наш… тропар: Глибиною мудрости… і Богородичний: Тебе — і стіну, і пристановище…

І поминає священик, як звичайно.

І відпуст.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору