«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиТріодь Квітна

У понеділок Світлого тижня

На ранній

До початку богослужіння параеклесіарх (пономар) запалює лампади і свічки, дзвонить у великий дзвін та інше.

Братія збирається в храмі, священик чинить звичайний поклін настоятелю, іде у святий вівтар, бере кадило, стає перед престолом, облачений тільки в єпитрахиль поверх мантії (у фелонь не облачається), кадить хрестовидно і виголошує: Слава святій і єдиносущній… і співає тропар: Христос воскрес… (тричі). Клірос повторює тропар тричі.

Далі Христос воскрес… зі стихами, як сказано у святу Пасху на ранній і на вечірні.

В інших храмах, не в монастирях, священик облачається в ризу.

Потім велика єктенія. Після виголосу священика співається канон; ірмос: Воскресіння день… (по двічі). Тропарі на 10, з приспівами: Христос воскрес із мертвих. На Слава: і нині співаємо богородичні преподобного Феофана і преподобного Йосифа. Катавасія, обидва кліроси разом: Воскресіння день… і далі Христос воскрес… (тричі).

Це співається протягом усього Світлого тижня разом з ірмосом на 14.

Після пісні 3 — іпакої: Попередивши світанок… Далі читання 1-ї книги: Споконвіку було Слово… св. Іоана Золотоустого тлумачення (з цього дня починаємо читати цю книгу і читаємо до Неділі усіх святих).

Після пісні 6 — кондак: Хоч і до гробу зійшов Ти… й ікос. Далі: Воскресіння Христове бачивши… (тричі). Воскрес Ісус із гробу… (тричі).

Далі останні пісні, пісню 9 співаємо з приспівами.

Екзапостиларій: Плоттю заснув… (тричі).

На Хваліте… Все, що дише…

Співаємо стихири воскресні, глас 2:

Все, що дише, і все творіння славить Тебе, Господи, бо Ти хрестом смерть подолав, щоб показати людям із мертвих Твоє воскресіння, як єдиний Чоловіколюбець.

Нехай скажуть юдеї: чому воїни не зберегли, охороняючи Царя? Чому камінь не утримав Камінь життя? Або похованого нехай повернуть, або Воскреслому нехай поклоняться, промовляючи з нами: слава безлічі щедрот Твоїх, Спасе наш, слава Тобі.

Радійте і веселіться, люди, ангел, який сидів на камені гробу, нам благовістив, кажучи: Христос воскрес із мертвих, Спас світу, і наповнив усе пахощами. Радійте, люди, і веселіться.

Ангел приніс Благодатній: радуйся, раніше Твого зачаття, Господи; ангел же відвалив камінь славного Твого гробу у Твоїм воскресінні; один замість печалі радість сповістив, цей же замість смерти проповідує нам Владику Життєдавця. Тому взиваємо до Тебе: Благодійнику всіх, Господи, слава Тобі.

Далі стихира Пасхи з приспівами, як написано в неділю на ранній.

Єктенії, і відпуст. Час перший.

Таким буває богослужіння на ранній в усі дні Світлого тижня.

На Літургії

Антифони Пасхи обов’язково, як указано в неділю Пасхи.

Прокимен Апостола, глас 8:

По всій землі розійшлося віщування їх, і в кінці вселенної слова їх.

Стих: Небеса повідають славу Божу, творіння ж рук його сповіщає твердь.

Діянь святих апостолів читання. Зачало 2

У ті дні повернулися апостоли до Єрусалима з гори, що зветься Єлеон і знаходиться поблизу Єрусалима, на відстані суботньої путі. І, прийшовши, увійшли до світлиці, де й перебували: Петро та Яків, Іоан та Андрій, Филип та Фома, Варфоломій та Матфей, Яків Алфеїв та Симон Зилот, й Іуда Яковів. Усі вони однодушно перебували у молитві й благанні, з деякими жінками і Марією, Матір’ю Ісуса, та з братами Його. У ті дні Петро, ставши посеред учеників, сказав (зібралося ж близько ста двадцяти чоловік): мужі-браття! Належало статися тому, що у Писанні провістив Дух Святий устами Давидовими про Іуду, колишнього вождя тих, що взяли Ісуса; він був зарахований до нас і одержав жереб служіння цього. Отже, треба, щоб один із тих, котрі були з нами увесь час, коли перебував і ходив із нами Господь Ісус, починаючи від хрещення Іоанового до того дня, коли Він вознісся від нас, був разом з нами свідком воскресіння Його. І поставили двох: Йосифа, званого Варсавою, якого прозвали Юстом, та Матфія. І, помолившись, сказали: Ти, Господи, Серцезнавче всіх, покажи з цих двох одного, якого Ти обрав прийняти жереб цього служіння і апостольства, від якого відпав

Іуда, щоб іти у своє місце. І кинули про них жереб, і впав жереб на Матфія, і зарахували його до одинадцятьох апостолів.

Алилуя, глас 1:

Сповідують небеса чудеса Твої, Господи.

Стих: Бог прославляється в раді святих.

Євангеліє від Іоана. Зачало 2

Бога ніхто не бачив ніколи; Єдинородний Син, Який у лоні Отця, Він явив. І ось свідчення Іоана, коли юдеї послали з Єрусалима священиків і левітів спитати його: хто ти є? Він визнав, і не зрікся, і визнав, що: я — не Христос. І запитали його: то хто ж ти? Чи не Ілля? Він сказав: ні. Ти пророк? Він відповів: ні. Тоді сказали йому: хто ж ти такий? Щоб нам відповідь дати тим, що послали нас; що ти скажеш про самого себе? Він сказав: я глас вопіющого в пустелі; приготуйте путь Господеві, як сказав Ісайя пророк. А посланці були від фарисеїв. І вони запитали його і сказали йому, що ж ти хрестиш, якщо ти не є Христос, ні Ілля, ні пророк? Іоан сказав їм у відповідь: Я хрещу водою; але серед вас стоїть Той, Кого ви не знаєте; Він гряде за мною, але переді мною був; я недостойний розв’язати ремінь взуття Його. Це сталося у Вифаварі по той бік Йордану, де хрестив Іоан.

Причасний: Тіло Христове…

На трапезі буває велике утішення братії.

Увечері

Початок той самий, що і в день святої Пасхи ввечері, після Христос воскрес… та іншого: Господи, взиваю… глас 3. Ставимо стихів 6, і співаємо.

Стихири воскресні, глас 3:

Твоїм хрестом, Христе Спасе, смерти держава зруйнувалась і диявола омана припинилась; рід же людський, вірою спасений, пісню Тобі завжди приносить.

Просвітилось усе воскресінням Твоїм, Господи, і рай знову відкрився, все творіння, прославляючи Тебе, пісню Тобі завжди приносить.

Прославляю Отця і Сина силу; і Духа Святого оспівую владу, нероздільне, нестворене Божество, Тройцю єдиносущну, що царює повік віку.

І східні 3, глас той самий:

Хресту Твоєму чесному поклоняємося, Христе, і воскресіння Твоє оспівуємо і славимо: бо Твоєю раною всі ми зцілилися.

Оспівуємо Спаса, що від Діви воплотився, заради нас розіп’явся, і на третій день воскрес, даруючи нам велику милість.

До сущих у пеклі зійшов Христос, благовістуючи: радійте, промовляючи: нині Я переміг, Я є воскресіння, Я вас виведу, зруйнувавши врата смерти.

Слава…

Стоячи недостойно у пречистому домі Твоїм, вечірню пісню возсилаємо, із глибини душі взиваючи, Христе Боже: Ти, що просвітив світ триденним воскресінням Твоїм, визволи людей Твоїх із рук ворогів Твоїх, Чоловіколюбче.

І нині…

Богородичний: Як нам не дивуватися Богомужному Різдву Твоєму, Пречиста? Бо, не пізнавши мужа, Ти, всенепорочна, без отця породила Сина у плоті, перше віків народженого від Отця без матері, Який не зазнав ніякої зміни, ані змішання, ані розділення, а в цілості властивості обох природ зберіг. Тому, Мати Діво, Владичице, моли Його, щоб спаслися душі тих, що православно Богородицею визнають Тебе.

Вхід з кадилом. Світло тихе…

Прокимен, глас 7: Бог наш на небесах і на землі все, що захотів, створив.

Стих: При виході Ізраїля з Єгипту, від людей чужих, до дому Якова, стала Юдея святинею Його.

Стих: Море побачило і побігло, Йордан повернувся назад.

Стих: Що з тобою, море, що ти побігло, і з тобою, Йордане, що ти повернувся назад?

Священик: Промовмо всі… і далі єктенія. Сподоби, Господи… і після виголосу на стиховні стихира воскресна, глас 3.

Стражданням Твоїм, Христе, затьмарив сонце, і світлом Твого воскресіння просвітив усе; прийми нашу вечірню пісню, Чоловіколюбче.

Далі стихири Пасхи з їх приспівами: Христос воскрес… (тричі).

І відпуст.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору