«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиТріодь Квітна

Неділя Антипасхи. Фомина неділя

Треба знати, що в цю святу другу неділю Антипасхи не співається нічого воскресного, а все святу.

У суботу на вечірні

Параеклесіарх ударяє у дзвони. Після благословення священика співаємо: Христос воскрес… (тричі). І звичайний час дев’ятий, трипсалмовий, як кожного дня. Промовляємо тропар: З висоти зійшов єси, Благоутробний… Кондак: Хоч і до гробу зійшов єси, Безсмертний…

На малій вечірні

Після благословення священика співаємо: Христос воскрес… (тричі). Далі псалом: Благослови, душе моя, Господа…

На Господи, взиваю… стихири на 4, глас 1.

Терпить Христос чоловіколюбно і дотик, як і хрест раніше цього, і неправедне вбивство; що Він із гробу триденно воскрес, печатей не порушив, і через зачинені двері став перед учениками як Всесильний (двічі).

Невірство Фоми утверджує віру у світоспасенне воскресіння із пекельних глибин воскресіння Боголюдини Слова — через сміливий дотик до ран рук і ніг допитливою правицею для утвердження віри світу.

До зібраних страхом апостолів, через страждання Твої, Слове, зачиненими дверима несподівано ввійшов Ти і став посеред них, мир даруючи; і Фома простягає руки, щоб доторкнутися до чесних ран Твоїх ребер.

Слава: і нині, глас 2:

Після воскресіння Твого, Господи, коли ученики Твої були зібрані, і двері замкнені, Ти став посеред них, даруючи мир їм. Увірував же і Фома, побачивши руки і ребра Твої, — сповідає Тебе Господом і Богом, Який спасає тих, що уповають на Тебе, Чоловіколюбче.

Світло тихе… Прокимен: Господь воцарився…

На стиховні стихири, глас 2:

Устами чесними оспівуйте з ангелами, люди, триденне воскресіння із гробу Того, Хто світ Собою спас.

Стих: Похвали, Єрусалиме, Господа, хвали Бога Твого, Спасе.

Явився Ти крізь зачинені двері святим Твоїм апостолам, через яких оновлюєш нас Божественним Твоїм Духом.

Стих: Як укріпив Ти засуви врат Твоїх і благословив синів Твоїх у Тобі.

Нині, бачачи Тебе не очима, а сердечною любов’ю, віруємо в Бога, у піснях величаємо.

Слава: і нині, глас той самий:

Подаєш, о Визволителю, мир людям Твоїм і боргів прощення, молитвами Пречистої і єдиної Богоматері.

Далі: Нині відпускаєш… Трисвяте… по Отче наш…

Тропар, глас 7:

Коли гріб був запечатаний, Ти, Христе Боже, з гробу засяяв і, коли двері були замкнені, став Ти перед учениками, Воскресіння всіх; через них оновлюєш в нас Духа правди, з великої твоєї милости.

Належить знати: якщо де-небудь не буває всенічної в неділю, у суботу ввечері на повечір’ї після Трисвятого кондак Тріоді свята; Слава: і нині, Пасхи… Якщо й у гріб…

Так само відправляємо і до віддання Пасхи.

На великій вечірні

Після благословення священика: Христос воскрес… (тричі). І співаємо псалом 103: Благослови, душе моя, Господа… як завжди. Після цього: Блажен муж… Кафизму першу всю. Господи, взиваю… співаємо на глас 1, ставимо стихів 10.

Коли двері були замкнені, де зібрались ученики, ввійшов Ти несподівано, всесильний Ісусе, Боже наш, і, ставши посеред них, сказав: мир вам; і сповнилися вони Духа Святого. Ти повелів їм не відлучатися з Єрусалима, доки не одержать сили з Висоти. Тому і співаємо Тобі: просвічення і воскресіння і мир наш, слава Тобі (двічі).

На восьмий день воскресіння Твого, Господи, явився Ти ученикам Твоїм у місці, де вони зібрались, і сказав їм: мир вам. Невіруючому ученикові показав Ти руки і пречисте ребро. Він же увірував, взиваючи: Господь мій і Бог мій, слава Тобі.

Фома, званий Близнюком, не був з ними, коли ввійшов Ти, Христе, крізь замкнені двері; тому і не повірив у те, що сказали йому. Ти, Благий, сподобив його побачити ребро Твоє і рани на руках і ногах; він же, доторкнувшись до них і побачивши, визнав Тебе Богом, а не звичайною людиною, і взивав: Господь мій і Бог мій, слава Тобі (двічі).

Коли ученики сумнівалися, на восьмий день став Ти, Спасе, там, де вони були зібрані, і подав мир їм; до Фоми воззвав: прийди, апостоле, доторкнися до рук, які пробили цвяхи. О благе невір’я Фоми, яке вірних серця привело до пізнання, і зі страхом він виголосив: Господь мій і Бог мій, слава Тобі (двічі).

Глас 2:

Після воскресіння Твого, Господи, коли ученики Твої були зібрані, і двері замкнені, Ти став посеред них, даруючи мир їм. Увірував же і Фома, побачивши руки і ребра Твої, — сповідає Тебе Господом і Богом, Який спасає тих, що уповають на Тебе, Чоловіколюбче.

Коли двері були замкнені, став Ісус перед учениками, безстрашність і мир подаючи; потім сказав Фомі: чому Мені не віриш, що Я воскрес із мертвих?

Візьми руку свою і вклади в ребра мої, і побачиш. Через твоє невір’я всі навчилися визнавати разом з тобою Мої страсті, і воскресіння: Господь мій і Бог мій, слава Тобі.

Слава: і нині, глас 6:

Коли двері були замкнені, прийшов Ти, Христе, до учеників; тоді Фома за Промислом Божим не був разом з ними; говорив бо: не повірю, якщо не побачу і я Владику; побачу ребро, із якого вийшли кров і вода хрещення; побачу рану, якою зцілився великий струп людства; побачу, що це не дух, а плоть і кості. Ти, Господи, смерть подолав, і Фому привів до віри, слава Тобі.

Вхід Світло тихе… Прокимен: Господь воцарився…

На літії стихири, глас 4:

Ти, Господи, осяяний нестерпним Божественним сяйвом, увійшов через замкнені двері до учеників і, ставши посеред них, показав ребро Твоє і рани на руках і ногах; печаль же й скорботу їх припинив і ясно виголосив: друзі Мої, чому ви вбачаєте в Мені духа, а не тіло? Ученику, який не вірив, повелів доторкнутися трепетно і сказав: прийди, доторкнись і не сумнівайся. Він же, відчувши в Тобі дві природи, зі страхом взивав, пройнятий вірою: Господь мій і Бог мій, слава Тобі.

Глас 8:

Доторкнися, Фомо, до ребра рукою, говорить Господь, і сліди цвяхів прийди й побач; вірою випробуй, і будь Мені вірним, а не будь невірним. Коли ж Фома пальцем доторкнувся до Владики, голосно вигукнув: Ти Бог мій і Господь; Благоутробний, слава Тобі.

Слава: і нині, глас 8:

Коли двері були замкнені, ученики зібрані, явився Спас туди, де вони були зібрані, став посеред них і говорить Фомі: прийди, доторкнись, і побач сліди цвяхів, простягни руку твою і доторкнись до ребра Мого, і не будь невірним, але з вірою проповідуй Моє з мертвих воскресіння.

На стиховні стихири, глас 4:

О преславне чудо! Невіра віру істинну породила. Бо Фома сказав: якщо не побачу, не повірю. Доторкнувшись же до ребра, він славить Втіленого, в Якому впізнав Сина Божого, Який постраждав плоттю; проповідує воскреслого Бога і взиває радісним гласом: Господь мій і Бог мій, слава Тобі.

Стих: Похвали, Єрусалиме, Господа, хвали Бога Твого, Сионе. О преславне чудо! Сіно, до якого доторкнувся вогонь, не згоріло; Фома, вклавши руку у вогненні ребра Ісуса Христа Бога, не опалився від доторкання; невіру душевну змінила блага віра, і він з глибини душі тепло взивав: Владико, Ти єси Бог мій, що воскрес із мертвих, слава Тобі.

Стих: Як укріпив Ти засуви врат Твоїх і благословив синів Твоїх у Тобі.

О преславне чудо! Іоан припав до грудей Слова, Фома ж сподобився доторкнутися до ребра; але один з того пізнав у страшному провидінні глибину богослів’я, другий же сподобився навчати нас таїни, показуючи свідчення Його воскресіння, і взиваючи: Господь мій і Бог мій, слава Тобі.

Слава: і нині, глас 5:

Чоловіколюбче, велике і безмірне багатство Твого милосердя: як довготерпів Ти, коли юдеї били Тебе по щоках, коли апостол доторкався до Тебе; і від тих, що відкидали Тебе, багато випробовувався: як Ти втілився, як був Ти розіп’ятий, будучи безгрішним; але врозуми нас, як Фому, взивати до Тебе: Господь мій і Бог мій, слава Тобі.

Далі: Нині відпускаєш… Трисвяте по Отче наш… Тропар, глас 7: Коли гріб був запечатаний… (тричі). Благословення хлібів. І буває читання Діянь святих апостолів (Діяння читаються з самого початку) або Бесіди Іоана Золотоустого від початку.

Якщо немає всенічної, після Нині відпускаєш… Трисвяте і по Отче наш… Тропар: Коли гріб був запечатаний…

Відпуст.

Ранком же співаємо полуношницю воскресну і на ній читаємо канон троїчний, Октоїха 1-го гласу, що співається на полуношниці. Після канону: Достойно є… та інше. Трисвяте по Отче наш… Тропар: Коли гріб був запечатаний… Господи, помилуй (40 разів). Слава: і нині… Чеснішу від херувимів… Боже, ущедри нас… і молитва: Всемогутня і животворча…

І відпуст.

На ранній

Після звичайного початку читаємо шестипсалміє. Далі єктенія велика. Бог Господь… співаємо на глас 7. Тропар свята (тричі),

Після кафизми 1 — сідальний, глас 1: До учеників, що зі страху перед юдеями, ховаючись від них, зібралися на Сионі, ввійшов Ти, Милосердний, через замкнені двері і став посеред них, подаючи їм радість; Ти показав їм руки і рани на пречистих ребрах Твоїх, кажучи невіруючому ученикові: подай руку твою і пізнай, що Я є Той Самий, що за тебе постраждав.

Слава: і нині, той самий. І читання свята.

Після кафизми 2 — сідальний, глас 1:

Коли двері були зачинені, Ти, Життя, став перед учениками і показав ребра і руки і ноги Твої, Христе, щоб утвердити віру у Твоє воскресіння із гробу; але Фоми не було, тому він сказав: якщо не побачу Його, не повірю словам вашим.

Слава: і нині, той самий. І читання свята.

Далі полієлей.

Сідальний, глас 5:

Побачивши Мої ребра і рани від цвяхів, Фомо, чому не віруєш у Моє воскресіння? — говорить Господь після воскресіння із гробу, явившись апостолам невимовно. Близнюк же увірував і взивав до Творця: Ти Бог мій і Господь.

Слава: і нині, той самий. І читання свята.

Далі ступеневі, антифон 1, глас 4.

Прокимен, глас 4: Похвали, Єрусалиме, Господа, хвали Бога Твого, Сионе.

Стих: Як укріпив ти засуви врат Твоїх…

Все, що дише…

Євангеліє від Матфея, зачало 116; перше воскресне Євангеліє на ранній.

Далі: Воскресіння Христове бачивши… (тричі). Псалом 50. Цілування Євангелія.

Слава… Молитвами апостолів, Милостивий…

І нині… Молитвами Богородиці…

Потім стихира: Воскрес Ісус із гробу, як прорік, дав нам життя вічне і велику милість.

Далі: Спаси, Боже, людей Твоїх…

Канон свята,
творіння Іоана-ченця

Глас 1. Ірмоси по двічі, тропарі ж на 12,

Катавасія: Воскресіння день… обидва кліроси. З цього дня починаємо читати: Співаємо Господеві… протягом усієї П’ятдесятниці.

Пісня 1

Ірмос: Співаємо, всі люди, Тому, Хто визволив Ізраїля, від гіркого рабства фараона і провів по глибині морській сухими ногами, пісню перемоги, бо Він прославився.

Нині весна духовна, бо Христос триденно засяяв із гробу, як сонце, і розігнав темну бурю гріха нашого; Його оспівуємо, бо Він прославився.

Цариця часу явно приносить дари світлоносного дня Цареві днів, прикрашаючи людей церковних, що безперестанно оспівують Воскреслого Христа.

Ні врата смерти, Христе, ні гробові печаті, ні ключі дверей не могли протистояти Тобі; Ти воскрес і став перед друзями Твоїми, Владико, даруючи мир, що перевищує всякий розум.

Пісня 3

Ірмос: Утверди мене, Христе, на непорушному камені заповідей Твоїх і просвіти мене світлом лиця Твого, бо нема святого більше за Тебе, Чоловіколюбче.

Новими замість застарілих, замість же тлінних нетлінними зробив нас хрестом Твоїм, Христе, і повелів жити достойно оновленим життям.

У гробі покладений Ти був описаною Твоєю плоттю; неописаний же Ти, Христе, воскрес, крізь зачинені двері став Ти перед учениками Твоїми, Всесильний.

Рани Твої, Христе, які Ти добровільно перетерпів за нас, для учеників Твоїх зберіг і показав свідчення Твого славного воскресіння.

Іпакої, глас 6: Як прийшов Ти, Спасе, до учеників Твоїх, даруючи мир їм, так прийди до нас і спаси нас.

Пісня 4

Ірмос: Велика таїна Твого, Христе, провидіння, яку з висоти боговіданням передбачив Авакум, і, вийшовши, взивав до Тебе на спасіння людей Твоїх, Чоловіколюбче.

Жовчі Ти спожив, зціляючи стародавнє споживання, нині ж з сотовим медом просвічення дарував Христос праотцю і Своє солодке причастя.

Радієш Ти, випробуваний, Чоловіколюбче, тому дав на це дозвіл Фомі, показавши невіруючому ребра; утверджуючи віру світу у Твоє, Христе, триденне воскресіння.

Багатство почерпнувши, з проколотого списом Твого ребра, як із скарбниці божественної, з якої неможливо вкрасти, Благодійнику, Близнюк наповнює світ премудрістю і розумом.

О Близнюк! Твій блаженний прославляється язик, бо він першим проповідував побожно Життєдавця Ісуса, Бога і Господа, через доторкання сповнившись благодаті.

Пісня 5

Ірмос: З ночі до ранку оспівуємо Тебе, Христе, співбезначального з Отцем, і Спаса душ наших; мир світові подай, Чоловіколюбче.

Постав Спас перед скорботними друзями, Своїм пришестям зняв скорботу, і спонукає веселитися Своїм воскресінням.

О воістину достойного похвали Фоми страшне починання! Бо сміливо доторкнувся до ребра, що Божественним вогнем сяяло.

Ти показав, як невір’я Фоми породило нам віру; Ти бо, Христе, премудрістю Твоєю промишляєш корисне як Чоловіколюбець.

Пісня 6

Ірмос: Пророка Ти спас від кита, Чоловіколюбче, і мене із безодні гріхів визволи, молюся.

Не залишав Ти, Владико, Фому, який потопав у глибині невір’я, руки простягнувши для випробовування.

Спас наш сказав: доторкніться до Мене і побачте кості і плоть, які маю; Я не змінився.

Фома, який не був при першому Твоєму явленні, доторкнувшись до ребра, пізнав Тебе і увірував.

Кондак, глас 8: Допитливою рукою життєдайні ребра Твої, Христе Боже, Фома випробував, коли Ти увійшов через замкнені двері, і з іншими апостолами виголошував Тобі: Ти Господь і Бог мій.

Ікос: Хто зберіг тоді руки ученика неопаленими, коли він підійшов до вогненних ребер Господніх? Хто дав йому сміливість і можливість доторкнутися до палаючої кості, до якої неможливо доторкнутися? Якби не дало ребро силу тлінній правиці, як можна було доторкнутися до того, що потрясло стражданнями те, що вгорі і внизу? Ця благодать була дана Фомі, щоб, доторкнувшись до нього, взивати до Христа: Ти Господь і Бог мій.

Пісня 7

Ірмос: Ідолу поклонитися звучанням музики скликалися люди; юнаки Давидові, що співали пісні сионські отців своїх, відкинули мучителя злочестиве веління і, полум’я на росу перемінивши, пісню співали: прославлений отців і наш Боже, благословенний Ти.

В цей перший і Господній світлоносний день подобає з трепетом радіти новим і побожним людям: бо він є прообразом віку, як восьмий день є завершенням грядущого: прославлений отців і наш Боже, благословенний Ти.

Один, насмілившись, Фома Близнюк невір’ям облагодіяв нас вірою, бо визволив від затьмареного невідання усі краї вірним невір’ям; собі ж сплів вінець, ясно промовляючи: Ти єси Господь, прославлений отців і наш Боже, благословенний.

Недаремно засумнівався у Твоєму воскресінні Фома; він не був відкинутий, але безсумнівним намагався показати його всім народам. Тому через невірство увірував і всіх навчив промовляти: Ти єси Господь, прославлений отців і наш Боже, благословенний.

Зі страхом Фома вклав руку в ребра Твої життєдайні, Христе; тремтячи, відчув, Спасе, подвійне дійство двох природ, у Тобі незлитно з’єднаних, і з вірою взивав, промовляючи: Ти єси Господь, прославлений отців і наш Боже, благословенний.

Пісня 8

Ірмос: В полум’ї вогняному гарячої печі Ти охоронив юнаків в образі ангела, що зійшов до них; Господа оспівуйте і прославляйте Його повіки.

Бажаючи побачити Твоє радісне видіння, раніше Фома не повірив, сподобившись же його, Богом і Господом Тебе назвав, Владико; Тебе ж прославляємо по всі віки.

Тебе, що перетерпів невір’я Фоми і показав йому ребра, і дозволив доторкнутися, оспівуйте Господа і прославляйте Його по всі віки.

Твою утаємничену скарбницю відкрив нам Фома; богословив бо язиком богоносним: оспівуйте Господа і прославляйте Його по всі віки.

На 9-й пісні Чеснішу… не співаємо, але ірмос — кожний клірос.

Пісня 9

Ірмос: Тебе, світлий світильник, і Матір Божу, предивну славу, і вищу за все творіння, піснями величаємо.

Твій світлий і пресвітлий день, Христе, всесвітлу благодать, в який Ти представ перед учениками Твоїми, сяючи добротою, в піснях величаємо.

Тебе, до ребра Якого доторкнувся Фома тлінною рукою і не опалив її вогнем духовного Божественного єства, в піснях величаємо.

Тебе як Бога, із гробу воскреслого Христа, не очима бачачи, але сердечною любов’ю віруючи, піснями величаємо.

Катавасія: Світися, світися…

Далі: Свят Господь Бог наш… на глас 1 (тричі).

Екзапостиларій, глас 1:

Ти випробував своєю рукою рани Моїх рук і ніг; не невіруй Мені, Фомо, зраненому заради тебе: з учениками будь єдиномудрим, і проповідуй живого Бога (двічі).

Слава: і нині…

Нині весна благозапашна, і нове творіння радіє. Нині відбираються ключі дверей, і невір’я Фоми, друга, який виголошує: Господь і Бог мій.

На Хваліте… стихири, на 4, глас 1:

Як не порушив Ти, Життєдавче Христе, печатей гробу після страшного Твого воскресіння, так увійшов Ти до славних апостолів крізь замкнені двері, сповнивши їх радістю, і подав їм Твого Духа істини, з безмежної Твоєї милости.

Фома, який називався Близнюком, не був, коли Ти, Господи, явився ученикам, тому не вірив у Твоє воскресіння, і тим, що бачили Тебе, говорив: якщо не вкладу пальця мого в ребра Його і в рани від цвяхів — не повірю, що Він воскрес.

Якщо хочеш, доторкнися, — Христос Фомі сказав, — вклади руку і пізнай, що Я маю кості і земне тіло, і не будь невіруючим, а увіруй, як і всі. Він же викликнув: Ти єси Бог мій і Господь, слава воскресінню Твоєму.

Слава… глас 6:

На восьмий день після Твого воскресіння, Ісусе Царю, Єдинородне Слово Отця, явився Ти ученикам крізь замкнені двері і мир подав їм; і невіруючому ученику Ти показав чудо, промовивши: прийди і доторкнись до рук і ніг, і до нетлінного Мого ребра. Він же увірував, викликуючи Тобі: Господь мій і Бог мій, слава Тобі.

І нині…

Преблагословенна Ти, Богородице Діво…

Славослів’я велике. Тропар свята. Єктенії і відпуст. Починаються віднині літії, тобто вихід у притвор. Також і Оголошення преподобного отця нашого Федора Студита. На літії співаємо: Слава: і нині…

Стихира євангельська, глас 1:

Коли йшли ученики на гору, на вознесіння від землі, представ перед ними Господь: вони поклонилися Йому, і дана була їм влада повсюди навчати; посилалися вони у піднебесну — проповідувати воскресіння з мертвих і на небеса вознесіння. Їм же істинно обіцяв перебувати повіки Христос Бог і Спас душ наших.

Зверни увагу, що літії в притворі і Оголошення Студитове бувають перед часом першим. Час перший. І далі все звичайне. Кінцевий відпуст.

Нехай буде відомо, що служба святим, пам’ять яких припадає на неділю П’ятдесятниці, співається на повечір’ях.

Літургія буває ранком «труда заради всенічного». Часи читаються з трипсалмієм за уставом у притворі; читаються тропар і кондак свята.

Нехай буде відомо, що від неділі нової (Фоминої) і до віддання свята Пасхи, початок літургії буває таким: після того, як диякон виголосить: Благослови, владико… а священик: Благословенне царство… співають священики: Христос воскрес… (тричі), весь тропар, крім стихів: Нехай воскресне Бог… далі єктенія та інша частина літургії.

Замість Достойно… співаємо:

Ангел сповістив Благодатній: Чистая Діво, радуйся, і знову сказав: радуйся! Твій Син воскрес триденний із гробу і мертвих воскресив: люди, веселіться.

Потім Ірмос: Світися, світися…

Коли ж виголосить священик: Зі страхом Божим…

Клірос: Благословен, хто йде в ім’я Господнє, Бог Господь, і явився нам.

Священик: Спаси, Боже, людей Твоїх… клірос замість тропаря: Побачили світло істинне… співає: Христос воскрес… (один раз). І так до віддання Пасхи. Далі все інше літургії за звичаєм. На відпусті, коли священик виголосить: Слава Тобі, Христе Боже, надіє наша, слава Тобі – клірос: Христос воскрес… (тричі).

Далі відпуст за звичаєм.

На Літургії

Починаємо зображальні, і співаємо на блаженних, з канону свята, пісні 3 і 6.

На вході тропар: Коли гріб був запечатаний… Слава: і нині… Допитливою рукою… Прокимен Апостола, глас 3: Великий Господь наш, і велика сила Його, і розум Його безмірний. Стих: Хваліть Господа, бо благий псалом… Богові нашому нехай буде солодким хваління.

Апостол у Діяннях, зачало 14 (Діян. 5, 12-20).

Алилуя, глас 8: Прийдіть, зрадіймо Господу, викликнімо Богу, Спасителю нашому.

Стих: Бо великий Господь, і Цар великий по всій землі.

Євангеліє від Іоана, зачало 65.

Причасний: Прославляй, Єрусалиме, Господа, хвали Бога твого, Сионе. Алилуя (тричі).

На трапезі буває велике утішення братії. Вставши з трапези, промовляємо все, що написано в суботу Світлого тижня.

На вечірні

Після благословення священика співаємо: Христос воскрес… (тричі). Потім: Трисвяте… по Отче наш… Господи, помилуй… (12 разів). Слава: і нині… Прийдіть, поклонімось… (тричі). Читаємо час дев’ятий, звичайне трипсалміє, тропар і кондак свята.

Далі співаємо вечірню без кафизми. Господи, взиваю… глас 1.

Стихири на 6, свята 3, глас 1:

Як не порушив Ти, Життєдавче Христе, печатей гробу після страшного Твого воскресіння, так увійшов Ти до славних апостолів крізь замкнені двері, сповнивши їх радістю, і подав їм Твого Духа істини, з безмірної Твоєї милости.

Фома, який називався Близнюком, не був, коли Ти, Господи, явився ученикам, тому не вірив у Твоє воскресіння, і тим, що бачили Тебе, говорив: якщо не вкладу пальця мого в ребра Його і в рани від цвяхів — не повірю, що Він воскрес.

Якщо хочеш, доторкнись, — Христос Фомі сказав, — вклади руку і пізнай, що Я маю кості й земне тіло, і не будь невіруючим, а увіруй, як і всі. Той же викликнув: Ти єси Бог мій і Господь, слава воскресінню Твоєму.

І святого з Мінеї 3; Слава… святого.

Якщо ж ні, Слава: і нині… свята, глас 1.

Коли двері були замкнені, де зібрались ученики, ввійшов Ти несподівано, всесильний Ісусе, Боже наш, і, ставши посеред них, сказав: мир вам; і сповнилися вони Духа Святого. Ти повелів їм не відлучатися з Єрусалима, доки не одержать сили з Висоти. Тому і співаємо Тобі: просвічення і воскресіння і мир наш, слава Тобі (двічі).

Вхід. Світло тихе…

Прокимен великий, глас 4: Хто Бог великий, як Бог наш? Ти єси Бог, що твориш чудеса.

Стих: Ти показав у людях силу Твою.

Стих: І промовив: нині почав, це зміна правиці Вишнього.

Стих: Пом’яну діла Господні, бо згадаю від початку чудеса Твої.

І знову: Хто Бог великий, як Бог наш? Ти єси Бог, що твориш чудеса.

Потім єктенія: Промовмо всі: Сподоби, Господи, у вечір цей…

Єктенія: Доповнимо вечірню молитву нашу Господу.

На стиховні стихира воскресна з Октоїха, глас 1:

Вечірні наші молитви прийми, Святий Господи, і подай нам відпущення гріхів, бо Ти єдиний, Хто явив світові воскресіння.

Стих: До Тебе, що перебуваєш на небі, зводжу очі мої. В безодні гріхів моїх, Спасе, потопаю я, подай і мені руку, як Петрові, і спаси мене і помилуй, Боже.

Стих: Помилуй нас, Господи, помилуй нас…

Мученичий: Молитвами Господи, усіх святих і Богородиці Твій мир подай нам і помилуй нас, бо Ти єдиний милосердний.

Слава: і нині… глас 1:

На восьмий день воскресіння Твого, Господи, явився Ти ученикам Твоїм на місці, де вони зібрались, і сказав їм: мир вам. Невіруючому ученикові показав Ти руки і пречисте ребро. Він же увірував, взиваючи: Господь мій і Бог мій, слава Тобі.

Після Трисвятого тропар свята. Якщо є тропар святого, промовляй його раніше; потім Слава: і нині… святу: Коли гріб був запечатаний… і відпуст.

Такою буває послідовність на вечірнях у всі неділі святої П’ятдесятниці.

Віднині читаємо повечір’я мале. І співаємо канон молебний Пресвятої Богородиці з Октоїха. Трипіснеці Тріоді дня, творіння преподобного Йосифа. Там, де читають трипіснець, пісні канону Богородиці залишаємо. Після Достойно… і після Отче наш… читаємо кондак свята, протягом усієї П’ятдесятниці. На літургіях на блаженних співається з канону свята неділі: у понеділок пісня 1-ша, у вівторок -4-та, у середу — 5-та, у четвер — 7-ма, у п’ятницю — 8-ма, у суботу — 9-та.

1 відгук
to «Неділя Антипасхи. Фомина неділя»
  1. Мирослава сказав:

    Христос Воскрес! Не можу натішитися Вашим сайтом, добрі люди! Хай Вас Господь береже за те, що спрощуєте мені моє складне життя!!!!! Люблю Вас!!!


Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору